Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18255 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 08:36 - pre 136 meseci
Citat:
boyan3001:
Meni zvuci krajnje jadno to nepopravljivo provlacenje teze da apsolutno svi hoce da zavrnu drzavu.


O kakvoj tezi ti tacno pricas? Dole u njegovom kraju (Nis i okolina) je potpuno normalna stvar da se struja ne placa. Pa pre izvesnog vremena su celo selo kod Nisa iskljucili sa dalekovoda jer im je bilo tako lakse nego da idu od kuce do kuce i "seku".

Mi zivimo u drzavi gde ogromna vecina zloupotrebljava sve sto se zloupotrebiti moze i ti onda pricas o nekakvim tezama?! To se zove cinjenica a ne teza.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 08:50 - pre 136 meseci
Lako je vama Beograđanima da se qrčite kad sve pare odoše gore.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 08:58 - pre 136 meseci
Koje to pare odoše gore ? Da li ti zaista misliš da sam se okoristio makar jednim tvojim dinarom ? Pre će biti naopako: ja radim, i plaćam oho-ho poreza više od "vas dole" (šta god to značilo). Upravo od para koje sam JA platio državi se izdržavaju mnogi "dole".

I na kraju krajeva, ko se ovde qurči ? Ja sam pisao o odnosu prema SVOJOJ DRŽAVI.

Edit: i da li ti zaista, iskreno misliš da bilo koji sistem može da opstane ako se iskorišćene usluge ne plaćaju ? Ali, nema veze, plaćamo "mi gore".

Edit: Živo me zanima kolika su dugovanja za račune za mobilne post-paid ugovore, "kod vas dole". Ili, tu nema qurčenja, to se plaća, "principijelno". "Državu ne volimo, pa zato struju ne plaćamo, ali mobilne operatere volimo, pa zato redovno plaćamo."

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.03.2013. u 10:29 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 11:14 - pre 136 meseci
Poenta je da da ja ne bezim od placanja svojih obaveza. Samo hocu da platim kad imam (recimo jednom godisnje) sa normalnom kamatom a ne zelenaskom. Da imam stalni posao i redovnu platu placao bih svakog meseca.
You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 12:18 - pre 136 meseci
Kapiram da više nisi taksista, ali kad si bio, jesi li dozvoljavao mušterijama da ti za usluge vožnje plate "recimo jednom godisnje" kad imaju, sa "normalnom kamatom a ne zelenaškom". Mislim, da oni imaju posao i redovnu platu, verovatno bi ti plaćali redovno, ali ovako ne mogu ?

Ili, si svaku vožnju odmah naplaćivao, pre nego mušterija izađe iz vozila ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 12:37 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd: To i jeste problem nas Srba i našeg odnosa prema našoj državi Srbiji. Dok god kolektivna svest bude takva da je moralno i ispravno državu prevariti, ukrasti od države, zakinuti državu - dotle ćemo da imamo jadnu i bednu državu Srbiju, koju niko ne poštuje niti uzima respektabilno. Najgori i najbedniji u Evropi, na samom dnu u svetu. I onda nam neko drugi kriv što nas gov*a poput Tačija i sličnih podje*avaju i ponižavaju na kobajagi pregovorima.

Mislim da si pogrešno optužio celokupan narod, jer se problem, o kome govoriš, ne generiše u narodu, već u vlasti, dakle personalizovanim eksponentima države i prema onome što sam pročitao do sada, takav odnos tih eksponenata i prema državi i prema narodu, nije nastao "juče", već se proteže duboko u istoriju ovog naroda.
Primeri:
1.Najveće predratne afere 1-11
2.Korupcija i razvoj moderne srpske države

Izvod:
Citat:
Korupcija kao skrivana tema istorije Srbije

U vremenu današnjem koje vrvi od korupcionaških afera pojavila se knjiga o korupciji u Srbiji od vremena Miloša Obrenovića do dolaska Titovih komunista na vlast. Pomoću niza primera autori priloga Goran Antonić (12 tekstova), Aleksandar R. Miletić (7), Vladan Jovanović i Vladimir Cvetković (po 2 teksta) ubedljivo i nedvosmisleno pokazuju da je korupcija bila sastavni deo načina vladanja i pod Obrenovićima i pod Karađorđevićima.

