Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925613 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 19:34 - pre 135 meseci
Svega ima, uh breeeeeeee. Kada bi moglo da bude sve nekako makar malo nomalnije, da pomognemo jedni drugima bez magle, laganja, svadjanja, prevara i svega sto se dogadja ali trt.... Onda nam ne bi bila tolika frka a ova jeftina imitacija drzave se ne bi zvala Srbija.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 19:45 - pre 135 meseci
Koja misterija, koja dilema, trilema.:)
Kazu da dokon popa i jaritje krsti, mislim, tako kazu.:)
Cime se vi bavite...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.106.245.91



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.04.2013. u 22:15 - pre 135 meseci
Pa to Vam je TO,mene ste napadali kako branim nekog a ovaj radi sta hoce i povrh svega clanovi mu veruju.
Pa verujte mu i dalje...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 01:14 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Svega ima, uh breeeeeeee. Kada bi moglo da bude sve nekako makar malo nomalnije, da pomognemo jedni drugima bez magle, laganja, svadjanja, prevara i svega sto se dogadja ali trt.... Onda nam ne bi bila tolika frka a ova jeftina imitacija drzave se ne bi zvala Srbija.


Bilo bi lepo, ali to bi se onda zvalo drugacije, a ne Srbija, nego recimo Svajcarska. Posto sam vec dobio pasos, malo citam forume ljudi koji su otisli u inostranstvo, 90 % njihovih saveta bi se svelo na jedan jedini: drzi se dalje od nasih ljudi !
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 08:34 - pre 135 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Citat:
vlado978:
Svega ima, uh breeeeeeee. Kada bi moglo da bude sve nekako makar malo nomalnije, da pomognemo jedni drugima bez magle, laganja, svadjanja, prevara i svega sto se dogadja ali trt.... Onda nam ne bi bila tolika frka a ova jeftina imitacija drzave se ne bi zvala Srbija.


Bilo bi lepo, ali to bi se onda zvalo drugacije, a ne Srbija, nego recimo Svajcarska. Posto sam vec dobio pasos, malo citam forume ljudi koji su otisli u inostranstvo, 90 % njihovih saveta bi se svelo na jedan jedini: drzi se dalje od nasih ljudi !

Nisam skitao po svetskoj belini ali sam i ja to cuo od onih koji jesu.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 09:04 - pre 135 meseci
da li je isao ko skoro na zakletvu u subotici?

[Ovu poruku je menjao maaar dana 14.04.2013. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marijajurist
Marija Subotic
Advokat
Novi Sad

Član broj: 313918
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 12:43 - pre 135 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
jedy023: Nema nikakve zbrke,
Supruznik tj supruga mora cekati 5 godina i da dobiju zajednicko dete pa da preda za drzavljanstvo,odnosno 10 godina ukoliko ne maju decu.
Ovo je ako ste mislili da li i kako moze druga strana da dobije drzavljanstvo,ako ste mislili na proceduru menjanja prezimena mislim da je dovoljno imati vencani list ili ti IMKR jer se tu upisuju promene,normalno prevedeno na madjarski sudskim tumacem pecatom overeno.

5god ukupno braka ili 5god od kako je drzavljanin...? to je ostalo malo nedoreceno...


Pa 5 godina od sklapanja braka, to je tako logicno, drugacije ne moze ni biti, jer sta supruzniku koji nema drzavljanstvo znaci protek roka od 5 godina od dana sticanja drzavljanstva supruznika koji ima drzavljanstvo, pa valjda protek roka od 5 godina od dana sklapanja braka...
Nema ljutnje, ali morala sam da prokomentarisem.
 
Odgovor na temu

marijajurist
Marija Subotic
Advokat
Novi Sad

Član broj: 313918
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 12:49 - pre 135 meseci
Citat:
maaar:
da li je isao ko skoro na zakletvu u subotici?

[Ovu poruku je menjao maaar dana 14.04.2013. u 13:13 GMT+1]


Jeste, moja tetka(inace je zovemo Jevrej), vratili su je.
Ko ne plati na mostu plati na cupriji, a lepo sam joj rekla da me poslusa. Xaxaxaxa
Ne j... u Subotici i u BG-u, amo odbijaju, naravno osim ako ne capris madjarski.
 
