Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela

[es] :: Vodič za emigraciju :: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19265 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela18.04.2013. u 18:50 - pre 134 meseci
noskich,

bolje je ziveti sedam dana kao milijunas u Nigeriji, nego citav zivot u bedi u Australiji ? Jesam li te skapirao ?
 
Odgovor na temu

osmi putnik
trgovac
nes xl
ivanjica

Član broj: 314114
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela18.04.2013. u 19:53 - pre 134 meseci
Moze li se dobiti posao u Nigeriji?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela18.04.2013. u 21:48 - pre 134 meseci
Citat:
flighter_022: ...ali jedna itekako bogata hellhole.

Pretpostavimo da je tako (iako nije, mnogo veća lova je u zapadnim državama, ali nema veze, rekoh da tamo ide onaj ko nema gde drugo).

Šta ti tačno imaš od toga što zarađuješ X hiljada evra mesečno? Gde živiš? Gde ti dete odrasta? Sa kakvim ljudima si okružen?

Ta cela priča me podseća na jednog daljeg rođaka koji živi u JAR, radi neki low-level posao u brodarstvu, i onda po selu pokazuje slike vile sa sve palmama i bazenom, i kao to je to, do jaja... Super je sve to, ali novac koji zaradiš moraš negde i da potrošiš... Ne možeš da provedeš život u getu okružen naoružanim čuvarima.. Izem ti takav život..

Imam jednog prijatelja u Kazahstanu, rođen je tamo, lokalac, vrlo je bogat.. I kad pogledam njegov život onako sa strane, jeste, živi u stanu od 600-800 kvadrata, jeste, vozi uvek neki aktuelni supercar tipa porše/lambo/šta god, ima brutalno mnogo love za trošenje.. Ali šta sa tim? On mučenik živi kao u zoološkom vrtu, vrti se u krugu od 10 kilometara od mesta gde je rođen, a oko toga pustara na hiljade i hiljade kilometara, a civilizaciju ne može da vidi bez 5-6 sati leta avionom... Ja lično se u dva života ne bi menjao sa njim iako je Kazahstan menhetn za celu afriku i po standardu i po količini izbora, bezbednosti, kulturi... I pored novca postoje neke stvari koje su vrlo bitne za životni standard i koje treba sagledati. To je sve.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
199.58.84.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 00:15 - pre 134 meseci
Citat:
ventura: Pretpostavimo da je tako (iako nije, mnogo veća lova je u zapadnim državama, ali nema veze, rekoh da tamo ide onaj ko nema gde drugo).

Šta ti tačno imaš od toga što zarađuješ X hiljada evra mesečno? Gde živiš? Gde ti dete odrasta? Sa kakvim ljudima si okružen?


Platu dobijam u dolarima i lokalnoj valuti, evre ovde ne cene ;) a to koliko, kada bih rekao uklapalo bi se u ovo sto si napisao ispod :)

Sa kakvim ljudima se druzim? Obrazovanim, kulturnim. Niti su svi Nigerijci, niti su svi Srbi. Zivim u delu grada uz centralnu banku Nigerije. Deca mi idu u dobru skolu. Pola klinaca, prirodno, su mali nigerijci, druga polovina mesano, ali uglavnom , strano osoblje koje radi za UN, i deca zaposlenih u 2 evropske ambsasade. Ako je njima dobro, i meni, tj. mojoj deci je.

Citat:
ventura:Ta cela priča me podseća na jednog daljeg rođaka koji živi u JAR, radi neki low-level posao u brodarstvu, i onda po selu pokazuje slike vile sa sve palmama i bazenom, i kao to je to, do jaja... Super je sve to, ali novac koji zaradiš moraš negde i da potrošiš... Ne možeš da provedeš život u getu okružen naoružanim čuvarima.. Izem ti takav život..

Imam jednog prijatelja u Kazahstanu, rođen je tamo, lokalac, vrlo je bogat.. I kad pogledam njegov život onako sa strane, jeste, živi u stanu od 600-800 kvadrata, jeste, vozi uvek neki aktuelni supercar tipa porše/lambo/šta god, ima brutalno mnogo love za trošenje.. Ali šta sa tim? On mučenik živi kao u zoološkom vrtu, vrti se u krugu od 10 kilometara od mesta gde je rođen, a oko toga pustara na hiljade i hiljade kilometara, a civilizaciju ne može da vidi bez 5-6 sati leta avionom... Ja lično se u dva života ne bi menjao sa njim iako je Kazahstan menhetn za celu afriku i po standardu i po količini izbora, bezbednosti, kulturi... I pored novca postoje neke stvari koje su vrlo bitne za životni standard i koje treba sagledati. To je sve.


