Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analogni merni instrumenti (gauge)?

[es] :: Visual Basic 6 :: Analogni merni instrumenti (gauge)?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5298 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Analogni merni instrumenti (gauge)?11.06.2010. u 21:33 - pre 168 meseci
Citat:
Marko_L: Ja nikako ne preporučujem kombinaciju VB6 + Flash. To jednostavno nije namenjeno da radi zajedno, već zahteva kojekakva budženja.

Ne znam da li to govoris zbog nekog loseg iskustva, ali Flash player je ActiveX kontrola pa da li ce biti u nekoj vb6 aplikaciji ili nekom browser-u ista stvar. Sto se komunikacije tice, nije budzenje vec ima svoj API. Kreira se xml u kojem se nalazi ime funkcije i parametri koje hoces da prosledis i to posaljes flash-u. Onda se u flash-u pozove ta funkcija (pod uslovom da si je napravio, naravno). Slicno je i u obrnutom smeru.
Ja sam radio na nekom smarthome sistemu koji je imao takvu situaciju. Jedino sto je umesto vb6 bio C# ali je princip isti. Doduse, ja nisam bio tada za Flash jer nije odgovarao za taj projekat a ironija je bila da je sama aplikacija bila WPF. No boss je bio flash fanatik tako da se radio flash.


U svakom slucaju ce uciti nesto novo :) Bilo Win32 API ili DirectX, bilo Flash + komunikaiciju, bilo vb.net + wpf :)
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Analogni merni instrumenti (gauge)?13.06.2010. u 14:20 - pre 168 meseci
Izvinjavam se što kasnim sa odgovorima, poslednjih dana mi računar nije baš dostupan.. Elem, pročitao sam sve što ste pisali, i kad se svede "račun" pametnije mi je da počnem sa .NET i (eventualno) WPF jer bi ionako pre ili kasnije morao da pređem (iako mi se ne sviđa kako to zvuči). Ova ideja sa Flashom nije loša, ali zahteva i rad u samom Flashu, a tek to ne poznajem i nemam volje da učim..

Hvala svima na odgovorima i izdvojenom vremenu, počeću da učim .NET pa vam javljam kako sam napredovao, ako uspem, okačim i rezultate..

Hvala još jednom i pozdrav.
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Analogni merni instrumenti (gauge)?13.06.2010. u 15:16 - pre 168 meseci
flash nije tako tezak, imas dosta tutrijala i gotovih primera, jeftinih literatura i kao programer mozes i da prosiris i na neki nacin upotpunis svoj rad/znanje kada govorimo o programesrtvu. takodje, flash-ova script-a je jako jednostavna i ne treba ti za varijantu kada radis vb6+flash, tako polako ucis a kasnije krenes sa web-om i istovremneno script-om u flash0-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Analogni merni instrumenti (gauge)?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5298 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.