Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3916707 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:17 - pre 130 meseci
Citat:
ivkovic:
Hvala svima na informacijama i iskustvima.

Devojka i ja imamo pravo na drzavljanstvo. Kasno smo saznali za to pa samim tim i kasnimo. Madjarski ne znamo ali cemo osnovu i odgovore na najcesca pitanja nauciti sa jednim prijateljem koji zna jezik.

Interesuje me gde je najbolje predati papire. Koliko sam procitao ovde ljudi imaju lepa iskustva sa Beogradom. Odavno zna da je u Subotici pakao. A sto se tice mesta u madjarskoj iskustva su razlicita. Ovde sam procitao da je u Baji ok, prijatelj mi je rekao da je njemu tamo bilo katastrova ali je sticajem okolnosti on madjarski jezik znao jako dobro.

Po vasem misljenju gde je najbolje predati papire?

I da, da li ima neko koje je predavao papire po poreklu iz Stapara jer sam isto cuo da tu prave problem jer je to cisto pravoslavno selo bilo u to vreme? A da li ima neko da predaje papire iz Rasticeva to je na granici Hrvatske i Bosne. Ovi iz subotice su mi rekli da mogu predati bez obzira sto je na granici. To mi je preko dede jer svaki babin stari izvod koji imam je drugacije mesto rodjenja i drugaciji datum pa nisam hteo da rizikujem.

Hvala



Nije važno što je na granici nego sa koje je strane granice. Pogledaj ovu mapu:
http://historicaltextarchive.com/hungary/map8.gif
Koliko sam video, tvoje selo Rastičevo je blizu Gračaca, dakle u Lici, kod tebe nije pitanje da li je pripadalo Ugarskoj ili anektiranoj BiH već je pitanje da li je u Austro ili Ugarskoj? Tu je negde blizu granica, pokušaj da nađeš detaljniju mapu županije Lika-Krbava, gde ćeš jasnije videti da li je selo ipak u toj županiji. (A biće da jeste)

Ako je to mesto u jednoj od ovih županija, toliko je dovoljno, a nacionalni sastav tih mesta nema baš nikakve veze, to budi siguran. Te priče "selo je srpsko pa prave probleme", to je rekla-kazala, veze nema sa realnošću. Ne isključujem da je neki službenik negde na svoju ruku bio neljubazan ili opstruktivan, ali to nema veze sa opštim pravilima koje velika većina njih strogo poštuje.


[Ovu poruku je menjao Dooku dana 12.09.2013. u 22:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Dooku dana 12.09.2013. u 22:49 GMT+1]
napustio forume
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:19 - pre 130 meseci
Citat:
milv291:
Ja sam predao dokumenta u ferenzsalas 25.02 i danas sam nasao u sanduceto koverat sa dokumentima i odbijenicom gde pise da sam odbijen i da mogu ponovo da predam dokumenta. Reseno je u budimpesti 22.08.2013 i poslato iz madjarske ambasade iz Beograda.
Tada smo predali porodicno ja i moj stariji sin punoletni koji nije dobio jos odgovor a mladji maloletni sin i ja smo dobili gore pomenuti odgovor.


Na žalost nije prošlo dobro... Držimo fige starijem sinu!

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:20 - pre 130 meseci
danas sam cuo,cela porodica odbijena iz sombora mislim,predali su oko 25 februara(pre 1 marta),razlog je naveden ..neznanje jezika.(a primljeni i zavedeni dokumenti ?????)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:23 - pre 130 meseci
Odakle ste culi? S obzirom da se razlog ne navodi, malo je neobicno.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:30 - pre 130 meseci
Citat:
Dooku:Nije važno što je na granici nego sa koje je strane granice. Pogledaj ovu mapu:
http://historicaltextarchive.com/hungary/map8.gif
Koliko sam video, tvoje selo Rastičevo je blizu Gračaca, dakle u Lici, kod tebe nije pitanje da li je pripadalo Ugarskoj ili anektiranoj BiH već je pitanje da li je u Austro ili Ugarskoj? Tu je negde blizu granica, pokušaj da nađeš detaljniju mapu županije Lika-Krbava, gde ćeš jasnije videti da li je selo ipak u toj županiji. (A biće da jeste)

Ako je to mesto u jednoj od ovih županija, toliko je dovoljno, a nacionalni sastav tih mesta nema baš nikakve veze, to budi siguran. Te priče "selo je srpsko pa prave probleme", to je rekla-kazala, veze nema sa realnošću. Ne isključujem da je neki službenik negde na svoju ruku bio neljubazan ili opstruktivan, ali to nema veze sa opštim pravilima koje velika većina njih strogo poštuje.