U prvom prilogu, V. Jovanović, pišući o korupciji u vreme Miloša Obrenovića, podseća da osnivač dinastije Obrenović 1815. godine nije imao „ni 200 dukata da se izbavi od Turaka“(str.6), a 1839. kada je prvi put otišao sa vlasti njegova imovina je procenjivana na 550 hiljada dukata. Knez Miloš postao je bogatiji od tadašnje srpske kneževine i najbogatiji čovek Balkana prve polovine 19. veka. Bogatstvo je stekao zakupom carskih poreza, spahiluka, carinarnica, skela, monopolom na uvoz soli, ali i golom silom, o čemu govori i Vuk Karadžić, nazivajući Miloša „tiranom i najvećim bezakonikom“. Knez Miloš je, međutim, znao i da potkupljuje kada je trebalo. Slobodan Jovanović piše da je i srpska autonomija delom kupljena novcem, te da je prvi srpski knjaz potkupio i samog sultana. Autor priloga zaključuje da je „nakaradno shvatanje vlasti u uslovima unutrašnje autonomije ostalo u senci kneževih zasluga za ukidanje feudalnih odnosa i izgradnju samostalne srpske nacionalne države“(9).


Kakva je situacija po tom pitanju danas, prepuštam tebi da izanaliziraš, uz samo malu smernicu ka sajtovima aktuelnih političkih stranaka sa akcentom na finansijske izveštaje/"donacije" sa, za shvatanja običnog, malog čoveka Srbije, astronomskim izdvajanjima "donatora".
Po meni se tako nešto za vreme Al Kaponea zvalo jednostavno reket ili upakovano, plaćanje zaštite.
Kad sada svemu tome dodamo do astronomskih granica predimenzioniran državno-politički, parazitski aparat, koji sebi ladno može da dozvoli svakojaka skupa ludovanja zahvaljujući takvim "donacijama", ostaje pitanje bez odgovora, od koga je taj novac namaknut, a u kesi definisana količina?!
Nije li, MOŽDA, to uzrok što taksista u Nišu ne može adekvatno da naplati svoju, jer para NEMA u javnom opticaju, uslugu, da sada priču ne širimo i na druge primere, a ima ih bezbroj?
Da li zbog toga plate prodavačica i kasirki po prodavnicama treba da budu na nivou 10-15K dinara i ŠTA SA TOM "PLATOM" PRE?
DVE takve "plate" nisu dovoljne četvoročlanoj porodici ni za hranu, pa je pitanje ODAKLE onda i za struju?
A sve to da bi GAZDA ladno mogao da "donira"!?!?
I u takvoj situaciji meni još uvek nije jasno kako to da je uspešnost naplate potrošene električne energije u Elektro Vojvodini reda veličine 93-97%, a u užoj Srbiji, ispravi me ako grešim, tek oko 30-40%?!?
Da li je ovde u pitanju jedna jedinstvena država ili dve?
Koja je onda efikasnija?
Da li je apsolutna efikasnost Elektro Vojvodine u naplati UZROK tome što je neefikasna EPS želi pripojiti sebi?
Ako EPS uspe u tome, može li onda "junak" naše teme slobodno da oda'ne dušom?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 12:42 - pre 136 meseci
Citat:
Vasastajić: Mislim da si pogrešno optužio celokupan narod, jer se problem, o kome govoriš, ne generiše u narodu, već u vlasti, dakle personalizovanim eksponentima države

- A tu "vlast" su nam nametnuli ko ? Argentinci, Amerikanci, Avganistanci, Alžirci, Angolci ? (da ne prelazim na B)
- Sloba, Đinđić, Vuk, Šešelj, Dačić, Toma, Čeda, Aca, Krka, La Kosta su šta ? Vanzemaljci ? Ili Srbi ?
- Direktori javnih preduzeća su pali sa Marsa, ili su nam ih poslali iz Hrvatske, Albanije, Slovenije ? Ili smo ih mi Srbi (u najširem smislu reči) postavili ?

