Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3928072 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 08:52 - pre 120 meseci
Ja se secam isto da je bila diskusija o tome ali ne mogu naci a bas me zanima kako to funkcionise, inace vi koji ste se odselili vec,jeste odjavili boravak u Srbiji?
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 16:54 - pre 120 meseci
Zdravo, nov sam na forumu, Hteo bi da imam madjarski pasos, e sad, Nzm nista od madjarskog jezika, preci mi ne poticu od bivse austroguarske, kao sto pise da bi trebalo da bude odatle, Da li mogu da dobijem pasos i da li moram da ucim madjarski jezik? Hvala svima koji bi mi pomogli oko ovoga.
 
Odgovor na temu

alokiN7
student
tehnicki fakultet

Član broj: 324188
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 17:12 - pre 120 meseci
Ako nisi nasao na ovom forumu koji su uslovi za dobijanje madjarskog drzavljanstva na osnovu predaka ( a to je prosto neverovatno ako si citao sta ljudi pisu ovde vec skoro tri godine ) onda idi na google pa ukucaj madjarsko drzavljanstvo pa citaj tamo.
 
Odgovor na temu

alokiN7
student
tehnicki fakultet

Član broj: 324188
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 17:31 - pre 120 meseci
Zdravo svim clanovima foruma i svim gostima. Dugo pratim ovaj forum i ovu temu ( kao gost ) i resio sam da se registrujem.Sve mi je jasno oko madjraskog drzavljanstva i uslova.Jedino sto mi nije jasno prateci ovu temu i iskustva ljdui je sledece: Odes na predaju dokumenata,prodjes intervju,dobijes papir da si prosao intervju i cekas,nadas se pozitivnom i posle par meseci stigne odbijenica?Ako si prosao proveru interesuje me koji je onda razlog odbijanja? Znam da na odbijenici ne pise razlog odbijanja i da ne moraju da napisu razlog odbijanja.
Hvala!Srecno svima koji su u procesu predaje papira za madjarsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 17:35 - pre 120 meseci
i da sta te sve ispituju na madjarskom , jel ima neka striktna pitanja na koje odgovaras ili ne.Mislim koliko traje taj razgovor ?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 18:08 - pre 120 meseci
Citat:
sasaste:Hteo bi da imam madjarski pasos, e sad, Nzm nista od madjarskog jezika, preci mi ne poticu od bivse austroguarske, kao sto pise da bi trebalo da bude odatle, Da li mogu da dobijem pasos i da li moram da ucim madjarski jezik? Hvala svima koji bi mi pomogli oko ovoga.

Jezik treba (i može) da se nauči, ali nepostojeće poreklo ne može da se nadomesti, tako da, na žalost, ne ispunjavaš uslove za mađarsko državljanstvo...
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 18:39 - pre 120 meseci
Pozdrav drugari,

Ja sam našao jedan sajt koji je odličan za učenje jezika, pa ako nekome treba neka pogleda.

https://www.youtube.com/watch?v=eclJk_1TCxY

A na njihovom sajtu http://www.hungarianpod101.com ima promocija za $1 mesec dana članarine, i 500MB materijala za download.
Samo nemojte da propustite da kliknete na promociju jer se prikazuje samo jednom posle registracije.

Plus dobijate kod za 100% popusta na neki od proizvoda sa nekog sajta za učenje jezika. Meni se čini da oni to šalju postom, cd najverovatnije.

Ako moderatori odobravaju, ovo može nekome pomoci, nije ništa piratsko ili nelegalno.

Ja ću za početak da učim malo sam, pa za mesec dana ću na kurs.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 21:58 - pre 120 meseci
Dzabe, poreklo mi nije iz vojvodine, tako da dzbe, Ima li ko neko resenje da mogu da predam za neki pasos Eu, Sta mi je najbolje resenje, treba mi pasos Eu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2014. u 22:13 - pre 120 meseci
Citat:
sasaste: Dzabe, poreklo mi nije iz vojvodine, tako da dzbe, Ima li ko neko resenje da mogu da predam za neki pasos Eu, Sta mi je najbolje resenje, treba mi pasos Eu.

Ja ako sam dobro razumeo, poreklo ne mora da ti je samo iz Vojvodine, vec i Bosne, Hrvatske i Slovenije, sve je to bila Austrougarska. A gledaju se preci od pre 95-150 godina, dakle otprilike peto koleno pre tebe i takvih predaka imas najmanje 32-e, pa je dovoljno da jedno od njih bude otuda negde... Ispravite me ako negde gresim, ali vrlo je mala verovatnoca da su nekom svih >30 predaka te generacije iz istog sela i okoline. Probaj da napravis porodicno stablo i da saznas ko su ti tih 32 pretka, gde i kad su rodjeni. Ja naprimer vec u trecem kolenu imam pretka sa te teritorije, a saznao sam iz ciste radoznalosti, za sada bez namere da to koristim na ovde opisan nacin. Vecina ljudi zna pretke do drugog kolena i mozda eventualno nekog od osam predaka treceg kolena.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.chello.sk.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 05:35 - pre 120 meseci
@pctel
Iz Bosne ne, iz 2/3 hrvatske da i iz malog dela Slovenije koji je uz madjarsku granicu. Ne trazi se poreklo iz Austrougarske, vec samo iz bivse Ugarske.
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 09:01 - pre 120 meseci
Ja imam pretke iz mesta Dalj u Hrvatskoj, na samoj granici sa Srbijom na Dunavu, malo severno od Vukovara.
Da li je to tad bilo Ugarskla ili Austrija ?