Upravo tako, a to selo je poslednja posta bilo u A-U https://upload.wikimedia.org/w.../28/Lika-Krbava_County_Map.jpg tako da imali ste srece. Takodje sluzbenik Madjarske nema pojma ni gde je Rastičevo a kamoli etnicki sastav. Mada sigurno znaju da nigde u Lici nisu ziveli nikakvi Madjari, uostalom videce vasa imena. Tako da ako bi vas neko sikanirao po tom osnovu ne bi morao da istrazuje sastav u tom selu u 19. veku. Ali niko se nije do sada javio sa pricom da je imao takvo iskustvo.
 
Odgovor na temu

ivkovic
ivkovic dragomir
Apatin

Član broj: 144220
Poruke: 11
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.ivkovic.info


+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:49 - pre 130 meseci
Hvala Vam svima puno na informacija.

Zanima da li formulare treba tamo popunjavati pri predaji dokumenata ili je moguce to i kuci pa sve zajedno predati?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:57 - pre 130 meseci
Citat:
povremen:
danas sam cuo,cela porodica odbijena iz sombora mislim,predali su oko 25 februara(pre 1 marta),razlog je naveden ..neznanje jezika.(a primljeni i zavedeni dokumenti ?????)


razlog se ne navodi. navede se da li moze ponovo da se aplicira ili ne.
ako moze ponovo da se aplicira onda su odbijeni zbog jezika. ali to ne pise eksplicitno.

jel se to meni cini da sad stize dosta tih odbijenica?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 21:58 - pre 130 meseci
Citat:
ivkovic:
Hvala Vam svima puno na informacija.

Zanima da li formulare treba tamo popunjavati pri predaji dokumenata ili je moguce to i kuci pa sve zajedno predati?


kod kuce popunis sve lepo. napises i biografiju kod kuce.
i tamo kad odes, jedino sto ti ostaje da piskaras su tvoji potpisi, mesto i datum predaje. to je sve.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 22:03 - pre 130 meseci
Citat:
maaar
jel se to meni cini da sad stize dosta tih odbijenica?


U februaru je bio "pakao" sa predajom, tako da je za očekivati koju odbijenicu više...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.09.2013. u 22:24 - pre 130 meseci
Citat:
filbos:
agora 11 ej irogjan redep edvo isup jom caruk enumjam...........viszantlatasra es basza meg az anyat............


Indijanac, nemoj psovati majku nikome!

asdf
 
Odgovor na temu

domokun45
Nebojsa Markovic
System Admin
Ruma - Beograd

Član broj: 311923
Poruke: 19



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 00:50 - pre 130 meseci
Citat:
maaar:

aplicirao sam preko pretka rodjenog davne 190X na prostoru danasnje Republike Hrvatske. Ono sto je bitno, a tice sa porekla pretka, je da je predak rodjen u jednoj od nekadasnje 64 zupanije Ugarske, na madjarskom su se one zvale vármegye.
Dakle, bitno je da je samo predak rodjen na ugarskom tlu i time je i bio po sili zakona ugarski drzavljanin, a vi kao njegov potomak mozete da trazite povratak drzavaljnstva.

na ovom linku http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_Királyság_vármegyéinek_listája_(1881–1918)
imate lepo navedene sve zupanije i mape istih.



Hvala na podeljenom iskustvu!

Nego, naveo si 64 zupanije, a ja sam izbrojao 71 i na toj listi i na mapi zupanija Kraljevine Madjarske, prilicnom sam siguran da znam da brojim...
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 01:27 - pre 130 meseci
bitna je mapa.
ja nisam brojao koliko ih ima - moja greska.

dakle, evo opet mapa:


http://upload.wikimedia.org/wi...dom_of_Hungary_before_1919.jpg
http://upload.wikimedia.org/wi...ingdom_of_Hungary_counties.svg
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 06:43 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
maaar
jel se to meni cini da sad stize dosta tih odbijenica?


