Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25594 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
194.106.186.119

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije22.11.2008. u 22:38 - pre 187 meseci
...a i sto se tice Atherosa i TP-Link-a...

54M: -68dBm@10% PER
11M: -85dBm@8% PER
6M: -88dBm@10% PER
1M: -90dBm@8% PER
256K: -105dBm@8% PER

...a RTL8186 nema RF deo u sebi ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
195.252.105.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije23.11.2008. u 02:05 - pre 187 meseci
Evo dva linka koja mogu biti inace od koristi za nesto bolji internet

http://www.speedguide.net/files/sg_webtweak_2k.zip sluzi za ubrzavanje ucitavanje web stranica.

i

http://www.speedguide.net/files/sguide_tweak_2k_pppoe.zip za sredjivanje PPPOE konekcija za win 2000 ili XP

Sve ovo pronadjeno na sledecoj adresi http://www.speedguide.net/downloads.php


 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
195.252.105.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije28.11.2008. u 13:40 - pre 187 meseci
Posle dužeg vremena, i svega i svačega došao sam do zaključka da povecanje brzine u lokalu mislim na DC++ gde se dupliraju brzine lokala u odnosu na internet dolazi do sledečeg zagušenja. Naprimer neka AP stanica koja ima 12 ili vise korisnika dovoljno je da od tih 12 korisnika ima 5 koji koriste DC++ lokal i šta se na primer 5 korisnika sa 1024 kbps ( 1024 je lokal za korisnike koji imaju internet od 512 ) dovoljno je da tih 5 korisnika zauzmu ukupan kapacitet od 5 mb po anteni to jest po kartici koja radi po 802.11b standardu to jest kao 11 mb ustavri maksimalno 5.5 mb.

Sad kad znamo maksimano moguć saobračaj da po sektorskoj anteni može (to jest kartici) da bude 5.5 mb a ovih 5 korisnika sa svojim aktivnostima zausmu 5 mb preostalim 7 ili više korisnika treba da podele preostalih 0.5 mb i dešava se da zbog preopterečenja konkretne katice dolazi do lošeg davanja internet servisa.

Rešenje:

Jedno od mogućih rešenja

Jednostavno ukinuti veliku brzinu u lokalu to jest lokal, nego da lokal bude isto kao i internet servis.

Sada pitanje to jes peticija za sve glasi da se ovde izjasne a takodje i telefonskim putem kod tehnicke podrške

Da li ste za gašenje lokalne brzine i poboljšanja internet servisa. Molim sve one koji su za ukidanje lokala izjasne.





 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije28.11.2008. u 15:24 - pre 187 meseci
Nije mi jasno zasto provajderi jos uvek koriste 802.11b standard?! Mogu bar 802.11g ako ne 802.11a. Imace 5x vise protoka po sektor anteni (kartici).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
91.148.115.*



+4 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije28.11.2008. u 16:05 - pre 187 meseci
Citat:
digisatplus: Posle dužeg vremena, i svega i svačega došao sam do zaključka da povecanje brzine u lokalu mislim na DC++ gde se dupliraju brzine lokala u odnosu na internet dolazi do sledečeg zagušenja. Naprimer neka AP stanica koja ima 12 ili vise korisnika dovoljno je da od tih 12 korisnika ima 5 koji koriste DC++ lokal i šta se na primer 5 korisnika sa 1024 kbps ( 1024 je lokal za korisnike koji imaju internet od 512 ) dovoljno je da tih 5 korisnika zauzmu ukupan kapacitet od 5 mb po anteni to jest po kartici koja radi po 802.11b standardu to jest kao 11 mb ustavri maksimalno 5.5 mb.

Sad kad znamo maksimano moguć saobračaj da po sektorskoj anteni može (to jest kartici) da bude 5.5 mb a ovih 5 korisnika sa svojim aktivnostima zausmu 5 mb preostalim 7 ili više korisnika treba da podele preostalih 0.5 mb i dešava se da zbog preopterečenja konkretne katice dolazi do lošeg davanja internet servisa.

Rešenje:

Jedno od mogućih rešenja

Jednostavno ukinuti veliku brzinu u lokalu to jest lokal, nego da lokal bude isto kao i internet servis.

