Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3934036 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2013. u 21:04 - pre 136 meseci
Neko je pisao da je bio neki besplatan kurs u blizini NS pre par meseci. Ako neko čuje da se nešto slično dešava neka javi.
Evo da ponovim, mnogo dobrih stvari:
http://kat.ph/hungarian-langua...ing-pack-updated-t6483824.html

Ajd na učenje.

 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.231.2



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2013. u 23:11 - pre 136 meseci
Citat:
Vojvodina.u.srcu:
Upravo sam se registrovao ( drugi nalog ) da kazem nesto za moj slucaj i jos nekolicine. Isao sam preko Centra za edukaciju u mesto Hódmezővásárhely krajem prosle nedelje da predam papire organizovano u manjoj grupi ,tojest da pokusamo da predamo papire i niko nista nije uradio, znaci svi smo vraceni, nikom nisu uzeli papire. Ne ljutim se nesto mnogo ni na njih ni na coveka sa foruma koji mi ih je zestoko nahvalio kada sam mu pisao PP preko pravog naloga , ali cisto neka znaju ljudi, nemoguce je tako na brzinu nesto nauciti sem ako nema tamo neko ko progleda kroz prste, da nekazem pusti iz nekog interesa. Nema razloga da izmisljam, javice se valjda neko da kaze da nije tako, mada je to istina i lako je proveriti, na kraju ko ne veruje neka pozove gospodina Gaborovica, pa ce se uveriti . No, kakogod ne zameram ni njemu previse, verovatno covek nije znao na cemu je, ali necu vise preko njih. Moja je greska sto nisam isao ranije kad su jos, kako su mi rekli drugi, imali svoje seme u selima, ali ocigledno da to vise ne pali, u smislu nekoliko casova pa ajmo kod onih sto ih poznajem. Nije strasno, danas sam se raspitao za drugu skolu, pa cu od nedelje kod njih, i javicu iskreno kakav je utisak. U pitanju je NS Pro Grup , da budem otvoren, jer su mi ih preporucili pojedinci takodje sa foruma, pa ce valjda to dati rezultat, a i duze traje tecaj i cine mi se ozbiljniji. Sve najlepse zelje ljudima ovde, a pogotovo onima koji slave Uskrs!

Vidi Ovako ja necu da xa;azim da li si sao ili ne preko Tomislava,ali ono sto ja znam da mi TOMISLAV tvrdi da sa njim nisi isao.
Ne mogu da shvatim da toliko ovde ima podmetanja.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2013. u 23:14 - pre 136 meseci
Citat:
dowla:
po novom zakonu od 1.3.2013. (ili tako nešto) imam pravo na državljanstvo po osnovu supružnika,ali moraju se ispuniti sledeći uslovi:
10 godina braka ili 5 godina braka ako imamo decu i znanje jezika na nivou sporazumevanja.


10 ili 5 godina ukupno nevezano za drzavljanstvo ili od trenutka sticanja madjarskog drzavljanstva jednog od supruznika...?
To mi nije jasno, mala nedorecena sitnica ali bitno komplikuje stvari...
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2013. u 23:56 - pre 136 meseci
PiroskaS,

Hvala na citiranom, sve je vrlo precizno i pregledno opisano - ali meni i dalje treba pomoć za ovaj dole navedeni prvi korak. Naime, da li je potrebno samo:

Moja krštenica
Očeva krštenica
Bakina krštenica - baka je predak na osnovu koga tražim povraćaj državljanstva.

ili

Moja krštenica
Očeva krštenica + venčani list s mojom majkom
Bakina krštenica + venčani list s mojim dekom + dekina krštenica?

Jedan poznanik mi kaže da je slučaj ovo drugo, neki kažu da je ono prvo (a i logičnije je) - može li neko da mi pruži definitivan odgovor?

Izvinite što gnjavim i hvala unapred još jednom.