Svako sebi kroji zivot onako kako mu odgovara, ili shodno mogucnostima, i to je sve ok sve dok drugima to ne prikazuje kao jedini ispravan, ili barem ispravniji od drugih nacina zivota. Ja to ne radim. A ti? :)

Sto se tice toga da je veca lova na zapadu, pa to sve zavisi... Individualno jeste. Verovatno bih, da radim isto ovo, na zapadu imao dosta vecu platu... platu. A koliko bi ostalo na kraju meseca? ovde mogu da, u zavisnosti od trenutnih potreba i finansijske discipline, ustedim izmedju 70% i 90% od onog sto dobijem kao platu i dodatke. Za mesec dana zaradim onoliko koliko moja majka, recimo, kroz penziju dobije za 14 do 16 meseci (a sada pogadjaj u kojoj kategoriji joj je penzija, vidim da je to ovde jako bitno). Nemam ni dolara (eura, dinara, funte, nebitno) kredita, dugovanja prema bilo kome, itd. Ono sto imamo, supruga i ja smo napravili sa svoje 4 ruke i to je to. Koliko je to (u velicini ili vrednosti) je nasa stvar :)
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
192.96.203.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 00:25 - pre 134 meseci
Citat:
osmi putnik:
Moze li se dobiti posao u Nigeriji?


Moze, naravno, ali ne na klasican nacin, da se trazi po sajtovima ili dodje pa onda trazi, vec po ponudi, preporuci, pozivu itd. Evo recimo ja sam u poslednje 3 godine nudio posao ovde na ES-u jedno 3, mozda 4 puta. Od toga, jednog momka sam uspeo dovesti i zaista je bio odlican izbor, jos jednog sam po preporuci vanES-a doveo, nije se zadrzao dugo iz razloga licne prirode, i to je bilo to. Za posao koji je placen, za srpske uslove, prilicno dobro, javilo mi se 7 (sedam!) ljudi, od preko 300 citanja oglasa.

Ono sto e trenutno trazi su gradjevinci (niskogradnja, visokogradnja), mehanicari sa iskustvom na CAT (Catterpilar) masinama. Kod mene u firmi mozda opet bude trebao neko sa iskustvom na RICOH masinama za digitalnu stampu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 07:16 - pre 134 meseci
Pisanja flighter_22 samo potvrdjuju ono sto i ja tvrdim - da zivot u takvim zemljama za nas Evropljane, a pogotovu one sa porodicom ipak zahteva poseban rezim:

Citat:
Sa kakvim ljudima se druzim? Obrazovanim, kulturnim. Niti su svi Nigerijci, niti su svi Srbi. Zivim u delu grada uz centralnu banku Nigerije. Deca mi idu u dobru skolu. Pola klinaca, prirodno, su mali nigerijci, druga polovina mesano, ali uglavnom , strano osoblje koje radi za UN, i deca zaposlenih u 2 evropske ambsasade. Ako je njima dobro, i meni, tj. mojoj deci je.


i zato takve zemlje nikad nece biti top destinacije za imigrante. Mozda ce privuci slicne sebi, recimo da Kenijci odu u Nigeriju ako je tamo bum ili ovi iz Laosa u Tajland, ali prosecan Evropljan ima sasvim drugu ideju o tome kako treba da izgleda zivot.

Drugo, odlazak u te i takve zemlje nije nista novo. Ja se secam jos za vreme SFRJ i nestvrstanih koliko je nasih ljudi odlazilo na rad u Afriku i Bliski Istok, ali mahom muskarci sami, na par godina, da ustekaju koji dinar i da se naravno vrate kuci. Zato se ne cudim i razumem izbor flightera.

Na kraju, koliko se nas javlja sa zapada, a koliko iz Nigerije ili drugih zemalaj u razvoju ?
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.71.137.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 10:36 - pre 134 meseci
Daleko od toga da je Afrika, ili bilo koja africka zemlja, top destinacija za imigrante. Pored toga sto ima jako mnogo novca u opticaju, ima i izuzetnih socijalnih razlika. Recimo Abuja, gde sam ja (glavni grad), imate delove grada gde je diplomatija, a na kilometar ili dva odatle, pravi "slum", gde ljudi zive, tj. prezivljavaju, sa manje od dolara dnevno. I nas stranaca ima raznih, naravno. Nekom je jedino bitno da ostave porodicu urodnom kraju, pa dodje ovde da se redovno napijaja i vijaja prostitutke... Nekom drugom je, sa druge strane, prioritet da familiju dovede ovamo (ako to svojim primanjima moze da pokrije) te da ima miran porodican zivot.