Sada pitanje to jes peticija za sve glasi da se ovde izjasne a takodje i telefonskim putem kod tehnicke podrške

Da li ste za gašenje lokalne brzine i poboljšanja internet servisa. Molim sve one koji su za ukidanje lokala izjasne.


Kbc je ukinuo lokal u odvojenoj brzini sad lokal deli brzinu net-a, malo si zakasnio sa pojasnjavanjem ali nekom ce dobro doci. To sto si ti naveo kao problem ja sam znao vec odavno ali nemozes ti neiskusnim radnicima tehnicke podrske kbc-a to dokazati izuzev nekih koji imaju znanje.


Citat:
Slobodan Milivojevic: Nije mi jasno zasto provajderi jos uvek koriste 802.11b standard?! Mogu bar 802.11g ako ne 802.11a. Imace 5x vise protoka po sektor anteni (kartici).


Evo ja cu ti objasniti zato sto je granica osetljivosti uredjaja u g standardu malo manja sto znaci trebas da imas jaci signal da bi sve to funkcionisalo i treba malo vise love za jacu antenu, a svi znamo kakva nam je finansijska situacija pa nema svako love da kupi grid od 24 dB.
 
Odgovor na temu

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
195.252.78.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije28.11.2008. u 17:25 - pre 187 meseci
Citat:
Strale: Evo ja cu ti objasniti zato sto je granica osetljivosti uredjaja u g standardu malo manja sto znaci trebas da imas jaci signal da bi sve to funkcionisalo i treba malo vise love za jacu antenu, a svi znamo kakva nam je finansijska situacija pa nema svako love da kupi grid od 24 dB.

Pa zato se i raspada veza na 2.4 GHz,jer vecina korisnika koriste neke pravljene antene tipa bikvad,kantenu,3d korner itd...
i slabim signalom ubijaju AP.
Provajdere boli uvo,gledaju samo da zgrcu lovu
>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
91.148.114.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije28.11.2008. u 20:56 - pre 187 meseci
A sad malo matematike i moždane gimnastike ???


Kako bi ja neke stvaru uredio, pa naprimer kaze. Svaka kartica može da izgura 5.5mb ako AP ima recimo 3 sektorske antene po 120 stepeni horizontalno znaci 3 x 5.5 mb = 16.5mb znaći ako kartice koje su 802.11a standardu ( 54mb ) kartica znaći kartica može da radi realno do recimo 24 mb znaći ostaje nekih recimo 7.5 mb što kaze u jednoj reklami zdarvko čolić ( ja tu nebi ništa diro) da kartica ne bi imala zauzeće 100% slićna je stvar sa 4 sektorske antene stim što je onda nešto veće zauzeće kartice za link pa je onda raćunica 4 x 5.5 = 22 mb znaći ostaje oko 2 mb slobodno, što nam govori da kartica koja služi za dolazni link je skoro 100% u pogonu.

E sad sledi drugi deo, pomenuti provajder je ponudio svoje internet usluge na 5.8 ghz a po njegovoj koncepciji da uvek budu najmanje 3 sektor antene a svaka od tih antena može da radi do 54mb ( realno 24 - 27mb )

Znaći matematika ( formula ) u slućaju 5.8 ghz bi bila sledeća 24 x 3 = 72 ili 24 x 4 = 96. što nam govori da bi za kvalitetan link da bi sve to radilo trebao da bude jedno 108 mb

sad treba sabrati ove dve računice 16.5 + 72 = 88.5 mb kao neki minimum ili 22 + 72 = 94 mb da bi ovo moglo konforno da rad treba dovesti link od jedno 108 mb naravno sa odgovarajučim uređajima

Neke izgleda glava od brojeva zaboli, to je što se tiče matematike za kvalitetan rad bazne stanice i opsluživanje večeg braoja korisnika. Stim što ja sad razumem neke od provajdera koji su strogo vodili računa o broju korisnika po AP ili celoj baznoj stanici. A ne rad bazne stanice prepustati slučaju ( sudbini ) da po jednoj anteni bude i do 16 korisnika.

Sad je tu računica jos jednostavnija 16 korisnika sa servisom od 512 je oko 8.2 mb a kartica realno može da radi 5 do 5.5 mega znači da bi svako od korisnika imao svoj maksimum fali od 3.2 do 2.7mb

Provajder treba malo više da povede računa o resursima.




