Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738578 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2015. u 21:07 - pre 112 meseci
Izgleda da ja imam srece po pitanju bojlera, posto je kod mene bojler od 120L na kotlu. Sobni termostat povezan sa gorionikom, kada dostigne zadatu temperaturu gasi se i gasi pumpu.
Isto tako dok pumpa ne radi, prirodnim putem toplota odlazi na 4 radijatora (polovina sprata), dok se ostali radijatori skroz ohlade.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.vipmobile.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2015. u 22:04 - pre 112 meseci
Neka mi objasni neko kako ACC 20 drži mešni ventil zatvorenim kada je kotao hladan,
pošto imam isti a po nekom mom,skromnom,saznanju,on se postavlja na povratni vod i u toj kombinaciji je to moguće!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.02.2015. u 23:11 - pre 112 meseci
@dusanmijat

Sve mi jasno sta si rekao, ali sada moj sistem izgleda ovako vidi sliku ( i imam velike ustede, jer bojler ukljucujem samo pola sata do 50 min malo uvece da dogreje vodu )

I bas zato idam na onu prepravku sto sam postavio u predhodnom postu. Sada trenutno imam muke, jer trcim da zatvorim ventile, da kada se ugreje voda da tu istu vodu ne ohladi, jer mi pumpa radi non stop. Znam da mogu to da resim cevnim nalegajucim, ali ne mogu sada da se cimam oko toga.
Jedino sto ne znam sa kog bojlera ce da ide prvo topla voda? Ako ide sa blizeg to je onda ovaj od 50 sto je u kuci. Onda cu u tom slucaju njega iskljuciti i pustiti da radi ovaj u kotlarnici.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
Prikačeni fajlovi
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 00:42 - pre 112 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Neka mi objasni neko kako ACC 20 drži mešni ventil zatvorenim kada je kotao hladan,
pošto imam isti a po nekom mom,skromnom,saznanju,on se postavlja na povratni vod i u toj kombinaciji je to moguće!



koristim acc.10 u krugu grijanja (radijatora) i služi mi za konstantu polaznog voda tj. sa njime kontroliram želju vruče vode u radijatorima (vručinu radijatora) po kuči ali konstantne vručine/topline, znači nema malo su radijatori vruči pa su sad malo hladniji pa opet malo vruči,to mi on uspješno obavlja,on je namijenjem upravo za tu rabotu, nikako za zaštitu kotla,ako je na povratnom vodu čemu onda služi i koja je njegova funkcija tj.što i kako on tada radi-objasni mi, pošto sam od prije imao cijevni termostat na kojemu je pumpa u krugu grijanja nisam imao potrebe za acc20. jer mi acc10 i cijevni termostat obavljauju isto što i acc20,dakle poslje acc10 je pumpa koju pali spomenuti cijevni termostat koji je na cijevi prije acc10 tj. odmah do kotla,taj termostat pali pumpu kad se temperatura vode u kotlu popne do 60*C a acc10 drži zadanu konstantu polazne temperture koja je od 40*C u ranu jesen te 55*C kad je vani -14*C, objekat koji grijem nema termičke izolacije pa su zbog toga toliko visoke temperature polaznog voda,koristim troputni miš ventil i spremnik topline 200 litara jer mi kotao ima samo 14 litara vode u sebi i bez ovog spremnika plamenik bi se non stop palio i gasio,kotao/peč je 35kW a plamenik je tvornički isprogramiran za 14-35kW a radi na cca.13kW jer sam sam postavio/promijenio parametre kako su meni pasali

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 15.02.2015. u 01:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 15.02.2015. u 01:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 15.02.2015. u 01:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 15.02.2015. u 01:58 GMT+1]
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 08:38 - pre 112 meseci
Citat:
dusanmijat:
Bude83
Ako vam je to želja, vaš sobni termostat može da ima funkciju kao na slici br.3
Koju šemu upotrebiti, zavisi od potrebe objekta za energijom, vrste kotla (količine vode u njemu i vremena za koji postiže temp. bar 60 stepeni) izolacije objekta i kotla osjetljivosti sobnog termostata itd. Ja čekam neke komponente i mojoj regulaciji dajem mogućnost da preko sobnog termostata (pored ostalih opcija) da ne gasi niti pumpu niti gorionik nego da polaznu temperaturu smanji na željenu i održava tople radijatore. Sistem je uvijek spreman da na zahtjev sobnog termostata istog trenutka podigne polaz i počne normalno da grije.