Odgovor na temu

marijajurist
Marija Subotic
Advokat
Novi Sad

Član broj: 313918
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 12:56 - pre 135 meseci
Citat:
jo napot:
Znam osobu koja drži časove mađarskog, ako te zanima kontaktiraj me na [email protected]


Znam i ja, ali te ne zavlaci da ides na casove 6 i vise meseci... nego ti kaze sta da naucis i prolazis 100%.
Madjarski je drugi po redu najtezis jezika na svetu, kakvi casovi.
Pa ja sam integrisana bila sa madjarima ceo zivot, pa ne znam da pricam.
Koliko god da ucis moze da te pita sta hoce.
Evo vam neka pitanja koja sam ja cula da pitaju u BG-u, u Subotici, u NS-u i drugim mestima po Vojvodini
Koji broj cipela nosis?
Da li si juce gledao fudbalsku utakmicu?
Gde si sve putovao?
Ako mi ne verujete, idite u CMH i pitajte zene koje rade tamo.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 13:12 - pre 135 meseci
Citat:
marijajurist:
Citat:
maaar:
da li je isao ko skoro na zakletvu u subotici?

[Ovu poruku je menjao maaar dana 14.04.2013. u 13:13 GMT+1]


Jeste, moja tetka(inace je zovemo Jevrej), vratili su je.
Ko ne plati na mostu plati na cupriji, a lepo sam joj rekla da me poslusa. Xaxaxaxa
Ne j... u Subotici i u BG-u, amo odbijaju, naravno osim ako ne capris madjarski.


jel ovo neka sala?
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 13:32 - pre 135 meseci
Ova tema je mnogima postala poligon za zezanje... Da li je moguce da je velika vecina nas koji smo zivotno zainteresovani za ovu pricu, spremni da podelimo sopstvena i naucimo iz tudjih iskustava, izlozena malom broju spamera i zgubidana koji vec nedeljama mute vodu ovde?



 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 13:35 - pre 135 meseci
@parodija82 - slazem se, vrlo ruzno, i evo par postova iznad mozete videti da jedan koji to radi vec duzi period misli da je to smesno i kaci vesele smajlije kad ga provale sta radi. Ima nas raznih.

Sto se tice price o konzulatima - ma kako da ne. Ne moze tebi neko da zadire u privatnost niti da te diskriminise po drugim zakonima. Dakle ne mogu da te pitaju za broj cipela i sl. a ponajmanje da te vrate zato sto si Jevrejin. Svako ko je bio zna kako to otprilike izgleda, malo bi bilo neobicno da te u sred listanja papira pita za broj cipela. Razgovor je krajnje poslovni i administrativni. A i da te pita, izvini cipela je cipo'', tako da nije neresiv problem.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 13:38 - pre 135 meseci
@parodija82

apsolutno se slazem sa tobom...

korisnik @marijajurist ovde se ismeva nama kojima smo u procesu. korisnik @marijajurist na arogantan nacin sad pise po forumu, iako se navodno javila da podeli svoja pozitivna iskustva!?

korisnik @Atinski muti i pise neistine ovde. jedan dan prica jedno, drugi dan drugo i tako u krug. kao da smo mi maloumni.

korisnik @jo napot zloupotrebljava ovaj forumi i kaci oglase kojima NIJE mesto ovde.

analiza samo jedne strane od ovih 120ak....
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 14:00 - pre 135 meseci
Citat:
marijajurist:
Citat:
maaar:
da li je isao ko skoro na zakletvu u subotici?

[Ovu poruku je menjao maaar dana 14.04.2013. u 13:13 GMT+1]


Jeste, moja tetka(inace je zovemo Jevrej), vratili su je.
Ko ne plati na mostu plati na cupriji, a lepo sam joj rekla da me poslusa. Xaxaxaxa
Ne j... u Subotici i u BG-u, amo odbijaju, naravno osim ako ne capris madjarski.

Citat:
marijajurist:
Citat:
jo napot:
Znam osobu koja drži časove mađarskog, ako te zanima kontaktiraj me na [email protected]


Znam i ja, ali te ne zavlaci da ides na casove 6 i vise meseci... nego ti kaze sta da naucis i prolazis 100%.
Madjarski je drugi po redu najtezis jezika na svetu, kakvi casovi.
Pa ja sam integrisana bila sa madjarima ceo zivot, pa ne znam da pricam.
Koliko god da ucis moze da te pita sta hoce.
Evo vam neka pitanja koja sam ja cula da pitaju u BG-u, u Subotici, u NS-u i drugim mestima po Vojvodini
Koji broj cipela nosis?
Da li si juce gledao fudbalsku utakmicu?
Gde si sve putovao?
Ako mi ne verujete, idite u CMH i pitajte zene koje rade tamo.


