Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanja Siemens HiPath i Asterisk platforme preko SIP protokola

[es] :: VoIP :: Povezivanja Siemens HiPath i Asterisk platforme preko SIP protokola

[ Pregleda: 1851 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

login01234

Član broj: 306085
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Povezivanja Siemens HiPath i Asterisk platforme preko SIP protokola20.08.2012. u 21:33 - pre 142 meseci
Zdravo, svima!


Treba da povezem Siemens HiPath 3800 hibridnu telefonsku centralu (ima HG 1500 plocu za SIP) sa Asterisk platformom preko SIP protokola.

Treba postici da lokali na Asterisk-u budu funkcionalni kao i lokali na Siemens HiPath-u, da medjusobno mogu da funkcionisu, a takodje i lokali izmedju dve platforme.

Ja sam imao iskustva sa Asterisk platformom, najvise sa Trixbox-om, ali Siemens HiPath mi je nepoznanica. HiPath podesavam preko Manager E, a HG plocu preko Web interfejsa.

Napravio sam SIP trunk od Trixbox-a ka Siemens-u i poziv sa Trixbox lokala se ostvaruje ka Siemens-ovom lokalu, ali sa Siemens-a ne znam kako da napravim SIP trunk ka Trixbox-u i da ostvarim poziv u tom smeru.

Kasnije treba da realizujem i izlaz Trixbox lokala preko Siemens-a u PSTN mrezu, kao i dolazni poziv iz PSTN mreze preko Siemens-a na Trixbox lokal (a kasnije i na neki IVR u Trixbox-u).



Da li bi neko nekako mogao pomoci?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Povezivanja Siemens HiPath i Asterisk platforme preko SIP protokola

[ Pregleda: 1851 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.