tomarko1411
Ovaj bojler od 50 l ako je aktivan, treba da ima poseban polaz i uboden prije četvorokrakog ventila i još po nešto da neki radijatori nebi ostali hladni ili samo mlaki.
Sa polazom 40-45 od tog bojlera nema sreće


Ja trenutno imam zmajdinovu regulaciju koja odlicno radi i drzi konstantno zadatu temperaturu polaznog voda a gasi pumpu i zatvara ventil kada temp. U kotlu padne na 60c. Jedini je problem sto meni ujutru treba jebna, oko podne druga a uvece treca temperatura u radijatorima Pa tako moram par puta dnevno da odem do kotlarnice i da menjem zadatu temp. A kotlarnica je dvadesetak metara udaljena...
upravo sam i ja zakljucio da je idealno resenje regulacija koja prati sobni termostat i na njegovu komandu samo smanjuje temperaturu u krugu za par stepeni. Ponekad je dovoljni da zo bude i jedan stepen all da radijatori ipak budu topli. Ja licno ne volim da mi radijatori budu hladni pa makar u kuci bilo i 25c. Takodje regulacija bi trebalo da ima mogucnost podesavanja svih parametara. Na primer koja je temp kad zelimo da greje a koja je temp u krugu kad zelimo samo da odrzava. A ovamo na sobnom odredimo zeljenu dnevnu i zeljenu nocnu temperaturu i mislim da je to zavrsen poso. Naravno gorionik tamo sam radi svoj poso. Njemu ne treba sobni da mu kaze kad ce da de upali a kad da se ugasi. a da samo jos mislim da je takodje potrebno da regulacija drzi zatvoten ventil dok se u kotlu ne postigne 60c.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 10:42 - pre 112 meseci
Pre nego što uradite prepravke na sistemu stavite na papir uloženo-dobijeno , vreme otplate , uštedu pa tek onda radite ako se uopšte isplati , uložiti u nešto što je kao godišnja potrošnja a uštedi par posto na godišnjem nivou je za razmisliti .Meni je mehanički 4kraki na 5 i ne razmišljam , imam termo glave na radijatorima i one mi regulišu željenu temperaturu , da ulažem u bufer , pogon , elektroniku upravljanja , čuda , meni je to dvogodišnja potrošnja a o otplati uloženog ...pre ću kotao menjati nogo li mi se otplati , i to u najboljem slučaju.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
+1

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.vipmobile.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 11:38 - pre 112 meseci
[quote]malden mb:
Citat:
ZoranObradovic:
Neka mi objasni neko kako ACC 20 drži mešni ventil zatvorenim kada je kotao hladan,
pošto imam isti a po nekom mom,skromnom,saznanju,on se postavlja na povratni vod i u toj kombinaciji je to moguće!



koristim acc.10 u krugu grijanja (radijatora) i služi mi za konstantu polaznog voda tj. sa njime kontroliram želju vruče vode u radijatorima (vručinu radijatora) po kuči ali konstantne vručine/topline, znači nema malo su radijatori vruči pa su sad malo hladniji pa opet malo vruči,to mi on uspješno obavlja,on je namijenjem upravo za tu rabotu, nikako za zaštitu kotla,ako je na povratnom vodu čemu onda služi i koja je njegova funkcija tj.što i kako on tada radi-objasni mi, pošto sam od prije imao cijevni termostat na kojemu je pumpa u krugu grijanja nisam imao potrebe za acc20. jer mi acc10 i cijevni termostat obavljauju isto što i acc20,dakle poslje acc10 je pumpa koju pali spomenuti cijevni termostat koji je na cijevi prije acc10 tj. odmah do kotla,taj termostat pali pumpu kad se temperatura vode u kotlu popne do 60*C a acc10 drži zadanu konstantu polazne temperture koja je od 40*C u ranu jesen te 55*C kad je vani -14*C, objekat koji grijem nema termičke izolacije pa su zbog toga toliko visoke temperature polaznog voda,koristim troputni miš ventil i spremnik topline 200 litara jer mi kotao ima samo 14 litara vode u sebi i bez ovog spremnika plamenik bi se non stop palio i gasio,kotao/peč je 35kW a plamenik je tvornički isprogramiran za 14-35kW a radi na cca.13kW jer sam sam postavio/promijenio parametre kako su meni pasali