@jo napot @marijajurist

korisnik @marijajurist se registrovala na ovom forumu pre tri dana.
korisnik @jo napot se registorvala danas

i gle cuda, korisnik @marijajurist HVALI doticnog 'profesor'a madjarskog koga je navela @jo napot!!!
kao mnogo tezak jezik, ali ako ides kod tog profesora onda 100% prolazis!!!

@jo napot
@marijajurist

jel ovo skriven poziv za neku 'shemu' !? posto je navedeno da se 100% prolazi.

LJUDI DOKLE VISE!?

GDE JE MODERATOR ZA OVAJ FORUM!

Ja sam mu vec pisao, molim i vas druge da prijavite zloupotrebe!

modertor bruka lose radi svoj posao!

za one koji ne znaju kako se prijavljuje zloupotreba:
pogledajte sliku ispod




[Ovu poruku je menjao maaar dana 14.04.2013. u 15:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 14:27 - pre 135 meseci
20.09.2012. u 12:50
Citat:
Atinski:
Poštovanje svima na forumu.

Može mala pomoć u vidu informacija.

Predao sam sve papire u Madjarskoj,dobio poziv da odem po državljanstvo.

Već kad budem otišao po državljanstvo i kada se budem nalazio u Madjarskoj...Koji mi je sledeći korak ka vadjenju te lične karte odn. pasoša?

14.11.2012. u 19:55
Citat:
Atinski:
Pozdrav svima....


Polako se pojavljuju veze preko kojih zaobilazis ucenje i poznavanje madjarskog jezika,naravno uz nadoknadu.

Ako je neko upucen neka mi se obrati.Hvala
Citat:
Atinski:
Admine zašto je moj prethodni post obrisan?
Da li sam nekog vredjao,povredio? NISAM!
Jako bezobrazno sa vaše strane!
Vratite mi post!
Citat:
Atinski:
Ma taj Atinski je baraba! :D

toliko o ovom korisniku.

onaj post u kome je pisao pre neki dan da je isao sa grupicom iz neke skole u dva mesta u madjarskoj i kako niko nije prosao i bla bla - izbrisan je. medjutim ostao je jedan deo posto je neko odgovorio na ta njegova lupanja.

Citat:
mirko09:
Citat:
Atinski:
Pozdrav svima,
Dužnost mi je da se javim i podelim svoje iskustvo sa Vama :)

Da li prvo da Vam kažem da NISAM prošao ili da ispričam kako,šta,gde i sve ostalo?!

Moje učenje mađarskog počinje posle 19.decembra (čitaj kada sam pokušao da predam papire preko "veze").

Svakodnevno slušanje mađarskog radija po minimum 4 h uz dva puta nedeljno po 1,5 h časovi u školi koju ne bi spomenuo iz razloga brisanja posta.

mislim da bi bilo uredu da napises o kojoj se skoli radi... informacija bi bila od velike koristi jer bi pomogao drugima da ne gube vreme.
nece ti niko obrisati post, bilo je dosta postova sa navodjenjem imena skola i nusu bili obrisani.


Molim lepo ostale korisnike da prijave i ovog korisnika @Atinski moderatoru . Hvala.
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 14:34 - pre 135 meseci
Pitanja koja su meni bila postavljena od strane konzula pre 2 meseca u Subotici:
1. Kad sam rodjen?
2. Zasto trazim madj.drzavljanstvo?
3. Sta sam zavrsio?
4. Da li radim negde?
5. Da li sam svojerucno napisao biografiju?
5. Koje mi je omiljeno jelo?
6. Kad sam zadnji put bio u madjarskoj?

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 14:41 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Koja misterija, koja dilema, trilema.:)
Kazu da dokon popa i jaritje krsti, mislim, tako kazu.:)
Cime se vi bavite...


Postovana,

Ukoliko Vama ili drugima korisnicima ne smeta to sto pojedini na ovom forumu pisu u citavom spektru gluposti i neistina, meni naprotiv smeta.

