Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osnovni troškovi 130 € preko zarada

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osnovni troškovi 130 € preko zarada

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 12089 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada21.06.2010. u 22:56 - pre 169 meseci
Slazem se da je tekst potpuno pogresan i senzacionalisticki, ali potrosacka korpa predstavlja nesto drugo, ne znam zasto sad svi preispituje sastojke iste i razdvajaju luksuzne artikle. Nepotrebno i beskorisno.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada21.06.2010. u 22:59 - pre 169 meseci
Citat:

Code:

Deterdzent Merix Jorgovan 600g Henkel   x2               192,80 din
Toaletni listici Alba 100 lista Giant   x8                95,20 din
Pasta za brijanje Brion 75ml, Delta DMD                   86,90 din

Ako misliš da sam nešto izostavio, slobodno me ispravi... Cene su sa Maxi Online radnje..


1,2 kg praska je dovoljno za cetvoroclanu porodicu sa dvoje dece? Otkad? Mozda joj treba nekad i neki omeksivac? Ili je i to luksuz?

8x wc papir sa 100 l istica? Da li imas zenu? Da li ona koristi taj toaletni papir kad ima menstruaciju?

A kad se vec brijas, treba ti valjda i nesto posle brijanja? Ili pustas da ti se koza izdere skroz? A zeni neces dati da se brija uopste? Ili neka cupka dlacice ako bas ne moze da podnese da ima "sumu" po telu/licu?

Sta je sa sredstvima za ciscenje poda, kupatila, wc skoljke? Treba li ti mozda meki sundjer/krpa koju ces da upotrebis za to ciscenje? Rukavice (ali ajde da kazemo da je ovo luksuz)? A sredstva za pranje prozora (ili ces to sa ovim za sudove)?

Ono ostalo sto si napisao ima smisla, nesto od toga je i previse, ali dobro.

Pazi, svi se slazemo da je tekst senzacionalisticki, ali ti ga bas pretera sa minimalnim stvarima...

Btw. minimalne rezije za kucu:
telefon oko 500
voda/smece/itd oko 750
struja 350 da ne ukljucis nista u kuci

Znaci treba ti 1500 samo da zivis u kuci :(
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16689
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada21.06.2010. u 23:02 - pre 169 meseci
Citat:
DaliborP: Slazem se da je tekst potpuno pogresan i senzacionalisticki, ali potrosacka korpa predstavlja nesto drugo, ne znam zasto sad svi preispituje sastojke iste i razdvajaju luksuzne artikle. Nepotrebno i beskorisno.


Mislim da bi svako trebao da zna da je "potrosacka korpa" iskljucivo statisticka kategorija, neka vrsta mere koliko srednjem stalezu kosta zivot. Koliko vidim, bar nekoliko ucesnika u temi to zna.

Medjutim rasprava se uopste ne vodi o "potrosackoj korpi": kako novinarski clanak prica o "najosnovnijim potrebama" i tu potura potpuno nerealnu cifru koja blage veze nema sa najosnovnijim potrebama, onda je krenula rasprava da li je to tacno ili ne. Iako je ocigledno da nije tacno, neki ljudi i dalje misle da je za zivot neophodno trositi 1000 din na dan.

E sad, kako je "zivot" relativna kategorija - odatle i toliko oprecnih stavova i licitiranja cifri :-)

Ali jedno je sigurno - teza da su "najosnovnije potrebe" skuplje od prosecne plate ne da nema veze sa mozgom, nego vredja inteligenciju bilo kog bica sa bar dvocifrenim IQ-om vecim od 80 koje cita takav clanak... Ocigledno da novinar cilja na neku drugu ciljnu grupu :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada21.06.2010. u 23:34 - pre 169 meseci
Citat:
Jbyn4e: 1,2 kg praska je dovoljno za cetvoroclanu porodicu sa dvoje dece? Otkad? Mozda joj treba nekad i neki omeksivac? Ili je i to luksuz?

Kilogram praška je dovoljno za porodice koje recimo svako 4-5 dana koriste veš mašinu... Omekšivač jeste luksuz, nije osnovna potreba.

Citat:
Jbyn4e:
8x wc papir sa 100 l istica? Da li imas zenu? Da li ona koristi taj toaletni papir kad ima menstruaciju?

Pa stavio sam tamo uloške, neće valjda toalet papir da gura u gaće...

