Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nece digne sistem

[es] :: Windows desktop :: Nece digne sistem

[ Pregleda: 1610 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bogi_T
...

Član broj: 250770
Poruke: 18
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Nece digne sistem20.03.2011. u 08:48 - pre 159 meseci
Ovaj problem imam od kad sam kupio pc,vec dva puta sam ga slao na popravku medjutim problem ostaje. Prvog dana je radio ok medjutim sutradan nece da digne sistem,izbaci da li hocu normalno da dignem sistem ili da uradim system repare. Sta god od ta dva da pritisnem racunar se resetuje i opet izbaci isto i tako sve u krug. Sistem dize jedino kad iskljucim pc pa ga opet ukljucim ili ako stotinak puta pritisnem pokreni windows normalno i onda radi normalno do sledeceg jutra. Izbacivao je plave ekrane PFN LIST CORRUPT i BAD POOL HEADER. Uradim Memtest86 i zbaci gomilu gresaka u memoriji a sa windows memory dijagnostikom izbaci hardverski problem. Znam sad da cete reci da je 100% RAM u pitanju :) medjutim kad iz tog stotog puta uspem da dignem sistem i opet uradim Memtest86 i windows memory dijagnostiku ne nadje ni jednu gresku. :) Ako Boga znate pomagajte :)
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-4.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Nece digne sistem20.03.2011. u 08:52 - pre 159 meseci
Ja sam imao sličan problem i rešio sam ga novom instalacijom OS-a
 
Odgovor na temu

Bogi_T
...

Član broj: 250770
Poruke: 18
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Nece digne sistem20.03.2011. u 08:59 - pre 159 meseci
Ma nije do OS,ta sedmica savrseno radi,pre je imao xp koji takodje savrseno radi pa je isto bilo problema.
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-4.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Nece digne sistem20.03.2011. u 09:07 - pre 159 meseci
Nema ti druge nego da probaš sa drugom memorijom...Test je test ali ništa bez testa kada je fizički zameniš? Koliko puta sam imao problem da ram koči, restartuje ili blokira....
Koliko imaš rama i da li je fizički podeljen na dve kartice. Ako jeste, probaj veđenjem jedne pa druge...čiston da vidiš da li i koja koči, odnosno, pravi problem.
 
Odgovor na temu

Bogi_T
...

Član broj: 250770
Poruke: 18
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Nece digne sistem20.03.2011. u 13:17 - pre 159 meseci
3 GB,ma nisam ga otvarao jer je tek kupljen,zbog garancije,a racunao sam da su u servisu to prvo probali
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-4.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Nece digne sistem20.03.2011. u 14:53 - pre 159 meseci
Nema veze što je u garanciji. Ako te ne mrzi, otvori ga, najčešće nisu zapečaćeni i trebalo bi da ima par šrafića na poklopcu. Gledaj da imaš kvalitetan šrafciger da ne oštetiš krunice šrafčića. Pošto imaš 3gb, znači imaš jednu ram mem od 2 i jednu od 1gb. Izvuci za početak gornju pa probaj. Ako te zeza opet, izvadi drugu a prvu vrati pa probaj. Ako je do ram memorije, brzo ćeš na ovaj način ustanoviti. Mala je verovatnoća da se obe pokvare indentično!
Postoji još opcija da ti je ušao virus u boot sektor... Onda je najbolje da ga iskeniraš nekom od brojnih metoda bez podizanja sistema.
Ja imam set alatki na CD-u sa kojim podižem sistem i onda ga skeniram. Možda probaš i iz safe moda.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Nece digne sistem

[ Pregleda: 1610 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.