Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Legendarna systema

elitemadzone.org :: MadZone :: Legendarna systema

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12627 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Legendarna systema26.09.2011. u 02:03 - pre 154 meseci
Zanima me da li je neko prisustvovao nekom seminaru i dali je ovo stvarno moguce ? http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=r-XpVJVHpnk Gledao sam puno njihovih snimka ali posto ne razumem Ruski nisam bas najbolje razumeo u cemu se radi.Pominju nekakvu fiziku,psihologiju i td.

[Ovu poruku je menjao daksi990 dana 26.09.2011. u 03:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 12:29 - pre 154 meseci
Sistema (ono šta vežbaju Kadočnjikov, Vladimir Vasiljev, Mihail Rjabko, Maksim Franc) funkcioniše odlično i brzo se kapira, bezkontakna sistema mi izgleda krajnje nerealno i mnogo me podseća na ovo http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 13:10 - pre 154 meseci
kao sto sam vise puta napisao ovde u razlicitim temama (niko ne radi pretragu jbt-e...!!!)

sistema je solidno ukomponovana MMA vestina koja nije zatvorena vec se svakim danom moze nadogradjivati... problem je naci dobru vezbaonu/ekipu, gde ce raditi pravi kontakt a ne pipkanje, gde ce se manji broj tehnika DOBRO uvezbati, a ne da se jednoj tehnici posveti par treninga pa ajmo na sledecu, i gde ima strunjaca gde mozes realno da uvezbas kontakt i bacanja... cim vidis vezbaonu sa parketom bez strunjaca, moj ti je savet da se okrenes i ne gubis vreme...
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 13:38 - pre 154 meseci
Citat:
superbaka: ...i gde ima strunjaca gde mozes realno da uvezbas kontakt i bacanja... cim vidis vezbaonu sa parketom bez strunjaca, moj ti je savet da se okrenes i ne gubis vreme...

Strunjače su nepotrebne i po mom mišljenju su opasne jer daju osećaj sigurnosti od pada. Sistema nema ona bacanja gde čovek leti po metar kao za džudo ili aikido tako da je pad na parket sasvim bezbedan, bio sam na treninzima na betonu i stepeništu i niko nije povredjen. Posle prvih nekoliko treninga sam imao modrice na svim "ćoškastim" delovima tela, od kad je prošlo tih prvih mesec nisam dobio ni jednu modricu od padanja čak ni kad sam pao sa bicikle sa oko 20km/h.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.opera-mini.net.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 16:05 - pre 154 meseci
Ma sta mislite vi o beskontaktnom boju ? moguce je to ili ne ?
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 17:49 - pre 154 meseci
@superbaka

+1

@daksi990

Dobar majstor moze primeniti par tehnika koje ce te naterati da izgubis ravnotezu u kljucnom trenutku,a da te pritom ne dodirne. Sta se desava ustvari - kad u naletu osetis da si promasio udarac i u istom trenutku vidis saku ispred tvojih ociju,mozak ti kaze da zaustavis glavu da ne bi dobio po nosu,a telo nastavlja pod inercijom,rezultat je gubljenje koordinacije sto moze da se iskoristi veoma lepo,a narocito je primenljivo ako napada vise protivnika istovremeno.
I to sve fino funkcionise u sali,ali u realnosti hoce da bude malo drugacije,sto je lepo osetio ovaj mucenik sto je izazvao MMA borca na fajt.