Citat:
Jbyn4e:
A kad se vec brijas, treba ti valjda i nesto posle brijanja? Ili pustas da ti se koza izdere skroz? A zeni neces dati da se brija uopste? Ili neka cupka dlacice ako bas ne moze da podnese da ima "sumu" po telu/licu?

Ja lično nikad u životu nisam koristio bilo kakvu kozmetiku posle brijanja (aftershave, ulja, gelove) i ne primećujem da mi išta fali... Ako neko preživljava, ne treba mu ni gel/pena za brijanje već može sapunicom da se brije, al sam stavio penu u onu računicu da bude malo luksuziranja... A u paketu kupuješ pet brijača za 95 dinara, pa mogu da se briju i muž i žena do mile volje :)

Citat:
Jbyn4e:
Sta je sa sredstvima za ciscenje poda, kupatila, wc skoljke? Treba li ti mozda meki sundjer/krpa koju ces da upotrebis za to ciscenje? Rukavice (ali ajde da kazemo da je ovo luksuz)? A sredstva za pranje prozora (ili ces to sa ovim za sudove)?

To nisu sredstva za ličnu higijenu. U računicu sam greškom ubacio sredstva za pranje posuđa... To sve spada u kućnu hemiju..

Ali kako god... I to sve što ti sporiš može da je još 500 din max, uz sva ta nepotrebna luksuziranja (da, troslojni toalet papir jeste luksuz)... Ali to je opet daleko od 5000 dinara koliko su oni naveli da prosečna porodica potroši na najosnovnije stvari za ličnu higijenu. Ja mislim da je problematično da nabiješ 5000 dinara za ličnu higijenu, čak i kad kupuješ sve najskuplje proizvode (ako ne računamo parfeme i sl. nego one kategorije koje sam nabrojao u listi)...
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 00:40 - pre 169 meseci
Citat:
ventura: Kilogram praška je dovoljno za porodice koje recimo svako 4-5 dana koriste veš mašinu... Omekšivač jeste luksuz, nije osnovna potreba.

Za jedno pranje se koristi ~160 grama do ~200 grama praska. Cetvoroclanoj porodici je sigurno potrebno da se pere ves svaki dan, minimum. A to je 30 x 160gr = 4,8 kg. I to da se stiskaju. I omeksivac nije luksuz, jer ga (pretpostavljam) 95% ljudi koristi.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 00:53 - pre 169 meseci
Citat:
maliradojca: Za jedno pranje se koristi ~160 grama do ~200 grama praska. Cetvoroclanoj porodici je sigurno potrebno da se pere ves svaki dan, minimum. A to je 30 x 160gr = 4,8 kg. I to da se stiskaju. I omeksivac nije luksuz, jer ga (pretpostavljam) 95% ljudi koristi.

Potrebno da peru veš svaki dan? Pola ljudi koje znam mašinu pale dva puta mesečno, možda čak ni toliko... Operu gaće i čarape na ruke i to je to... Druga polovina je koristi možda jednom nedeljno... Ajde malo razmisli koliko veša treba da promeniš da bi prao jednu mašinu svaki dan...

Omekšivač je čist luksuz, pa makar ga koristilo i 100% stanovništva... I nema šta da traži u minimalnoj potrošačkoj korpi. Cilj te korpe je da ne budeš gladan, da budeš čist i uredan, i da živiš koliko toliko civilizovano (struja, grejanje, telefon, gradski prevoz...). Sve preko toga nije toliko neophodno, da se bez toga ne može živeti.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 01:15 - pre 169 meseci
Citat:
venturaAjde malo razmisli koliko veša treba da promeniš da bi prao jednu mašinu svaki dan...

U upustvu za kucne masine pise da se stavlja kolicina od 3-5 kg vesa, obojenog 3kg , belog 3-5 kg. To bi za cetvoroclanu porodicu bilo u proseku kilogram vesa dnevno.
Evo kako je kontam strukturu vesa za pranje:
----------dnevni minimum-----------
- cege |
- majica |
- carape |
----------na ~ tri dana------------
- duxerice |
- dzemperi |
- pantalone |
- bermude |
----------redje--------------------
- jakne |
- kupace cege |
- salovi, rukavice, kape |
- tkanine za ciscenje kuce |
----zajednicke kucne stvari--------
- peskiri |
- posteljina, jastucnice |
- zavese (ko ima) |
- kuhinjske krpe |
- cebad |
----------------------------------
Tako da mislim da se tu napravi prosecno dnevno oko kilo vesa po coveku, mozda i malo manje, zavisi.
Citat:
ventura: Potrebno da peru veš svaki dan? Pola ljudi koje znam mašinu pale dva puta mesečno, možda čak ni toliko... Operu gaće i čarape na ruke i to je to... Druga polovina je koristi možda jednom nedeljno.

