Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto ljudi mrze Microsoft?

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 60239 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 21:34 - pre 190 meseci
Zamisli da ja napravim obican IR reciver, koji kasnije koristim za remote control. Koji radi samo pod Linuxom, a onda dodjem na windows i kazem, a bre ovo ne radi?

Windows ima decije bolesti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 21:38 - pre 190 meseci
HDMI = DVI sa svake prakticne strane za OS kao sto je Linux, jer se svakako od Linuxa ne ocekuje da se bavi HDCP-om ;-)

Medjutim, kao sto sam i ja primetio na HD TV-u, Linuxov X server po defaultu nije u stanju da korektno iscita EDID preko HDMI-ja i da nasetuje rezoluciju koja odgovara HD TV aparatu.

Siguran sam da to moze da se namesti, samo sto to zahteva manuelno editovanje X parametara, sto je - priznacete, nesto sto ZAISTA nije dobro za krajnjeg korisnika. Molim lepo, ako Windows moze da ispuca korektnu rezoluciju i frame-rate na HDTV-u, ako Playstation 3 moze da uradi to isto, to je najmanje sto se ocekuje i od Linuxa

I, ne, to nisu nikakve "nove tehnologije" tu su vec par godina - jer, svaki LCD TV koji danas kupite ima HDMI ulaz, a ne znam nikog ko bi kupio CRT TV.

Nema tu nikakvih drajvera - vec je neko bio lenj da istestira i implementira korektnu proceduru u X-u.

Osim toga, pomenuh HDCP kada smo vec kod HDMI-ja - kako ce ljudi na Linuxu gledati Blu Ray diskove legalno, molicu lepo? Da li Linux video drajveri podrzavaju HDCP? Nemojte samo reci da su i Blu Ray diskovi nebitna stvar, posto je to format koji ce potpuno zameniti DVD u sledecih 3-4 godine, a danas svaki bitan film vec izlazi u tom formatu.

Evo sta o tome misli komuna:

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=81231

Citat:

As for HDMI devices that mandate an HDCP input, well I would avoid that crap like the plague, receiving HDMI devices should always accept an unencrypted TMDS signal.


Znaci - to je crap, i sta tu ima da se podrzava :)

Citat:

Both Blu-Ray and HD-DVD players should be using Linux as the platform, so one can hope that the GPL would step in here and demand source-code of atleast some aspects of them.


Ovo je jos bolje, hajde da iskoristimo GPL - jer Linux je GPL, pa da iznudimo kod od glupih firmi koje su implementirale HDCP na Linuxu (jos kada bi u Linuxu bilo zabranjeno pisati closed-source softver ;-)

Jos jedan od razloga zasto bih uvek odabrao QNX za takve uredjaje - ako nista drugo, bar si cist sto se IP-a tice, i nemas opasnost od nekih dugokosih bradatih ludaka i njihovih advokata.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 22:24 - pre 190 meseci
Ne znam sta da ti kazem, sem da se i dalje ne razumem u te "savremene tehnologije", znao sam da ces da se javis posle ovoga i da ces pogresno da razumes nove tehnologije. Mislio sam na tehnologije koje bas nisu lako pristupacne u mojoj okolini.

Daleko sam ja od EU i sl.

Citat:
Ivan Dimkovic:I, ne, to nisu nikakve "nove tehnologije" tu su vec par godina - jer, svaki LCD TV koji danas kupite ima HDMI ulaz, a ne znam nikog ko bi kupio CRT TV.


Juce je kupljen jedan crt tv. Drugarica je uzela. Vidis ja znam :)



Citat:
Nema tu nikakvih drajvera - vec je neko bio lenj da istestira i implementira korektnu proceduru u X-u.


E, to da imam takve uredjaje ja bi rado istestirao i implementirao to u X. Ako je samo do toga.

Samo sto kao sto kazem, nemam pristup tome i onda jbg ;)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 00:05 - pre 190 meseci
Citat:

Sumnjas ili si sam probao?
Nema pricanja napamet ili rekla-kazala..

Da li si probao tih 50% sto rade pa si siguran da rade?
Ili vodis tacnu evidenciju sa sajta i sa izaslim naslovima?
Ili pricas napamet? ili rekla kazala?

