Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop BIOS trazi password

[es] :: Laptopovi :: Laptop BIOS trazi password
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18908 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 15:51 - pre 143 meseci
Linux je zakon al na novim mašinama, na p2 se davi isto 128K ram
doduše sa cd
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 18:31 - pre 143 meseci
Citat:
Horvat I:
Linux je zakon al na novim mašinama, na p2 se davi isto 128K ram
doduše sa cd

Horvate, pa ti si kralj...
Ovako : imam Win98, Win2000, Linux Mint, Linux Puppy, Win XP Micro (ojadjena verzija XP-a putem nLite-a, trosi 25MB RAM po instalaciji, a potpuno funkcionalan) I DUGU NOC PRED SOBOM.
Sutra, ili kasnije u toku veceri, odn. noci, ce se verovatno pojaviti druga verzija operativnog sistema pokraj mog Username-a na ES-u, mada nista ne obecavam.
Ako me nema duze od 24h, obavestite moderatore. (ovo je sala)
HVALA SVIMA NA POMOCI. Javicu se sa utiscima. Naravno, tema je i dalje otvorena za predloge, ako ih ima.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
46.240.156.*



+94 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 06:06 - pre 143 meseci
Citat:
Autori su izbacili i pod dos om pretraživač (ne sećam se naziva) tek da dokažu da se može.


Ne znam da li su autori isti, ali Arachne je radio i na 80286, sa megabajtom ram-a, CGA karticom, pod dos-om. Poslednja verzija je iz 2010. godine.

http://en.wikipedia.org/wiki/Arachne_(web_browser)

može da se nađe ovde:
http://www.glennmcc.org/
 
0

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 11:29 - pre 143 meseci
Nisam nista instalirao, jer sam nasao kako se otvara ovaj laptop sa prednjeg dela. Skine se maska od plastike koja je na zabicama, to je onaj deo koji prekriva zvucnike i taster on/off. Ispod njega 3 srafa drze tastaturu. Ispod nje, baterija, od 5-6 spojenih celija, precnika oko 8-9mm, u zelenom celofanu, iz nje crvena i crna zica, - i +. Baterija je "Varta" 7,2V , 15 mAh, Ni-Mh, 6/V15H. Sa apetitom odsecem crvenu zicu, jer nemam pristupa ploci, inace bih je odlemio ako je zalemljena za plocu. Svuda okolo metalni oklop, i samo baterija ima svoje leziste i odmah je ispod tastature, nemam pristupa za neki veci manevar, a nema vise ni srafova da se odviju. Znaci to je bio jedini nacin. Ostavim dovoljnu duzinu da kasnije mogu da spojim ponovo tu crvenu zicu, samo tackica kalaja i posle je izoliram. Nije problem. Sacekam jedno 10 minuta, upalim, sifra na biosu je i dalje tu. Podigne XP, normalno je zadrzao sat i datum. Izgleda da nisam sacekao dovoljno, ili je sifra na onom epromu? Ali ne verujem,udje u bios i kaze Phoenix Bios Password. Da ugasim, cekam jos...???



[Ovu poruku je menjao Prescott dana 22.08.2012. u 16:08 GMT+1]
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
95.180.63.76

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 11:41 - pre 143 meseci
^^TA baterija, ta, samo nisi sačekao dovoljno dugo. Probaj par sati, recimo, naprimer budi safe i ostavi preko noći. I obavezno skini i glavnu bateriju i punjač tokom procedure: želja ti je da laptop u potpunosti ostaviš bez struje.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 12:27 - pre 143 meseci
@newtesla : sinoc sam i ja umesto mleka vratio Nes konzervu u frizider.
Ovaj F-117 od laptopa nema bateriju. Nema klasicnu bateriju koja ima svoj slot i koja se vadi , odn. koja je zamenjiva. Ima slot iz koga se vadi adapter. Adapter je u njemu. Dakle, nema klasicnog punjaca , vec je adapter u laptopu, ti imas samo obican kabl, koji prikljucis direktno u laptop a drugi kraj u utikac 220V. Mali je cudo, sve je integrisano, zato ima 17 kg. Izgleda da je baterija isla posebno uz njega, pa se ubacivala u slot u kome je sad adapter. Imali su isti oblik i prikljucak, verovatno. Pa onda ako ces na bateriju, vadis adapter, ubacis nju, a ako ces AC 220 V, direktno, ti vratis adapter u slot. Iskljucicu sve sto moze, i ostavicu ga preko noci. Nadam se da ce uspeti.

[Ovu poruku je menjao Prescott dana 22.08.2012. u 16:01 GMT+1]
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 13:25 - pre 143 meseci
Citat:
Prescott: @ CALEXX , ako ti nije problem, pojasni malo te komande, kako si mislio da formatiram, pa iskopiram win98 na hdd, oduvek sam mrzeo te komande iz DOS i zaboravio sam.
Lakše mi da napišem nego da tražim ...

Startuješ sa CD-a pa izabereš i da startuje dos sa podrškom za CD. Dobićeš onaj prompt u kome sve radiš.

