Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moj prvi program u .NET-u

[es] :: .NET :: Moj prvi program u .NET-u

[ Pregleda: 2157 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Moj prvi program u .NET-u07.12.2008. u 21:25 - pre 187 meseci
Kao sto sam naziv kaze napravih prvi program u NET-u I tako zapoceh ulaziti u njegov svet.
Da se ne bi prvi macici u vodu bacili to valja na neki nacin proslaviti pa vam nudim ovaj beskoristan program na koriscenje. Tema ukratko - program koji vas obavestava kada je nekome od vasih prijatelja rodjendan, cisto da se ne zaboravi. Nista spektakularno a opet sasvim solidno uradjeno. Prvenac je prvenac.
Za njega vam je potreban NET Framework koga svi na ovom forumu imate, ko nema moze ga skinuti sa Interneta.
Program se moze skinuti na linka
http://rapidshare.com/files/171249522/setup.exe.html

Uploadovan je nesto kao help pa mozete videti o cemu se radi.
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 07.12.2008. u 22:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Moj prvi program u .NET-u08.12.2008. u 22:46 - pre 187 meseci
Mmmm... Ne znam za druge ali isprobala sam i vrlo zgodno Blue...
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Moj prvi program u .NET-u09.12.2008. u 10:29 - pre 187 meseci
Posto je primeceno da jedan broj ljudi koristi program, pronadjena je greska u instalaciji zbog koje prilikom podizanja windowsa kada se startuje program Rodjko dobice te poruku sa pitanjem kojim programom da pokrenete jednu .DAT datoteku ili ukoliko je to u vasem sistemu vec podeseno otvorice vam se jedan prozor za upisanim brojem u njega. Da bi ste to izbegli na brzaka mozete uraditi sledece a ja cu je u narednih par dana ispraviti. Naime u startup nije upisan shortcut programa nego njegova EXE verzija sto dovodi kasnije do te gdeske.
Da bi ste je rucno otklonili potrebno je uraditi sledece:
Idete na START dugme, zatim ALL PROGRAMS i stavite misa na START UP ali na njega ne kliknete levim nego desnim klikom i idete na OPEN. Otvorice se novi prozor, u kome cete naci fajl RODJKO 5.1. Njega obrisite kao i datoteku koja ce se tu naci pod nazivom LOKACIJA.DAT (zbog nje i nastaje greskica).
Zatim idite na C:\rodjko 5.1 i desni klik na fajl Rodjko 5.1 zatim SEND TO i zatim na DESKTOP.
Time ste napravili precicu za program Rodjko 5.1 koja se nalazi na Desktopu. Tu precicu sa Desktopa cut-ujte u prvi prozor koji ste otvorili (Onaj prozor start-up do koga ste dosli na nacin START dugme, zatim ALL PROGRAMS i stavite misa na START UP ali na njega ne kliknete levim nego desnim klikom i idete na OPEN u prvom koraku). time je greska ispravljena.
U slucaju da pronadjete jos neki propust obavestite me kao i do sad.
Pozdrav i ugodan rad!


[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 09.12.2008. u 11:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Moj prvi program u .NET-u10.12.2008. u 00:07 - pre 187 meseci
Bice nesto od tebe,ako nista drugo,bices jos vise plav ako zaboravi tvoj program kad je moje cure rodjendan
Zezam malo,nastavi samo tako,pozzz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Moj prvi program u .NET-u10.12.2008. u 13:14 - pre 187 meseci
He he ne moze zaboraviti, ako jednom radi radice uvek. Testiraj ga. Ne moras stalno gasiti racunar, jednostavno promeni datum na racunaru na 4 dana pre njenog rodjendana, zatim ugasi onaj kalendar sto ti stoji posle paljenja racunara, pa idi na start-->all programs-->start up--> rodjko 5.1 i program ce se pokrenuti. Ako ti pored sata izbaci obavestenje da je jos 4 dana do njenog rodjendana sve je uredu. Isti postupak ponovi i tako sto ces namestiti da je datum u racunaru datum njenog rodjendana i ako te i tada obavesti sa glavnim obavestenjem sve je ok i radice uvek.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Moj prvi program u .NET-u10.12.2008. u 13:38 - pre 187 meseci
Hvala , na ovakvom iscrpnom objasnjenju
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Moj prvi program u .NET-u10.12.2008. u 14:48 - pre 187 meseci
Opa vidim imam i svog frontman-a :) Evo Nevena od svega sto na njemu zaradim ( a free je ) poklonicu ti pola za trud :) mislim da je posteno :D
E ovako slozio bih se sa ovim sto ti je napisala.

Kao sto sam i obecao evo ispravljene verzije, mislim da sada nema gresaka. Ko koristi program preporucio bih mu da instalira ovu novu verziju jer je ispravljena ona greska i malo je poradjeno na ozbiljnosti koda sto se tice definisanja promenjivih tako da sada jos manje utice na opterecenje racunara, iako je to svakako bilo zanemarljivo sada ga vise nema ni u promilima.
Preporucujem da uninstallirate proslu verziju, skinete novi sa linka dole i instalirate ga ponovo. Ko je vec unosio neke rodjendane, pre uninstallacije programa preporucujem da kopirate datoteku RODJKO.DAT, koja se nalazi na lokaciji c:\rodjko 5.1 (s tim sto ono .dat u windowsu ne vidite pa pise samo rodjko bez onoga 5.1) negde u racunaru, idete na uninstall, instalirate novi program i tu datoteku koju ste negde sacuvali vratite na lokaciju C:\rodjko 5.1\ i svi unosi ce vam biti sacuvani.
Link za download http://rapidshare.com/files/172078281/Rodjko_5.1_Setup.exe
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Moj prvi program u .NET-u

[ Pregleda: 2157 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.