Citat:

Nema nikakve razlike za igre koje rade
Ja je nesto nisam primetio,a ako postoji verujem da je potrebno merenje nekim instrumentima
BTW Wine ima kudikamo bolju implementaciju DX-a nego Cedega tako da je situacija u performansama obrnuta od onoga sto si upravo rekao...
To navodi na zakljucak da opet lupas kojesta ;)


Well koliko sam pratio uvek postoji pad u FPS u emulaciji na linuxu mozda ne previse osetan ali postoji.
Ne treba ti merenje insutrmentima vecina igara ima implementirane merace FPS-a i benchmark programe.
Na netu ima dovoljno chartova koji pokazuju da je XP u prednosti po perfomansama igara od istih emuliranih
na linuxu.

Citat:

Cuj ja sam rekao da radi oko 50% naslova-nisam rekao da radi sve
Tako da ovi primeri idu u onu drugu polovinu koja ne radi ili ne radi kako bi trebalo

Aha a sta ako bas neko zeli da igra te hitove? Da instalira windows pre reset svaki put
da bi odigrao igricu.

Citat:

Pa je jedino linux ostao nerazbijen na onom famoznom hacking takmicenju
Mora da je do rasprostranjenosti....

Koje to tacno takmicenje moze link?

Citat:

Jeste ali nije ni linux vise toliko za bacanje tu-Wine je iz verzije u verziju sve bolji i bolji

Da li ono sto emulira moze biti od prave stvari? Tesko. Mozda je Wine sve bolji i bolji
ali nikada nece biti kao real thing.

Citat:

Ko se ne snadje sa necim tipa Ubuntu taj ni sa Windwos-om ne barata bas najbolje ;)

Yeah.

Citat:

Postoji nekoliko najpopularnijih distribucija i one su izbor vecine korisnika
Moze da ih ima i 5 miliona,totalno je nebitno-vecina ljudi koristi popularne varijante

Naravno da postoje najpopularnije kao sto sam i sam naveo ali sirok izbor cesto moze zbuniti
krajnjeg usera.

Citat:

A Adobe pakete koriste siroke narodne mase ili uski krugovi profesionalaca?

Da li neko moze da zamisli web dizajnera koji ne koristi neki od Adobe programa?
Sta je sa flash developerima/dizajnerima? Kada pricamo o kvalitetnom komercijalnom SW
linux tu nema sta da trazi. Smesno je i navoditi primere programa i njihovih ekvivalenata na linuxu.
Bas me zanima koliko amatera koristi GIMP na windowsu za neki image editing a koliko Photoshop.
Neki dan cujem u Grandu dal Zorica Markovic pomneu photoshop :))) to je jednostavno BRAND :)
mainstream, gimp je za geekove i freekove koji se loze na nesto drugacije (u vecini slucajeva)

Citat:

OOTB znaci da kada instaliras Windoze sav hardver radi odmah jel?
Nece biti-da bi ga osposobio treba ti naramak diskova sa drajverima,sto sa linuxom nije slucaj

Naravno da ne radi sv eko je to rekao? Ali xp a Vista jos vise obogacuje bazu prepoznatih uredjaja.
Uostalom podrska vendora za windows drivere je daleeeeekoooo bolja nego za linux. Lepo ubacis cd
click click i radi.

Citat:

Jasta-samo Windoze donose pare,nema leba od linux-a :P

Da si citao post kao sto nisi mogao bi videti da sam ja naveo SVOJ LICNI primer a ne primer svakog
zivog developera/usera na svetu. Meni ne moze da donosi pare ukoliko se bavim web designom
i tu je kraj price za mene. Ne ispunjava moje osnovne potrebe i ne znam zasto bi ga uopste instalirao.

Citat:

opet na svakom IT forumu koliko hoces problema i sa Windozama-te ne radi ovo,te zeza ovo....

Koliki je broj korisnika Windowsa a koliko linuxa? Ko da se zali da mu na linuxu ne radi
kada ga u usporedbi sa windowsom retko ko i koristi. A i vecina onih koji ga koriste vec
imaju neophodno znanje da rese problem.