 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
77.105.0.*



+4 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije29.11.2008. u 00:01 - pre 187 meseci
Ali stvar je u tome da sto manje uloze i da mlate pare. Znaju oni sve to nisu oni mutavi cak su milion puta namazani nego sto mislis.

Ma ja cu najverovatnije od sledece godine da napravim link sa BGwirelessom i da skidam sta mi se oce jos plus 20 evrica za godinu dana da im platim, i da me zabole uvo za sve.

ADSL pici ko lud na 1,5 Mbit ih.
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
194.106.186.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije29.11.2008. u 07:00 - pre 187 meseci
Kako je Edijeva matematika egzaktna :)

Naravno, pre sve te matematike trebalo bi mozhda prochitati neke tekstove ovde na ES, recimo:

http://www.elitesecurity.org/t...otok-od-MBit-nego-pola-od-toga

i tek onda postavljati matematiku.

Takodje uzmimo u obzir i udaljenost AP, kao i udaljenost korisnika od AP, a ne sme da se zanemari i to da li je svaki korisnik u sektoru ili se mozhda kachi na drugu antenu, koju vidi, a ne pokriva taj sektor (sebe prvog uzmi u obzir kada budesh postavljao egzaktniju matematiku/fiziku). Kasnije mozhemo da se bacimo na problematiku shta je to shto kartice mogu da izvedu, shta je nstreme, shta je nstreme-dual.

E sad, nash najbolji prijatelj google, veoma dobro pronalazi razne sajtove sa datom tematikom, Edi, molim te prichitaj josh malo pre postavljanja tvoje matematike. A s obzirom da pouzdano znam da si u situaciji da koristish AirMagnet, prochitaj njegovu obimnu dokumentaciju i pokushaj sa istim da podupresh svoju matematiku, a da se ne bacamo terminima "recimo 24mbit realno"

Do tada ostani u ubedjenju da je matematika osnova u wireless tehnologijama :)
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
194.106.186.98

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije29.11.2008. u 21:43 - pre 187 meseci
Citat:
Strale:Ma ja cu najverovatnije od sledece godine da napravim link sa BGwirelessom i da skidam sta mi se oce jos plus 20 evrica za godinu dana da im platim, i da me zabole uvo za sve.


e, ima i ja da se asociram na bege-vajerles, samo da bi te ubijao u pojam na habu :))))
i jos cu da sredim da prodjem za DZ !
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
77.105.0.*



+4 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije29.11.2008. u 22:53 - pre 187 meseci
Kad budes naucio kako se izgovara wireless mozemo da pricamo o tome, a do tad gramatiku engleskog jezika u ruke i uci
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
91.148.112.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije29.11.2008. u 23:23 - pre 187 meseci
@ Sleepless_mind

Bojane ajde sad ti kao glavni administrator (koji takodje koristiš Airmagnet) u KBCNET objasni žašto nama kao korisnicima ovako radi internet kako radi, to jest zaštno ne radi kao što je pre radio. Eto ti si unutar firme i imaš glavni pristup kao administartor.

Ja sam se ranije poveziovao na AP koji je udaljen preko 2km i sve je radilo kao grom, to jest neverovatno kako je dobro radilo, ali tada je kao administrator bio samo Dragan. Postavili ste AP na 400m od mene pa se tu nakacilo oko 26 ljudi.

Vaš signal nikad nije bio jači na moj anteni a ni moj na vašoj, pa slaba vajda od svega toga, bio sam u jakovu kod korisnika koji je na 300 - 400 m od antene koja je tačno u pravcu a i vaša ka tom korisniku, pa je korisnik jednom od vaših kolega rekao nije valjda da ja sve ovo što imam ne valja a samo KBCNET valja, pa je kolega rekao da su kao radovi u toku. ( to je bilo pre preseljenja )

Po meni jedna od ključnih greški koje su napravljene je instalacija sistema sa onim jeftinim jagi antenama da bi se sve uklopilo u povoljnu cenu, takodje kao što je sad greška što se prodaju sistemi sa grid antenama domače proizvodnje inače zbog ovih jagi antena koje ste ranije ugradjivali, plašite se da podešavate da kartice na vašim AP rade iznad 5 ili 6 kanala pošto te jegi antene ako promenite kanal da bude veči od 5 kanala možda neče moći uređaji da se asociraju na AP.