Cetvoroclana porodica da 'pali masinu dva puta mesecno', to tesko.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 01:32 - pre 169 meseci
To nema smisla. Ispada da imas dva para gaca pa jedne peres dok druge nosis. Isto sa majicom i carapama.
Zar ne mislis da je logicnije da nakupis i na kraju nedelje operes beli i sareni ves. Imao bi po jednu mashinu svakog, eventualno zimi sarenog dve.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 01:42 - pre 169 meseci
Da da, to sam i mislio. Ovo gore bi bila neka porodicna struktura prljavog vesa, dakle koliko se cega prlja/vreme. Pranje ide kada se nakupi dovoljno, u zavisnosti od velicine porodice i uzrasta ukucana.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 07:49 - pre 169 meseci
Citat:
Za jedno pranje se koristi ~160 grama do ~200 grama praska. Cetvoroclanoj porodici je sigurno potrebno da se pere ves svaki dan, minimum. A to je 30 x 160gr = 4,8 kg. I to da se stiskaju. I omeksivac nije luksuz, jer ga (pretpostavljam) 95% ljudi koristi.

Za količinu praška možemo da diskutujemo, recimo žena dete i ja prođemo mesec sa litrom onog tečnog iz DM-a koji košta oko 700 dinara. Omekšivač smo prestali da koristimo kada je sin bio beba zbog moguće alergije, a onda smo shvatili da nam ne treba i ne koristimo ga evo već skoro šest godina, tako da se bez omekšivača stvarno može.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 08:21 - pre 169 meseci
Bilo je to u nekoj zemlji seljaka
na brdovitom balkanu,

Eee, braćo moja, dragi moji seljaci...

...vas, bre, ama baš niko ne zarezuje ni za suvu šljivu!!!

Ni novine, ni statistika, pa ajd' javite se onda makar vi ovde da vidimo šta to sve treba da uđe i u tu vašu potrošačku sepetku!

Nije valjda ova Svrbija satkama samo od beograđana i ostalih građana?!?

Kažite vi, dragi moji seljaci, šta je sve vama dnevno potrebno, da bi ste bili sposobni da hranite državnu aždaju i njene aždajčiće.

I da, dragi moji građani, ako ovde raspravljamo samo o nužnim potrepštinama za puko preživljavanje, pa to onda valjda podrazumeva da N E M A M O ni zere viška za razne poreze, pdv-e i ostale koncentrate za ishranu stoke na državnim jaslama!

Ako je tako onda je vaša skromnost na mestu, ako pak nije, e onda ćemo teško da se dogovorimo šta sve treba se strpa u bugačicu za jedan mesec.

Ili smo svi već u toj meri anestezirani da i ne znamo šta sve ulazi u dneve potrebe života dostojnog ćoveku.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 08:30 - pre 169 meseci
Ko o cemu ti o politici. Ne moze tako, nego mora prvo da se definise sta je zivor dostojan coveka. Nekima je zivot dostojan coveka da imaju nepocepane gaće, a nekima ni idenje na Bora Bora jednom mesecno nije dosta. U neko drugo vrteme 90% stanovnistva je smatralo da imaju zivot dostojan coveka, ali tad im nisu trovali i onako prazne tikve ovakvim glupostima, kako treba 90,000 dinara mesecno za osnovne zivotne potrebe.