Citat:

Koliko ja znam mp3 u Windozama radi samo preko WMP-a,slicno stoji i za neke video formate jer ni priblizno ne rade svi-tako da i tu moraju da se instaliraju dodatni kodeci a bogami i playeri kako uostalom i preferira vecina Win korisnika
E sada oni sto pitaju gde je start dugme tesko da znaju uopste sta je to kodek zapravo,a mos misliti koji bi horor za njih bio da oni to sami potraze na netu
I dok sa Windozama moras da rovaris po netu-kod Ubuntua imas posebnu alatku za dodavanje kodeka...

Aha znaci stanje se nije popravilo :) Pa kao sto vidis na windowsu radi mp3. Izvini sta fali WMP ? Bloat?
Bloat kome radi mp3 po defaultu :)

Citat:

Opet tesko da se svako na svom kompjuteru igra jer opet ne koriste svi komp za iste stvari...

Siguran sam da 90% onih koji poseduju PC sigurno bar nekad odigraju po neku igricu da se razonode
bili oni coderi/modelari/dizajneri bla bla bla. Ne vidim zasto ne bi koristio masinu za zabavu kada je vec
posedujes.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.203.*



+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 01:07 - pre 190 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Da li si probao tih 50% sto rade pa si siguran da rade?
Ili vodis tacnu evidenciju sa sajta i sa izaslim naslovima?
Ili pricas napamet? ili rekla kazala?


Probao sam preko Wine bar 50 igara-i rade sve
WOW,CS,Witcher,Stalker,Starcraft-samo neke da spomenem
A prilicno sam uveren da ti nisi probao nijednu-mozda jesi kada je wine bio u verziji 0.2 ;)

Citat:
Well koliko sam pratio uvek postoji pad u FPS u emulaciji na linuxu mozda ne previse osetan ali postoji.
Ne treba ti merenje insutrmentima vecina igara ima implementirane merace FPS-a i benchmark programe.
Na netu ima dovoljno chartova koji pokazuju da je XP u prednosti po perfomansama igara od istih emuliranih
na linuxu.


Probaj pa pricaj....

Citat:
Aha a sta ako bas neko zeli da igra te hitove? Da instalira windows pre reset svaki put
da bi odigrao igricu.


Jel sam ja rekao da rade sve igre?

Citat:
Koje to tacno takmicenje moze link?


http://www.elitesecurity.org/t...to-fall-in-PwnOwn-hack-contest

Pa procitaj kraj prvog posta-cudno kako ti je pamcenje odjednom izvetrlio a redovno posecujes Advocacy

Citat:
Yeah.


Dubokoumni odgovor nema sta....

Citat:
Da li neko moze da zamisli web dizajnera koji ne koristi neki od Adobe programa?
Sta je sa flash developerima/dizajnerima? Kada pricamo o kvalitetnom komercijalnom SW
linux tu nema sta da trazi. Smesno je i navoditi primere programa i njihovih ekvivalenata na linuxu.
Bas me zanima koliko amatera koristi GIMP na windowsu za neki image editing a koliko Photoshop.
Neki dan cujem u Grandu dal Zorica Markovic pomneu photoshop :))) to je jednostavno BRAND :)
mainstream, gimp je za geekove i freekove koji se loze na nesto drugacije (u vecini slucajeva)


A web develi i sl cine gro racunarske populacije?
Malo sutra-tu dominiraju oni sto traze start dugme
Pomiri se sa tim...

Citat:
Naravno da ne radi sv eko je to rekao? Ali xp a Vista jos vise obogacuje bazu prepoznatih uredjaja.
Uostalom podrska vendora za windows drivere je daleeeeekoooo bolja nego za linux. Lepo ubacis cd
click click i radi.


A gde si rekao,cekaj da vidim

Citat:
Svakako da OOTB windows podrzava siri spektar hardvera tako da i sigurno tu ima veliku prednost.


Dakle OOTB Windoze podrzavaju hardver dosta losije nego linux-u sustini OOTB ne podrzavaju skoro nista,pa moraju da se ubacuju tamo neki cd-ovi

Citat:
Da si citao post kao sto nisi mogao bi videti da sam ja naveo SVOJ LICNI primer a ne primer svakog
zivog developera/usera na svetu. Meni ne moze da donosi pare ukoliko se bavim web designom
i tu je kraj price za mene. Ne ispunjava moje osnovne potrebe i ne znam zasto bi ga uopste instalirao.