Uostalom,iz videa se lepo vidi da je bokser u ocekivanju da ce Starov da ga navuce i da je vrlo oprezan sa udarcima,nije koncentrisan da udari kako treba nego ima dozu straha koji ga sputava. To sve utice na rezultat,a i Starov je dobar i brz.Mada je daleko od realne situacije.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 18:17 - pre 154 meseci
Citat:
daksi990: Ma sta mislite vi o beskontaktnom boju ? moguce je to ili ne ?


eno UFC prsti od toga! sve beskontaktno!
i kad im kazes i pokazes da to nikad nije prolazilo u realnosti, dobijes argument kako je "pravim majstorima ispod casti da ucestvuju u takvim borbama"! wtf?!!!! @#!#$@ i sta vise da se raspravljas sa zatucanim likovima?
evo samo jednog klipa kako to ide, ima ih milion na netu
http://www.youtube.com/watch?v=VQXlg7DksvY
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.opera-mini.net.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 18:18 - pre 154 meseci
Ok to normalno da je drugacije u stvarnoj porbi jer da nije tako oni bi samo mahali rukama i to je to.Procitao sam negde da se pominje psihofizika evo i ovog snimka http://www.youtube.com/watch?v=ERS8GLbEiAQ deluje kao reklama za systemu mada nista me nebi cudilo jer su Rusi najbolji lekari pa je moguce da su nasli nacin da se covek jednostavno hipnotise jer mislim da je o tome i rec.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.opera-mini.net.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 18:24 - pre 154 meseci
''superbaka''
Ti nisi okacio systemu ne znam kod drugih borilackih vestina ali u systemi uce i psihologiju i znaju gde tacno da udare bez neke velike sile a da vas totalno onesposobe.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 18:46 - pre 154 meseci


ovo cak nije ni smesno! mislim, cemu onda da se uce da koriste telo? odmah na hipnotisanje! i onda gledamo borilacke sportove, tipa, sede dva lika i gledaju se, pa ko prvi padne... i to odmah u Rusiju na ucenje jer je neko lupio da Rusi imaju najbolje lekare... ili mozda u Kinu jer........ ne ne ne, u Izrael jer..... ma u ........ brdo pogresnih zakljucaka iz brda pogresnih pretpostavki... i niko nece da izadje na crtu, na neki UFC da dokaze to u sta ubedjuje svoje sledbenike, nego samo kake i kake...
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 18:56 - pre 154 meseci
Au, kakav džedaj, izgleda da sam gubio vreme učeći udarce i poluge, nema vajde od toga kad ovaj razoružava sa tri metra daljine :)
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 18:58 - pre 154 meseci
Molim te ako nisi strucan nemoj ni da odgovaras na postove.Ruski lekari jesu najpoznatiji kao sto rade i blokadu mozga kod narkomana ne znam koliko je uspesno ali rade! To dali je ovo istina ili ne ne znam cekam odgovor koji je mozda bio na njihovim seminarima.To sto se vidi na snimcima jeste nelogicno a dali je i nemoguce ne znam a i ljudski mozak je toliko malo proucen da me nista ne cudi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 19:00 - pre 154 meseci
Citat:
daksi990: To sto se vidi na snimcima jeste nelogicno a dali je i nemoguce ne znam a i ljudski mozak je toliko malo proucen da me nista ne cudi.

A i toliko se malo koristi da ni mene nista ne cudi.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 19:03 - pre 154 meseci
Citat:
Sherif Gile: Au, kakav džedaj, izgleda da sam gubio vreme učeći udarce i poluge, nema vajde od toga kad ovaj razoružava sa tri metra daljine :)

Systema se bavi i tim molim te prvo pogledaj na netu pa onda komentarisi.Ova tehnika bezkontaktne borbe nije usavrsena jer da je tako ne bi se trenirale i ostale vestine vec bi samo rukama levo desno i svi padnu ko pokoseni.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
178.77.29.*



+26 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 19:06 - pre 154 meseci
U no contact pricu Vadima Starova ne vjerujem i mislim da je to samo prodaja magle za odredjene grupe ljudi koji misle drugacije. Pronasao koncept koji je vrlo isplativ i to forsira. No, on je veliki majstor ruske siteme i jako poznat u svijetu, ali je ovaj klip malo ofiran. Naravno, to je samo moje misljenje.

