Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209698 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:30 - pre 146 meseci
Citat:
Nije dokazano. Upravo fali kljucni deo dokaza koji sam pomenuo pre nego sto si krenuo sa trolovanjem.


BDP nase zemlje sada je neuporedivo manji od onoga iz 1989. i to bez ikakve nade da se ovo preokrene !

Po tome kako stoji nasa ekonomija ja mogu samo da pretpostavim kako je i u drugim sektorima konkretno milanche je nabrajao nase strucnjake skolovane u SFRJ koji su se dokazali kao strucnjaci u inostranstvu ili su i u samoj SFRJ gradili karijere svetski priznatih strucnjaka, sto je veoma tesko za malu zemlju. Sad ti pitas pa kakav je to dokaz uspesnosti socijalizma u SFRJ. Ja to ne znam, ali gledajuci ostale parametre prosto ne verujem da ce biti bolje. Svaki sektor u nasoj drzavi je upropasten.

Milanche je upravo i potencirao znacaj socijalizma jer je on preko politke "jednake sanse za sve" pokrenuo i motivisao mnoge stvaralacke snage koje bi inace propale.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:35 - pre 146 meseci
Ja mislim da je prvi korak da ljudi nauce da razlikuju liberalizam od liberalnog kapitalizma :) Ono, za pocetak, a posle cemo za ono NEO i slicno :)

I btw, neoliebralni nije kovanica socijalista, zaista postoji neoliberalni kapitalizam i razlikuje se od klasicnog (kojeg je manje vise psotavio Adam Smith).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:36 - pre 146 meseci
Citat:
Čim neko spomene NEOliberalni kapitalizam, odmah znaš da je levičar. To je lakmus test broj jedan.


nista besmislenije nisam cuo. Znam da si hvalio Miltona Freedman-a. Ne znam samo otkud ti kao privatnik u Srbiji podrzavas politiku koja je vinovnik katastrofe mnogih preduzeca i koje ce verovatno i tvoje zabraviti jednog dana.

Pretpostavljam da si ono levicar prilepio da bi me diskreditovao sto je takodje besmisleno.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:37 - pre 146 meseci

Citat:
Odin D.: Zapadnjaci su mogli i u te 2-3 drzave.



Ne znam, ali vrlo moguce da si u pravu, s obzirom da su u pitanju fasisticka Juznoafricka Republika, fasisticki Cile u doba Pinocea i fasisticki Izrael - drzave ciji je fasisticki poredak i vlade, ili i same drzave, taj Zapad ustolicavao.

Ali zapadnjaci nisu mogli slobodno, bez viza da putuju u svih preostalih 230-240 drzava na svetu, ni tada ni sada, kao sto si mogao ti sa crvenim komunjarskim SFRJ pasosem.

Toliko je vredeo da si mogao preko da ga prodas, izvadis putni list u ambasadi, vratis se nazad u Jugu i kupis garsonjeru za te pare ... pod uslovom da si bio muskarac srednjih godina.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:42 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Toliko je vredeo da si mogao preko da ga prodas, izvadis putni list u ambasadi, vratis se nazad u Jugu i kupis garsonjeru za te pare ... pod uslovom da si bio muskarac srednjih godina.

Nisi mogao kupiti garsonjeru, stanovi su bili u drustvenom vlasnistvu.

U isto vreme, na zapadu si mogao posteno kupiti stan/garsonjeru od svog rada, nisi morao prodavati teroristima svoja licna dokumenta ili se baviti kakvim drugim kriminalnim radnjama da bi rjesio stambeno pitanje ili dosao do nesto para.

Samo jos reci kako si za vreme SFRJ mogao prodati bubreg za tri puta vise para nego sto za njega mozes dobiti danas, i da se iz toga vidi koliko je SFRJ bila bolja nego ovo danas....
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:47 - pre 146 meseci
Braksi:

BDP kod nas se neće oporaviti dok ne uništimo korupciju i dok ne postavimo zemlju na valjane, kapitalističke, pravne osnove.
A pitanje je i da li će se i onda oporaviti jer smo postali među najstarijim zemljama na svetu po proseku godina stanovništva. Jednostavno neće imati ko da izdržava sve te stare ljude čije su penzije prokockane još pre više od 20 godina.

Ne znam kako Friedmanova politika nemešanja države u posao privatnika, minimalnih poreza i slobode preduzetništva može ikako da ugrozi bilo koji biznis.

U Srbiji je sada na snazi burazerska ekonomija nakalemljena na socijalistički pravni okvir. To mora da umre. Pre nego što umre sigurno nam neće biti bolje.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:48 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: ... Sad ti pitas pa kakav je to dokaz uspesnosti socijalizma u SFRJ. Ja to ne znam, ali gledajuci ostale parametre prosto ne verujem da ce biti bolje.....

