Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs. Linux? Iskustva?

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79735 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 17:41 - pre 242 meseci
Ma jok, tu ste više vi navalili na slobodne aplikacije. Evo, ti na primer koristis Lisicu, zar ne? :)
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.informatik.uni-erlangen.de



+27 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 17:53 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:
Iskreno, meni je izuzetno čudno ono što Časlav priča, da ne kažem da mi je teže da i poverujem. Evo zašto:

Nema potrebe da ti bude čudno, rekao bih da je lako objašnjivo :)

Već sam naveo, hm, „nekooperativan“ stav administratora IksPea, što svakako smanjuje broj ljudi tamo. Slažem se da je jasno kao dan da kada bi dozvoljavali igranje, da bi u tim kabinetima bilo ohoho gužve u večernjim satima :)

Pored toga, stav nastavnog osoblja orijentisanog oko informatike je izgleda negativan što se tiče Vindouza (gle čuda :) Npr. na jednim od vežbi, kolega drži laptop pod IksPeom, sa Vizual-nečim otvorenim. Gleda to asistent, pa pita „Koliko vas ovde koristi Vindouz za programiranje?“. Diže ruke nekoliko njih od 20 ljudi, a asistent će „Zašto radite tako? Znate li koliko superračunara radi pod Vindouzom?!“ Mislim, da je glup komentar, jeste :)

Zatim, jasno je da ako program ne postoji za Linuks, a potreban je (građevincima, mašincima, itd.), oni neće ni moći da koriste Linuks (bar dok koriste taj program :) Pored ovih kabineta opšte namene, postoje specijalni kabineti u kojima se radi sa takvim programima (pošto koštaju do zla boga :) Video sam npr. kabinet u kome se ne radi ništa drugo do Solid Edge, a mašine su pod Vindouzom 2000.

Ono što je, po meni, ali ne i po tebi, vrlo bitna stvar je: kada studenti imaju sve potrebne programe i pod Linuksom i pod Vindouzom, i kada su malo „pogurani“ (ali ni izbliza naterani!) od strane nastavnog osoblja da koriste Linuks, oni masovno biraju Linuks.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
195.178.35.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 17:56 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:
Predavanja i vežbe su prilagođeni ovim programima na Windowsu. Koji crni Linux i Unix :)))
- studenti društvenih nauka uglavnom koriste Word na Windowsu, ponekad i Excel. Mogli bi ladno da koriste i OpenOffice, ali sumnjam da su uopšte i čuli za isti.
- studenti tipa ekonomija - Excel i Word, Simply Accounting.. mogli bi ladno da koriste i OpenOffice, ali sva predavanja i vežbe su prilagođeni kombinaciji Excel i Word. Što se tiče programa tipa Simply Accounting, tu i nemaju izbora pri izradi asajmenata.


Pa u tome i jeste problem, i ne vidim iz svega ovoga zašto je windows bolji od linux-a, i to potvrđuje jedan moj prethodni post, u kome kažem da microsoft ima monopol nad obrazovnim institucijama (škole, fakulteti...) i da je to jedan od glavnih razloga zašto je windows korišćeniji od linux-a.

Citat:

Dalje, svi ti ljudi imaju kod kuće komp sa Windowsom, pa šta očekuješ da će da koriste?


Još jedan dokaz monopola microsoft-a.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 18:20 - pre 242 meseci
A monopoli su protivzakonita rabota...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 19:03 - pre 242 meseci
Citat:
u kome kažem da microsoft ima monopol nad obrazovnim institucijama (škole, fakulteti...)

A-a, nije to zbog "monopola", nego činjenica da ljudi neće da drže predavanja o nečemu što koristi 1% vlasnika računara na svetu :p
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 19:22 - pre 242 meseci
Ma neee, trebali bi studenti da uče kako se radi u nekim anonimus aplikacijama, pa kad završe školu, lepo da to stave na rezime, a sa npr. Photoshopom da budu na sistemu - šta je to?

Citat:
Ma jok, tu ste više vi navalili na slobodne aplikacije. Evo, ti na primer koristis Lisicu, zar ne? :)


Tačno. Ali, opet, koristim je na Windowsu :) A i Lisica beše ono nastala otvaranjem koda Navigatora, isto kao i OpenOffice iz Star Office :)

P.S.
popaje, ponovi još neki put da su monopoli nezakoniti, pa ćemo možda da ti poverujemo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
195.178.35.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 19:49 - pre 242 meseci
Citat:
degojs: Ma neee, trebali bi studenti da uče kako se radi u nekim anonimus aplikacijama...