Tako reci-navedi konkretnu delatnost umesto sto generalizujes

Citat:
Koliki je broj korisnika Windowsa a koliko linuxa? Ko da se zali da mu na linuxu ne radi
kada ga u usporedbi sa windowsom retko ko i koristi. A i vecina onih koji ga koriste vec
imaju neophodno znanje da rese problem.


Ma zaista
Pa zar Windoze nisu olicenje user friendly principa?
Cudno a koliko kuknjave na forumima za najbolje desktop resenje
Ja sam mislio da tu sve radi odma'

Citat:
Aha znaci stanje se nije popravilo :) Pa kao sto vidis na windowsu radi mp3. Izvini sta fali WMP ? Bloat?
Bloat kome radi mp3 po defaultu :)


Da a vecina ljudi preferira Winamp i dalje ;)
Pa Aimp pa Foobar-nema tu WMP-a
Potpuno isto stoji i na polju video player-a
Tako da dzaba mu sve kada gro ljudi instalira dodatni softver/kodeke za multimediju koji je u svakom slucaju potreban ;)

Citat:
Siguran sam da 90% onih koji poseduju PC sigurno bar nekad odigraju po neku igricu da se razonode
bili oni coderi/modelari/dizajneri bla bla bla. Ne vidim zasto ne bi koristio masinu za zabavu kada je vec
posedujes


Jasta a mora da si obavio istrazivanje licno kada si tako siguran...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2791 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 09:09 - pre 190 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: To sto tebi radi ne znaci da SVIMA drugima radi. Jel Dimkovicu radilo? (bez obzira sto je to Dimkovic). Internet je pun postova na temu problema sa hw koji i nije bas toliko egzotican. Ja sam licno imao problema sa svojom wifi kartom i posle cackanja nisam uspeo da je nateram da radi na linuxu sem preko ndiswrappera. WIndows sigurno ima vecu bazu uredjaja i to je smesno i porediti.


E, vidis, to sto si ti lako isao na internet pod Windows-om, ne znaci da sam i ja, koji istu tu mreznu karticu pod Windows XP sistemom nisam uopste uspeo da pokrenem. Za Mandrivu sam opisao postupak.

Citat:
Mitrović Srđan: Zamisli nekoga ko ne zna jako malo o racunarima koje su sanse da je taj uopste cuo za Linux?
Kad ga stavis pred linux prvo sto ce da pita gde je start dugme :)
Jel na Ubuntu (nisam koristio nista posebno posle 7.x verzija) jos treba install za mp3?


Otkud taj neko uopste zna za start dugme? Mozda otuda sto je pre toga ucio da koristi Windows. Znaci, taj neko je zapravo slabo potkovan Windows korisnik. Zamisli sad nekog slabo potkovanog Linux korisnika. Kako bi se snasao na Windows-u? Hoce da proveri postu ili da ode na internet. Kako da zna koji softver da koristi?

Citat:
Mitrović Srđan: Hhaha e ovo je jaci argument :)
Milioni ljudi tj ogroman vecinski postotak korisnika PC racunara igra igrice. Kakvo je to zlo ajde objasni majke ti?
Jel to kao onaj fazon ako imas Windows onda si njegov rob , a ako igras igrice onda si poklonik Satane licno
mislim LOL.


Pa, igre syebavaju karijeru, nivo obrazovanja itd. To je vreme baceno uzalud. Dete kad god vidis da igra igrice treba oterati na fudbal ili drugo mesto od kojeg ce imati koristi. Vidis, to sto deca vole da se igraju nije slucajno, vec se kroz igranje razvijaju i mentalno i fizicki. Isto vazi i za urlanje beba, koje je povezano sa njihovim mentalnim razvojem. E, sad, jedan prirodan i funkcionalan nagon ti usmeri u cabar, gde dete od toga nece imati nikakve koristi.

Igre nisu problem za nekoga ko je umeren, ali industrija igara pociva na "igrackoj zarazi". Zato je Linux mnogo bolji po pitanju igara. Nije da ih nema, ali i ima manje, manje su zarazne (atraktivne), brze se izgustiraju ako preteras itd.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.misc.e.pointzero.dk.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 09:53 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko:Igre nisu problem za nekoga ko je umeren, ali industrija igara pociva na "igrackoj zarazi". Zato je Linux mnogo bolji po pitanju igara. Nije da ih nema, ali i ima manje, manje su zarazne (atraktivne), brze se izgustiraju ako preteras itd.


