Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs. Linux? Iskustva?

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 79972 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?19.07.2005. u 23:28 - pre 229 meseci
danasnja instalacija slackware-a 10.1 je trajala (na barton 2500+,512 ram masina) 9 minuta i 50 sekundi (sa formatiranjem svih particija 40gig diska).

ista masina je postala operativna na intranetu samo 10 minuta kasnije nastavljajuci rad na mestu na kojem je stala prilikom zamene hardvera. prosto je samo pregazena instalacija starog slekvera 9.1 ,prekopirani conf fajlovi... reboot da se proba da li je sve ok,jos jedan da se poprave path greske... i to radi....

ista masina rutira intranet 80-ak racunara,hostuje sve standardne linux servise (web,ftp,dhcp,ssh),iscrtava statistike za 8 hostova,hostuje cs 1.6 server,hostuje 2 shoutcast streaminga (sa internog hard diska),hostuje SER voip server,drzi squid za 60-ak korisnika.... i tako....

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 20.07.2005. u 00:44 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?19.07.2005. u 23:51 - pre 229 meseci
Eto nema vise BSOD nema zamrznotog traja nema maltretiranja, nema nerviranja birokratije i tranzicije i nema postavljanja ovakvih tema http://www.elitesecurity.org/t...ste-dali-para-gojku-za-licence
da si mene poslusao koristio bi onaj SuSE na poslu i ne bi lupao glavu sa windows-om, sta te briga zasto neradi ako ti SuSE zavrsava posao.

Nego oces sad napokon moci da posaljes taj ffsav?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?19.07.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Citat:
danasnja instalacija slackware-a 10.1 ...

Tranzicija u Srbiji nije sprečila instaliranje? LOL :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?19.07.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Citat:
caboom: voleo bih da elaboriras na ovu temu, pre svega da mi objasnis sta je za tebe "neprejebiv" server? i sta je za tebe cifra? i gde je prestigao unix i windows? i ... brojke, podaci, cinjenice, iskustvo, a ne slashdot citati.


Pa ono, za nekoga ko je imao iskustva u radu i sa unixom (freebsd i solaris), linuxom (necu nabrajati, ima previshe distroa) i windowsom, iz iskustva kazhem da je linux neprejebiv shto se tiche odnosa cene/kvaliteta. Naravno, freebsd je josh uvek neprevazidjen, ali ajde da pogledamo i cifre...

http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS00153905 (samo mi nemoj reci da je IDC slashdot sajt )

Citat:
Top Server Market Findings

* Year-over-year unit shipment growth of 13.5% - the lowest unit growth in two years - reflects moderating unit growth in the volume server segment and more difficult annual comparisons.

* Linux servers posted their eleventh consecutive quarter of double-digit growth, with year-over-year revenue growth of 35.2% and unit shipments up 31.1%. Customers continue to expand the role of Linux servers into an ever increasing array of workloads in both the commercial and technical segments of the market.

* Microsoft Windows servers showed strong growth, as revenues and unit shipments grew 12.3% and 10.7% respectively year over year. Significantly, quarterly revenue of $4.2 billion for Windows servers represented 34.4% of overall quarterly factory revenue, pulling even with quarterly revenue in the Unix server market.

* Unix servers experienced 2.8% revenue growth year over year and 5.0% unit shipment growth over 1Q04. Worldwide Unix revenues of $4.2 billion for the quarter, coupled with revenue and shipment growth, reflect continued IT investment in this server market segment.


Citat:
Linux Servers Surpass the $1 Billion Mark in Revenue for the Third Consecutive Quarter

Linux server revenue exceeded $1.2 billion in quarterly factory revenue in 1Q05 as Linux server revenues showed 35.2% growth, reaching 10.3% of overall quarterly server revenue - an all-time high, as a percent of total quarterly revenue. Worldwide investment in Linux servers for both technical and commercial workloads remains strong as Linux servers continue to expand their presence in data centers around the world. HP maintained its number 1 spot in the Linux server market, with 27.7% market share in terms of revenue, while IBM was second with 19.8%.


A kad smo vec kod HP-a, evo josh malo

Citat:
Overall Server Market Standings by Vendor

* IBM held on to its top ranking as HP moved into a statistical tie for number 1 in the worldwide server systems market with 28.3% and 27.6% factory revenue share respectively.

* Dell and Sun tied for third place in factory revenue with 10.8% and 9.9% share respectively. This is the third consecutive quarter that Dell and Sun have been within one point of market share as Dell experienced 16.6% year-over-year revenue growth while Sun’s revenues increased 2.7% when compared to 1Q04.

* In terms of unit shipments, HP maintained its number 1 position worldwide with 30.4% server shipment share. Dell maintained the number 2 spot in terms of worldwide server shipments with 24.5% share, growing shipments 17.4% compared to 1Q04.


I naravno...

