Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)

[es] :: Laptopovi :: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)

[ Pregleda: 1393 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)15.12.2009. u 02:16 - pre 175 meseci
Do pre neki dan sam imala Vistu Extreme Edition na svom laptopu, pa sam ga upgrade-ovala na Windows 7.
I poshto sam htela malo da rasteretim komp, krenula sam u back-upovanje podataka...imala sam Nero 7,krenuo je da prijavljuje greshke na prvom....drugom....petom...dvd-u, inache rezach nije narezao ukupno 30 diskova, a laptop je josh pod garancijom. Dakle, dodje do 4% i izbaci error, samo shto ne napishe shta nije u redu, vec da je failed. Mislila sam da je problem u kompatibilnosti pa sam stavila zadnji Nero...ista pricha, pa sam probala sa nekim levim programchicima tipa Imgburn, ista stvar!
Ne znam shta da radim, ne nosi mi se laptop u servis, zato shto znam da ce biti cimanja a mislim da nije hardverski problem u pitanju!
Hvala unapred!
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.254.*



+12 Profil

icon Re: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)15.12.2009. u 08:11 - pre 175 meseci
Citat:
jecka80: Do pre neki dan sam imala Vistu Extreme Edition na svom laptopu, pa sam ga upgrade-ovala na Windows 7.

Šta ti je to "Vista Extreme Edition"?
Tako nešto zvanično ne postoji!
Pa si onda to još "upgrade-ovala na Windows 7"... valda isto na neku "specijalnu ediciju" tipa Zbudži_Mi_Ga_Janko?

Tom optičkom uređaju, ako ne pomogne čišćenje, onda je verovatno zreo za zamenu bez obzira na broj narezanih diskova.
A koliko je DivX diskova pročitao (onih iz papirnih kesa ili golišavih, nikada prebrisanih pre stavljanja u drajv)?



"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)15.12.2009. u 11:04 - pre 175 meseci
Verovali ili ne takvog sam ga kupila, sa tim operativnim sistemom! Ma to je jedna u nizu nashminkanih OS, al to nije toliko ni bitno! Shto se tiche toga shta je prochitao, mogu samo reci da sam jako pedantna shto se tiche tehnike i toga shta ide u rezach. Inache mi je hard toliko velik da sam sve shto mi je trebalo (tipa novijih programa)uglavnom skidala sa interneta tako da on faktichki nije ni korishcen. Eto sad sam prvi put doshla do toga da moram da chistim hard...znachi posle skoro godinu dana! Ima josh mesec-dva do isteka garancije!
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)15.12.2009. u 14:39 - pre 175 meseci
Sta znaci:
Citat:
Do pre neki dan sam imala Vistu Extreme Edition na svom laptopu, pa sam ga upgrade-ovala na Windows 7.


Jel' radjena upgrade instalcije sa Viste na Windows 7 (nije preporucljivo) ili je Windows Vista bla bla Edition izbrisan (formatirana particija ili kako god?) i umesto njega radjen clean install Windows 7. Takodje treba napomenuti da je Windows 7 dokumentovano ima problema sa Nerom 6 i 7 a vec za osmicu nisam siguran. Ja sa Windows 7 koristim kao osnovni program za rezanje Ashampoo Burning Studio 9 i to odlicno radi. Za rezanje ISO image-a koristim Alcohol 120%, dok za editovanje istih koristim UltraISO tako da su sa ta 3 programa podmirene sve moje potrebe za rezanjem u Windows 7, a siguran sam da bi Ashampoo Burning Studio podmirio sve tvoje potrebe za rezanjem. Nije namunjen kao Nero ali ima sve sto treba za rezanje osnovnih stvari kao sto su data diskovi, filmovi, muzika itd.
 
Odgovor na temu

jecka80
beograd

Član broj: 33843
Poruke: 107
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)16.12.2009. u 02:34 - pre 175 meseci
Pa zna se shta je upgrade, a shta je clean install! Dakle, radila sam upgrade sa Viste na 7. Inache, instalirala sam XP na drugu particiju da proverim da li je stvarno otishao na "onaj svet", i normalno je rezao, dakle nije problem rezach nego kompatibilnost! Ne znam shta mi je sad pametno da radim, da li da trazim firmware ili rushim sistem pa opet instaliram 7? Ostaje mi josh jedino solucija da probam taj Ashampoo Burning Studio iako godinama koristim Nero!
Zbunjuje me samo, kako je onda narezao par dvd-jeva pre nego shto je prestao da radi!?
Never mind the dog,beware of the owner!!!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)16.12.2009. u 02:52 - pre 175 meseci
Ako si zadovoljna sa tim kako sve funkcionise u Windows 7 osim Nere trenutno, uninstaliraj Nero 7 i instaliraj Ashampoo Burning Studio 9. Postojecu Windows 7 instalciju mozes "ubiti" kad god mislis da za tim ima potrebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Rezach ne reze DVD-ove laptop Acer 5735Z (Win 7)

[ Pregleda: 1393 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.