U Beogradu imate mogucnost da trenirate kod velikog majstora Miloša Malića (Systema klub Hrast), a uskoro će biti jedan vrhunski seminar u organizaciji njegovog kluba, tako da svima predlazem da to posjete. U pitanju je Maksim Franc, a tema je "Principi Sisteme, principi odbrane i zadržavanja oružja, principi odbrane od noža i pištolja - oduzimanje/razoružavanje".
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 19:21 - pre 154 meseci
Citat:
daksi990: Systema se bavi i tim molim te prvo pogledaj na netu pa onda komentarisi.

Svaki majstor tera neku svoju verziju sisteme koja je manje-viša ista kao osnovna verzija koju je definisao Kadočnjikov, od bog te pita koliko majstora jedino Starov radi bezkontaktnu borbu tako da možemo da zaključimo sledeće:

1) on je jedini džedaj na planeti
2) provalio je dobar fazon da uzme pare od naivnih

Maksim Franc koji je pomenut u poruci iznad moje je bivši specijalac, prošao je sito i rešeto, da je izašao na sred livade i pogledom skretao metkove i noževe sad ne bi imao ko da drži seminar.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 19:25 - pre 154 meseci
''Davor Stanković''
Ako ne verujes u Vladima Starova onda ne treba verovati ni u Vladimir Vasiliev jer i on takodje zna beskontaktnu borbu a on je u Srbiji preneo to znanje devedesetih godina ako se ne varam.Systema se ne bavi samo beskontaktnom borbom vec i nacinu disanja,psihologije coveka,a i nema neke ustaljene pokrete vec mozete i sami osmisljati pokrete.Ne znam zasto neki odmah planu ? mozda je reklama mada ne znam zasto bi se zazali tako sa vojsom? Koga zanima moze skinuti njihove filmove u kojima je sve objasnjeno ali morate razumeti Ruski.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 20:27 - pre 154 meseci
e sad smo otisli u UMZ...

pusti ti Starova, ja sam cuo da je on vanzemaljac pa zbog toga ima te moci... pitanje je da li to mogu obicni ljudi...
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 20:33 - pre 154 meseci
Citat:
Systema se ne bavi samo beskontaktnom borbom vec i nacinu disanja,psihologije coveka


Sve borilacke vestine uce pravilnom disanju,bave se psiholoskim i filozofskim aspektima borbe i ucesnika u njoj,neke se baziraju na religijskom ucenju itd...ali nijedna ozbiljna ne uci da mozes da smandrljas protivnika sa 5 metara udaljenosti,kao sto se blesave ovi iz sisteme i jos poneki. To je kvalifikuje za UMZ,obicno glupiranje.
A ruska medicina...tamo je ocekivani zivotni vek 58 godina,nek se pozabave malo time,a ne hipnozom.

Citat:
nema neke ustaljene pokrete vec mozete i sami osmisljati pokrete


Ko je trenirao bilo sta ikad zna da se pocinje od ustaljenih pokreta,strogo definisanih,koji sluze da se telo navikne i zapamti do automatizma te pokrete. Tek posle visegodisnjeg treniranja i dostizanja odredjenog nivoa moguce je uvesti neke nove tehnike,ponesto promeniti i prilagoditi vestini koja je vec dobro savladana. I to se radi u svim BV,ali po ovome kod Rusa je totalna demokratija od pocetka. Bravo za njih,ja sam zadivljen.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Legendarna systema26.09.2011. u 20:47 - pre 154 meseci
Ne vredi vidim ja da sam dzaba postavljao temu ja sam jos u naslovu napisao da mi treba misljenje onih koji su mozda bili na njihovim seminarima.Ja da sam tako cvrsto ubedjen u to ne bih ni postavljao temu ne razumem zasto su uopste pokazivali ovakve snimke ? da se ljudi plase ruskih specijalaca? Moc uma jos uvek nije ispitana u celosti.Trebali bi ste da procitate knjigu dr.Živorad Mihajlović Slavinski-Kljucevi psihicke magije,samo da napomenem da je on diplomirani psiholog i da se dugi niz godina bavi time.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Legendarna systema

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12627 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.