Citat:
PiroskaS:
Citat:
zikkk:


Korak 1, prikupite izvode iz matičnih knjiga za sebe i za vaše pretke, sve do pretka na osnovu kojeg tražite povraćaj državljanstva




 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2013. u 23:58 - pre 136 meseci
Prvo, ali se nekima desavalo u manjim mestima da im traze ovo drugo. Bilo da se radi o neinformisanosti maticara ili ft1p sindromu tu onda nista ne mozes, ili da promenis mesto ili da izvadis sve te papire.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 08:14 - pre 136 meseci
Ukoliko supružnik NE aplicira za državljanstvo, kao i ukoliko je brak prestao (razvodom ili smrću), popunjavaju se SAMO prve tri tačke vezane za supružnika. Formular zahteva za držvaljanstvo (honositasi), str. 4, sekcija VI - potrebne su samo tačke 1, 2 i 3
 
Odgovor na temu

Vojvodina.u.srcu
linija
Kod privatnika
Vojvodina

Član broj: 313632
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 08:41 - pre 136 meseci
Naravno da je znanje bilo prilicno slabasno. Pa nisam drugacije ni rekao.Bio sam susti pocetnik.Nije strasno kao sto rekoh, iako mi stizu privatne poruke od onih koji su povezani sa centrom ja vam jos jednom ponavljam da se ne ljutim i da razumem da vise ni oni nisu na cisto sta i kako mogu sada posle promena.Ni ne kazem da je moguce toliko brzo nauciti i to je logicno i ne znam kako su to mogli na slepo da urade ako nemaju dogovor sa njima pa da nas tek tako odvedu. Nije bitno. Ali znaju oni da je to istina. Pitaju me na PP preko koga ko je u pitanju i slicno a ja naravno necu da kazem ime vodica.Gospodin Gaborovic nije bio ali jesu njegovi vodici,u stvari vodic.Ne znam o kakvom podmetanju govoris.Mozda ce imati neke seme kasnije ili u nekom drugom mestu ova nije upalila i to je sve sto hocu da kazem. Imam dva poznanika iz NS koji su prosli uspesno pre promena i jesu rekli reci hvale ali su i oni realni i da nije bilo uigrano po selima jer su ih poznavali naravno da se ne bi tako lako prolazilo sa par casova.Realno.Namerno nisam dao pravo ime imam i svoje na es forumu prakticno od 50 stranice na temi sam u zivoj raspravi, ne znam ni ko stoji iza njih pa da se jos uvalim u problem a necu ni neduzne vodice da izlazem neprijatnostima jer nisu nista krivi.Na kraju ima i drugih skola sem ove pa cete cuti iskustva.Mozda ce biti losija ili bolja ali to cu reci tek kad se uverim.Sziasztok.
 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 08:43 - pre 136 meseci
Hvala Emil Ranc na odgovoru. Bas taj deo mi nije bio jasan. Hvala jos jednom.
Inace sldece nedelje cu da idem da predam papire pa cu da vam referisem kako sam prosao.
 
Odgovor na temu

Petraa
Zvoncica Mia
Beograd

Član broj: 307421
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 09:51 - pre 136 meseci
Da li neko mozda zna kako ide procedura kasnije, po dobijanju drzavljanstva, da zena prijavi brak tj vencava se tek kasnije i menja prezime i naravno mora da napravi pasos sa tim izmenama.. Gde treba otici da se odradi upis u vencanu knjigu i da se dobije, pretpostavljam, neka potvrda uz pomoc koje se odlazi u policiju da bi se napravio pasos na prezime koje se promenilo, a lakcim karta je na devojackom?
 
Odgovor na temu

fidero
profesor, srednja skola

Član broj: 288511
Poruke: 8
*.adsl.highway.telekom.at.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 10:22 - pre 136 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Citat:
fidero:
Citat:
Mia_Mia:
Popunjavas i podatke za suprugu nevezano da li ona aplicira ili ne.

Molim Vas, treba mi provjerena informacija da li ovo vazi i ukoliko su bivsi supruznici razvedeni?

Da, isto vazi i ukoliko su supruznici razvedeni, popunjavas sve podatke za bivseg supruznika ali navodis da je brak razveden (mesto i datum) kao i broj predmeta (to pise na presudi).

Mia, hvala ti na promptnom odgovoru!
 
Odgovor na temu

fidero
profesor, srednja skola

Član broj: 288511
Poruke: 8
*.adsl.highway.telekom.at.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 10:30 - pre 136 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Ukoliko supružnik NE aplicira za državljanstvo, kao i ukoliko je brak prestao (razvodom ili smrću), popunjavaju se SAMO prve tri tačke vezane za supružnika. Formular zahteva za držvaljanstvo (honositasi), str. 4, sekcija VI - potrebne su samo tačke 1, 2 i 3

Emile, hvala ti na pojasnjenju.
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 12:22 - pre 136 meseci
U Segedinu se ne zakazuje,kakvi su po pitanju predaje papira?