Citat:
madamov: Za količinu praška možemo da diskutujemo, recimo žena dete i ja prođemo mesec sa litrom onog tečnog iz DM-a koji košta oko 700 dinara. Omekšivač smo prestali da koristimo kada je sin bio beba zbog moguće alergije, a onda smo shvatili da nam ne treba i ne koristimo ga evo već skoro šest godina, tako da se bez omekšivača stvarno može.
Ma dobro, ima i jeftinih omeksivaca od 200 din, a vrse pos'o nije to sad bas glavna stavka u ovome sto su oni tamo nadrobili. Najveca glupost su onih 15,000 za garderobu, ono 2,000 din za telefon i 4.000 za "kulrurne sadrzaje". Kao da je fukari mnogo stalo do kulturnih sadrzaja. Dusu bi dali za kulturne sadrzaje.
Citat:
maliradojca: Da da, to sam i mislio. Ovo gore bi bila neka porodicna struktura prljavog vesa, dakle koliko se cega prlja/vreme. Pranje ide kada se nakupi dovoljno, u zavisnosti od velicine porodice i uzrasta ukucana.
E pa onda ukucane u uzrastu ima da naucis da ne mogu oni da se presvlace pet puta dnevno zato sto su neuroticni zbog divljanja hormona im, i da rade slicne stvari koje ti "u uzrastu" vole da rade (bubuljicari) nego ima da se ponasaju normlano, i da ima da se zna neki red u kuci, a ne da se otvori bas svaka rupica na telu, a straznjica najvise, pa trpaj, trpaj, trpaj... I onda je sasvim OK ovo sto kaze Shadowed, jednom nedeljno imas masinu belog vesa i peskira, i jednom u 10-ak dana masinu obojenog vesa. A taj ko pusta masinu svaki dan a nema bebu treba da ide malo na terapiju zato sto to nije normalno. Ko hoce da se presvlaci pet puta dnevno i smatra da mu je duks prljav pa treba da se pere u masini zato sto ga je nosio 2 sata ima lavor, sapun sam neka kupi, pa neka pere to koliko hoce, nema problema. Uostalom, sto bi rek'o dr Venkmen u Ghostbusters 2, ima vise stepena prljavosti, pa mozes recimo taj duks koji si nosio dva sata da stavis malo na terasu da se proluftira i gotovo, vec je cist.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 09:22 - pre 169 meseci
Citat:
Potrebno da peru veš svaki dan? Pola ljudi koje znam mašinu pale dva puta mesečno, možda čak ni toliko... Operu gaće i čarape na ruke i to je to... Druga polovina je koristi možda jednom nedeljno...


Aaaaaaaaaaaaa, saaaaaaaaad mi je jasno zasto toliko smrdi po gsp-u...

Citat:
E pa onda ukucane u uzrastu ima da naucis da ne mogu oni da se presvlace pet puta dnevno


Slusaj, kad mi je dete bilo beba, cas posla se tu nakupi pelena (ne pampers, ove platnene) , odece i ostaloga sto beba zaprlja. Opet to su ekstremne situacije. Sad kad je vece dete, opet cas posla isprlja majicu/pantalone, ipak je to dete, i imas dve alternative - da ga ostavis u mokrom/prljavom ili da mu to promenis. I tako se lepo nakupi dovoljno vesa cas posla. A ako nemas od koga da uzmes stvari za dete, onda moras i da ih kupis,a stvari za decu nisu uopste mnogo jeftinije od stvari za odrasle (neke su i skuplje). Zatim, za dete moras da kupis neki sampon/sapun za decu, jer je ovaj za "odrasle" mnogo jak, pa se dete ospe cas posla, a onda imas troskove za razne kreme i slicno (citiram doktorku: nemamo tu nista na recept,ali najbolje da kupite to i to... a to i to kosta oko 1000 din.).

Citat:
Ali to je opet daleko od 5000 dinara koliko su oni naveli da prosečna porodica potroši na najosnovnije stvari za ličnu higijenu. Ja mislim da je problematično da nabiješ 5000 dinara za ličnu higijenu, čak i kad kupuješ sve najskuplje proizvode (ako ne računamo parfeme i sl. nego one kategorije koje sam nabrojao u listi)...


Apsolutno se slazem da je ovo preterivanje, verovatno su tu uracunali Nivea kreme sa Q10 i slicno.

Citat:
Pa stavio sam tamo uloške, neće valjda toalet papir da gura u gaće...


Pa valjda ce da se obrise necim izmedju menjanja tih ulozaka?

Citat:
Ja lično nikad u životu nisam koristio bilo kakvu kozmetiku posle brijanja (aftershave, ulja, gelove) i ne primećujem da mi išta fali.


E pa izgleda da nemaju bas svi kozu kao ti.

Citat:
Najveca glupost su onih 15,000 za garderobu, ono 2,000 din za telefon i 4.000 za "kulrurne sadrzaje".