Vlast, to smo mi. Takvi smo - kakvi smo.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.03.2013. u 13:54 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 12:52 - pre 136 meseci
Citat:
Vasastajić:Nije li, MOŽDA, to uzrok što taksista u Nišu ne može adekvatno da naplati svoju, jer para NEMA u javnom opticaju, uslugu, da sada priču ne širimo i na druge primere, a ima ih bezbroj?
Postavljač teme ima kompjuter, koliko vidim plaća i internet konekciju. Nesmem da tvrdim 100% ali sam 99.99% ubeđen da plaća i usluge mobilne telefonije. Gle ! Za to ima para, čak i Nišu ! WTF ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 12:56 - pre 136 meseci
Duboki su koreni neplaćanja komunalija na jugu Srbije. Povezano je to sa nižim standardom, fakat, ali nije jedini razlog. Niti su u Kikindi mnogo bogatiji od Leskovčana.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 14:58 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd: - A tu "vlast" su nam nametnuli ko ?

Vidiš, ovo je krucijalno pitanje, i ja, ovako mator konj, još sebi nisam uspeo da odgovorim na to .
"Narode snago moja, narode stoko moja".
 
Odgovor na temu

savaman
Sava Sawson
bingo, taxi
Nis

Član broj: 189317
Poruke: 68
*.ptt.rs.

Sajt: aronijanet.com


+1 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 21:12 - pre 136 meseci
Citat:
Java Beograd:
Kapiram da više nisi taksista, ali kad si bio, jesi li dozvoljavao mušterijama da ti za usluge vožnje plate "recimo jednom godisnje" kad imaju, sa "normalnom kamatom a ne zelenaškom". Mislim, da oni imaju posao i redovnu platu, verovatno bi ti plaćali redovno, ali ovako ne mogu ?
Ili, si svaku vožnju odmah naplaćivao, pre nego mušterija izađe iz vozila ?


Ako imas prijatelja taksistu pitaj pa se uveri da nije moguce naplatiti svaku voznju a kamo li sa kamatom. Neki izadju na bezobrazan nacin a neki ljubazno zatraze vizitkartu i zamole da plate "malo sutra". Ja ne poricem svoje dugovanje i skoro dve godine placam redovnu potrosnju. Voleo bih samo da mi se skine zelenaska kamata na kamatu i ponudi reprogram koji mogu da isplatim. Njihova ponuda je 6.000 plus 2.000 redova ukupno 8.000 na mesecna primanja od 19.000 i petoro dusa. Mislim da je neizvodljivo.


You can change your destiny !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 21:23 - pre 136 meseci
Citat:
savaman
Poenta je da da ja ne bezim od placanja svojih obaveza. Samo hocu da platim kad imam (recimo jednom godisnje) sa normalnom kamatom a ne zelenaskom. Da imam stalni posao i redovnu platu placao bih svakog meseca.


Ako hoces da placas struju jednom godisnje, probaj da se nagodis sa svojom lokalnom elektrodistribucijom. Ne znam da li ce ti to uspeti u Srbiji, ali ja ovde gde zivim placam struju jednom godisnje i to je na obostrano zadovoljstvo - posto dobijem popust, a kompanija koja dostavlja struju dobija vecu kolicinu kesa na racun i obavezu koriscenja njihove usluge na 12 meseci sa moje strane, dakle zagarantovan prihod za tih 12 meseci.

Mozda ces morati da okrenes vise telefona i na kraju da zavrsis sa direkcijom za poslovne klijente, ali ko zna - mozda i uspe. Opet, dobre su sanse da te elektrodistribucija od*ebe ako nemaju vec negde godisnju naplatu implementiranu u sistemu, posto je suvise skupo praviti samo za jednog korisnika takav aranzman.

Ali bez obzira na ovo gore, prosli dug ces svakako morati da im platis. A ako uspes da se dogovoris sa njima da placas u buduce jednom godisnje to ce svakako morati da bude definisano sa nekim datumom a ne "kada ti imas para".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 22:01 - pre 136 meseci
Citat:
savaman:  Voleo bih samo da mi se skine zelenaska kamata na kamatu i ponudi reprogram koji mogu da isplatim.

Zabrana anatocizma je odavno već definisana zakonom o obligacionim odnosima, pa je sad, skoro ustavni sud svojom odlukom stavio van snage odredbu zakona o kamatama, koja je do tog momenta definisala konformnu metodu obračuna kamate.
Ako si siguran da su ti obračunavali kamatu na kamatu, pozovi se prilikom sledećeg razgovora sa njima na ovaj momenat, jer u eventualnom sudskom postupku neće to moći da naplate ako se ti u prigovoru na to pozoveš.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 22:06 - pre 136 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako hoces da placas struju jednom godisnje, probaj da se nagodis sa svojom lokalnom elektrodistribucijom.