Tačno moje mišljenje. Ima u zadnje vreme i boljih igara za Linux. Koje su odlične zamene za igre na Digimon-u. Ali ja najviše volim one stare Super Nintendo i slične.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 10:42 - pre 190 meseci
Citat:

Tačno moje mišljenje. Ima u zadnje vreme i boljih igara za Linux. Koje su odlične zamene za igre na Digimon-u. Ali ja najviše volim one stare Super Nintendo i slične.


Pa ti onda kupi Super Nintendo za 10eura pa stekaj igre ili Sega Mega drive 2.

Citat:

E, vidis, to sto si ti lako isao na internet pod Windows-om, ne znaci da sam i ja, koji istu tu mreznu karticu pod Windows XP sistemom nisam uopste uspeo da pokrenem. Za Mandrivu sam opisao postupak.


Pa to sam i ja isto rekao. Tiebi je na linuxu radilo sve meni nije. Simple as that.

Citat:

Otkud taj neko uopste zna za start dugme? Mozda otuda sto je pre toga ucio da koristi Windows. Znaci, taj neko je zapravo slabo potkovan Windows korisnik. Zamisli sad nekog slabo potkovanog Linux korisnika. Kako bi se snasao na Windows-u? Hoce da proveri postu ili da ode na internet. Kako da zna koji softver da koristi?


Verovatno zato sto se u svim skolama (pa i u osnovnoj), kursevima uci rad na Windowsu a ne na Linuxu.
Sta mislis zbog cega? A da sigurno Microsoft tera skole da decu uce da robuju tom zlom Windowsu.

Citat:

Pa, igre syebavaju karijeru, nivo obrazovanja itd. To je vreme baceno uzalud. Dete kad god vidis da igra igrice treba oterati na fudbal ili drugo mesto od kojeg ce imati koristi. Vidis, to sto deca vole da se igraju nije slucajno, vec se kroz igranje razvijaju i mentalno i fizicki. Isto vazi i za urlanje beba, koje je povezano sa njihovim mentalnim razvojem. E, sad, jedan prirodan i funkcionalan nagon ti usmeri u cabar, gde dete od toga nece imati nikakve koristi.


Aha igranje igara je vreme baceno uzalud :) A igranje fudbala nije baceno vreme nego produktivno? Ili bilo koje druge vrste zabave (gledanje TV, alkoholisanje). Ako nekog zabavlja igranje igara ne vidim nijedan problem da taj neko
uziva u istim. Sto ti rece naravno da treba imati granice u svemu pa i u ovome.

Citat:

Igre nisu problem za nekoga ko je umeren, ali industrija igara pociva na "igrackoj zarazi". Zato je Linux mnogo bolji po pitanju igara. Nije da ih nema, ali i ima manje, manje su zarazne (atraktivne), brze se izgustiraju ako preteras itd.

Sta izasao Tux Racer Gold Edition ? :)
Uostalom bitna odlika igara je replay value ne vidim zasto se nekad nebi vratio nekoj dobroj igri
pogotovu nekom jakom mplayeru. Industrija pociva na kvantitetu pogledaj samo broj prodatih primeraka
igara i koje se pare tu obrcu.

Citat:

Probao sam preko Wine bar 50 igara-i rade sve
WOW,CS,Witcher,Stalker,Starcraft-samo neke da spomenem
A prilicno sam uveren da ti nisi probao nijednu-mozda jesi kada je wine bio u verziji 0.2 ;)

Ala ti imas strpljenja kada si probao 50 igara :)
Pa nemam sta ja da probam igre na linuxu zasto bih sebe mucio?
Imas lepo sajt proizvodjaca cedege pa pise lista podrzanih igara ako nisi primetio.

Citat:

Probaj pa pricaj....

Sto bih probao kada na netu postoje gomile nezavisnih testova ljudi koji se time bave.

Citat:

Jel sam ja rekao da rade sve igre?

Nisi rekao si da radi 50% u sta cisto sumnjam al ajd mozda i rade kako tako. Svejedno ne rade SVE.

