Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme

[es] :: C/C++ programiranje :: prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme

[ Pregleda: 1550 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
195.178.35.*



+1 Profil

icon prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme26.10.2009. u 16:21 - pre 176 meseci
Kako da obezbedim da program koji sam napisao na c/c++ radi na bilo kojoj kompatibilnoj platformi bez prethodnog prevodjenja na
samom racunaru na kome zelim da mi se program izvrsava.Kako to rade komercijalni programi pisani na c/c++(npr matlab) da li se kod kompajlira na
samoj masini na koju se instalira ili sta vec
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme26.10.2009. u 19:01 - pre 176 meseci
Odgovor se nalazi u pitanju. Ako su platforme kompatibilne onda će program raditi na svim. Na žalost kompatibilnost platformi nikad ne može da se ostvari. Tvom programu može da smeta neka zvučna kartica, ili posebna kombinacija mrežne i video kartice. Nešto neće da radi na starom Windows-u, nešto neće na novom, nešto neće da radi bez nekog servis peka, nešto neće da radi baš sa tim servis pekom, itd. Ako govorimo o Windows operativnim sistemima onda kad bilduješ aplikaciju u Platform SDK biraš za koji operativni sistem bilduješ. Ne koristiš neke egzotične tehnologije ako ne moraš. Testiraš program na što više različitih platformi. Ugradiš u program nekakvu dijagnostiku koja će ti pomoći da otkriješ zašto nešto neće da radi baš na jednom računaru, a na ostalih 99 hoće. I tako.
 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
195.178.35.*



+1 Profil

icon Re: prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme27.10.2009. u 10:42 - pre 176 meseci
Da a sta ako se razlikuju same arhitekture racunara,recimo kod mene je celobrojni podatak velicine 2 bajta a na nekoj drugoj masini 4 bajta.Ja kad
kod mene prevedem on ce u fajlove za mapiranje zabeleziti moju velicinu celobrojnog podatka a na drugom racunaru to nece dobro raditi.Jedino resenje
koje ja vidim je da program ponovo prevedem na racunaru na koji stavljam program.
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme27.10.2009. u 10:56 - pre 176 meseci
Konkretan odgovor na tvoje drugo pitanje: programe pišeš tako da ne zavise od dužine reči na nekoj platformi. Na primer, program koji sam pisao za 32-bitne mašine trebalo je da se izvršava i na 64-bitnoj mašini. Tada se, na primer ne koristi tip int nego tip INT_32 zavisno od toga koji tipovi postoje.
Naravno, za potpuno različite platforme moraš da kompajliraš program na odgovarajućoj platformi, ako ćeš distribuirati samo izvršnu verziju. Pogledaj bilo koju open source aplikaciju, obično se nudi sors, binary za Linux i binary za Windows...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2790 Profil

icon Re: prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme27.10.2009. u 11:00 - pre 176 meseci
Matlab se kompajlira kod proizvođača ponaosob za svaku platformu, pa na disku dobiješ verziju za svaku platformu, pa instaliraš odgovarajuću verziju na svom računaru.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: prevodjenje c/c++ programa za razlicite platforme

[ Pregleda: 1550 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.