Sto annonymous aplikacije, hoćeš da kažeš da su linux i recimo oo.org annonymous aplikacije??? Pa ako ih kako ti kažes koristi oko 1% ljudi, a to nije tačno, bar ne za openoffice sigurno znam.

Drugo ne možeš razmišljati i gledati tako, mislim možeš, ja ne mogu da ti zabranim da misliš kako hoćeš, ali tu se opet pokazuje monopol m$-a... Ti ljudi nebi koristili samo win i nebi to bile tolko malo korišćene aplikacije, da M$ nema taj monopol i propagandu. Ja pokušavam kolko mogu da linux približim ljudima kolko mogu, i da im pokažem da to nije ništa strašno, i da većinu običnih poslova mogu i tu završiti.

Recimo moj ćale podjednako kapira linux kao i windows, jer mu to uporedo objašnjavam, a čovek 50 i kusur godina nije mnogo toga znao o kompjuterima, a još manje o M$ Win OS-u, jer je veći kontakt sa kompovima imao na fakultetu još 70-ih godina... Što pokazuje da nema neke velike razlike, ako čovek nije opterećen navikama....
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 20:38 - pre 242 meseci
Aha, monopol - primećujete li kako je vama na sve skoro odgovor - "e to je zbog monopola". Ma šta to koga briga zbog čega? Uvek su vam tako neka objašnjenja.. da ne kažem da ste dosadni sa tim - jer to ne menja stvari mnogo.

I Sony se pojavio pre XBOX-a, zauzeo tržište i slično, pa MS na razne načine pokušava da se probije. I ne ide im toliko loše, zar ne? E sad da je XBOX besplatan, kao Linux u odnosu na Windows, pitam se kako bi tek onda bila stvar? I nisam čuo da toliko kukaju kao vi na to što je Sony pre izašao na tržište, što ga je držao čvrsto kad je MS odlučio da tu uđe..

E pa šta da vam radim, nije Windows došao u tu poziciju uredbom države. Pogledajte Firefox - nema problema da se širi uprkos tome što Windows dolazi sa IE, zar ne? Dakle, samo neka se ponudi kvalitet i cena ($0) i neće tu biti problema.

Postavlja se pitanje, šta ovde obični ljudi imaju od toga da pređu na Linux? Cena im nije faktor bre, Windows ne "košta" ovde kao kod nas, pogotovo kad se dobije uz računar, ama ljudi i traže Windows na računaru, probaj da mu prodaš Linux kompjuter :). A učenje novog OS jeste mnogo veći problem, još kad nemaš koga od komšija ni da pitaš kako da podesiš nešto.. treba li nekog kriviti zbog toga što više voli svoje vreme da potroši na pecanje, opijanje, kupovinu po molu.. :)))

Citat:
Pored toga, stav nastavnog osoblja orijentisanog oko informatike je izgleda negativan što se tiče Vindouza (gle čuda :) Npr. na jednim od vežbi, kolega drži laptop pod IksPeom, sa Vizual-nečim otvorenim. Gleda to asistent, pa pita „Koliko vas ovde koristi Vindouz za programiranje?“. Diže ruke nekoliko njih od 20 ljudi, a asistent će „Zašto radite tako? Znate li koliko superračunara radi pod Vindouzom?!“ Mislim, da je glup komentar, jeste :)


Što se programiranja tiče, po meni, najuzbudljivije i najbolje programiranje, za ove računare koje mi koristimo po kućama, se sreće u - igricama. Grafika, animacija, zvuk, AI, mrežno programiranje.. sve oblasti su tu: igrice su prava programerska remek-dela. A tu je situacija poznata, tako da mi je totalno besmisleno pričati o tome..

Vama naravno ostaje da kažete da su igrice bezveze, ali, po meni, to je programiranje i po.

Na Windowsu ima valjda milijardu aplikacija, od profesionalnih do onih manje profesionalnih, komercijalnih i besplatnih, tako da ne znam koja je to priča o programiranju što taj priča.. Pa jeste, superkompjuteri :)

(btw, ko će pobediti u finalu, evo sad poluvreme 0:0?)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 21:09 - pre 242 meseci
1:0 za Grke bato :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 21:21 - pre 242 meseci
http://www.codeproject.com/lounge.asp?msg=867268#xx867268xx
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
195.178.35.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 21:31 - pre 242 meseci
Grci mora da pobede, kakav Portugal!