Citat:

http://www.elitesecurity.org/t...to-fall-in-PwnOwn-hack-contest

Pa procitaj kraj prvog posta-cudno kako ti je pamcenje odjednom izvetrlio a redovno posecujes Advocacy

Nisam znao da mislis na taj contest posto ih je bilo vise o kojima sam citao.
I sam sam rekao u vise postova da Linux ima jake sigurnosne mere cemu i MSFT tezi zadnjih par godina.
Jednostavno Linuxu je oduvek bila bitna sigurnost sistema sto se pre XP SP2 od MSFT to nije moglo ocekivati.
Koliko isto vidim doticna vista je prsla zbog flash playera kao sto Ivan rece
Citat:

Vista je pukla zbog Adobe Flash plug-ina - sam autor hacka kaze da bi mogao da iskoristi Flash bug i na ostalim OS-evima, sto samo govori koliko je DEP bitan, i prava je steta sto Microsoft nije stavio DEP na "AlwaysOn" za sve komponente a ne samo za OS module.

Mada cinjenica je da je prsla, kao sto je cinjenica da postoji ogroman broj virusa/spywarea na windowsu
i to sigurno niko ne porice.

Citat:

A web develi i sl cine gro racunarske populacije?
Malo sutra-tu dominiraju oni sto traze start dugme
Pomiri se sa tim...

Pa cekaj zasto bi se neko uopste "selio" na linux iz kog razloga? Kada ga ogranicava u vise pogleda?
Aha gro populacije cine korisnici WIndowsa ako nisi znao kad se vec facas za statistiku :)
linux je u tom pogledu mizeran :)

Citat:

Dakle OOTB Windoze podrzavaju hardver dosta losije nego linux-u sustini OOTB ne podrzavaju skoro nista,pa moraju da se ubacuju tamo neki cd-ovi

Pri instalaciji Windowsa zadnjoj sam morao da instaliram wireless karticu ali sam za to imao drajver na cd.
Sto se nije moglo reci za linux.

Citat:

Tako reci-navedi konkretnu delatnost umesto sto generalizujes

Ja sam u vise primera naveo svoj licni primer a ne primer za ceo svet i svakog korisnika ponaosob.
BItno je to da kada se radi o dobrom / profesionalnom / kvalitetnom / komercijalnom SW linux gubi bitku.

Citat:

Da a vecina ljudi preferira Winamp i dalje ;)
Pa Aimp pa Foobar-nema tu WMP-a
Potpuno isto stoji i na polju video player-a
Tako da dzaba mu sve kada gro ljudi instalira dodatni softver/kodeke za multimediju koji je u svakom slucaju potreban ;)

Nije bitno sta ljudi preferiraju pricali smo o tome da taj mp3 radi odmah. Ni ja ne koristim isti.

Citat:

Siguran sam da 90% onih koji poseduju PC sigurno bar nekad odigraju po neku igricu da se razonode
bili oni coderi/modelari/dizajneri bla bla bla. Ne vidim zasto ne bi koristio masinu za zabavu kada je vec
posedujes

Paaa posto sam par godina (od prve god srednje) radio po raznoraznim "servisima" racunara jos nisam sreo
racunar da nema nijednu igricu :) Mozda par krntija iz raznoraznih firmi i firmica ali i oni su imali bar neke flash igrice za kratku zabavu i sl.


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.203.*



+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 11:59 - pre 190 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Ala ti imas strpljenja kada si probao 50 igara :)
Pa nemam sta ja da probam igre na linuxu zasto bih sebe mucio?
Imas lepo sajt proizvodjaca cedege pa pise lista podrzanih igara ako nisi primetio.


Citat:
Sto bih probao kada na netu postoje gomile nezavisnih testova ljudi koji se time bave.


Tako sam i mislio...



Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 12:32 - pre 190 meseci
Ti si smesan. Znaci da bih mogao da komentarisem o necemu moram da probam sve?
Ne smem da verujem ljudima iz branse kojima je to posao / profesija?
Znaci svi textovi / tutoriali / paperi koji postoje na netu nisu validni za tebe
o big strucnjaka?

Ajmo onda ovako otkud znas da je Linux toliko siguran na tom centestu jel si sam
ti probao da penetriras Mac OS , Linux i Vistu pa da znas da je linux najsigurniji?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2791 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 13:07 - pre 190 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Verovatno zato sto se u svim skolama (pa i u osnovnoj), kursevima uci rad na Windowsu a ne na Linuxu. Sta mislis zbog cega? A da sigurno Microsoft tera skole da decu uce da robuju tom zlom Windowsu.