Ja sam naucio da je kvalitetna antena više od 80% ključ uspeha, zato sam ja stalno ugradjivao originalne hiperlink tech. jeste da je to koštalo ali to je radilo i od 5 ( pet ) km.

Sličan slučaj je na bežanijskoj kosi da ne pričam kolki je signal korisnika kod vas -44db prži sa 250m pa opet problemi, a isto u pravcu ???

Meni se čini dok je dragan tu bio kao jedini administrator da je ranije internet kod vas bio za svaku pohvalu ja bi nazvao zaltan internet provajder.

Ja lično poznajem jednog našeg čoveka koji je radio ( administrator sistema ) u jednoj stranoj firmi u inostranstvu, firma se bavi satelitskim internetom (pokrivali su celu Evropu imaju korisnika ????? ) taj čovek je sad u Beogradu. Mislim samo da bi taj čovek bi KBCNET-u mogao da pomogne i ja sam pominjao to kao opcij tvom šefu, ali njemu je na jeno uvo ulazi a na negde več drugo izlazi, pošto njega za gomilu problema zabole ono drugo uvo.

Da se razumemo pisanje po pvom forumu nema za nemeru blčenje firme ili bilo čega drugog negativnog nego samo želja da se skrene pažnja na sve detalje ili problematiku koje treba uraditi kako bi ponovo KBCNET bio ZLATNI INTERNET PROVAJDER kad kazem zlatni mislim na to da valjao najviše korisnicima,( kao što je nekad bio ) a ne da valja samo sebi.

Čine se napori i pomaci u sredjivanju sistema, ali mi nikako nije jasno kako je to moglo nekad jako dobro da radi, a sad ne.



 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
194.106.186.96

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije29.11.2008. u 23:50 - pre 187 meseci
Citat:
Strale: Kad budes naucio kako se izgovara wireless mozemo da pricamo o tome, a do tad gramatiku engleskog jezika u ruke i uci :)

...no comment...
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
194.106.186.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 05:24 - pre 187 meseci
Pre nego shto sam pocheo da radim u KBCnet-u bio sam korisnik usluga istog. Opremu sam sam postavio, bez konsultacija sa KBC-om i ta oprema i danas radi besprekorno. Za godinu i neshto malo vishe dana koliko sam korisnik nisam ni jednom morao da resetujem uredjaj, a poslednji put sam pristupio ruteru kada je promenjen password za nalog, pre 9 meseci!!!

Chito pomena radi, u Surchinu na 2.4 prilikom skeniranja od kutje imam isti signal na 2 sektora, a na druga 2 odlichan signal ali malo slabiji, a samo mi na jednom sektoru radi!!!! (HINT: samo sam pokriven jednim sektorom!!!). Ta problematika je moguca i na BS na Bezanijskoj kosi, koja btw. radi odlichno (shto potvrdjuju zadovoljni korisnici iste). Mozhda bash taj korisnik i rushi sektor iako je na 250m!!!

Shto se tiche Jakova... problematika je veoma slozhena, ali i za nju imamo reshenje koje tje biti primenjeno chim se zavrshe zapocheti radovi!

Jeftine yagi antene su testirane i kroz praksu, a i u ustanovi koja za to sluzhi, te su prikazale zadovoljavajuci kvalitet koji je u rangu sa yagi antenama eminentnih proizvodjacha. Ne plashimo se da menjamo frekvencije (kanale), jer te antene definitvno pokrivaju sve freq na 2.4.

AP koji 400 metara od tebe koristi otprilike toliko koliko si naveo ljudi i od toga ima samo jedan koji se zhali... da ga ne navodim :) Mogu samo da zhrtvujem svoje slobodno vreme, pa da ti pomognem da podesish svoju opremu da radi kako treba!!!