Slazemo se da je potrebno manje za garderobu, telefon i "kulturne sadrzaje". Ovo je bas bilo preterivanje. Kao i vecina tog teksta... ali da nije tako, kako bismo mi vec raspravljali? :)

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 10:38 - pre 169 meseci
To za samponcice i gluposti je izivljavanje doktora i zloupotreba doktorske profesije. I nama je dermatolog preporucila da uzmemo te ultra skupe (cije postere je inace drzala na zidu, pretpostavljam poklon salesrep-a) a na kraju se ispostavilo da komsinica zna bolje od kompromitovane doktorke i da najobicniji domaci deciji sapun radi posao bolje od bilo cega drugog. A da se sa decom i bebama prljaju stvari, prljaju se. Mi sad imamo bar jednom u dva dana masinu stvari, neki put i po dve dnevno kada se menja posteljina pa potrosimo jedan dzakcic mesecno (mozda malo krace). Ni blizu ovih iznosa, konema klince i pere redje njemu je jos jeftinije.
Al opet masite poentu, siris se onoliko koliko mozes sa prihodima, samo zato sto neko pizdi zato sto ne moze da se siri kao neko ko svakih pet dana kupuje nove najke da stare ne mora da obrise ne znaci da mu je zivot u koorcu vec da je razmazen.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada22.06.2010. u 14:57 - pre 169 meseci
Ovo da je prosečna neto plata u Srbiji 34.000 je čista laž, tj nije kada se u uzorku uporede 50 ispitanika koji sebi uplaćuju doprinose od oko 3-4 miliona mesečno i ljudi koji rade za 10.000 dinara mesečno.

Lično znam za portire koji rade u firmi preko puta moje s'kojima nekada popijem pivo, da oni imaju plate 12.000 dinara a firma im plaća 56.000, oni svoji 120€ dobiju u kešu u koverti, razliku sebi stavi tehnički direktor i svima lepo (osim onima koji primaju 70% manju platu od prijavljene).

Eto tako se posluje ovde u Srbiji, znam dosta drugara sa kojima sam išao u srednju kasnije i na fakultet da u svojoj struci (fakultetsko obrazovanje i to tehnički fakulteti ne prava, političke nauke i ostalo sviranje onoj stvari) ne dobijaju u firmama više od 20.000 što je opet daleko niže od famoznih 350€.

prema tome, privatni biznis i nešto na mufte sa strane je jedino rešenje ako hoćeš da opstaneš i da ne budeš svaki dan gladan, jer od poštenog posla izgleda više nema leba.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada23.06.2010. u 08:40 - pre 169 meseci
Možda je prosečna prijavljena plata 34.000, ali je prosečna ukupna plata sa delom "na ruke" oko 50.000. Ako tu dodamo i 4 milijarde evra "doznaka" iz inostranstva godišnje, onda ne samo da se može preživeti sa 2 plate već se ima i za automobile, letovanja, air max od 150€. Naravno da ima siromašnih koji imaju plate ispod proseka, ali na takve se ni ne odnosi čitava farsa sa prosečnom platom i potrošačkom korpom, jer su oni ispod svakog proseka i jedva preživljavaju.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada24.06.2010. u 21:06 - pre 169 meseci
Kako se ne odnosi kada u Srbiji 70% staniovništva ima platu ispod proseka?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada24.06.2010. u 21:58 - pre 169 meseci
Tako što oni ne primaju prosečnu platu niti troše potrošaku korpu već su u pitanju sasvim druge cifre. Postoji plata na koju su prijavljeni, postoji deo koji se dobija na ruke, dodatni poslovi koje obavljaju posle posla, bliski rođaci iz inostranstva koji šalju pomoć, rodbina na selu koja šalje zaklane piliće, povrće, voće. Teško je takve stvari obuhvatiti statistikom.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada24.06.2010. u 23:33 - pre 169 meseci
Zapravo bilo kakve objave ovog tipa oko plata, potrosackih korpi i sl. stvari su totalno irelevantne.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Osnovni troškovi 130 € preko zarada24.06.2010. u 23:41 - pre 169 meseci
Ja znam da je meni sad potrebno 3x vishe para za mesecno prezivljavanje (tu racunam mesecne dazbine + hrana + higijena, bez ostalih troskova tipa odeca, delovi za komp, zezanje...) nego sto mi je za to trebalo '90. Posla za ono cime se ja bavim ima isto koliko i '90... tj. uvek sam realtivno lako nalazio posao. Meni licno, sa te ekonomske strane, je dosta loshije danas nego '90, jer primanja sa prelaskom na evro nisu pratila nagli rast cena u robi i uslugama, a kolicina rada da bi se zaradila potrebna kolicina love je ostala ista ili veca... veru u boju buducnost/promene sam tada barem imao, dok sada vishe ni to nemam...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osnovni troškovi 130 € preko zarada

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 12089 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.