Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1860681 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 08:35 - pre 100 meseci
Ili ako stavi umesto 1.5$ -> 15$ i to isto carina prihvata bez problema :D
Ja narucio audio konektor od 3.5mm da zamenim na slusalicama za telefon, tezina nekoliko grama, poslato u koverti. To su otvarali na carini, kao da nije moglo da se opipa kroz kovertu... Nema pravila sto se tice tezine, po meni je veca sansa da nesto zavrsi na carini ako je sa pracenjem nego bez pracenja.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 09:50 - pre 100 meseci
S obzirom da sam u poslednjih par meseci imao nekih 50-ak pošiljki, što sa praćenjem a što bez, mogu da potvrdim da na carini najpre gledaju težinu...
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 13:12 - pre 100 meseci
Pozdrav ljudi bio sam vam se javio u vezi drona sto traze dozvolu za uvoz na carini.
Nisam imao drugi broj i nazvao sam onog carinskog referata u posti a broj sam video na sajtu carine i rekli su da mora da se dostavi ta dozvola ali ipak bih pokusao da stupim u kontakt sa tim carinikom sto obradjuje moj slucaj. da li je to moguce?
Sta raditi?
Sto je najgore prodavac od koga sam kupio dron je zatvorio ili bar privremeno ne radi, sta ce se desiti ako mi vrate paket nazad a vrv hoce kako to dokazati i kome slati ako prodovac ne odgovara?
hvala unapred
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 13:41 - pre 100 meseci
Pa nema taj trgovac nikakve veze sa tvojim parama, pare su kod AliExpressa i dok god ti ne klikneš na dugme da si potvrdio prijem, pare trgovac nije ni video i nema ništa s njima. Jedino što kad dođe do nekog problema onda i ti i on morate dati svoju izjavu preko onih Alijevih formulara šta se desilo, i onda možete ili da se dogovorite međusobno kako ćete rešiti, ili prepustite AliExpressu da odluči ako baš ne možete (to je ona escalate opcija). Trgovac ima rok od 5 dana da odgovori na tvoju ponudu za rešavanje dispute-a, u slučaju da se uošte ne javi, dobićeš tačno ono što si tražio...
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 13:49 - pre 100 meseci
Da to razumem ali da im kazem da me je carina obavestila da ce vratiti ili da se pravim lud da ne znam o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 14:31 - pre 100 meseci
To je na tebi da odlučiš šta ćeš i kako ćeš, ali ti je princip kao ona priča o dečaku koji je vikao "vuk!" - ako jednom slažeš i Ali otkrije da si slagao, sledeći put čak i kad si jako u pravu presudiće možda u korist trgovca. Ja lično bih rekao onako kako jeste, a ako trgovac jeste stvarno suspendovan onda se neće buniti ako budeš tražio full refund. Ako ti se i javi i ne pristane na full refund, ti uvek možeš da koriguješ zahtev, pa da se iscenkaš tako da obojica budete zadovoljni, jer svakako će sad on morati da plati povratnu poštarinu (ako još uvek radi)...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 15:25 - pre 100 meseci
Citat:
zozaso:
Pozdrav ljudi bio sam vam se javio u vezi drona sto traze dozvolu za uvoz na carini.
Nisam imao drugi broj i nazvao sam onog carinskog referata u posti a broj sam video na sajtu carine i rekli su da mora da se dostavi ta dozvola ali ipak bih pokusao da stupim u kontakt sa tim carinikom sto obradjuje moj slucaj. da li je to moguce?
Sta raditi?
Sto je najgore prodavac od koga sam kupio dron je zatvorio ili bar privremeno ne radi, sta ce se desiti ako mi vrate paket nazad a vrv hoce kako to dokazati i kome slati ako prodovac ne odgovara?
hvala unapred


Vidi , kod tog drona ne Vracas ti paket , vec se to Automatski vraca nazad za Kinu !! Kao na primer kada nekom u Srbiji posaljes paket , pa on ne podigne , a tebi se vrati pa platis 2 postarine !

E sad ti si jednu postarinu do Srbije platio ! Tu drugu - povratnu ce neko morati da plati , a to je Kinez jer carina i Posta nece od tebe nista traziti , nikakav novac , jer roba nece ni biti tvoja , po zakonu paket nije tvoj sve dok ga ne podignes . Ako ga ne podignes nikada nije ni bio tvoj , pa nasa carina i Posta ne mogu tebi nista da naplacuju !

Kada se paket vrati za Kinu, pratis isti onaj broj pod kojim je i dolazilo , onda pokrenes postupak , objasnis sta je i da se vraca automatski. To imas u pravilima , procitaj taj deo . Po pravilima imas pravo na povracaj novca , Minus povratna postarina. Sve je pokriveno i cisto .

Dal ce prodavac biti tu ili ne moze ali i ne mora da pravi problem, jer bi on trebao da podnese dokaz koliko je platio povratnu postarinu , pa da ti za toliko umanje , ali o tome treba razmisljati kasnije , tek kada se vrati.