Za početak, ako na hardu nema ništa što bi hteo da sačuvaš, pokrećeš komandu fdisk. Tu ćeš da vidiš hard i particije. Obriši sve šta ima, verovatno je ntfs a moraš da napraviš fat32. Znači prvo brišeš postojeću pa kreiraš jednu kao fat32. Posle toga verovatno mora restart. Kada se vratiš na prompt, kucaš format c: /s i potvrdiš da si spreman da sve obrišeš. Kada particija bude formatirana onda kucaš md win98 da napraviš folder sa tim imenom ... može i drugo ime ali neka ostane kao original da kasnije znaš šta je. Na kraju kopiraš sadržaj istoimenog foldera sa CD-a ... copy d:\win98\. c:\win98\ i to bi trebalo da je sve. Onda vratiš hard u laptop, uključiš i dobiješ onaj prompt. Odeš u win98 (komanda cd win98) i kucaš setup.
Mislim da džabe gubimo vreme.
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 13:34 - pre 143 meseci
@ Calexx: ok.Hvala puno. Ovo cu da uradim u krajnjem slucaju, ako nista drugo ne uspe.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 16:52 - pre 143 meseci
Probaj ovo ->
http://web.archive.org/web/200...IOS/SRC/DOS/unpacked/IBIOS.EXE

Ides na "Crackers" pa na "Phoenix 1". I javi jel ga nasao.

Poz.
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 21:41 - pre 143 meseci
@ RF MasterX : evo slike do cega je program dosao. Uvelicajte je. Slicno kao i neki drugi programi koje sam probao. Koji su ovo simboli, kako da kucam ovo, koji input language, itd? Hvala ti. Probao bih ovaj njegov Blaster biosa, ali hajde da ne zurim.

3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Prikačeni fajlovi
 
0

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
65.255.37.*



+370 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password22.08.2012. u 21:59 - pre 143 meseci
Bateriju mozes i nekoliko meseci da odspojis, sifra ce i dalje da ostane. Mozda je stavljena i na hard disk i onda mozes sve to da bacis.
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 09:14 - pre 143 meseci
Citat:
bigvlada:
Ne znam da li su autori isti, ali Arachne je radio i na 80286, sa megabajtom ram-a, CGA karticom, pod dos-om. Poslednja verzija je iz 2010. godine.

http://en.wikipedia.org/wiki/Arachne_(web_browser)

može da se nađe ovde:
http://www.glennmcc.org/

Da to je to!
Našao sam ga u cd prilogu jednog Nemačkog časopisa a u papirnom delu je pisalo da su isti autori kao i za "najbrži pretraživač na svetu" koji tada u modemskoj komunikaciji i jeste bio munja.
Izvinjavam se pokretaču i svim učesnicima za skretanje sa teme, ali sva je "muzejska".
@miki069 podatci bios-a se nikad nisu smeštali na hard uvek je na Cmos-u.
@Prescott dokle god je časovnik i kalendar tačan cmos je imao napajanje. Ništa nisi pisao šta se dešava kad ga ostaviš bez sredstva za boot!
I @mr. ako ti je dao siguran način način (koji sam već koristio jer je već korišćen na ovom forumu)
Pozdrav
---ivanhoe---
 
+2

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 10:56 - pre 143 meseci
Hm. Gadan bios, sad sam malo eksperimentisao na matoroj masini HP Vectra, ona isto ima
ovaj Phoenix Bios 4.0 rev 6.
Isprobao sam ovaj KillCmos -> http://www.majorgeeks.com/download2969.html

(Predhodno sam postavio Admin password u biosu) Ovaj prog resetuje podesavanja
bude "invalid checksum" datum dodje na 1988 Ali password ostaje

Zato nemoj isprobavati ovo niti bilo sta slicno jer neces biti u mogucnosti
da uneses ispravan datum i da nastavis boot-ovanje!

pa sam na kraju malo proanalizirao sta se desava sa podesavanjima u cmos, kad ono
samo 2 byte-a se menjaju kad postavim password. sto navodi na zakljucak da podesavanja
i password ne cuva na istom mestu.

I onda samo ostaje to ocemu ste vec diskutovali - da formatiras hdd na drugom kompu.
A mozes i da probas neke od ovih Backdoor Bios password-a
Citat:

PHOENIX BIOS Passwords:

BIOS
CMOS
phoenix
PHOENIX

Misc Common Passwords:

ALFAROME
BIOSTAR
biostar
biosstar
CMOS
cmos
LKWPETER
lkwpeter
setup
SETUP
Syxz
Wodj

Other Manufacturer BIOS Passwords:

Biostar - Biostar
Compaq - Compaq
Dell - Dell
Enox - xo11nE
Epox - central
Freetech - Posterie
IWill - iwill
Jetway - spooml
Packard Bell - bell9
QDI - QDI
Siemens - SKY_FOX
TMC - BIGO
Toshiba - Toshiba
VOBIS & IBM - merlin



offtopic:
Najsveziji browser za dos je Dillo -> http://code.google.com/p/nanox...ib-fltk-for-dos/downloads/list

http://code.google.com/p/nanox...DOS_beta2.zip&can=2&q=

A pod win98 uz pomoc KernelEx rade i neki noviji programi, kodeci i browseri. npr kod mene na ovoj
staroj masini radi FireFox 8, opera 11 a radi klmcodecpack 8.0 mega...