Citat:
Unix Servers and Windows Servers Nearly Tied in Worldwide Revenue

Unix server and Windows server revenue was statistically tied in 1Q04. This is the first quarter in which this has occurred, reflecting increased IT spending in Windows servers to run a wide range of workloads. "Both platforms have a rich inventory of ISV applications, but Unix servers have traditionally gained more revenue from sales in the midrange enterprise and high-end enterprise server segments, based on their ability to support scalable workloads and high RAS levels for mission-critical-workloads," said Jean S. Bozman, vice president of Enterprise Computing. "The equal level of spending in both segments this quarter showed that Windows servers are gaining traction in the enterprise server space with a combination of deeper investment and richer configurations."



Ne bih da odem van ove teme, pogotovo da ne krenem sa Linux vs. Unix, jer toj diskusiji ovde nije mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?19.07.2005. u 23:59 - pre 229 meseci

Citat:
Pa ono, za nekoga ko je imao iskustva u radu i sa unixom (freebsd i solaris), linuxom (necu nabrajati, ima previshe distroa) i windowsom, iz iskustva kazhem da je linux neprejebiv shto se tiche odnosa cene/kvaliteta.


Aha, sad je već izmenjeno u "neprejebiv što se tiče odnosa cena/kvalitet" :)))

Drugo, nemoj da nam poturaš priču Unix = Linux. Svi dobro znamo ko se ponosi sa onim GNU i šta to znači.

Opet, nikako ti nama sa tehničke strane da kažeš po čemu je neprejebiv na serverima? Konkretno ako može, mani nas toga "iz iskustva.." a da ne kažeš na šta se to odnosi?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:00 - pre 229 meseci
Samo ne zaboravi Linux != Unix (makar to bio i FreeBSD)
Prica je Windows vs Linux a ne Windows vs Unix tako da ne pomesas to jedno sa drugim, a raspravu Linux vs Unix si ti doneo uvde.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:01 - pre 229 meseci
Citat:
Ne bih da odem van ove teme, pogotovo da ne krenem sa Linux vs. Unix, jer toj diskusiji ovde nije mesto.


hahahahahaha opet autogol znači :)

GNU/Linux je GNU/ samo kad odgovara :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:05 - pre 229 meseci
samo sam hteo da vam svima kazem, da sam sinoc doziveo ozbiljan krah masine kod kuce, zbilja je xp skroz odlepio,pritom je doc&settings/username folder doziveo opasan show, tako da je bilo vise nego smesno kopati po FOUND.XXX folderima trazeci inbox.dat koji je magicno emigrirao po hard disku

ipak sam nasao nesto sto je licilo na inbox.dat,trazeci ga po velicini,i gledajuci sta je u njemu...

sad naravno mozete da mi ne verujete,samo problem je definitivno u vga drajveru za gf4mx440 jer se zamrzavao 2-3 puta i windows je morao biti gasen na silu (reboot na dugme)

igrom slucaja suse na 2 particiji je radio bez problema, ali je sinoc,bas posle slanja zadnjeg posta, ES knorio i nije ceo dan radio.... ffsav cete naravno dobiti,tacnije ono sto bi moglo da se zove ffsav pa se igrajte do mile volje


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:06 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: Opet, nikako ti nama sa tehničke strane da kažeš po čemu je neprejebiv na serverima? Konkretno ako može, mani nas toga "iz iskustva.." a da ne kažeš na šta se to odnosi?


Tebi, trollu, nemam shta da objashnjavam, nisam tebi ni odgovarao, ti se pojavish u diskusiji samo u pratnji ostatka ekipe, inache sam se ne javljash... Ili chekash Dimkovica da iza njegovih ledja dobacujesh linuxovcima...

Cifre ste dobili, shta cete s njima da radite, dunno...

Citat:
Djaki: Samo ne zaboravi Linux != Unix (makar to bio i FreeBSD)
Prica je Windows vs Linux a ne Windows vs Unix tako da ne pomesas to jedno sa drugim, a raspravu Linux vs Unix si ti doneo uvde.


Hvala shto si mi rekao da Linux nije unix, moracu da zabelezhim to negde, da sluchajno ne zaboravim... Ili da se logujem sa freebsd-a, hoce biti verodostojnije?

Shto se tiche teme, samo sam izneo cifre koje je ekipa trazhila od mene. Eto vam cifre, zvanichne, lepe...

A sad mozhete da se vratite na temu wintendo vs LINUX
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:11 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: hahahahahaha opet autogol znači

GNU/Linux je GNU/ samo kad odgovara ))


Prochitaj naziv teme, popij chashu vode uz malo shecera, pa kad dodjesh sebi, sedi da kuckamo...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:14 - pre 229 meseci
Citat:
Tranzicija u Srbiji nije sprečila instaliranje? LOL :)


degeys, pazi... slekver sam reinstalirao iz 2 razloga...