Po pitanju administracije sistema, Dragan je i dalje i uvek ce i biti head, a politika se josh uvek nije menjala, tako da te tvoje opaske ne smatram za relevantne i smatram ih samo za lichne, ali o tome mozhemo i lichno da ne gushimo forum :)

Na forumima se iznose lichna mishljenja i sluzhi za diskusije, mada chesto mozhe da dovede do saznanja o mishljenju pojedinaca, koji samo ovim putem smeju da ga iznesu pred javnost!!!!

Za sve nejasnoce oko podeshavanja opreme, slobodno mi se obrati

Pozdrav
Bojan Vranac
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
91.148.112.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 09:50 - pre 187 meseci
@Sleepless_mind

Evo bojane sad ispade da posle tolko vremena mog rada instaliranja bežičnog interneta, ispade da je svuda sve u redu samo da ja ne znam da podesim uređaje i ispade kada bi svi mi podesili uređaje kako treba da bi masa problema nestala.

Pa ču te ja zamoliti u svoje ime i ime svih drugih ljudi, kojima ne radi dobro internet a kojima je sve u redu, samo nije u redu podešavanje uređaja, da nam napišeš po tvom mišljenju kako treba podesiti uređaje i da se samim tim reši barem jedan deo krisnika kojima neradi dobro internet, da i njima radi super internet kao što tebi radi.

Ako je kvaka i glavno rešenje u tome daj pomozi ljudima da se rešimo nevolje, pa da posle toga hvalimo i zlatnim imenom zovemo KBCNET, kao i da nema više potrebe da zovemo broj telefona tehničke podrške, i da nam svima radi super internet i da svi od srece skačemo pored kompijutera. Kako dobro radi i da zovemo svoje komšije i prijatelje da im pokažemo čudo neviđeno i da im preporučimo KBCNET, kao što sam ja ranije preporučivao drugim ljudima.




 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
194.106.186.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 10:26 - pre 187 meseci
Kao shto rekoh da ne prelazimo na lichno, nemam nikakvu potrebu da pomazhem nekom ko pomotj ne trazhi, a svako ko je trazhio je i dobio. Ti zhelish da kazhesh da je to shto radim u KBC-u pomoglo da internet radi isto kao i pre nego shto sam se zaposlio.... no comment.

Spomenuo sam podeshavanje OPREME... ne uredjaja... a shto se tvog konkretnog sluchaja tiche, samo reci jel zhelish da podeshavamo planet i grid 24dbi ili zhelish da podesish AirLive 5200 i grid na 5ghz... neki saveti tje verovatno da ti pomognu u daljem radu chak i bez skupih "hiperlink tech" panel antena koje sam nalazio kod korisnika na preko 2 km. Veliki je problem shto smo omogutjili korisnicima da podeshavaju izlaznu snagu svojih uredjaja, a da pri tom pojma nemaju chemu to sluzhi i kako radi, pa chak ni shta te skratjenice ispred brojeva znache. Takodje je veliki problem kad se na grid antenu pogreshno namontira fid, shto pokazuju fotografije koje sam napravio u firmi u samom centru grada. Postoje i znachajne poteshkotje u korishtjenju indoor kablova za outdoor upotrebu i slabih adaptera na uredjajima... da ne nabrajam dalje...

Pisati ovde o podeshavanju uredjaja, a da se ne izadje na lice mesta i utvrdi da li je antena pozicionirana dobro, da li se mozhda potencijalni korisnik nalazi u Frenelovoj zoni, da li je u sektoru, da li ima odgovarajutji antenski kabal, da li uredjaj dobija odgovarajutju struju, da li je pravilno postavljen u zashtitnu kutiju, i josh mnogo ostalih sitnica je iluzorno i bilo bi krajnje neozbiljno.

Poshto je ochigledno da ne razumesh shta zhelim da ti kazhem, moram to da izrazim totalno otvoreno: molim te izuchi i ischitaj materiju o kojoj zhelish da pishesh i onda postavljaj i matematike i fizike, zasnovane na teoriji i empiriji. U svoju matematiku ubaci osim sabiranja i mnozhenja i malo kosinusa i sinusa za izrachunavanje pokrivenosti i prorachune linka.... naravno svemu tome dodaj i tehnichke karakteristike uredjaja i kartica, kao i mogutjnosti i kvalitet dovodjenja wireless linkova do baznih stanica. Tada mozhemo da prichamo....