Meni se cini da je jedan period bila Ugarska.Al nisam siguran.
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 09:32 - pre 120 meseci
Ocigledno nemam predake, i tako da sve pada u vodu.Osta ja da umrem u ovoj siromasnoj Srbiji.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 09:48 - pre 120 meseci
Citat:
cape011:
Ja imam pretke iz mesta Dalj u Hrvatskoj, na samoj granici sa Srbijom na Dunavu, malo severno od Vukovara.
Da li je to tad bilo Ugarskla ili Austrija ?

Meni se cini da je jedan period bila Ugarska.Al nisam siguran.


Pozdrav. Nasao sam na drugom forumu da je neki lik napisao da su njegovi iz Dalja i da je povadio papire za predaju, tako da imas pravo.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 10:14 - pre 120 meseci
Citat:
cape011: Ja imam pretke iz mesta Dalj u Hrvatskoj, na samoj granici sa Srbijom na Dunavu, malo severno od Vukovara.
Da li je to tad bilo Ugarskla ili Austrija ?

Meni se cini da je jedan period bila Ugarska.Al nisam siguran.

Ugarska, definitivno.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 11:17 - pre 120 meseci
Citat:
pctel: A gledaju se preci od pre 95-150 godina, dakle otprilike peto koleno pre tebe i takvih predaka imas najmanje 32-e, pa je dovoljno da jedno od njih bude otuda negde... Ispravite me ako negde gresim, ali vrlo je mala verovatnoca da su nekom svih >30 predaka te generacije iz istog sela i okoline.

Ovo jeste tacno, ali u vecini slucajeva ne i prakticno primenljivo! mislim da je ogroman broj ljudi predavao preko predaka koji su II ili III koleno i opet je bilo problema pronaci izvode i za pretke rodjene posle 1900. godine (sto je npr. u mom slucaju bilo III koleno, pradeda rodjen 1913. god.) do izvoda za IV i V koleno ne verujem da je tako lako doci jer u mnogim mestima jednostavno nemaju maticne knjige iz tog doba. pretpostavljam da je dosta toga unisteno slucajno ili namerno u ratovima kojih je bilo dosta u poslednjih stotinak godina ili da iz drugih razloga nije dostupno.

Citat:
sasaste:Dzabe, poreklo mi nije iz vojvodine, tako da dzbe, Ima li ko neko resenje da mogu da predam za neki pasos Eu, Sta mi je najbolje resenje, treba mi pasos Eu.

pre svega, za bilo koje drzavljanstvo moras da imas strpljenja, min. 1-2 god. ... ne moze nista na brzinu!
ako ne ispunjavas uslove za madjarsko drzavljanstvo mozda ces da imas vise srece sa rumunskim, bugarskim ili hrvatskim! a ako se ni u jednoj od tih prica ne pronalazis, a BAS ti treba EU pasos, onda ti pored regularne procedure (8-10 god. rada i boravka sa vizama u nekoj EU drzavi) jedino preostaje jos neka ovakva ili ovakva varijanta :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2014. u 23:39 - pre 120 meseci
Jel zna neko da li ima neka stranica gde se moze pogledati da li je gotov pasos,posto meni nisu trazili nikakav kontakt da me obaveste vec su samo rekli da dodjem za 30 dana
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.07.2014. u 12:23 - pre 120 meseci
ako su ti rekli da dodjes za 30 dana,onda ti otidji za 30 dana.u cemu je problem ?
 
Odgovor na temu

vlada187
Vladimir Vlada
serbia

Član broj: 324328
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.07.2014. u 15:10 - pre 120 meseci
Citat:
dejanab92:
Jel zna neko da li ima neka stranica gde se moze pogledati da li je gotov pasos,posto meni nisu trazili nikakav kontakt da me obaveste vec su samo rekli da dodjem za 30 dana


Ovde mozes da proveris dal ti je gotov pasos
https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.07.2014. u 19:21 - pre 120 meseci
Citat:
vlada187:
Citat:
dejanab92:
Jel zna neko da li ima neka stranica gde se moze pogledati da li je gotov pasos,posto meni nisu trazili nikakav kontakt da me obaveste vec su samo rekli da dodjem za 30 dana


Ovde mozes da proveris dal ti je gotov pasos ;)
https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/


Hvala ti :)
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.07.2014. u 10:36 - pre 120 meseci
Citat:
dejanab92:
Ja se secam isto da je bila diskusija o tome ali ne mogu naci a bas me zanima kako to funkcionise, inace vi koji ste se odselili vec,jeste odjavili boravak u Srbiji?


Ništa još nisam odjavljivao. Nemam pojma da li neko zbog toga (i u kojoj situaciji) može da pravi probleme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3928072 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.