Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za izradu R/C

[es] :: Elektronika :: Pomoc za izradu R/C

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marcus123
Marko Konstantin
beograd

Član broj: 57604
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc za izradu R/C29.09.2008. u 23:18 - pre 190 meseci
Hteo bih da sto krace objasnim o cemu se radi. Zapravo posedujem brodic na daljinsku kontrolu koji bih da koristim za prihranu ribe, tako je za pecanje). Znaci brodic ko brodic ima daljinski upravljac za dometom do 150m. Ja hocu da od plastike napravim jednu kutiju na vrhu brodica koji bih mogao da napunim sa hranom. Kraj kutije bi bio pod velikim uglom tako da je dovoljno da ta postoji neki osigurac koji bi pritiskom dugmeta samo oslobodio vratanca koja bi se pod pritiskom hrane i gravitacije sama otvorila. Nije mi potreban motorcic za to iz razloga sto vrata ne moraju da se zatvore vec samo da se otvore i izbace hranu kada brodic bude u pravoj poziciji. Potrebno je da daljinski ima domet do 100 metara.Postavio sam dole sliku koju nisam bas nekako napravio ali mislim da mozete skontati o cemu se radi. Ako je moguce da se taj mehanizam negde kupi ili kako vec ili da dobijem neku semu bio bih jako zahvalan. Na slici sam objasnio na engleskom zato sto sam je radio za jedna strani forum, ali nisam dobio nikakvu pomoc od njih Hvala puno svima koji imaju bilo kakvu ideju...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
77.46.235.*



+128 Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C30.09.2008. u 00:10 - pre 190 meseci
pa kad imaš već brodić sa rc , onda je pitanje koliko kanala imaš. ukoliko ima mesta za treći kanal, onda staviš servo koji je jeftin a dovoljno jak da odradi posao sa vratancima.
ukoliko nemaš treći kanal onda iskoristiš vožnju u nazad kao komandu za otvaranje .

kako god okreneš , malo petljanja po elektronici je potrebno.
 
Odgovor na temu

Marcus123
Marko Konstantin
beograd

Član broj: 57604
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C30.09.2008. u 00:43 - pre 190 meseci
Da to zvuci izvodljivo da ja nisam potpuni pocetnik. Razumem da je od prilike na ploci ostalo jos mesta za neke nove komande ako sam dobro razumeo. Ali onda na daljinskom treba da se ubaci i novo dugme ako sam dobro skontao. Sto se tice rikverca brodic to nema, ide samo pravo levo i desno, znaci ako hocu da gra vratim nazad okrecem ga skroz u krug.

A jel postoji neka fora da imam nesto poput alarma za auto, tako neku spravicu sa dovoljno velikim dometom da samo da signal tom nekom drzacu da se pomeri i da vratanca sama padnu? Jel moguce nekako da magnet drzi vratanca i da popusti pritiskom na taster? Ovo su moje lejmerske ideje posto se u elektrotehniku ne razumem..
 
Odgovor na temu

Marcus123
Marko Konstantin
beograd

Član broj: 57604
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C30.09.2008. u 10:48 - pre 190 meseci
Nasao sam nesto pa me zanima kako to funkcionise. Dal moze ovo da se ugradi u brodic i poveze nekako sa polugom za otvaranje vratanca? Domen je 200m a super bi mi odgovarala i cena. Evo ovde cu staviti specifikacije a dole su slike.

Receiver Module

Model No.: RM4SG-M(Momentary Mode)/RM4SG-L(Latch Mode)
Operating Voltage: 5 VDC
Operating Current: 5 mA
Receiving Sensitivity: -103 dbm
Operating Frequency: 315MHz/433MHz Selectable
Transfer Rate: 4.8K
Modulating: AM
Output: TTL
Control Mode: Momentary or Latch(Selectable)
Coding Type: Fixed Code, Soldering
Dimension: 49mm x 20mm x 7mm

Transmitter:

Model No.:TCS200-4

Type: RF radio(315MHz/433MHz)

Transmitting Range: 200m

Supply Power: 27A12V Battery

Encode: Fixed code, Soldering.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marcus123
Marko Konstantin
beograd

Član broj: 57604
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C30.09.2008. u 19:11 - pre 190 meseci
Gujo, jel mozes da mi pomognes oko ovoga?? Gde bi mogao da nadjem taj servo da kupim i kako da ga nakacim za sta? Na motor? evo nasao sam na ovom site-u ovo sto sam postovao mislim da bi to moglo da posluzi samo bi zamolio za uputstvo kako da to povezem. Ima i jos raznih drugih risivera sa daljinskim sa jednim ili 2 i vise kanala. Ako imas vremena da mi objasnis..
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.218.*



+128 Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C30.09.2008. u 19:38 - pre 190 meseci
sutra. razbija me kijavica, jedva gledam
 
Odgovor na temu

Marcus123
Marko Konstantin
beograd

Član broj: 57604
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C01.10.2008. u 21:55 - pre 190 meseci
Ajde pa kada ozdravis..zanima me to kako da spojim servo i gde da ga kupim. Mislim da je ovo dobra stvar koja moze da se naruci ovaj daljinski set. Ajde pa sto pre ozdravi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.218.*



+128 Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C01.10.2008. u 23:52 - pre 190 meseci
jel ima šanse da uslikaš otvoren brodić, bar gde je prijemnik ili šta već ima od elektronike i predajnik, konzolu?
daj neki podatak pa da se vidi. ja i dalje zastupam stav da je lakše irkoristiti postojeći predajnik i prijemnik nego dobudživati extra komandu na drugoj frekvenciji ili slično
 
Odgovor na temu

Marcus123
Marko Konstantin
beograd

Član broj: 57604
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc za izradu R/C02.10.2008. u 00:55 - pre 190 meseci
Evo odmah slika posto ih ima u prospektu. Takodje pise i ovo: "Daljinski poseduje 2 kanala napred levo i desno".
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pomoc za izradu R/C

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.