Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moja plata je samo 250 000 dinara

elitemadzone.org :: MadZone :: Moja plata je samo 250 000 dinara

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23287 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 10:27 - pre 173 meseci
Pa čekaj, država i dan-danas plaća školovanje kontrolorima letenja, i kao što rekoh, za vreme školovanja dobijaju i platu. Logično je da ih država ( znam da je to pre bilo pod jurisdikcijom vojske, tj. bila je Savezna uprava kontrole letenja ) školuje za svoje potrebe, a ne da bi otišli u svet.
Zaista mislim da im se izlazi u susret i da odraditi 4 godine u vojsci i posle se skinuti i otići u komercijalnu civilnu kompaniju, šteti samoj državi. Pre su kružile priče da jedna godina školovanja pilota na supersoničnom avionu košta državu blizu tadašnjih milion maraka. Zar ti misliš da je fer da neko sa 18 upiše Akademiju, sa 22 postane pilot, i da već sa 26 godina može da ide gde hoće, jer je "dug" odradio. Ja mislim da nije, jer je to, kao što si rekao, bio zatvoren sistem, gde uopšte nije bilo predviđeno da tako školovan kadar odlazi u inostranstvo. Da jeste, sigurno ne bi odrađivali samo 4 godine u vojsci.
A ti potenciraš tršišnu ekonomiju, pa molim lepo, da se baci na papir i da se izračuna to u Žutokljunčevoj glavi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 10:33 - pre 173 meseci
Pa jeste u zutokljuncevoj glavi - zato sto je to u ovom momentu tako. Drzava skoluje odredjen broj ljudi na budzetu i to je to.

Ja sam licno protiv bilo kakvih "budzeta" za visoko skolovanje - molim lepo, ko nema para moze dobiti stipendiju ako je dobar a posle to lepo da vrati.

Medjutim to sada nije slucaj - i ne mozes ljudima retroaktivno menjati ugovore - ako su oni zavrsili skolovanje po jednom sistemu, to je gotova prica. Ti ljudi nisu nikome nista duzni.

Bas kao sto nisu nikome duzni ni svi ostali koji su zavrsili fakultete "na budzetu".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 10:35 - pre 173 meseci
Citat:
Pa čekaj, država i dan-danas plaća školovanje kontrolorima letenja, i kao što rekoh, za vreme školovanja dobijaju i platu. Logično je da ih država ( znam da je to pre bilo pod jurisdikcijom vojske, tj. bila je Savezna uprava kontrole letenja ) školuje za svoje potrebe, a ne da bi otišli u svet.
Zaista mislim da im se izlazi u susret i da odraditi 4 godine u vojsci i posle se skinuti i otići u komercijalnu civilnu kompaniju, šteti samoj državi.


To je tvoje misljenje i racunica, dok je drzava imala ili jos ima svoju racunicu.
Piloti verovatno sve rade po racunici drzave, koja je u ovom slucaju i ugovor koji se verovatno definise jos pre skolovanja.
Tako da nema niceg nelegalnog u njihovoj zelji da negde drugde rade.

A sad moralna obaveza je siroka tema i trebali bi da imamo vise informacija od "prica se da kosta" da bi zakljucili da li je takav ugovor izmedju drzave i pilota fer i da li ga treba menjati.


Takodje, drzava nije firma da ima samo interes u zaradi, te se samo na osnovu toga pravi plan budzetskog finansiranja obrazovanja odredjenog profila, nego su tu igri verovatno bili i bezbednosni, strategijski i sta ti ja znam interesi.
A i drzava i treba da se trudi da sto u vise sfera ponudi bolje uslove skolovanja, jer to joj je posao i ona radi u interesu svojih gradjana (bar u teoriji).
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 10:42 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Ja sam licno protiv bilo kakvih "budzeta" za visoko skolovanje - molim lepo, ko nema para moze dobiti stipendiju ako je dobar a posle to lepo da vrati.


Pa da, u Švedskoj dobijaš platu za vreme studiranja. Lepo ti sve sve plaća kao da si u radnom odnosu, ali se taj novac fino izračuna, pa ti se do kraja života odbija od plate kada završiš studije. To je fer. Čist račun, duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 11:25 - pre 173 meseci
Citat:
žutokljunac: Pa da, u Švedskoj dobijaš platu za vreme studiranja. Lepo ti sve sve plaća kao da si u radnom odnosu, ali se taj novac fino izračuna, pa ti se do kraja života odbija od plate kada završiš studije. To je fer. Čist račun, duga ljubav.


Mislim da si mislio na kredit za studente koji se moze dobiti i koji je solidan, pa visinom podseca na platu.
Taj kredit je relativno lako dobiti i mislim da je uslov i uspeh na faxu. Vracas kasnije, mislim, oko 3% kroz platu.
Ali da dobijas platu, to ne dobijas.

Nije to samo Svedska, ima tu u svakoj zemlji, pa i u Srbiji. "Jedino" je visina razlika ;)
Tu su jos gomila drugih olaksica u zavisnosti od tvog statusa i jos mozes raditi neke male poslove sa strane do odredjene sume (bar je tako u DE).



