Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svaki građanin komunalni inspektor

elitemadzone.org :: MadZone :: Svaki građanin komunalni inspektor

[ Pregleda: 5833 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Svaki građanin komunalni inspektor09.07.2008. u 23:39 - pre 192 meseci
Izvor:
http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=48619

Komunalni inspektor na Novom Beogradu od juče može da bude svako ko ima bilo kakav fotoaparat. Kad slika neki nered na novobeogradskim ulicama, dovoljno je da klikne na baner „Građanin inspektor“ koji je postavljen na redizajniranom opštinskom sajtu. Pošto uz lične podatke, pošalje fotografije Opštini Novi Beograd, dežurni opštinski inspektor je obavezan da, u roku od 48 sati, reaguje, a onoga ko je poslao fotografije obavesti o tome što je uradio.

„Građanin inspektor“ je samo jedan u nizu projekata Opštine Novi Beograd. Ideja da svaki građanin bude komunalni inspektor potekla je od Željka Ožegovića, predsednika Opštine Novi Beograd kome sutra prestaje mandat.
- Počelo je tako što sam išao po Novom Beogradu i mobilnim telefonom slikao ulične prodavce, divlje deponije, automobile po travnjacima... Zahvaljujući mogućnostima moderne komunikacije te slike sam odmah slao načelniku opštinske inspekcije. Šalio sam se tada da je to akcija „Predsednik inspektor“ i imao sam prilike da se, u nekim slučajevima uverim, da 20 dana niko nije reagovao. To više neće biti moguće - objašnjava Ožegović.
Kada lični podaci građana, fotografija uočenog problema i, eventualno, komentar na komunalni nered, dežurni opštinski inspektor ima obavezu da odmah odgovori da je poruka primljena. Njegova sledeća poruka treba da stigne u roku od 48 sati i u slučaju da rešavanje problema ne zavisi od Opštine, nego neke druge institucije, dežurni inspektor mora da navede kojoj službi je zahtev prosleđen. Da se sve ne bi svelo samo na „ping-pong“ prebacivanje nadležnosti, dežurni inspektor mora da stavi i sve detalje koje ima, adresu službe, telefon...
- Na ovaj način inspektori više neće moći da se prave da nešto nisu videli čime se smanjuje mogućnost njihovog nedelanja. Osim toga, mogućnost njihove korupcije će takođe biti manja jer će ih načelnici lakše kontrolisati - kaže Ožegović.
Kako kaže, Novi Beograd bi uskoro mogao da ima 200.000 komunalnih inspektora.



Korisni link:

http://www.novibeograd.org.yu/?jez=&p=444
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor09.07.2008. u 23:44 - pre 192 meseci
Svaka čast za ideju.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor09.07.2008. u 23:53 - pre 192 meseci
ali implementacija nije sigurna
forma nije sigurna (https), nicim ne garantuju za podatke

dobro je ono sa *...pametnjakovic...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor10.07.2008. u 10:38 - pre 192 meseci
Kao NBG - Blokovi resident, oduševljen sam idejom, i iskreno želim da verujem da će projekat da živi. U narednih mesec dana poslaću bar pedestak prijava potkrepljenih slikama. Neka inspektori reše polovinu - mojoj sreći nigde kraja !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.102.*



+5251 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor10.07.2008. u 11:46 - pre 192 meseci
Ideja je kao ideja odlicna. Kao stanovnik NBGD-a mogu samo da pozdravim svaki napredak, ali mislim da od tog posla nece biti nista, bar nista posebno.

Pa zida se blok zgrada, i protiv apela 3000 gradjana bloka 19A, zida se skejt park, takodje suprotno volji gradjana, tako da mislim da je inspekcija selektivna, ne korumpirana, vec slusa celnike opstine.

Sa druge strane, sledi im, kako vidim, zatrpavanje servera sa fotografijama (230 000 stanovnika), narocito ako dobiju po dve-tri slike od pojedinca.

Da bi se to pregledalo, potrebno je malo vise od 48 sati, a onda slede zalbe na inspekciju sto nije danima reagovala..pa saopstenje gradjanima da je pretrpano..

Mislim da je Ozegovic nesto malo prevideo, realizacija je zahteva kapacitete, a problema dosta..

Ne proverava se tako korupcija ili los rad inspektora, i skoro da je iscezla u tim poslovima, vise je korupcije u dodeli prostora za gradnju, tenderima za izvodjace, a i vece su pare

Poz
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor10.07.2008. u 12:05 - pre 192 meseci
Super ideja, nego zasto samo za Novi Beograd ? Cela Srbija bree ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor10.07.2008. u 13:45 - pre 192 meseci
@vladd
Ne želim da raspravljam da li je skejt parku mesto u bloku 19A ili nije, ali to jednostavno nije posao komunalne inspekcije. To je odluka na nivou grada tj. opštine. Takvu odluku ne može da spreči komunalni inspektor

Ono šta ja vidim kao posao komunalne inspekcije je na primer:

- prodaja voća i povrća na svakom ćošku blokova - kako se kome da izvineš digo, tako je parkirao kamion i počeo prodaju. Rezultat je da je ukupna površina blokova 61, 62 i 63 postala pijaca.
- gomila napuštenih automobila, kombija i kamioneta (!) na ionako prenatrpanim parkinzima
- uzurpacija trotoara i zelenih površina od strane kioska brze hrane - gde vlasnik kioska od 2x2 m proširi poslovanje na oko 100 m2. Naravno te uzurpacije ima i od strane drugih
- parkiranje teških kamiona i šlepera po ulicama između blokova. Valjda im je truba da odvezu kamion tamo gde je predviđeno, (a i treba da se plati), pa im onda dođe najzgodnije da ga jednostavno ostavi (nedeljama) na nekoj poprečnoj ulici.
- neviđena uzurpacija savskog keja u blokovima 45, 44 i 70 od strane svakojakih mogućih i nemogućih oblika plovnih objekata. (Oj, Dunave (Savo) reko plovna, tvoji vali nose g****. Lj. Moljac)

i slično.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor12.07.2008. u 07:43 - pre 192 meseci
Citat:
deerbeer: Super ideja, nego zasto samo za Novi Beograd ? Cela Srbija bree ...

Potpisujem.
Eto koliko je vlast razudjena, svaki opstinar moze da izigrava malog boga i drzavicu za sebe. U ovom slucaju dobar, u moru losih primera. Ono sta treba da postoji na drzavnom nivou, improvizuju lokalci. Propasce ideja, kao i svaka druga usamljena.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor12.07.2008. u 13:01 - pre 192 meseci
Citat:
bobiska: Propasce ideja, kao i svaka druga usamljena.


Ideja sigurno nece propasti. Iz vise razloga. Prvi je kopiranje svega sto dolazi sa zapada. Svi znamo onu staru pricu: "Nemac cim te vidi da sam menjas ulje on te prijavi, prvi komsija". Drugi razlog je to sto je ideja genijalna u smislu da se ostvaruje maksimalna usteda terenskih troskova inspektora. Kad vide neku alarmantu sliku odu pravo tamo, a ne ceka se da se neki papir preda na pisarnicu, pa zavede, pa dodje do njih, pa dodje na red kod njih.

Ideja je odlicna!

Nikad necu zaboraviti druga koji je izigravao mehanicara jeftino. Ceo komsiluk dolazio kod njega za sitne popravke. Posto nije imao kanal, on natera auto na neki stari otvoreni zatrpani saht i ispusti ulje u rupu. Onda jednog dana pukne neka velika cev, dodju iz vodovoda da zavrnu glavni ventil i krenu da vade "mazutirano" granje i kamenje. Unutra ako nije istocio tri bureta preradjenog kancerogenog motornog ulja, manje nije. To je brat bratu po meni za 2 godine robije. Pritom jos na vodovodni ventil.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor12.07.2008. u 14:31 - pre 192 meseci
bilo bi zaista lepo da se ta ideja pokaze kao izvodljiva, tj, da ne budu pretrpani slikama, i da se tako nesto prosiri i na ceo grad. Steta sto samo opstina NBG-a ima uvek neke simpaticne akcije, a ostali kao da spavaju... Ceo Beograd je postao NBG-najvise se gradi tamo, najvise obnavlja, uvek neke ideje oko NBG-a, sve velike firme prelaze na NBG.
Sve sto mogu reci, blago vama koji zivite na NBG-u (da mi je neko pre 10 godina rekao da cu ovo reci mislio bi da je lud )
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor14.07.2008. u 08:36 - pre 192 meseci
Citat:
etjen:Sve sto mogu reci, blago vama koji zivite na NBG-u (da mi je neko pre 10 godina rekao da cu ovo reci mislio bi da je lud :) )

Hvala, hvala ... Svakome dodje njegovih pet minuta !

Uzgred sećam se jednom (pre oko 5-6 god) kad je ortak kupovao stan, pa kupio u 29. Novembra, (!) po ceni otprilike dva puta većoj (!!) nego za sličnu gajbu u NBG (!!!). Naravno, uz komentar "Pa neću valjda u Novi Beograd !?" Kao ono, dno dna. Za par dana je shvatio zašto svi drže prozore zatvorene 24 sata i zašto niko ne suši veš na lođi. Ali, dobro, srećan je, jer bar ne živi u Novom Begradu.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor14.07.2008. u 14:22 - pre 192 meseci
uh centar grada je bas katastrofa, tamo ne bih ni puskom da me teraju. Hvala Bogu ja nisam tako lose prosao. Evo me u Filmskom gradu, pa cekam cuveni most preko Ade koji ce da nas poveze :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Svaki građanin komunalni inspektor16.07.2008. u 23:02 - pre 192 meseci
3K ljudi je protiv gradnje skate parka?
99% njih nema ni predstavu sta je skate park ali je vazno da budu protiv necega.
Idiotizam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svaki građanin komunalni inspektor

[ Pregleda: 5833 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.