Do tada
Stay safe
Bojan Vranac
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
91.148.115.*



+4 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 11:31 - pre 187 meseci
Od danas vidim poboljsanje u uploadu kod kbc-a, pa sam se pitao kako sad radi lepo upload kod svih sektora, palo mi na pamet da obidjem malo pristupnu tacku i gle cuda promenjen je polozaj parabole. Naglasavam NA svim sektorskim antenama a ima ih 4 radi perfektno upload i download. Ja kod sebe nisam nista cacko niti pomerao antenu, jedino sto vidim da je kbc promenio tacku pristupanja i da je sad parabola za dovod linka okrenuta malo vise ka zapadu.
Izgleda da je ipak postojao problem kod pristupne tacke, a i to se osetilo po tome da ping do pristupne tacke je 1 ms a do onog servera za net 10.151.166.2 je 30 i nesto bio ping
Sad je ping isto do pristupne tacke 1 ms a do 10.151.166.2 je max 5 ms.

[Ovu poruku je menjao Strale dana 30.11.2008. u 12:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
91.148.112.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 12:15 - pre 187 meseci
@Sleepless_mind

Eto ti sad, umesto nekog konkretnog rešenja ili bolje rečeno saveta, daju se opšte fraze i bavimo se malo filozofijom. Nije lepo sad da se vadiš da pod opremom si mislio ovo a ne ono, ali nema veze. To što pominješ neke fraze i pojmove u praksi se može dokazati da nema veze nisačim. Ispričaču ti jednu istinitu priču i dati svoj zaključak.

Pre početka radova koje sad trenutno radite, jedan vaš korisnik mi je pokazao kako njemu naprimer dolazi jedna web stranica. Zatim iz nekog zezanja da vidimo kakav je signal iskeniramo frekfenciju i vidimo da ima jedan otvoren ap, čisto iz zezanja se asociramo na AP ( wireless router ) i čisto radi provere i upoređivnja da li ista ta stranica isto stiže i preko nekog drugog provajdera u ovom slučaju ADSL najverovatnije Telekom Srbija pošto oni daju bežične rutere sa tom oznakom.

I epilog je otprilike sledeči sa tog rutera smo imali signal oko 30 gledano po skali od 0 - 100 znači donja granica ali je ista ta stranica otvarala se izuzetno brzo. Probali smo radi poređenja i download sa rapidshare koji je išao maksimalno. Da napomenem sve ovo je u slučaju kada antena na krovu je podešena za horizontalnu polarizaciju ( ka vašem AP ) a antena na ruteru je najverovatnije bila u vertikalnoj (jer ko normalan u svojoj kuči obara antenicu u horizontalu) i sve je to pod neverovatnim uslovima radilo ekstra dobro Što se može zaključiti sledeče

Kada je internet dobar i na nekoj donjoj granici signala 30 ODLIČNO RADI, a inace svi vaši korisnici imaju barem ne manje 45 a ima ih koji imaju i po 60 70 75 ili više pa nevalja.

Što bi svako mogao da izvede sledeči zaključak, kada internet priključak i provajder valjaju to onda radi i po krajnje neverovatnim uslovima kada nešto kod provajdera ne valja, možes da si ne znam kolko blizu i da imaš jak signal, ono nevalja pa nevalja.

Znači nekad život i praksa demantuju bilo kakvu teoriju o frnlerovoj zoni, sektoru , ili ne znam čemu

Eto vidim da i Strale vas sad na neki način pohvaljuje bravo za KBCNET.

Kada bi postojala medalja za najboljeg internet provajdera u Evropi ja bi voleo da tu medalju dobije za kvalitet internet usluga KBCNET i da ja budem presrečan korisnik najboljeg internet provajdera u Evropi.


 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
194.106.186.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 13:46 - pre 187 meseci
@digisatplus

Da prichamo nekim narodskim jezikom.