Njegova ideja za jednom godišnje je verovatno da struju iz 2013. plati negde tamo 2153., po mogućnosti bez kamate.

Kao on je jadan nezaposlen, a ovamo mu odgovara da jednom godišnje istrese 50-60 hiljada na gomili za struju umesto da plaća parcijalno svaki mesec... Kako da ne...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 22:10 - pre 136 meseci
Citat:
Vasastajić: Zabrana anatocizma je odavno već definisana zakonom o obligacionim odnosima, pa je sad, skoro ustavni sud svojom odlukom stavio van snage odredbu zakona o kamatama, koja je do tog momenta definisala konformnu metodu obračuna kamate.
Ako si siguran da su ti obračunavali kamatu na kamatu, pozovi se prilikom sledećeg razgovora sa njima na ovaj momenat, jer u eventualnom sudskom postupku neće to moći da naplate ako se ti u prigovoru na to pozoveš.

Kako su interesantna ova freestyle tumačenja zakona :)

Narod čuo da su na nekom tamo seminaru na Zlatiboru govorili da ima neki problem sa kamatom, pa još i konformnom (to konformna verovatno znači da banke odrežu kolko im padne na pamet), pa su zaključili da je obračun kamate nelegalan, a za kaznu zbog toga im neće platiti ni račun! :)
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 22:26 - pre 136 meseci
Citat:
Kako su interesantna ova freestyle tumačenja zakona :)

A u čemu je tačno problem sa onim što sam naveo?
Možda moje ukazivanje na legalizam?
Aj sad lepo, polako bez nepotrebne žestine, obraloži svoj ispad.
I bez lupetanja molim.
Hvala!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana26.03.2013. u 23:46 - pre 136 meseci
Citat:
Vasastajić: A u čemu je tačno problem sa onim što sam naveo?
Možda moje ukazivanje na legalizam?
Aj sad lepo, polako bez nepotrebne žestine, obraloži svoj ispad.
I bez lupetanja molim.
Hvala!

Ok, neko tamo je proglasio da je obračun kamate po konformnoj metodi nepravedan/nelegalan/neustavan, šta već. I to je raja shvatila kao da su im sve kamate otpisane, što i ti indirektno impliciraš.

Dug postoji, ali će sada umesto konformne metode kalkulisati sa nekom drugom (proporcionalnom, koja je inače skuplja), i to je to.

Evo ti primer računice:
Dugovanje: 50.000 din
Godišnja zatezna kamata: 19,75%
Broj rata: 24

Iznos rate konformnom metodom: 2.500,06 din
Iznos rate proporcionalnom metodom: 2.538,69 din

Ukupno kamata po konformnom metodu: 10.001,52 din
Ukupno kamata po proporcionalnom metodu: 10.928,51 din
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana27.03.2013. u 07:48 - pre 136 meseci
Citat:
savaman:Voleo bih samo da mi se skine zelenaska kamata na kamatu i ponudi reprogram koji mogu da isplatim.
Mislim da si temu upravo počeo činjenicom da ti otpisuju kamatu, i dozvoljavaju da nagomilani dug isplatiš u više rata.

Ne možeš da platiš mesečni reprogram ?
Razmisli o prioritetima u životu. Ako ti je struja najvažnija, onda otkaži internet, batali mobilni, otkaži kablovsku i slično. Ako ti je mobilni važniji - odje*i elektrodistibuciju.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana27.03.2013. u 08:58 - pre 136 meseci
Citat:
savaman:
Poenta je da da ja ne bezim od placanja svojih obaveza.


Ma uopste. A ono pozivanje na zastarelost koje si pominjao u pocetku teme se odnosi samo na kamatu na kamatu a ne na sve, jel da? :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9558
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana27.03.2013. u 09:10 - pre 136 meseci
Citat:
savaman:Njihova ponuda je 6.000 plus 2.000 redova ukupno 8.000 na mesecna primanja od 19.000 i petoro dusa. Mislim da je neizvodljivo.
Ma kapiram ja tebe, nije ti lako. Bio sam i ja u životnim prilikama ka se nema.
19.000 din na pet duša je stvarno malo. Imaš li kontakte sa centrom za socijalni rad ? Možda oni mogu da pomognu ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Redovno placam tekucu potrosnju vise od godinu dana

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18255 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.