1. zamena hardvera sa bas smesnog i jadnog,na daleko daleko bolji
2. inace je slek 10.1 u odnosu na 9.1 mnogo bolje odradjen u segmentu QoS-a pa sam ugrabio priliku da ubijem 2 muve odjednom...
3. masina koja je instalirana je jedna od 10-ak core servera u jednom velikom wan-u koga odrzavam... sve je linux,svi uredjaji su linux inside....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:15 - pre 229 meseci
@mkdsl:
I dalje čekamo tehničke argumente za servere..






[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.07.2005. u 01:18 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:17 - pre 229 meseci
Citat:
degeys, pazi... slekver sam reinstalirao iz 2 razloga...


Ma nisam te pitao zašto si reinstalirao. Nego kako to da tranzicija u Srbiji sprečava da se ukloni neispravan (neodgovarajući) softver sa mašine na kojoj se radi ozbiljan posao, a ne sprečava reinstaliranje softvera na drugoj? LOL

Ma daj čoveče, bolje ti je da odmoriš jedno 10 godina, da malo zaboravimo šta si sve lupao poslednjih dana.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:20 - pre 229 meseci
Citat:
Shto se tiche teme, samo sam izneo cifre koje je ekipa trazhila od mene.


Nemaš ti šta konkretno da kažeš pa se sad izvlači sa tim "evo vam linkovi, pa vidite šta ćete sa tim.."

Koji bedak :(
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:21 - pre 229 meseci
Uff ovo polako gubi smisao, mislim da ce te da nastavite bez mene, pozdrav i uzivajte.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:25 - pre 229 meseci
1. firma A je firma, a firma B je organizacija...
2. racunar u firmi A je dobio ono sto su mu dali ovi koji su davno ugovarali posao sa KAV. iskreno me nadublje ne interesuje poslovni aranzman iste srpske kombinacije,samo dobio sam sta trebam da instaliram i instalirao... naravno da originalni win nije kriv za to,ali nisam ni ja kriv sto je rukovodeci menadzment IT nepismen, te trazi molbe-zalbe-dopise-prepise za BILO sta sto bi meni ,kao adminu u jednom za nase uslove uspesnom preduzcu, bilo potrebno a zarad 100% efikasnosti sistema koji odrzavam.... (zbilja bih ti do tancina objasnio to, ali mi je mrsko da spominjem neke ekstra srpske debilizme...stvarno nema potrebe)

najlakse bi bilo staviti krek key na novi avp, i super, milina, svima lepo.... ali to nije poenta
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Poenta je da si ti budala koja nije skontala da će biti ismejana zbog toga što krivi kernel Windowsa NT za nestabilnost, a cela priča veze sa tim nema.

I to je sva priča, a ti nastavi o tranziciji do sutra isto kao i kolega mkdsl što lupi da je Linux neprejebiv na serverima, pa posle "A ne, ne, samo tetki da odnesem lek.."

Vi ste linuxovci, na ovom forumu, teška beda.

Mene je već pomalo blam što vi uopšte i koristite kompjutere za bilo šta, jer nam je to zajednička stvar. Kako li je tek normalnim ljudima što koriste i Linux, a zbog vas, ne smem ni da pomislim.

Teška je nesreća da su od čitave Linux zajednice, ljudi kao vi - najglasniji. Goru reklamu i podršku Linux nije mogao imati. MS-ovo trešovanje Linuxa mala je stvar u poređenju sa onim kako ga vi blamirate.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.07.2005. u 01:47 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:31 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl
Tebi, trollu, nemam shta da objashnjavam, nisam tebi ni odgovarao, ti se pojavish u diskusiji samo u pratnji ostatka ekipe, inache sam se ne javljash... Ili chekash Dimkovica da iza njegovih ledja dobacujesh linuxovcima...


Jesam ja ono baš tebe pre par dana učio kako se koristi OLE u OpenOffice?

Hvala, a držim da je takva prosta stvar više nego tvoje prazno laprdanje.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.07.2005. u 01:43 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:46 - pre 229 meseci
Citat:
Poenta je da si ti budala koja nije skontala da će biti ismejana zbog toga što krivi kernel Windowsa NT za nestabilnost, a cela priča veze sa tim nema.


ok,u pravu si,mama ti je....

(izvinjavam se zbog ovakvih reci,samo ovo je ne-znam-ni-sam koji put da degejs truje u njegovom stilu,ups morao sam da obrisem,stvarno nisam tako kod kuce vaspitan)


[Ovu poruku je menjao xtraya dana 20.07.2005. u 01:54 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?20.07.2005. u 00:51 - pre 229 meseci
Bilo je to u nekoj zemlji tranzicije
na brdovitom Balkanu,
ispala je budalama
četa linuxovaca
u jednom danu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 79972 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.