E to sad nema nikakve veze sa skolovanjem nekog npr pilota i kasnijim uslovljavanjem da negde moras odredjeno vreme da radis.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 11:57 - pre 173 meseci
1. ne vidim sta je za cudjenje sto su iz rv otisli u cv ,pa sta je ostalo vojnih aviona? saka jada,jedva svaki pilot moze da napimpuje neophodan broj sati letenja godisnje da ima dozvolu i dalje
2. cifre od pola milje,milje maraka i slicno su ti bas pompozne,mogao bi ti to necim da potvrdis?
sta kosta toliko? gorivo,remont i plate profesora po glavi studenta? malko teze
3. da im je mala plata,mala je,sigurno su neki i otisli tamo da bi ladili jaja a primali platu i po,ali sigurno nisu ni svi nego neki i vole da lete [ne mogu ni u cije ime reci,ne poznajem ni jednog pilota]
4. postoje i kod nas drzavni krediti i stipendije,samo malo sta mozes s tom lovom uraditi...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 12:58 - pre 173 meseci
CPL/IR(A) - Comercial Pilot Licence Instrument Rating integrated: oko 50-60.000 eura.

Plata sa svim dodacima od 2500e je mizerija, osnovica je ispod 200.000 din. Vise zaradjuju PR-ovi u Telenoru.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 13:22 - pre 173 meseci
E drago mi je da se javio neko iz struke. Ok, znači razjasnili smo, obuka pilota je oko 60 000€. Onda moja priča da oni nešto moraju vratiti državi pada u vodu. Gledao sam na zvaničnom sajtu cenu obuke. Naravno, cene nisu istaknute, ali mi je drago što si se javio da kažeš tu famoznu cenu obuke.
Sad, ispade da jedan pilot vrati novac koji je uložio za svoje školovanje za manje od godinu dana.
http://www.jatfa.com/active/sr.../home/glavni_meni/courses.html
Znaš šta, onda se stvarno isplati školovati se za pilota, s´obzirom koliko su traženi i koliko su plaćeni, a cenim da im ni obuka nije posebno vremenski duga.
Tu se naravno nameće i pitanje, ako ti je mesečna plata 2500€, znači da jako brzo vratiš uloženi novac.
Ono što me zanima je, da li sam nešto pogrešio u vezi kontrole letenja, i da li sam nešto pogrešno napisao. Da li si ti zadovoljan platom?

@ Isak
Da mislio sam na to studentsko kreditiranje.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 15:53 - pre 173 meseci
Takođe me zanima da li je tačno da je JAT kao kompanija plaćao školovanje mnogim pilotima ( znači da besplatno školovanje nisu dobijali samo vojni piloti ). Isto tako me zanima da li je školovanje pilota na nivou kursa, koliko tih kurseva treba završiti ( jer vidim da je za CPL preduslov još završenih kurseva ) i koliko koštaju.
Za školovanje vas kontrolora letenja znam da je besplatno i da vas pri tome još i plaćaju. Znam da su vam svojevremeno bile jako male plate, ali da su vam sada plate velike.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 16:36 - pre 173 meseci
Ja odavno ne radim u kontroli (radio sam davno u vojnoj ali sam se normalno skolovao) ali poznajem masu ljudi trenutno. Velikom platom se tamo smatra nesto oko 1400e. Ima i nizih. Ima i visih (uprava i stariji clanovi) ali nikako ni priblizno plati pilota.

Recimo moja sadasnja primanja nisu nesto specijalno manja od plate obicnog kontrolora u oblasnoj.

Inace u regionu nemaju ispod 2500e za neku manju platu.

JAT je ranije imao konkurse, pre devedesetih, ko je imao PPL mogao je da ide na konkurs i ima besplatno skolovanje. Dosta pilota je tako i odskolovano (domacih).

Kontrola letenja, kad sam se ja skolovao bila je (i sad je) savezna ustanova, finansira se skolovanje od strane drzave. Ja platu nisam imao za vreme skolovanja, tj. jesam cca 10 DEM jer je to bilo doba sankcija.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

sanja2010
Član broj: 81666
Poruke: 286
*.MIT.EDU.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 17:09 - pre 173 meseci
Citat:
BTW jedan offtopic: pre 2 nedelje sam leteo JAT-om do Londona, i da se sledeći put odlučim na tu kompaniju, proćiće duugo vremena... Naime, genijalci su se dosetili da štrajkuju tako što u avionu neće posluživati hranu i piće, al pošto je bilo velikih pritužbi, na letu nazad su omekšali pa služili vodu i keks... Kakav pucanj sebi u nogu, pa to je neverovatno... Pogotovo što se na svim relacijama cene tu i tamo iste... British Airways do Londona je ±20 evra od JATove karte, Lufthansa i Austrian takođe, Turkish uvek jeftiniji za Istanbul... Pored takve situacije, dugo će mi vremena trebati da uđem u JATov avion (ne znam ni šta mi je to trebalo na prvom mestu)