U februaru je bio "pakao" sa predajom, tako da je za očekivati koju odbijenicu više...
Kako to da ne vracaju dokumenta ako ne znas jezik, da naucis pa da dodjes opet... Ovo je bas glupo, prime dokumenta i ako ne zadovoljavas znanje jezika i cekas pola godine i dobijes odbijenicu... Vise posla njima (dva puta obradjuju isti zahtjev), a aplikanti ne znaju sta ih ceka i pola godine se nadaju drzavljanstvu i planiraju svasta nesto a dodje odbijenica...
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 10:42 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
filbos:
agora 11 ej irogjan redep edvo isup jom caruk enumjam...........viszantlatasra es basza meg az anyat............


Indijanac, nemoj psovati majku nikome!

"basza meg az anyat"
Nazalost,ovo smo svi razumeli.
Nema potrebe biti vulgaran i pisati psovke.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 11:00 - pre 130 meseci
Citat:
domokun45:Nego, naveo si 64 zupanije, a ja sam izbrojao 71 i na toj listi i na mapi zupanija Kraljevine Madjarske, prilicnom sam siguran da znam da brojim...


71. 64 zupanije je broj koji spominju ultranacionalisti kada govore o Velikoj Madjarskoj, znaci nisu toliko nerealni da traze Liku i jos par zupanija.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 11:00 - pre 130 meseci
Citat:
lexus-it:
Citat:
lexus-it:
Da li neko zna jel postoji neka kancelarija u Madjarskoj u kojoj papiri mogu da se predaju subotom?

Zbog posla je nezgodno da idem radnim danom pa bi bilo bolje da pokusam vikendom ako je moguce. Pretpostavljam da ne postoji, ali rekoh ne bi bilo lose da pitam.



Da li neko mozda moze da pomogne oko ovog pitanja? Bilo bi mi od velike pomoci.


http://okmanyiroda.biztositask...t-fovaros-kozponti-okmanyiroda

radno vreme :

Hétfő: 8:00 - 20:00
Kedd: 8:00 - 20:00
Szerda: 8:00 - 20:00
Csütörtök: 8:00 - 20:00
Péntek: 8:00 - 20:00
Szombat: 8.00 - 14.00
Vasárnap: 8.00 - 14.00

Postupak predaje opisan detaljno od strane kolege sa foruma.
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66
Via: [es] mailing liste



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 11:56 - pre 130 meseci
A po srpskim ultranacionalistima smo svi mi izdajnici jer im (uzimanjem
madjarskog drzavljanstva) omogucavamo da povrate 64 zupanije :)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 12:05 - pre 130 meseci
Ja sam temu za povrat madjarskog drzavljanstva pokrenuo pre nekih 10-tak godina na ES-u, posto sam imao osnova za to , ne vezano za ovaj novi zakon. Trebao si onda videti komentare ovde na ES-u... tipa "Nama je dobro i nase sprsko drzavljanstvo..." Sada nesto ne vidjam vise te patriote na forumu.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 14:56 - pre 130 meseci
Molim za pomoc ako je neko iz BiH predavao dokumentaciju, u svim rodnim listovima od moje bake, majke, mom rodnom listu i od djece ima rubrika gdje se upisuju maticni brojevi od roditelja, a nigdje nisu upisani, samo kod jednog djeteta koje je rodjeno prosle godine su upisani maticni brojevi roditelja (od mene i supruge). Kad sam pitao u Opstini rekli su mi da se maticni brojevi tada nisu upisivali u izvode, i da se to upisuje tek od prije dve-tri godine... Bojim se da mi Madjari nece napraviti problem zbog toga... Ako je neko vec predavao dokumentaciju iz BiH molim da mi samo kaze da li su bili upisani maticni brojevi od roditelja u Izvodu Rodjenih.

Evo na slici kako to izgleda?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.09.2013. u 15:13 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2: Molim za pomoc ako je neko iz BiH predavao dokumentaciju, u svim rodnim listovima od moje bake, majke, mom rodnom listu i od djece ima rubrika gdje se upisuju maticni brojevi od roditelja, a nigdje nisu upisani, samo kod jednog djeteta koje je rodjeno prosle godine su upisani maticni brojevi roditelja (od mene i supruge). Kad sam pitao u Opstini rekli su mi da se maticni brojevi tada nisu upisivali u izvode, i da se to upisuje tek od prije dve-tri godine... Bojim se da mi Madjari nece napraviti problem zbog toga... Ako je neko vec predavao dokumentaciju iz BiH molim da mi samo kaze da li su bili upisani maticni brojevi od roditelja u Izvodu Rodjenih.



U mojim srpskim izvodima takodje nisu bili upisani matični brojevi i nije bilo problema prilikom predaje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3916707 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.