Tim pre sto se ti isti ponasaju kao da ja imam pamcenje sa kapcitetom od jednog dana.
Ne, ne idem ja da trazim ove gluposti po forumu - ove neistine, vec one se same jave. Oni misle da su svi maloumn i da ce da im poveruju.

Sta je bila poenta korisnika @Atinski sa tim pricama kako je pokusao da aplicra prosle nedelje na dva mesta u madjarskoj i to ne samo on, vec nih par.

Sta je bila poenta?
Sta ce da pomisli neko ko letimicno naidje na takav post i procita!? Pomislice vrlo vrv kako su sad uslovi mnoooogo stroziji.
Pitam opet, sta je poenta toga?
 
Odgovor na temu

martalala

Član broj: 312410
Poruke: 4
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 14:51 - pre 135 meseci
Zdravo svima
redovno pratim pisanja, priblizio mi se datum zakazanog termina pa popunjavam formulare.
Da li neko zna da li je potrebno ako si hajadon(neozenjen) i ako nemas dece samo onaj veliki zahtev popuniti (onaj od 10 str) ili sva tri.
Da li se zahtev popunjava sa nasim slovima Đ Ć Č?
Ne znam sta bih popunjavala sva tri jer nemam sta da pisem :) Da li prave problem ako se ne popuni nesto?
Inace, imam zakazano u Subotici pa cu javiti kako je proslo.
Hvala svima

[Ovu poruku je menjao martalala dana 14.04.2013. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:06 - pre 135 meseci
Citat:
martalala:
Zdravo svima
redovno pratim pisanja, priblizio mi se datum zakazanog termina pa popunjavam formulare.
Da li neko zna da li je potrebno ako si hajadon(neozenjen) i ako nemas dece samo onaj veliki zahtev popuniti (onaj od 10 str) ili sva tri.
Da li se zahtev popunjava sa nasim slovima Đ Ć Č?
Ne znam sta bih popunjavala sva tri jer nemam sta da pisem :) Da li prave problem ako se ne popuni nesto?
Inace, imam zakazano u Subotici pa cu javiti kako je proslo.
Hvala svima

[Ovu poruku je menjao martalala dana 14.04.2013. u 16:06 GMT+1]

Pa ukljuci logiku, kako mozes da popunjavas podatke vezane za brak ukoliko si neudata? Napises samo da si neudata i ostalo ostavljas prazno jer ne mozes da upises podatak gde je i kada brak sklopljen itd, itd. Naravno da ne prave problem oko toga. Ime i prezime pises onako kako se pise i na srpskom, imena i prezimena tvojih predaka takodje, mesto u kojem si rodjena pises na madjarskom, obrati paznju sta ti pise pod stavkom drzavljanstvo, meni pise Jugoszlav i tako sam i napisala u zahtevu a pod nacionalnost pises Szerb ili ako si neke druge nacionalnosti napises koje si ali na madjarskom.

[Ovu poruku je menjao Mia_Mia dana 14.04.2013. u 19:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.04.2013. u 18:17 - pre 135 meseci
Mene isto muci jedna stvar u formularima,a to je:Da li na strani 2,pod V.A kerelmezo hozzatartozoira vonatkozo adatok,pa sad imaju dva ponudjena odgovora,jasno mi je da je ovo prvo szerzett-e magyar allampolgarsagot(stekao madjarsko drzavljanstvo),a ovo drugo kerelmezte-e(zatrazio isto).Da li tu treba isto ponoviti kao iz prethodne stavke IV.to jest,isto ono sto sam napisao u felmenom magyar allampolgar volt.Napomena:pradeda mi je jedini rodjak ili predak koji je imao madjarsko drzavljanstvo,a stekao ga je po rodjenju,kao i svih nas ovde na forumu vecinom i niko drugi sem njega nije ni trazio,niti dobio madjarsko drzavljanstvo.I jos ovo da li 9 i 10 stranu ostavljam za sluzbenicu ili i tu treba nesto popuniti, tu jedino sto sam popunio na 9 strani su izjave da nisam osudjivan i da se protiv mene ne vodi postupak i da razumem i govorim madjarski jezik,znam da sam dosta opsiran,pa eto ako neko ima toliko zivaca bio bih mu jako zahvalan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925613 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.