Ja pričam o regulatoru Seltron ACC 20 i kažem da je on namenjen za povratni vod
i da samo u tom slučaju je zatvoren prilikom "hladnog starta" kotla i ima funkciju da drži mešni zatvoren
da bi se kotao što pre zagrejao na željenih i preporučenih 60 *C.
Ja ga sada koristim na potisnom vodu i on je SKROZ OTVOREN sve dok se ne postigne temperatura koju sam zadao za radijatorski krug što mislim da nije dobra varijanta.
Kada se gorionik i pumpa isključe,temperatura vode u kotlu pada i ACC 20 OTVARA ("juri" zadatu temperaturu za radijatore) a bolje bi bilo da zatvara i da što duže drži kotao toplijim za ponovni start!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 14:19 - pre 112 meseci
Da ACC20 može da radi ono što nama treba - da mešni ventil drži zatvorenim kad/dok je kotao pothlađen , TrmRglt nikad ne bi ugledao svetlost dana u obliku u kakvom je sad: da radi šta treba i da je pritom jeftiniji. Zbog toga ima onaj sufiks - Balkan Specijal.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
+1

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 14:36 - pre 112 meseci
Citat:
malden mb:
koristim acc.10 u krugu grijanja (radijatora) i služi mi za konstantu polaznog voda tj. sa njime kontroliram želju vruče vode u radijatorima (vručinu radijatora) po kuči ali konstantne vručine/topline, znači nema malo su radijatori vruči pa su sad malo hladniji pa opet malo vruči,to mi on uspješno obavlja,on je namijenjem upravo za tu rabotu, nikako za zaštitu kotla

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 15:16 - pre 112 meseci
Nije reč o zaštiti kotla - drvo nema sumpora, time nema ni one kondenzacijske korozije: sprečavanje pothlađivanja kotla čini da pri paljenju kotao kreće sa temperatureo od (recimo) 50 stepeni ili neke više, a ne od (opet recimo) 30 ili 20, što ceo sistem čini dinamičnijim, a grejanje kvalitetnije i sa manjim oscilacijama što se opet očitava u potrošnji. Takva je, naime, bila zamisao, tako TrmRglt i radi. Sa druge strane, koga zabole koliko su radijatori topli, ako je temperatura u grejanom prostoru onolika koliku želimo.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 18:18 - pre 112 meseci
Briga je svakoga tko ima malu djecu ili starije djeda i baku, radijatori topliji od cca.55*C su opasni za zdravlje spomenutih,opasni su i za novčanik vlasnika tih radijatora jer termostatski ventili ne reagiraju kako treba ako se prebrže diže temperatura, zatim ako je spojena pumpa na sobni termostat (velika večina korisnika) dešava se toplije- hladnije razdoblje grijane prostorije zbog inertnosti,briga je svakoga tko krene u regulaciju grijanja,održavanje konstantne temperature polaznog voda je jedan od najjednostavnijih i najjeftinijih načina šparanja sredstava kojim ložomo kotao jer ne dozvoljavamo napuštanje nepotrebne topline van peči...čudna mi je Vaša izjava....nisam ove struke ali ovoliko sam shvatio kod uređenja kotlovnice u izvedbi ssm u kojoj je bilo pomoči i Vašim iskazima pročitanih na više foruma..

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 15.02.2015. u 19:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 15.02.2015. u 19:33 GMT+1]
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 19:18 - pre 112 meseci
Zabuna: nisam mislio na "koliko su radijatori vreli , nego koliko su topli, tačnije hladni, ako je temperatura grejanog prostora onolika koliku je hoćemo. Za mene je to 20 stepeni (plis/minus 0,5), a dobro dimenzionisanim sistemom nazivam onaj u kome je temperatura vode 40 stepeni (plus/minus 2).
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