Sve je to lepo, ali to ne znaci da je Windows laksi za upotrebu, vec da je poznavanje Windows-a (protiv koga nemam apsolutno nista protiv) sire rasprostranjeno. Uzecu kao primer dva zadatka iz matematike.

1. Dokazati logicku iskaznu formulu metodom rezolucije.
2. Izracunati ivice pravougaonika oko koga se moze opisati krug poluprecnika 1, tako da ima maksimalnu mogucu povrsinu.

Naravno da ne treba da resavas ove zadatke. Medjutim, mada je prvi zadatak mnogo laksi od drugog, mnogo manji broj ljudi bi umeo da ga resi. Ovo sam uzeo kao primer da ono sto veci broj ljudi ume, ne mora biti i lakse. Za Windows i Linux mislim da su ujednacene jednostavnosti upotrebe, razlika mozda postoji, ali nije velika. Prednosti Windows-a vidim u drugim elementima.

Citat:
Mitrović Srđan: Aha igranje igara je vreme baceno uzalud :) A igranje fudbala nije baceno vreme nego produktivno? Ili bilo koje druge vrste zabave (gledanje TV, alkoholisanje). Ako nekog zabavlja igranje igara ne vidim nijedan problem da taj neko uziva u istim. Sto ti rece naravno da treba imati granice u svemu pa i u ovome.


Da, igranje fudbala je zdravo. Gledanjem TV-a (pod uslovom da ne robujes TV-u, vec da imas i druge aktivnosti) moze biti informativno, funkcionalno zabavno itd. Alkohol u umerenim kolicinama, moze da poboljsa raspolozenje, pomogne coveku da se opusti itd. Video igre takodje mogu biti u umerenim kolicinama korisne (da poboljsaju koncentraciju i reflekse, napregnu vijuge itd.), ali to nije ono sto zele proizvodjaci igara. Oni zele da ti budes drogiran njihovim igrama, ne bi li zaradili vise. Razumem ja njih, ali ne i one koji nasednu na to.

Da se razumemo, ne zelim da budem licemer koji ce reci da se nikada nije igrao na racunaru (u zrelim godinama). Primera radi, presao sam igru Diablo II Expansion Set u celini (5 cinova po tezini x 3 tezine (Normal, Nightmare i Hell)) vodeci sorceress i sva tri puta kompletirao tajni nivo (mu, mu farma krava). Takodje, u Warblade-u sam dobio perfect badge. Jeste, treba za te dve igre dosta igranja. Ali moj gaming CV nije mnogo deblji od toga. Osim toga, nekada sam voleo civilizaciju i igrao je relativno malo. Presao sam Super Tux-a (laka i kratka igra). No, to je to. Imam drugare sa mnogo debljim aming CV-jem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2791 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 13:12 - pre 190 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Pa to sam i ja isto rekao. Tiebi je na linuxu radilo sve meni nije. Simple as that.


Da, s tim sto isto vazi i za Windows platformu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 14:00 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: 1. Dokazati logicku iskaznu formulu metodom rezolucije.
2. Izracunati ivice pravougaonika oko koga se moze opisati krug poluprecnika 1, tako da ima maksimalnu mogucu povrsinu.

Osetim previše generalizacije ovde... Meni lično odgovaraju obe metode. I u Windowsu se može mnogo stvari uraditi iz konzole, što je veoma pogodno ako rešavam neku automatizaciju (ali zato moram dobro da proučim dokumentaciju), ali ako želim samo nešto da podesim tog momenta, onda ne vidim zašto ne bi to uradio sa metodom "klik klik i gotovo". Linux koristi uglavnom prvu metodu.

Citat:
Igre nisu problem za nekoga ko je umeren, ali industrija igara pociva na "igrackoj zarazi". Zato je Linux mnogo bolji po pitanju igara. Nije da ih nema, ali i ima manje, manje su zarazne (atraktivne), brze se izgustiraju ako preteras itd.