Da li neko ima iskustvo iz Segedina?
Da li postoje jos neka mesta gde se ne zakazuje?
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
82.208.217.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 13:02 - pre 136 meseci
Pozdrav svima. Iscitao sam temu od pocetka i sad bih da vam postavim pitanje u nadi da ce neko znati da me posavetuje. Planirao sam da povadim i da sredim papire od predaka sa oceve strane koji su rodom sa Banije(Hr) i onda da se bacim na ucenje madjarskog jezika. Medjutim, problem je sledeci. Pradeda mi je rodjen 1919 godine a poginuo je u 2sv. ratu(nestao negde na ratistu) i za njega ne mogu da izvadim nista od papira. Nema ih, unistene maticne knjige u ratu. Na osnovu njega sam mislio da krenem u proces. E sad, cukundeda je rodjen 1888 i za njega nesto postoji u istorijskom arhivu,mada ni to nisam 100% siguran dok uskoro ne proverim. Za njegovu zenu, tj. moju cukunbabu mogu da izvadim rodni list i umrlicu u opstini. E sad me zanima, kako da ja resim taj problem te nedostajuce karike, mog pradede? Ili ne moram preko njega, nisam bas nacisto sta da radim . Molio bih vas za savet. Pozz
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 13:34 - pre 136 meseci
Citat:
georgekg:
Ako niko nema nista protiv ja bih malo o temi "Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika", posto vidim da se poslednjih nekoliko stranica svelo na prepucavanje.

Zanima me da li je neko imao ovakav slucaj sa izvodima (i kako ga je resio). Planiram da apliciram preko babe i uspeo sam da dodjem do njenog izvoda iz MKU. Tamo stoji da je bila udovica mog dede kao i njen JMBG, medjutim u izvodu iz MKR moje majke stoje imena babe i dede ali nema ni babinog ni dedinog JMBG. Da li neko zna sta treba sad da radim i da li treba nesto radim? Po logici je moguce povezati majku sa babom i dedom, jer u majcinom izvodu stoje imena babe i dede, a u babinom izvodu stoji dedino ime kao pokojnog supruga. Medjutim da li je to pravno valjano i upotrebljivo ili treba da pokusam da dodjem do majcinog izvoda makar sa babinim JMBG?


I ja sam imala slučaj da na očevom izvodu ne stoji JMBG,državljanstvo i datum rođenja njegovih roditelja (samo je pisalo koliko godina su imali roditelji u trenutku njegovog rođenja). Ali su mi prihvatili dokumenta,jer su se podaci poklapali. Tako će verovatno biti i u tvom slučaju. Srećno!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.231.2



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 15:43 - pre 136 meseci
Citat:
Vojvodina.u.srcu:
Naravno da je znanje bilo prilicno slabasno. Pa nisam drugacije ni rekao.Bio sam susti pocetnik.Nije strasno kao sto rekoh, iako mi stizu privatne poruke od onih koji su povezani sa centrom ja vam jos jednom ponavljam da se ne ljutim i da razumem da vise ni oni nisu na cisto sta i kako mogu sada posle promena.Ni ne kazem da je moguce toliko brzo nauciti i to je logicno i ne znam kako su to mogli na slepo da urade ako nemaju dogovor sa njima pa da nas tek tako odvedu. Nije bitno. Ali znaju oni da je to istina. Pitaju me na PP preko koga ko je u pitanju i slicno a ja naravno necu da kazem ime vodica.Gospodin Gaborovic nije bio ali jesu njegovi vodici,u stvari vodic.Ne znam o kakvom podmetanju govoris.Mozda ce imati neke seme kasnije ili u nekom drugom mestu ova nije upalila i to je sve sto hocu da kazem. Imam dva poznanika iz NS koji su prosli uspesno pre promena i jesu rekli reci hvale ali su i oni realni i da nije bilo uigrano po selima jer su ih poznavali naravno da se ne bi tako lako prolazilo sa par casova.Realno.Namerno nisam dao pravo ime imam i svoje na es forumu prakticno od 50 stranice na temi sam u zivoj raspravi, ne znam ni ko stoji iza njih pa da se jos uvalim u problem a necu ni neduzne vodice da izlazem neprijatnostima jer nisu nista krivi.Na kraju ima i drugih skola sem ove pa cete cuti iskustva.Mozda ce biti losija ili bolja ali to cu reci tek kad se uverim.Sziasztok.

