Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3934528 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 18:19 - pre 126 meseci
Ima li istine u tome sto se prica da je od nove godine ukinut odredjen broj mesta gde su se polagale zakletve i da su prebacene u vece gradove? Ima par primera gde je do sada toga bilo,tipa u Kiskunhalasu nije bilo zakletve a ima 30 000 ljudi nego se salje na zakletvu u Tompu od cirka 3000 dusa a u istoj ne mozete predati zahtev.

Takodje izgleda da zakletvi u januaru nije bilo,nisam cuo da je iko dobio poziv.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 18:20 - pre 126 meseci
maximalno je 5 drzavljanstva, ali realno i kome treba vise :)
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 18:27 - pre 126 meseci
ovde cu da odgovorim, jer ne mogu svima da odgovaram na PP.

Zaobidjite Segedin u sirokom.

Ispituju na zakletvama od Novembra. Nije samo formalna zakleva vec i provera jezika. Konkretno znam za januar da su vratili 15k ljudi i rekli da nece da imaju posla sa policijom i da je sada sve na Budimpesti da resi sta ce sa njima, jer oni vracaju drzavljanstva nazadu u budimpestu navodno. To je rekla ta glavna ogavna maticarka koja je potpaljivala ostale maticarke da ispituju ljude i da im NE postavljaju jednostavna pitanja, nego duga i komplikovana. Sta da vam kazem, na pitanje kako tebe zovu traze da se odgovori u PADEZU, i ako kazes samo ime ona ti odgovori Nem Irtem. uzas.

nisam ja vracen sa zakleve, ali znam ljude koji jesu i ovo nije da nikog ovde lazano uzbunim vec se ovo sve zaista desilo.

zato pitam sta se desava u segedinu, jer su rekli da oni navodno vracaju drz nazad u budimpestu.

meni je to neverovatno, jer onda ispada da su najgori. ovi u subotici i bgu ti makar kazu da dodjes ponovo kad naucis bolje, a ovi iz segedina salju nazad u budimpestu da ti se drz ponisti.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 11.01.2014. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 18:59 - pre 126 meseci
@ maar

Ne znam kako je kod predaje u Segedinu, i oko ostalog, ali ti niko ne ponistava drzavljanstvo ( iz jednostavnog razloga jer ga nisi ni dobio, nisi polozio zakletvu, pre zakletve su ti odbili ), kako je i sta je dalja procedura to ne znam, verovatno kazu, ali posto ne razumes madjarski ni ne mozes da razumes sta su rekli, tako da sa pravom nisi ni ispunio uslove, jedino je sigurno da ti nisu oduzeli drzavljanstvo, nego trebas ponovo kroz X vreme ili da predas papire, ili da mozes da dodjes na zakletvu ne znam.

MOzda je ovo zbog kvote kako neko kaze, ali od kada su na videlo dana izasle afere, oko kupovanja drzavljanstva, podmicavanja, od tada su nivo znanja poostrili, i dodatne provere, nivu znanja je nekada bio osnovni nivu, sada je srednji, ali se trazi vec i tecno znanje madjarskog sto se jos nije zvanicno uvelo, ali neko vec pocinje da primenjuje,

Sto se tice posla sa policijom kako kaze maticarka, policija je neke maticare sluzbenike stavila pod lupu, i vodi se istraga oko korupcije, tako da sada retko ko sme da mulja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:03 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024: maximalno je 5 drzavljanstva, ali realno i kome treba vise :)


Ne postoji maksimum. To sa drzavljanstvom je stvar uredjenog dogovora/prava izmedju tebe i drzave koja ti daje drzavljanstvo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:14 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024:
@ maar

Ne znam kako je kod predaje u Segedinu, i oko ostalog, ali ti niko ne ponistava drzavljanstvo ( iz jednostavnog razloga jer ga nisi ni dobio, nisi polozio zakletvu, pre zakletve su ti odbili ), kako je i sta je dalja procedura to ne znam, verovatno kazu, ali posto ne razumes madjarski ni ne mozes da razumes sta su rekli, tako da sa pravom nisi ni ispunio uslove, jedino je sigurno da ti nisu oduzeli drzavljanstvo, nego trebas ponovo kroz X vreme ili da predas papire, ili da mozes da dodjes na zakletvu ne znam.