aslservis
Darko Lausev
servis
aslservis
Subotica, Srbija

Član broj: 323989
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aslservis.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 19:23 - pre 112 meseci
@Bude83
First-ova elektronika mr-tr plus radi sve to sto je vama potrebno. Jes da kosta 30000din ali odrzava temp u prostoriji u toleranciji od o.1C Ima i senzor spoljne temperature pa i po tome podesava temp vode u sistemu.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 19:41 - pre 112 meseci
Da iznesem iskustva kao skorasnji korisnik TrmRglt.Balkan Specijal 1.1
Gorionik Ecopell,kotao Junkers 25KW,trokraki mesni ventil i pogon Seltron AVC05+Trm.Reglt.Balkan Specijal by Zmajdin,grejna povrsina 85kvm(prizemna kuca,stiropor 5cm bez fasade+kotlarnica neizolovana ,udaljena od kuce oko 4m,cevi idu 1m ispod povrsine zemlje,izolovane vunom,drvena stolarija,kuca zidana '79.godine,ploca izolovana 5cm stiroporom i ibercugom).Otkako je ugradjen pogon i regulacija,nema oscilacije temperature u radijatorima kada je gorionik ukljucen.O potrosnji ne mogu da pricam jos uvek ali gorionik ne ide na snagu od 15kw vec zavrsava sve sa 9 i 12kw.Temperatura polaza je u prethodnom periodu bila 43'C a sada je 41'C.Ranije je ukljucivao i 15kw.Bitna stvar je da nema oscilacija temperature radijatorskog kruga.Verujem da bi sa cetvorokrakim ventilom bilo jos bolje ali za sada je ovako.Cekam da stigne tedelit pa da premazem vrata kotla na kojima je gorionik jer sada ,kada je u radu,na vrata se ne sme nasloniti ruka,tako da se tu odaje deo toplote.Takodje cu premazati i gornji poklopac kotla jer je i tu gubitak toplote.Nadam se da ce rezultat tada biti kao i kod Zorana Obradovica,da kotao za manje vremena postigne zadatu temperaturu.Kotao mi inace radi na 70'C,histerezis je 3(pali na 66,gasi na 70),pumpa pali na 65,gasi na 63.Regulacija se ukljucuje na 64 kada se ukljuci i pumpa,krece sa otvaranjem ventila i guranjem ka radijatorima i pogon seta kako bi odrzavao zadatu temperaturu.Do tada je mesni ventil skroz zatvoren.Kada se dostigne zadata temperatura od 70'C,gorionik prelazi u odrzavanje(rad na minimalnoj snazi od 3,4kw) i usporava opadanje temperature kotla do 66 kada ponovo prelazi u rad na 9 ili 12kw.Mislim da je ovo za moj gorionik bolja varijanta od gasenja i ponovnog paljenja kotla.
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 19:49 - pre 112 meseci
Samo još da ciljana temperatura kotla bude 80, umesto 70 stepeni...
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 19:50 - pre 112 meseci
Sta dobijam time?Nije problem da probam,najlakse je da povecam tu temperaturu
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 20:29 - pre 112 meseci
Optimalna temperatura je 72+ stepeni. To dobijate. Neka se pumpa uklučuje na 65, a ciljana neka bude 80.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 20:37 - pre 112 meseci
Ok
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 22:24 - pre 112 meseci
Kod mene je na gorioniku podeseno na 75. Problem koji sada imam je da mi se stalno iznova javlja vazduh u sistemu. Nije neka velika kolicina ali se cuje klokotanje vode i to najvise ujutru kad se otvara mesni ventil. Na nekom forumu sam nasao da je to neko lokalno pregrevanje. dolazi do kljucanja vode na odredjenim mestima u kotlu dok se valjda mesni ne otvori.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.02.2015. u 22:39 - pre 112 meseci
Da se pohvalim,ugradio sam mesni ventil esbe,seltron motor i naranvno Balkan Specijal koji je Zmajdin doneo i dao na probu.
Prvi utisci da sam zadovoljan,Trm Rglt radio posao bezprekorno i veoma precizno.Sto se tice potrosnje pre postavljanja termoregulatora sam zadovoljan ,evo i danas sve to napakova pa cemo sutra da vidimo kako se sve to odnosi na potrosnju,ocekujem drasticne promene.
Evo kako to izgleda privremeno dok ne postavim sve ovo u tablu na zidu.


 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738578 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.