Vidi ovako,meni je sve jedno sa kime si radio.
Ali sam pozvao Tomislava da se informisem da li je to TACNO,i on mi tvrdi da nije isao niti te je on vodio.
E sada u pvom tvom postu se pozivas da se pozove Tomislav*sto sam i uradio),a sada u drugom postu pises da te nije vodio on nego neki njegovi vodici.
Takodje sam proverio sa Tomislavom i on mi je napisao da u to mesto gde te je NEKO vodio nema nikakv dogovor i da tamo uopste ne vodi svoje kljijente.
Vidi ovako male se razumem u marketing,i zato sam napisao podmetanja,jer nisi me uverio da nisu,nego pravis reklamu drugom centru iz Novog Sada(ja tu nemam nikakvu ljutnju),
Cak je odlicno da ljudi cuju i ostale kombinacije,ali ajde mi odgovori kako mislis da predas sa ovom drugom agencijom kada nisi ni sa ovom naucio jezik.
Ja znam da Tomislav nikada ne vodi ljude da predaju ako ih pre toga nije proverio njihovo znanje jezika,pa te pitam Kako te je tamo neki Vodic bez Znanja Tomislava vodio,gde
1.Ne znas jezik
2.Ides u mesto gde Centar ne vodi.
U svakom slucaju zelim ti da uspes,jer sam vec par puta napisao Cilj ne bira sredstvo.
Srecno
P.S.
Povodom bilo kakvog komentara za rad centra necu se vise oglasavati jer nisam ja njihov potparol.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 15:49 - pre 136 meseci
Meni samo nisu jasne dve stvari. 1) "Vojvodina.u.srcu" se nije predstavio. Covek iz centra tvrdi ga njega nije vodio. Koga nije vodio? Vojvodinu u srcu? To mi ne zvuci kao ime i prezime. 2) "Vojvodina.u.srcu" kaze da taj covek iz centra nije bio tamo a ti mu na to odgovaras "on mi tvrdi da nije isao niti te je on vodio" pa ne vidim u cemu je spor posto govorite istu stvar?
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 15:58 - pre 136 meseci
Citat:
Polinikk:
Pozdrav svima. Iscitao sam temu od pocetka i sad bih da vam postavim pitanje u nadi da ce neko znati da me posavetuje. Planirao sam da povadim i da sredim papire od predaka sa oceve strane koji su rodom sa Banije(Hr) i onda da se bacim na ucenje madjarskog jezika. Medjutim, problem je sledeci. Pradeda mi je rodjen 1919 godine a poginuo je u 2sv. ratu(nestao negde na ratistu) i za njega ne mogu da izvadim nista od papira. Nema ih, unistene maticne knjige u ratu. Na osnovu njega sam mislio da krenem u proces. E sad, cukundeda je rodjen 1888 i za njega nesto postoji u istorijskom arhivu,mada ni to nisam 100% siguran dok uskoro ne proverim. Za njegovu zenu, tj. moju cukunbabu mogu da izvadim rodni list i umrlicu u opstini. E sad me zanima, kako da ja resim taj problem te nedostajuce karike, mog pradede? Ili ne moram preko njega, nisam bas nacisto sta da radim . Molio bih vas za savet. Pozz



Pokušaj u sudu da dobiješ nekakav papir da ti je pradeda umro. Podnesi zahtev tamo. Na osnovu očevog izvoda iz knjige rodjenih, potraži
izvod iz knjige venčanih za babu i dedu, pa uradi dopunu podataka u opštini. Sve može, samo moraš malo da prošetaš do suda i opštine.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 16:17 - pre 136 meseci
Budite ljubazni i prepucavanje nastavite u okviru pp.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.231.2



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 16:22 - pre 136 meseci
Citat:
agora11:
Meni samo nisu jasne dve stvari. 1) "Vojvodina.u.srcu" se nije predstavio. Covek iz centra tvrdi ga njega nije vodio. Koga nije vodio? Vojvodinu u srcu? To mi ne zvuci kao ime i prezime. 2) "Vojvodina.u.srcu" kaze da taj covek iz centra nije bio tamo a ti mu na to odgovaras "on mi tvrdi da nije isao niti te je on vodio" pa ne vidim u cemu je spor posto govorite istu stvar?

Tacno je da se Vojvodina nije predstavio,a druga stvar je u tome sto kaze da Tomislav zna...A Tomislav Ne vodi u to mesto koje je je Vojvodina naveo...tako da ne igra nikakvu ulogu Ime i prezime(clana koji se nije predstavio)
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.231.2



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2013. u 16:24 - pre 136 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Budite ljubazni i prepucavanje nastavite u okviru pp.

Izvinjavam se ali se ne prepucavam....
Nisam ni u jednom komentaru bio sarkastican,nego ga pitam Gde i sa kime je isao......
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3934036 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.