Sama Abuja ima skoro sve sto civilizovanom coveku treba. Grad je veoma cist, pandura ima na svakom koraki, i primetnih i neprimetnih, bezbednjaka i kojecega jos, tako da kriminala ima znacajno manje u poredjenju sa drugim krajevima zemlje. Moze da se nabavi skoro sve sto vam treba. Ima i mesta za izlaske svih tipova. Jedina polja gde znacajno zaostaju su kulturni dogadjaji i bolnice.

Kada govorim o kolicini novca u opticaju, ne mislim primarno na to kolika je prosecna zarada, vec na kompletan monetarni sistem. Ono sto nije dobro, mada moze jako lepo da vas posluzi, je nivo korupcije. Recimo, kod nas (Srbija) ili bilo gde drugde na zapadu, ne bi bilo teoretske sanse da se nekoj instituciji sa priblizno 500 zaposlenih proda softver za racunovodstvo (primarno plate i personalno) za iznos priblizan iznosu 20+ prosecnih plata, i da im se onda naknadno naplacuje kvartalno odrzavanje, dopune itd (navodim samo jedan primer).

Nigerija je zemlja (finansijskih) mogucnosti, pa ko ih iskoristi, iskoristio ih je. Da je za svakog, naravno da nije. Ko nije spreman da se odrekne (na neko vreme) udobnosti evropskog nacina zivota, ne treba da se trudi, i gubi vreme ovde.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 11:12 - pre 134 meseci
@flighter_022
Lep preview, hvala!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 12:03 - pre 134 meseci
Citat:
flighter_022:
Daleko od toga da je Afrika, ili bilo koja africka zemlja, top destinacija za imigrante. Pored toga sto ima jako mnogo novca u opticaju, ima i izuzetnih socijalnih razlika.


ali u Nigeriji uopste nema jako mnogo novca !

Stavise ima ga veoma malo, a jos je i poprilicno neravnomerno rasporedjen, sto dodatno pojacava bedu. Dokaz za to je GDP per capita koji iznosi tek nekih $2500 dolara sto je oko 10x manje od proseka EU i dosta manje od SAD ili Japana.

Medjutim kao sto Staljin rece "kvantitet ima sopstveni kvalitet" pa eto desi se da ima i oaza normalnog zivota u zemlji od cak 150 i vise miliona ljudi !
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 12:28 - pre 134 meseci
Citat:
Braksi:
noskich,

bolje je ziveti sedam dana kao milijunas u Nigeriji, nego citav zivot u bedi u Australiji ? Jesam li te skapirao ?


Nisi. Ako racunas vrednost nekretnine u kojoj ljudi zive biti milioner u Australiji je daleko od nekog narocitog postignuca kada uzmes u obzir da prosecna kuca kosta pola miliona u velikim gradovima.

Nigeriju nikada nisam spominjao, i mislim da sam vec objasnio na koje sam zemlje mislio kada pisem o zemljama u razvoju.



 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 12:44 - pre 134 meseci
Citat:
Nigeriju nikada nisam spominjao, i mislim da sam vec objasnio na koje sam zemlje mislio kada pisem o zemljama u razvoju.


Nigeriju nisi spomenuo yeah, ali si indirektno u prilogu naveo Mosambique sto mu dodje jos "egzoticnije". Ali zato si spomenuo Brazil, Indiju i Kinu (gde se dede Rusija ?), a kad se pomenu te zemlje i njihov privredni rast onda to treba sve da nas ucutka i da pocnemo da aplaudiramo sa sirom otvorenim ustima.

Da, svakako je dobro imati velik privredni rast (to je za koliko vam se poveca GDP u datom periodu), ali je i dalje najbolje imati najveci GDP ! Da kazem prosto dobro je da vam plata skoci sa 300 na 500 evra, ali je bolje da je ona 1500 evra. Ono sto ja vidim u praksi je da gomila Kineza dolazi u EU, dok Indijci tradicionalno vole USA... znaci praksa te noskich demantuje.

ps. ono milioner sam rekao vise simbolicki. Sto zbog inflacije i rasta GDP na zapadu milioneri vise nisu fenomen kao nekad, vec su sad to milijarderi. No, milioner ostaje onako psiholoski.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.71.137.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 12:50 - pre 134 meseci
Braksi, nigerijaca ima mozda i preko 180 miliona, tako da $2500 po glavi, na tu populaciju, i nije malo. A to sto ne jeravnomerno rasporedjen, nije bas moj problem, sve dok je makar neka mrvica od te sume dostupna.