Na tom ruteru na koji ste se konektovali ste bili jedini korisnici i net vam je radio odlichno jer je ruter posvetjivao pazhnju samo vama.
Na baznoj stanici gde ima recimo 3 korisnika, a jedan od njih ima losh signal se deshava sledetje: AP komunicira sa svakim ponaosob shalje paket i ochekuje odgovor, kod onih sa dobrim signalom, odgovor stizhe brzo, ali kod onog sa slabim signalom odgovor kasni, te AP posvetjuje vishe vremena na chekanje paketa od tog jednog korisnika, a zanemaruje ostale. Epilog: tom jednom korisniku internet radi extra, dok ostalima laguje. (prichu mozhesh poistovetiti sa uchenicima i uchiteljicom u shkoli, gde jedan uchenik kasni sa odgovorom i njemu je super, a ostali gube vreme ili ti laguju!)

KBCnet konstantno radi na poboljshanju pruzhanja wireless internet usluga, shto tje biti vidljivo svima u periodu koji sledi. U to poboljshanje usluga spada i veoma chvrsta politika po pitanju signala i opreme, kao i unapredjivanje baznih stanica u skladu sa potrebama korisnika.

Po pitanju jachine signala, trebalo bi pronatji optimum, koji je btw. objashnjen na wireless.uzice.net, shto uputstvima, shto forumu.

Shto se tiche nashe strane, potruditjemo se da svi korisnici budu zadovoljni uslugom (ma koliko je to teshko postitji, jer tje uvek postojati neko kome ne odgovara neshto).
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
91.148.112.*



Profil

icon Re: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije30.11.2008. u 15:05 - pre 187 meseci
@Sleepless_mind

Ja cenim iskren napor i rad koji se čini u cilju poboljšanja internet usluga i osvajanju medalje "najbolji internet provajder" u Evropi. Pošto imate takve slučajeve da neko sa svojim signalom i opremom pravi problema ja bi uradio sledeče.

Oformio spacijalnu ekipu barem 2 čoveka čiji bi posao bio samo i isključivo održavanje kvaliteta interneta, a to bi po meni podrazumevalo recimo kontrola signala po baznim stanicama i kad se nadje neko od korisnika čiji je signal problematičan da po potrebi kontaktira tog kokrisnika i da mu skrene pažnju na nastali problem i da mu se da neki rok da nastali problem otkloni, u slučaju ne otklanjanja problema od strane korisnika ponuditi mu opciju da ekipa iz KBCNET otkloni problem.

U slučaju težine problema ako je nemoguče problem odkloniti vratiti novac za plačeni servis i skinuti korisnika sa sistema. Nekad je bolje i skinuti korisnika sa sistema i vratiti mu novac nego da zbog problema koje pravi i narušava kvalitet servisa koje KBCNET nudi.

Jer treba ipak priznati da je KBCNET veliki sistem sa vise od 1200 korisnika i da treba da se vodi računa o kvaliteu servisa, sa kvalitetom servisa se gradi i renome i brend firme a kad jednom postaneš brend onda nema popuštanja i opustanja u radu.

Što mi reče jedan čovek; nemože se firma koja opslužije tolki broj (1200) ljudi osloniti na 5-10 zaposlenih nego treba veči broj.

Ako se uzme u obzir samo tehnička podrška na 3 telefonske linije u dve smene treba samo za to 6 ljudi, za montaze i održavanje baznih stanica min 2 ljudi, za instalaciju novih korisnika 4 ljudi to jest 2 ekipe plus 2 administratora sistema za dve smene

I ova specijalna ekipa od 2 čoveka za održavanje kvaliteta (Supervizora)

Znaci da napravimo suma sumarum:

6 ljudi za tehnicku podršku
2 ljudi za bazne stanice
4 ljudi za instalaciju novih korisnika
2 administratora sistema
2 ljudi za održavanje kvaliteta
--------------------------
14 ljudi + 2 administratora = 16

Neznam da li ima u Srbiji WISP sa više korisnika u jednom gradu.

Znači kako bi ja to organizovao fali vam ljudi najmanje 6 ljudi

Ovo sve sam sračunao barem u odnosu na neku situaciju koja je trenutno prisutna.

Rešavanjem situacije bi došlo do relaksacije unutar firme kao i opuštanju odnosa korisnik KBCNET

Nešto kao kad si premoren i ukočena su ti leđa i vrat pa odeš na onu fotelju što masira u Delta Siti pa kad se završi trtman a ono osečas se super.




Yeah

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: KBCNET kvalitet servisa nije kao ranije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25594 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.