Ne igram se na mom računaru, ali ako vam je ovo argument zašto je gaming bolji na Linuxu (što vam drugovi saborci izgleda i potvrđuju), onda stvarno mislim da je Advocacy došao do novog dna...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2791 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 14:07 - pre 190 meseci
Citat:
burex: I u Windowsu se može mnogo stvari uraditi iz konzole, što je veoma pogodno ako rešavam neku automatizaciju (ali zato moram dobro da proučim dokumentaciju), ali ako želim samo nešto da podesim tog momenta, onda ne vidim zašto ne bi to uradio sa metodom "klik klik i gotovo". Linux koristi uglavnom prvu metodu.


Zašto misliš da Linux uglavnom orjentisan na konzolu? Ja ga koristim zajedno sa Windows-om i zaista se ne libim konzole (ne znam u čemu je problem sa njom), ali nisam primetio da me bilo koji od tih OS-eva "tera u konzolu". I na Windows platformi bih koristio nešto poput MC-a da imam. No, to ne znači da se ne može bez toga. Skoro sve može da se obavi iz GUI-ja, a sve ne može ni na jednom od ta dva OS-a.

Citat:
burex: Ne igram se na mom računaru, ali ako vam je ovo argument zašto je gaming bolji na Linuxu (što vam drugovi saborci izgleda i potvrđuju), onda stvarno mislim da je Advocacy došao do novog dna...


Slažem se da je izraz "bolji" u ovom kontekstu nepodesan, ali sam hteo da istaknem i drugu stranu te medalje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 15:47 - pre 190 meseci
Citat:
Zašto misliš da Linux uglavnom orjentisan na konzolu?

Lično iskustvo... Od Knoppixa, Slax-a, Slackware-a, SuSE do Ubuntu-a, uvek sam morao da zavirujem u konzolu da bi uradio nešto van običnih podešavanja u Gnome/KDE control panelu.

Inače - Knoppix (instaliran na HDD) je jednog dana jednostavno odbijao da se bootuje, Slackware se iz nepoznatih razloga zakucavao svakih par sati a SuSE je pukao totalno pri običnom podešavanju GRUB-a... Zvuk i grafičku karticu na Ubuntu sam morao da podešavam iz konzole, dok je Slax i dalje meni najomiljenija live distribucija koja me nije izneverila...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
128.192.48.*

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 16:49 - pre 190 meseci
Citat:
burex: Lično iskustvo... Od Knoppixa, Slax-a, Slackware-a, SuSE do Ubuntu-a, uvek sam morao da zavirujem u konzolu da bi uradio nešto van običnih podešavanja u Gnome/KDE control panelu.


Isto moje iskustvo uvek sam mnogo radio u konzoli. Čak i ovde iz X (KDE) su mi otvorene konzole za update i ostalo.

System RescueCD me nije nikad izneverio. To je Gentoo Live CD sa dosta programa, programe možete i sami dodavati.

Podešavanje interneta

net-setup --> i radi

startx --> i radi

Gparted, cfdisk, Firefox...

Toliko mi se sviđa i za svaki slučaj mi je uvek uz kompjuter. Kad negde idem, kad nekoga zeza kompjuter, nosim ga sa sobom.

System RescueCD me je i naveo da pređem ponovo na Gentoo.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.130.*



+19 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 18:07 - pre 190 meseci
zato što je skup.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 18:48 - pre 190 meseci
Kada sam se je furao na linux obozavao sam sto linuxe koji su hard core :)
pogovo gentoo uf to su bila vremena. Onda mi ni to nije bilo dosadno pa sam
se lozio da pravim svoj distro zasnovan na LFS-u. Drzalo me to 2 meseca i onda skapiram
da sam izgubio vreme za dz ali bila su to lepa vremena cackanja po konzoli :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.130.*



+19 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 20:06 - pre 190 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Kada sam se je furao na linux obozavao sam sto linuxe koji su hard core :)
pogovo gentoo uf to su bila vremena. Onda mi ni to nije bilo dosadno pa sam
se lozio da pravim svoj distro zasnovan na LFS-u. Drzalo me to 2 meseca i onda skapiram
da sam izgubio vreme za dz ali bila su to lepa vremena cackanja po konzoli :)




jedan čovjek ne može ništa sam napraviti, pogotovo ne svoju distribuciju.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2791 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?02.10.2008. u 20:42 - pre 190 meseci
Koliko ljudi razvija Slackware?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 60239 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.