Afrika treba svega, od elektro, preko masinskih do gradjevinskih inzenjera, lekara, pilota, svega. I tako ce da ostane jos jako dugo, jer upravo zbog te korupcije koju sam, mislim, ranije pomenuo, ne "bacaju" pare na obrazovanje, razvoj kvalitetne infrastrukture, medicine, transporta i ostlaih polja.

Dosta su, barem vecina, i inferiorni ma koliko to odbijali da priznaju sebi i drugima. Koliko puta sam cuo da mi kazu nesto tipa "A, ti si expat (stranac), ti ces to znati da uradis"... Ne zbog toga sto su glupi, vec zato sto nisu imali sansu da nesto kvalitetno nauce. Recimo, na fakultetu ko studira nesto u vezi racunara (ima tu svega par varijanti), cesto se radi kao kod nas u srednjim skolama tokom osamdesetih, na tabli.

Za Nigerijce, ovde su najatraktivniji sektori bankarstvo i, prirodno, naftna industrija. Za one koji sa tim nemaju moralnih problema, to je politika.

Za strance, pozicije koje najlakse dobiju su u inzenjeringu (bilo kog tipa, ali pretezno elektro, gradjevinski, masinski, tehnologije itd).

Inace, ovde je situacija sa korupcijom i potrebom da se bude politicki podoban (za Nigerijce) ili blizak nekom ko to jeste (za strance) kao kod nas, pa na kvadrat.

Ovde politicar najebe samo ako prestane da deli sa onima iznad...

Bio je pre par godina veliki skandal sa Simensom (u nemackoj su ih oglobili uzasno mnogo zbog skandala oko podmicivanja, da se dobije ugovor/ugovori neki u Nigeriji).
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 13:08 - pre 134 meseci
Citat:
Braksi, nigerijaca ima mozda i preko 180 miliona, tako da $2500 po glavi, na tu populaciju, i nije malo.


Ne da nije malo nego je sokantno malo ! To je na godisnjem nivou i to bruto proizvod !

Nigeriji treba svega, to mu dodje kao trivijalan zakljucak. Naravno treba im sve ono sto nemaju, a kako mnogo toga nemaju, puno im treba. Cak i Nemackoj nesto fali, meni na pamet pada Maglev voz da recimo stignes iz Minhena do Hamburga za sat i frtalj.

Veliko siromastvo u Nigeriji je glavni razlog sto oni nece moci da investiraju u ravoj drzave. Naravno zbog nejednakosti i velikog broja Nigerijaca bice stvoreno par oaza civilizacije.

Da ne bude zabune ja uopste ne mislim licno da je tvoja ideja suluda, mislim, to sto zivis u Nigeriji - na kraju krajeva to je tvoj izbor.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 13:12 - pre 134 meseci
Citat:
Braksi:
Ono sto ja vidim u praksi je da gomila Kineza dolazi u EU, dok Indijci tradicionalno vole USA... znaci praksa te noskich demantuje.


Ne mislim da demantuje. Ono o cemu pisem sve vreme je imigracija ljudi koji imaju neku struku i iskustvo sa jedne strane ili kapital i vestine biznisa sa druge, ne imigracija cistacha, prodavaca u McDonaldsu i 7 eleven i slicno. Ima naravno i strucnjaka iz zemalja u razvoju koji rade u razvijenim zemljama, ali vecina radi nekvalifikovane poslove.
Za nekvalifikovane radnike je uglavnom bolje da zive u razvijenim zemljama, za kvalifikovane ne nuzno.

Najvece svetsko istrazivanje o expatima koje svake godine radi HSBC banka jasno pokazuje mogucnosti za strucnjake u zemljama u razvoju.
Evo nekih tekstova o tome:

http://www.expatforum.com/bank...ng-countries-report-shows.html

http://www.expatforum.com/arti...-incomes-new-survey-shows.html

http://www.expatforum.com/thai...attractive-for-foreigners.html

Lokalac ce dobiti povisicu sa 300 na 500 dolara, expat ce dobiti povisicu na platu koju je imao odakle dolazi.
Plus verovatno manji porez na prihod i brojne beneficije kao sto su povratne karte, smestaj, kola, skolarina za decu, bonusi i 13-ta plata...
Zasto ti Braksi mislis da toliki expati rade po svetu van razvijenih zemalja? Mora biti da su svi volonteri.





 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 13:31 - pre 134 meseci
au noskich otkrio su toplu vodu - za vecu platu ljudi odlaze u inostranstvo ?!
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.71.137.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 13:34 - pre 134 meseci
Citat:
Braksi:Veliko siromastvo u Nigeriji je glavni razlog sto oni nece moci da investiraju u ravoj drzave.


