Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje vezano za podforum ...

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: pitanje vezano za podforum ...

[ Pregleda: 1964 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon pitanje vezano za podforum ...29.09.2010. u 21:16 - pre 165 meseci
ako sam omashio mesto za pitanje ja se izvinjavam
takodje ako vec ima tema ovakva ok i tu je moja greska :)

e sad .. pitanje je : Zasto MIKROTIK je podforum Wireless ?
MikroTik je poslao vrlo popularna i rasprostranjena platforma koja se sve vishe
koristi i na ne-wireless mestima u mrezi :) mozda bi trebao da bude sekcija kao Linux ili slichno :)

 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
92.36.135.*

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: pitanje vezano za podforum ...30.09.2010. u 06:21 - pre 165 meseci
to je tacno sto ti kazes, ali prije par godina to nije bilo tako... mikrotik RB su vecinom koristili wireless provideri, ali i manje nekomercijalne wireless mreze, i mikrotik bez wireless-a se nije mogao ni zamisliti. zapravo hocu reci, da su mikrotik RB vecinom sluzili kao AP-ovi, BRIDGE-ovi itd itd.... cak i danas se najvise koriste za to, i jos se uz to kombinuje sve ostalo sto dolazi integrisano u jedan mikrotik ros. svega je par RB-ova koji nemaju bar jedan slot za mini pcie kartice.... prebaciti mikrotik u linux bi bilo totalno pogresno, zato sto ama bas nista vezano za linux nije primjenjivo na mikrotik. pocev od instalacije (a niti se moze koristiti kao sto se korste linux OS-ovi, pocev od klasicnog desktop-a, preko raznih servera-web, ftp, mail, sql....), komandi za linux itd itd. mislim da bi cak najbolje bilo, da se u okviru grupe Enterprise Networking, kao podgrupe naprave: CISCO, MIKROTIK, NERA, PROXIM itd i na kraju nesto tipa OSTALO..... htjeli mi to priznati ili ne, Mikrotik je sve zastupljeniji kao enterprise rjesenje, i vrlo cesto krade ciscovu ulogu, i ako ga cisco-aši :D pokusavaju marginalizirati.....
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: pitanje vezano za podforum ...30.09.2010. u 07:45 - pre 165 meseci
Citat:
Kolins Balaban: prebaciti mikrotik u linux bi bilo totalno pogresno, zato sto ama bas nista vezano za linux nije primjenjivo na mikrotik. pocev od instalacije (a niti se moze koristiti kao sto se korste linux OS-ovi, pocev od klasicnog desktop-a, preko raznih servera-web, ftp, mail, sql....), komandi za linux itd itd. .....


Ja MikroTik upravo koristim na gore navedeni način. Naravno ne u obliku kako defaultno MikroTik dolazi. Nakon posebne nadogradnje upravo je moguće raditi na Mikrotiku kao što si naveo.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
92.36.180.*

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: pitanje vezano za podforum ...30.09.2010. u 07:56 - pre 165 meseci
ok, samo mi reci da li je ta nadogradnja podrzana od strane mikrotik korporacije, da li su oni napravili tu nadogradnju??.... ako je odgovor NE, onda je to ilegalno, pa prema tome i ne zasluzuje mjesto na ovom forumu. a s obzirom, da si ti jedan od rijetkih, koji mikrotik koriste upravo na taj nacin (i za pretpostavit je da koristis 3.22 verziju, jer si je dobro sakrio na screenshotu), pogotovo ne vidim razloga sto bi se mikrotik ubacio u linux sekciju na ovom forumu....
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: pitanje vezano za podforum ...30.09.2010. u 08:34 - pre 165 meseci
mozda me niste razumeli ne u LINUX nego u istu ravni sa LINUX-om :)
to sto je nesto bilo pre par godina... pa ok stvari se menjaju drastichno
MT dolazi na raznim routerboard, koristi i x86 razne za rutiranje sve je
popularnija platforma, kapiram ja da ljudi imaju fetish na cisco ali je MT
dosta pristupachniji a primetio sam i jednostavniji pochetnicima za rad
( winbox nema konkurenciju ... ) ...

znachi nije to LINUX to je OS za sebe da tako kazemo i mislim da
zasluzuje svoju sekciju u istoj ravni sa WIRELESS znachi da se izvuche
jedan korak nazad ...
utiska sam da vishe se kucka o njemu nego o wireless-u u zadnje vreme ;)
naravno moguce da sam skroz pogresio !:)

 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: pitanje vezano za podforum ...30.09.2010. u 08:37 - pre 165 meseci
Citat:
Kolins Balaban: ok, samo mi reci da li je ta nadogradnja podrzana od strane mikrotik korporacije, da li su oni napravili tu nadogradnju??.... ako je odgovor NE, onda je to ilegalno, pa prema tome i ne zasluzuje mjesto na ovom forumu. a s obzirom, da si ti jedan od rijetkih, koji mikrotik koriste upravo na taj nacin (i za pretpostavit je da koristis 3.22 verziju, jer si je dobro sakrio na screenshotu), pogotovo ne vidim razloga sto bi se mikrotik ubacio u linux sekciju na ovom forumu....


Takva nadogradnja bila bi za njih kontraproduktivna, ionako sve sakrivaju kao "zmija noge". Nažalost na neke moje upite nisu pozitivno odgovorili po tome pitanju. Nadogradnja koristim uz verziju 4.6 . Većina svih testiranja i razvoj je rađen na verziji 3.22 nakon gubitka dvije licence čito iz praktičnih razloga.
Ne vidim ni ja raloga da se mijenja sekcija mikrotika u forumu, mislim da to nisam nigdje ni spomenuo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: pitanje vezano za podforum ...

[ Pregleda: 1964 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.