Ne znas ali znas da tvrdis to sto ne znas. :) Samo zato sto mislis da je to neko dokazao?! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:50 - pre 146 meseci
Citat:
Nisi mogao kupiti garsonjeru, stanovi su bili u drustvenom vlasnistvu.

U isto vreme, na zapadu si mogao posteno kupiti stan/garsonjeru od svog rada, nisi morao prodavati teroristima svoja licna dokumenta ili se baviti kakvim drugim kriminalnim radnjama da bi rjesio stambeno pitanje.


opet netacno.

Moji roditelji su 1974. kupili stan na kredit u novogradnji na Limanu IV. Usli u banku, popunili papire i dobili kredit. To nije bio nikakav problem posto su oboje redovno radili.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:52 - pre 146 meseci

@Odin

Ma keve ti, nisi mogao da kupis stan u SFRJ?

Privatni auto-mehanicar je spavao u onom kanalu iz koga je menjao ulje, a stolar u ormanu dok ga ne bi prodao?

Je l' namerno lupas, ili sta?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:56 - pre 146 meseci
@Shadowed
Citat:
Nije dokazano ni da ti nisi pedofil. Mislim... kakva besmislica.

Ako neko dodje i kaze "socijalizam je super jer je u vreme kada je bio ovde socijalizam bilo to i to" onda je na tome koji to tvrdi i da dokaze da je to zaista zbog socijalizma a ne neceg drugog.


Onda mozes citavu temu da bacis u kantu za smece jer je i pocela sa: "Komunizam je kriv za sve lose sto se nakon toga desilo i za vreme njega nije postojala ni jedna jedina pozitivna stvar" bez ikakvog validnog argumenta. Ne vidim poentu da jedna druzina pljuje i sporadicno proziva ovu drugu za nepostojanje dokaza kada ih ni sama ne iznosi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:58 - pre 146 meseci
Mali OffTopic ali iz vremena o kojima pricamo!



Citat:
Autobus Lejland iz 1961. godine, vlasništvo GSP Beograd. Autobus je kupljen 1961. godine u kontigentu od 160 komada i radio je na liniji 33a, od Zelenog Venca do Banovog brda. Prešao je više od milion kilometara bez generalne popravke.


Znaci, najpoznatiji i najpopularniji BUS toga doba u Beogradu, nije nas proizvod ali... :)))


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:59 - pre 146 meseci
mist,

volim da pricam sa covekom koji lepo argumentuje cak i kad se ne slazem.

Sto se tice manjih poreza, nasa vlada se vec poodavno hvali da ima najmanje namete i dr. Recimo da ona laze i ja ti verujem (nema razloga da ti ne verujem) da vas dave sa nametima. To je upravo posledica divlje tranzicije i liberalnog (neo- da se ne naljuti mmix, cu izostaviti) koji je potpuno unistio ekonomski sistem zemlje i sad se vi tu batrgate kao ribe na suvom.

Moze nasa vlada sad sve poreze i doprinose da vam ukine nista se nece promeniti.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:06 - pre 146 meseci
ne znam Sceko sta dokazujes sa ovim autobusom. Potpuno ispravan potez uvoza autobusa. Nasa zemlja tad nije znala da napravi autobus i naravno da nismo mogli dozvoliti da prestonicani idu peske ili kocijama. Posle smo naucili da pravimo autobuse, zaposlili ljude i sprecili odliv dragocenih deviza.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:06 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Znaci, najpoznatiji i najpopularniji BUS toga doba u Beogradu, nije nas proizvod ali... :)))


Pozdrav!



Sta "ali"?

"Ali" ni mnoge razvijene i bogate kapitalisticke drzave ni dan danas nemaju nikakvu svoju auto-industriju?

Je l' si to hteo da kazes, ili sta?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:11 - pre 146 meseci
@Braksi @Hapless join

Nista ne dokazujem osim sto pokazujem nesto za sta sam sentimentalno vezan jer sam se vozio tim autobusom kao klinac u skolu, pa se secam (cista privatizacija foruma!)... I radujem cekajuci komentare, nicim izazvane jer nisam ni rekao da dokazujem bilo sta! :)))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:11 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi:  sprecili odliv dragocenih deviza.

A sto su devize bile dragocene, a dinari bezvredni?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:12 - pre 146 meseci
rekao si: nije nas proizvod, ali...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:13 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: rekao si: nije nas proizvod, ali...

:) Rekao, ne poricem! Pa to ali ste vas dvojica dopunili, ali...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:13 - pre 146 meseci
Citat:
A sto su devize bile dragocene, a dinari bezvredni?


nisu dinari bili bezvredni, jos kako su bili dragoceni jer je nasa zemlja dosta izvozila. Ali o svakoj devizi se vodilo racuna jer se ona morala zaraditi u inostranstvu i nije bila za bacanje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:16 - pre 146 meseci
Nisam bas siguran. Ko god je nesto mislio da stedi - rjesavao se dinara kako je znao i umio, obicno kupovinom deviza na crnom trzistu od gastarbajtera.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209698 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.