Ja ne znam da li su strajkovali i pre mesec dana, ali tad smo za obrok dobili ovo sto vidite u attachu... i malo vode :) Da ne pricam sto su kasnili 2h pa sam iz Londona morala da letim British Airwaysom, a ne Virginom... Nije da je neka razlika, ali opet, Virgin >> BA
Hvala za informacije o ceni, JAT, osim u slucaju krajnje nuzde, nece vise da mi kida zivce.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 17:28 - pre 173 meseci
Catering sluzba je u strajku duze vreme, zato nema posluzenja u avionima, JAT ne placa.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 17:38 - pre 173 meseci
Sanja to oni vode racuna o tvojoj liniji, zato samo jedan mafin.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

sanja2010
Član broj: 81666
Poruke: 286
*.MIT.EDU.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 17:42 - pre 173 meseci
A tako li je? :) Hvala im onda :D Dobro je da su se na kraju usaglasili od cega je :D
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-134-35.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 18:03 - pre 173 meseci
i od cega je bio kad si ga pojela?:D
nisi valjda posekla prst na tu kesicu :P
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 18:07 - pre 173 meseci
nešto jadnije od tog mafina ne videh davno
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 18:15 - pre 173 meseci
Ti ljudi (JAT) su skroz pukli. To sto sada rade putnicima je bukvalno ravno samoubistvu, jer ce ih napustiti i onaj mali broj ludih koji jos lete sa njima.

U 90% slucajeva ne vidim ni jedan razlog zasto bi neko leteo JAT-om kada u tih 90% slucajeva postoji let identicne cene (+/- 10 EUR) od strane neke druge avio kompanije (tipa BA za UK, AirFrance za FR, itd...) - u tih retkih 10% slucajeva mozete ustedeti neku sicu i to je to...

Sa druge strane, sa drugim avio kompanijama prvo necete leteti sa praistorijskim B737-300 sa zapustenom kabinom (prvi 737-300 u Evropi je dostavljen JAT-u! Cisto da se vidi koliko smo pali) a takodje i usluga ce biti kud i kamo bolja koga god da izaberete.

Meni su najomiljeniji oni mali Airbus A319 avioni koji su neverovatno tihi.

Doduse, JAT je provalio sta se desava pa recimo ovde ljudima ne uzimaju za zlo visak prtljaga - tipa ako imate 25 pa nekad i 30 kg, nece praviti problem niti naplatiti nesto - pod uslovom da naletite na sluzbenika koji je upucen u to ili, jos bolje, radi za JAT. Eto to mu dodje jedina prednost JAT-a u odnosu na druge, pogotovu u ovo vreme kada se sve avio kompanije trude da izmisle nove nacine da vam uzmu pare iz dzepa za sve zivo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.kwcp.net.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 18:24 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Doduse, JAT je provalio sta se desava pa recimo ovde ljudima ne uzimaju za zlo visak prtljaga - tipa ako imate 25 pa nekad i 30 kg, nece praviti problem niti naplatiti nesto - pod uslovom da naletite na sluzbenika koji je upucen u to ili, jos bolje, radi za JAT. Eto to mu dodje jedina prednost JAT-a u odnosu na druge, pogotovu u ovo vreme kada se sve avio kompanije trude da izmisle nove nacine da vam uzmu pare iz dzepa za sve zivo.


Guess again
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 18:31 - pre 173 meseci
Citat:

‘2nd bag fee’ od EUR 50.00 se primenjuje za kartu u ekonomskoj klasi u okviru Piece koncepta za drugi prtljag čija težina ne prelazi 23kg (50lbs) i ciji zbir dimenzija ne prelazi 158cm (62in).
A ‘3rd bag fee’ od EUR 100.00 se primenjuje za kartu u ekonomskoj ili poslovnoj klasi u okviru Piece koncepta za treći prtljag čija težina ne prelazi 23kg (50lbs) i ciji zbir dimenzija ne prelazi 158cm (62in).
Za 4th i svaki sledeći komad prtljaga, čija težina ne prelazi 23kg (50lbs) i ciji zbir dimenzija ne prelazi 158cm (62in), primenjuje se naplata u iznosu od
EUR 200.00.


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Zagrcnuo sam se ahahahah

JAT in la la land :)

Mozda je to ciljani plan njihovog gendir-a da ih totalno urnise pa da posle prodaju nekretnine za smesne pare raznim prijateljima i "partnerima" od "eksperata" :)

Btw, ovo je samo za letove izmedju Evrope/Bliskog istoka i USA.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.kwcp.net.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Moja plata je samo 250 000 dinara15.02.2010. u 18:38 - pre 173 meseci
Citat:
etjen: nešto jadnije od tog mafina ne videh davno

Ma nema nista sladje nego JAT-ov katering (dok jos nisu strajkovali): casa kisele, kifla sa sirom i krastavcima (ako imas srece, cesto se desava da je prazna) i jedna noblica. Voda mi podje na usta - trpeza dostojna jednog kralja
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Moja plata je samo 250 000 dinara

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23287 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.