Ne bih se sa ovim u potpunosti slozio. Samo donekle si u pravu. Kada se ne bi kralo onoliko koliko se krade (sto na platama ministara i poslanika koji imaju stotine hiljada dolara mesecno prihode), do namestenih ugovora i drugih stvari, sve bi bilo mnogo bolje, ili bi barem krenulo ka boljem.

Suvise je jednostavno samo uzeti GDP i broj stanovnika i kazati "Nigerija je siromasna" ili "Afrika je siromasna". Daleko je veci problem neravnomernost rapodele. Tako danas imamo pomenute jadnike sa manje od dolara dnevno, i samo par stotina metara dalje one kojim anije nikakav problem iznajmiti kompletan B737 da prevezu svoju ekipu negde, pa kasnije nazad, i na vrhu one sa privatnim mlaznjacima (od kojih su, u Nigeriji, polovina razni svestenici).
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 13:59 - pre 134 meseci
Citat:
Suvise je jednostavno samo uzeti GDP i broj stanovnika i kazati "Nigerija je siromasna" ili "Afrika je siromasna". Daleko je veci problem neravnomernost rapodele. Tako danas imamo pomenute jadnike sa manje od dolara dnevno, i samo par stotina metara dalje one kojim anije nikakav problem iznajmiti kompletan B737 da prevezu svoju ekipu negde, pa kasnije nazad, i na vrhu one sa privatnim mlaznjacima (od kojih su, u Nigeriji, polovina razni svestenici).


Boze, jel ovo opis Nigerije ili Srbije ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 14:06 - pre 134 meseci
Citat:
flighter_022:
Citat:
Braksi:Veliko siromastvo u Nigeriji je glavni razlog sto oni nece moci da investiraju u ravoj drzave.


Ne bih se sa ovim u potpunosti slozio. Samo donekle si u pravu. Kada se ne bi kralo onoliko koliko se krade (sto na platama ministara i poslanika koji imaju stotine hiljada dolara mesecno prihode), do namestenih ugovora i drugih stvari, sve bi bilo mnogo bolje, ili bi barem krenulo ka boljem.

Suvise je jednostavno samo uzeti GDP i broj stanovnika i kazati "Nigerija je siromasna" ili "Afrika je siromasna". Daleko je veci problem neravnomernost rapodele. Tako danas imamo pomenute jadnike sa manje od dolara dnevno, i samo par stotina metara dalje one kojim anije nikakav problem iznajmiti kompletan B737 da prevezu svoju ekipu negde, pa kasnije nazad, i na vrhu one sa privatnim mlaznjacima (od kojih su, u Nigeriji, polovina razni svestenici).


Prijatelju, hajde da ne raspravljamo o cinjenicama. Cinjenice su da je Nigerija siromasna jer ima nizak pro capita, pro capita to bukvalno znaci po glavi znaci ono sto ti tvrdis da kad bi bilo jednakije rasporedjeno bili bi bogatiji, a statistika ti objasnjava da kad bi totalno jednako bilo podeljeno oni su i dalje veoma siromasni.

Investicije su bitne za razvoj ekonomije, ali je isto tako bitno i bitnije rekao bih kvalitetno i strucno stanovnistvo. Jer ako gledamo npr ko je su se zemlje razvile najvise to su one koje su imale tradiciju, a ne nuzno investicije. Tako je recimo Holandija bila srusena posle DSR, zatim su 50ih imali poplavu, ali Holandija je zemlja sa jako velikom tradicijom i iskusnim ljudima kojima je eto trebalo samo malo vremena da se priberu i stvore opet jednu od najnaprednijih zemalja sveta. A sa druge strane imas gomilu nesposobnih naroda kojima nikakve investicije ne pomazu. Stavise, korumpirana elita ih deli medju sobom.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 14:15 - pre 134 meseci
Razvijene zemlje su kao suplja zlatna statua. Naizgled blista, a iznutra nista.
Evo lista najvecih svetskih duznika:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Isto tako i na mikro nivou. Gradjani su naizgled bogati a duguju boga oca za kredite za kucu i kola, dugove studiranja, kreditne kartice...
Obicni robovi koji se dve nedelje godinje malo prosetaju. Ostalih 50 nedelja dirince. A ako nece da dirince na ulicu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela19.04.2013. u 15:44 - pre 134 meseci
Ako mislis da ta ista osoba koja je u kreditima do guse u razvijenom drustvu, moze da zivi mnogo bolje u ovom drugom grdno se varas. Zemljama u razvoju trebaju strucnjaci i sposobniji ljudi, a ne prosecni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Azija, Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19265 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.