Ovo drugo Pitanje , da li da napises da te Carina obavestila ili nije , Nema ama bas Nikakvu Ulogu u svemu ovome, jer je svejedno , dal si znao ili nisi , po pravilima ti pripada isti iznos za vracanje.
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 15:32 - pre 100 meseci
Da to razumem oko povrata nego me je to zabunilo sto je prestao raditi.
Da li mi mozete dati neki broj postanske carinarnice u Ns da probam sutra jos malo kukati?
Hvala vam mnogo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 18:23 - pre 100 meseci
Možeš nazvati call centar pošte, onaj sa njihovog sajta, daće ti oni broj, a ima ga i na sajtu carine među kontaktima...
 
Odgovor na temu

MOCY
Beograd

Član broj: 285681
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 21:35 - pre 100 meseci
Jel ima jos neko da mu vise od 10dana stoji Beijing shipment, ranije bude tako 3-4 dana i stigne
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.02.2016. u 22:33 - pre 100 meseci
Meni jedan stoji od 29.01 na tom statusu...
 
Odgovor na temu

NiKKooLa
Nikola Jovanovic
Nigde
Nigde
Nis, Srbija

Član broj: 330544
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 00:39 - pre 100 meseci
Sta se desava sa ovom intesom bankom? Prvo mi se desilo ono da sam platio i odmah povukao ponudu i pare mi i dalje stoje u nedospele obaveze. Sad sam platio na aliexpress i prosle su te transakcije , prodavci mi vec poslali pakete i to sto sam platio mi stoji u nedospele obaveze i ako je aliexpress potvrdio kupovinu. Jel ima neko nekih slicnih problema?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 13:12 - pre 100 meseci
Banka uvek knjizi 7 dana !! Jedino kada nesto kupis u Subotu ili Nedelju , proknjizi u Petak .

Tako da je to sasvim normalno . Pare Skidaju odmah , ali knjize kasnije . Gledaj posle 7 dana na racunu kartice i videces da je proknjizeno i prebaceno na racun.

Ako uvecas racun na ceo ekran , pisace i svi detalji , datum kupovine, datum knjizenja, kome je placeno , iznos, stanje itd.
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 14:59 - pre 100 meseci
Evo da pohvalim Hong Kong postu a i nasu postu i carinu :D
U pitanju su slusalice za mobilni.
Poslato 16.02, danas mi doneo postar.
Otvarano je na carini i naplacen pdv.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 15:16 - pre 100 meseci
Kinez u međuvremenu uneo izmene i sad mu ne piše više China Post Registered Air Mail nego Seller's Shipping Method, i to mi poturio kao "dokaz" da sam ja tako poručio od njega i odbio moj dispute zahtev, naravno ja sam eskalirao i priložio dodatni screenshot gde se lepo vidi kako sam ja poručio od njega, i sad me već užasno nervira jer se non-stop pravi lud i užasno je bezobrazan, i već sam mogao za te pare nešto da pazarim umesto što se razvlačim sa njim...
 
Odgovor na temu

MisterNoSS
Front Office Employee
Espana doo

Član broj: 331004
Poruke: 102
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 15:39 - pre 100 meseci
Citat:
MOCY:
Jel ima jos neko da mu vise od 10dana stoji Beijing shipment, ranije bude tako 3-4 dana i stigne


Od 13.02, evo upravo sam pokrenuo dispute.

Šta radiš ako ti vrate novac a ti posle toga dobiješ naručeno?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 16:28 - pre 100 meseci
kontaktiras prodavca
 
Odgovor na temu

MOCY
Beograd

Član broj: 285681
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 17:38 - pre 100 meseci
Citat:
MisterNoSS:
Citat:
MOCY:
Jel ima jos neko da mu vise od 10dana stoji Beijing shipment, ranije bude tako 3-4 dana i stigne


Od 13.02, evo upravo sam pokrenuo dispute.

Šta radiš ako ti vrate novac a ti posle toga dobiješ naručeno?



Da i meni je od 13og i to 2 paketa a pre toga 2016-02-02 01:41 Beijing airport terminal, left hand navigation
Al evo sad gledam jedan od ta 2 paketa je stigo na carinu valjda ce i drugi uskoro

Jedno pitanje do sad nisam placao carinu ni za jedan paket a sad mi ovako pise:
http://prntscr.com/a705n0

To znaci da cu sigurno platiti carinu? Paket je vrednosti 30$
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 20:03 - pre 100 meseci
Sve prolazi kroz carinu, nešto samo prođe, nešto i zastane pa nastavi, a nešto se i zadrži, vrednost paketa ne igra neku presudnu ulogu u tome hoće li biti nešto ocarinjeno ili ne, sve zavisi od toga u kojoj carinarnici završi, kolika je gužva u tom trenutku, imaju li neku direktivu odzgo o tome da li fali para u budžetu, koliko je paket težak...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.02.2016. u 21:49 - pre 100 meseci
Nekada , ali retko , se i sazale

Ja sam imao onaj mali card telefoncic . Drzali ga 7 dana na carini , a posle otvaranja kada ga videli oni se sazalili pa naplatili samo otvaranje

Sto je i bilo posteno , jer je telefon bio 100 % Mrtav, pa sam dobio i refund za njega . Svaka dazbina za takav bi bila bacena para, samo carina takve stvarcice ne pali , ne isprobava , vise nekakva slucajnost u pitanju . Znaci moze i tako da bude , samo retko.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1860681 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.