MOzda je ovo zbog kvote kako neko kaze, ali od kada su na videlo dana izasle afere, oko kupovanja drzavljanstva, podmicavanja, od tada su nivo znanja poostrili, i dodatne provere, nivu znanja je nekada bio osnovni nivu, sada je srednji, ali se trazi vec i tecno znanje madjarskog sto se jos nije zvanicno uvelo, ali neko vec pocinje da primenjuje,

Sto se tice posla sa policijom kako kaze maticarka, policija je neke maticare sluzbenike stavila pod lupu, i vodi se istraga oko korupcije, tako da sada retko ko sme da mulja.


Ne, to nije tacno. Pises o stvarima o kojima ne znas. Drzavljanstvo je 'dato' zvanicno onog dana kada je bila prva zakletva POLOZIO ILI NE ZAKLETVU tog dana. tako je po zakonu.

ako se desi da ne polozis zakletvu tog dana kada je trebalo a onda posle nekog vremena zavrsis ceo proces, tebi ce uvek pisati da si drzavljanin od tog dana kada je bila prva zakletva! TAKO JE PO ZAKONU.

Dakle, ni tvoj zakljucak da nema sta da se ponistava nije tacan.

Tebi ne moze niko sem tog ministarstva gde je i doneta odluka da ti oduzme drzavljanstvo. Na mestima gde se polaze, pitanje je da li oni uopste mogu da vrate ta drzaljanstva nazad i napisu kako ljudi ne znaju jezik dovoljno. kazem opet, ne rade to ni u beograd ni u subotici, vec te pozivaju ponovo nakon nekog vremena da dodjes na zakletvu.

[Ovu poruku je menjao maaar dana 11.01.2014. u 20:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:26 - pre 126 meseci
Drzavljanstvo je odobreno svima koji su dobili poziv za zakletvu,i vracanjem sa zakletve se ne ponistava nego cete probati opet da polazete zakletvu,drugacije ne moze biti jer objasnite onda zasto je ovima koji su vraceni u Tompi receno da se jave opet u martu ako ce im biti ponistena drzavljanstva?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:28 - pre 126 meseci
@delija_sever031

tako je. o tome i ja pricam. ali plasi i zbunjuje ta izjava te glavne u segedinu da ce oni da vrate ta drzavljanstva u budimpestu da oni tamo u budimpesti odluce sta ce sa njima.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:53 - pre 126 meseci
To je isto rekao i maticar u Tompi a nakon toga da dodju u martu opet,jedno sa drugim ne ide,kako da dodjem opet ako ce mi drzavljanstvo biti vraceno u Budimpestu? a siguran sam da je to receno da bi naterali ljude da uce jezik do sledece zakletve i to je to. Ja koliko znam drzavljanstvo se moze ponistiti jedino ako se ne dodeli u roku od godinu dana,dakle nakon tog perioda ok,ali do tada bi trebalo da vam daju sansu da naucite i prodjete zakletvu,na sta bi licilo da sad hiljade drzavljanstava koje su odobrili poniste,pa treba da uduplaju broj administrativnih radnika ovo je dupli posao i skakanje samom sebi u usta. Maticari su verovatno duzni da posalju dopis u Pestu da ispostuju proceduru a ovi odozgo samo jave da se polaganje odlozi za neki od sledecih termina i to je to. Daj bre Orbane reci ludacima da nas ne cimaju ostade bez glasova!:)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:57 - pre 126 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Laki024: maximalno je 5 drzavljanstva, ali realno i kome treba vise :)


Ne postoji maksimum. To sa drzavljanstvom je stvar uredjenog dogovora/prava izmedju tebe i drzave koja ti daje drzavljanstvo.


Naravno, a jos sto je najbitnije niko te ne tera da prijavis sva drzavljanstva. Bas evo kad pricamo o madjarskom oni su rekli da ce davati slovackim Madjarima drzavljanstvo uz zagarantovanu diskreciju, tj nece reci Slovacima za dvojno.