[Ovu poruku je menjao RF MasterX dana 23.08.2012. u 12:13 GMT+1]
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 13:53 - pre 143 meseci
12 sati je bio iskljucen, sve sto je moglo je otkaceno, i sifra je i dalje tu. Takodje drzi tacan sat i datum. Da nema jos neku bateriju unutra? U device manageru, pod "batteries" ima :
1. Microsoft AC adapter
2. Microsoft ACPI-compliant control method battery
3. Microsoft ACPI-compliant control method battery
Samo to sto nisu sat i datum pomereni govori o tome da je imao dovoljno struje da ih odrzi, sa svim ostalim podacima, i posle toliko sati. Cak i da je sifra na drugom mestu, morao bi da se poremeti sat i datum.
@ RF MasterX : tacno tako. Hvala na pomoci, druze.
@ Horvat : nisam probao, probacu. Hvala ti.
Sad nije vise do sistema i konfiguracije, (dokupicu mu 2x128 MB na kraju), sad sam resen da ovo provalim do kraja. Ne mogu da verujem da P2 iz 199x godine mi radi ovo.
Da otkacim i - sa baterije, pa da te dve, crnu i crvenu sa ploce spojim na kratko, to mu po logici stvari dodje slicno kao clear cmos, morao bi da isprazni ? Nisam bas za ovu soluciju, ali nemam pristupa za nesto ozbiljnije, sve je blindirano.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 14:00 - pre 143 meseci
Hajde i ja da se ubacim. Otkaci AC adapter i bateriju sa laptopa, otvori poklopac izpod kog su RAM moduli, slikaj taj deo maticne ploce, pa okaci u poruci da vidim kako izgleda...
 
+1

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 14:18 - pre 143 meseci
Pazi, 12 sati nema šanse neki običan kond da drži - samo goldcap, ako su ga stavili umesto RTC baterije. Dakle, nisi odspojio sve baterije sa ploče.
===

suviše je to mator lap da bi mu šifra bios-a bila upisana u NVRAM; a upis bios šifre na hard mi besmisleno zvuči. na hard ide boot šifra, beše?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 14:34 - pre 143 meseci
@ Binary Mind : nema bateriju, ima AC adapter koji se vadi i vraca kao baterija. Spolja imas samo AC kabl. Nema vidne baterije. Mislim da je postojala, i da se ubacivala na mesto adaptera. Nisam je dobio uz njega. Slikao bih, ali nemam kameru na ovom tel. Nokia E61 Sutra kacim sliku sigurno. Jel da vadim i module da se vidi i ploca ispod njih ili nek stoje u slotovima, samo da skinem poklopac? Ako se moze objasniti, reci da vidim ja sad, dok sutra ne okacim sliku. Hvala na pomoci.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 15:45 - pre 143 meseci
@ newtesla: nema vise vidnih baterija, sem ove koju sam otkacio. Ostalo je pod metalnim oklopom, zaliveno plastikom, na vise mesta, umesto srafova. Ne znam kako je uredjena unutrasnjost inace bih razletovao sve. Ne deluje da ima nista spektakularno, gledao sam lupom pod jakim svetlom, kroz otvore lima. Nista sto iole lici na bateriju, ni po obliku, ni po oznakama..
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password23.08.2012. u 17:31 - pre 143 meseci
Samo da dodam da taj laptop nije Fujitsu Siemens vec Siemens Nixdorf. To cudo je staro k'o biblija Samo ti slikaj ono sto sam trazio...
 
0

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.opera-mini.net.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password26.08.2012. u 14:30 - pre 142 meseci
@ Binary Mind: Nixdorf, bas tako. Ubacicu slike, nikako da prebacim. Našao sam dva modula od 128 MB, ali na 133 MHz. Njegove su na 66 MHz da ne kupujem bezveze... Pitanje da li će raditi ove brže. Nigde nema specifikacija o tome, osim max podržanog Ram-a. Inace, Fujitsu-ov oficijelni sajt, ima tako dobre alate za svoje laptopove, da zaslužuju TOP temu ovde. U delu applications i flash bios (treba naći, komplikovan sajt) postoji aplikacija, pokrece se isključivo u cmd.exe, ima dva modula Dskflash.exe, i BiosSet.exe. Podržani su skoro svi modeli laptopova, osim naravno mog Nixdorfa. Opcije : password view and change, pass reset, all bios setup, change boot order, i milion drugih. Stvoreno za sve one koji imaju šifru na BIOSU, na Fujitsu-Siemens laptopu. Juče mi stiže odgovor od Fujitsu-ove customer support za Srbiju: unesite tri puta pogrešnu šifru u BIOS i dobijeni kod pošaljite zajedno sa skeniranom ličnom kartom i fiskalnim računom a mi ćemo vam poslati Master password za vaš BIOS. Naravno, nemam fiskalni račun za laptop iz 1995.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

[es] :: Laptopovi :: Laptop BIOS trazi password
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18908 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.