Zeznuta je stvar kad npr hoces dauzmes Norvesko sto ce biti velika frka na forumu kad dodje sedam godina ovim nasima zivot u norveskoj. Onda ti oni odobre Norvesko drz ali ti ga ne daju dok ne doneses ispisnicu iz svih drzavljanstava koje imas - srpskog. I ako posle N dobijes jos neko A ONI TO SAZNAJU automatski ti oduzimaju N cak i ako si kraljev necak !

Ja znam jedan nas par koji je u SLO odreko se srpskog da uzme SLO, a onda se opet upisao u srpsko, a SLO nisu nista rekli.

Tako da ima i ta finta...

btw. ako uzmem madj drzavljanstvo ja bih imao tri mada madj je prilicno redundantno sa ital i slaba vajda. Ita + srpsko je vec dobro zbog putavanaj na istok bez viza npr.

Ja bih recimo radije umesto madj uzeo USA ili AUS, ali ajd Alija nek je vise vojske.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 19:59 - pre 126 meseci
Citat:
maaar:
Da li iko od vas ovde zna sta se desava sa onima koji su vraceni sa zakletve u SEGEDINU?
da li drzavljanstva vracaju u budimpestu ili ih ponovo pozivaju na zakletvu kad nauce 'bolje'?


Kad je neko vracen sa zakletve u Segedinu? Skorije vrijeme?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 20:09 - pre 126 meseci
Citat:
maaar:
ovde cu da odgovorim, jer ne mogu svima da odgovaram na PP.

Zaobidjite Segedin u sirokom.

Ispituju na zakletvama od Novembra. Nije samo formalna zakleva vec i provera jezika. Konkretno znam za januar da su vratili 15k ljudi i rekli da nece da imaju posla sa policijom i da je sada sve na Budimpesti da resi sta ce sa njima, jer oni vracaju drzavljanstva nazadu u budimpestu navodno. To je rekla ta glavna ogavna maticarka koja je potpaljivala ostale maticarke da ispituju ljude i da im NE postavljaju jednostavna pitanja, nego duga i komplikovana. Sta da vam kazem, na pitanje kako tebe zovu traze da se odgovori u PADEZU, i ako kazes samo ime ona ti odgovori Nem Irtem. uzas.

nisam ja vracen sa zakleve, ali znam ljude koji jesu i ovo nije da nikog ovde lazano uzbunim vec se ovo sve zaista desilo.

zato pitam sta se desava u segedinu, jer su rekli da oni navodno vracaju drz nazad u budimpestu.

meni je to neverovatno, jer onda ispada da su najgori. ovi u subotici i bgu ti makar kazu da dodjes ponovo kad naucis bolje, a ovi iz segedina salju nazad u budimpestu da ti se drz ponisti.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 11.01.2014. u 19:42 GMT+1]


Auu, ovo nikako ne valja Koji ku.ac uzimaju papire ako nisi zadovoljio znanjem jezika, ovo im je bez veze, ovoliko cimanje... katastrofa
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 20:31 - pre 126 meseci
@Paladium

Dobijanje i zahtev za madjarsko drzavljanstvo nista ne kosta i niko ti ne uzima pare, nije ti kao u Srbiji da i ako ne zelis vise da budes drzavljanin ( zbog korupcije, banana sistema, ne postojanja paypala , niskog standarda, krsenje prava potrosaca, krsenja ljudskih prava itd ), moras i to da platis 20.000 dinara, posto trenutno ne stojim najbolje finansijski to je razlog sto sam jos uvek, ali nadam se ne jos dugo drzavljanin ovakve drzave koje se stidim iz ovoga sto sam naveo. Inace da ne bude zabune, srpskog sam porekla i ima srpsko ime i prezime.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 21:40 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024: @Paladium

Dobijanje i zahtev za madjarsko drzavljanstvo nista ne kosta i niko ti ne uzima pare, nije ti kao u Srbiji da i ako ne zelis vise da budes drzavljanin ( zbog korupcije, banana sistema, ne postojanja paypala , niskog standarda, krsenje prava potrosaca, krsenja ljudskih prava itd ), moras i to da platis 20.000 dinara, posto trenutno ne stojim najbolje finansijski to je razlog sto sam jos uvek, ali nadam se ne jos dugo drzavljanin ovakve drzave koje se stidim iz ovoga sto sam naveo. Inace da ne bude zabune, srpskog sam porekla i ima srpsko ime i prezime.

I kod nas je u Bosni RS isto kriminal i korupcija i samo kuvaju da opet zarate, zato i gledam nacim da odem iz ove jeb.ne polu drzave. I ja sam isto Srbin, srpskog porijekla i borim se ovdje na sve nacine ali mislim da je krajnje vrijeme da se negdje ode odavde... Ako mi ne upali ovo imam drugu kombinaciju za EU papire, pa cekam da vidim sta ce biti sa ovim, samo se bojim da gubim vrijeme ali sada sta je tu je, moram cekati ... Ali im je ovo stvarno bez veze, pa ako ne zadovoljavas jezikom lijepo da ti vrate papire i gotovo, a ne da te provjeravaju zbog tamo nekih korumpiranih maticara zbog kojih se sve ovo i desava,
 
Odgovor na temu

MarizaBG
Beograd

Član broj: 311720
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2014. u 23:18 - pre 126 meseci
U Segedinu su na zakletvi vracali ljude i u decembru (videla svojim ocima) i sad u januaru.Receno je da se papiri salju nazad u Budimpestu i da oni tamo odlucuju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2014. u 06:31 - pre 126 meseci
Hehe, kad smo vec u offu, ako vam je 20k dinara skupo za administativnu taksu za odricanje drzavljanstva, probajte da se odreknete Kanadskog ili US drzavljanstva. Na papiru ti "prodaju" sve sto imas worldwide, od toga oduzmu neku fiktivnu "kupovnu cenu" koju su oni zamislili i na tu capital gain razliku places pun income porez (ne capital gain porez, vec onih 30%+ kao na platu) u kalendorskoj godini u kojoj se odrices drzavljanstva, ako ne platis podicice ce optuznicu i staviti te na Interpol listu i traziti izrucenje. Ako si radio neko vreme i stekao kucu ili neke deonice, cak iako godinama nisi ziveo u USA, porez lako moze da bude 6-cifren.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2014. u 08:26 - pre 126 meseci
samo da podsetim, ako nekome koristi.

Italija takodje daje drzavljanstvo na osnovu teritorije koja joj je nekad pripadala. Znaci svi rodjeni do 10. nov 1975. na podrucju bivse zone B (deo Istre) mogu zatraziti ital. drzavljanstvo, bez obzira na etnicitet. Ni znanje jezika nije bitno.

Ovo isto vazi i za potomke ital. drzavljana do drugog kolena (deda, baba), ma gde da zive.

 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2014. u 11:50 - pre 126 meseci
Citat:
Branmic:
Citat:
nedefinisan:
Citat:
Branmic: Da li neko zna da lli postoji neki madjarski sajt gde se moze proveriti status predmeta? Predali smo i cekamo...
Hvala unapred svima!


Ne postoji.Kad ste predali predmete?


4.decembra... znam da je rano i pre juna da ne ocekujem, al cisto pitam...



Vi ste predali u Februaru 2013, ako se ne varam ili je tada predala vasa supruga. Koliko ste cekali do zakletve od te predaje?
I da li predajete na osnovu supruznika ili na osnovu vasih predaka?
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2014. u 12:05 - pre 126 meseci
Citat:
Braksi: samo da podsetim, ako nekome koristi.

Italija takodje daje drzavljanstvo na osnovu teritorije koja joj je nekad pripadala. Znaci svi rodjeni do 10. nov 1975. na podrucju bivse zone B (deo Istre) mogu zatraziti ital. drzavljanstvo, bez obzira na etnicitet. Ni znanje jezika nije bitno.

Ovo isto vazi i za potomke ital. drzavljana do drugog kolena (deda, baba), ma gde da zive.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2014. u 15:32 - pre 126 meseci
to je taj rad.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3934528 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.