Nego da se vrnemo mi na temu... Nisam nešto primetio da je XBOX tolo popularan, ljudi uglavnom koriste SP 2, a M$ tek pokušava da uđe na tržište igračkih konzola.
Što se firefox-a tiče, i ja ga koristim , jedini razlog zbog koga se on lakše probija na tržište je to što da bi neko instalirao firefox ne mora ama baš ništa da zna o PC kompjuterima, skine sa neta, pusti setup... eto za 20min firefox je na njegovom kompjuteru. Dok je za linux malo komplikovanije, prvo mora da se bakće sa particijama, pa onda da skonta novu filizofiju os-a... Ili da plati nekog da mu to uradi. Što se tiče hardware-a situacija je sledeća, ono što sam distro prepozna, to je ok, a ostatak je za windows korisnika koji je navikao na filozofiju plug&pray malo komplikovano, mada posle 10-20 instalacija hardware-a čovek navikne, i sve je ok.
Primer da windows kao os ne valja je jedan modem kod čoveka, koji sasvim normalno radi, jedino čim mu otvoriš port odma pošslje ERROR, a glupi nam windows to ne sme ni po koju cenu da preskoči, i ni makac. Doneo sam isti modem kod mene, malo sam promenio konfiguraciju za pppd, i voala, radi . Zato ja više volim da sam mogu da podesim sve kako mi odgovara, a ne da moram da pratim šablone koje mi je neko drugi odredio.

Da malo proširim temu. Windows ima čudnu osobinu da sa svakim boot-om povećava svoju registry bazu, tako da je neupotrebljiv već nakon godinu dana. Kod linuxa se tako nešto nikad neće desiti. Imam ovaj Slack 9.1 od kako je izašao, sad razmišljam da samo uradim update na slack 10.0, nekako me uvek mrzi da gazim sistem, jer neretko nešto izgubim...

Da ne dužim, i mene mrzi više da kucam, a i vas da čitate, idem nešto korisno da radim
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 21:49 - pre 242 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Windows ima čudnu osobinu da sa svakim boot-om povećava svoju registry bazu, tako da je neupotrebljiv već nakon godinu dana. Kod linuxa se tako nešto nikad neće desiti.


Kako li se te katastrofe nikad meni ne dese nikako mi nije jasno...
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 22:32 - pre 242 meseci
Cudo je jedno kako linuxovci pljuju po windowsu, sto je najgore to rade sa tolikom dozom mrznje ili cega vec da posle pricaju i sta je tacno i sta je netacno.
Zapravo ja sa win-om nemam nikakvih problema evo ja imam XP vec 2 godine i sasvim mi OK radi, ja ne kapiram zasto samo kod vas nesto nevalja ili slicno?

Prvo linux NIJE za desktop upotrebu vec za druge stvari, to sto su se svi odjednom povampirili to je druga prica. U svakom slucaju da linux industrija ima monopol taj open source bi odavno umro, tj. svaka distribucija bi se placala bar ove "aktuelnije". Plus sto morate da platite nekoga da vam podesi sve, evo kod mene nista ne radi zato sto ja ne mogu da nadjem odgovarajuce drivere, a ne zanima me da ceprkam i da citam 10 dana da bih shvatio kako da namestim nesto.

Sve u svemu linux-ovci su postali malo fobicni na rec win i na ms...
Cim cuju to odmah je to sve lose uzasno itd...
Pricajte vi sta hocete ali win za desktop upotrebu je zakon dok linux na tom planu nema sta da trazi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 23:11 - pre 242 meseci
Citat:
Zapravo ja sa win-om nemam nikakvih problema evo ja imam XP vec 2 godine i sasvim mi OK radi, ja ne kapiram zasto samo kod vas nesto nevalja ili slicno?


Pa paceri.. šta drugo? Pazi kad ne umeju da koriste Windows, nego im svaki čas BSOD, ne mogu da sastave 7 dana bez reseta, registry ih zeza, drajveri im ne rade.. hehe Da ih nema, ne bi čovek ni znao za te tolike probleme :)

A onda kažu - ne koriste oni Windows :))))

Pa tu baš lud zbunjenog..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?04.07.2004. u 23:32 - pre 242 meseci
Citat:
degojs:  Da ih nema, ne bi čovek ni znao za te tolike probleme :)

A onda kažu - ne koriste oni Windows :))))


E, ova ti je ka' Njegoševa. Niko od njih ne koristi Windows, ali im se BSOD javlja na svaka 2 minuta a virusi ih ojadiše. Bolje da ja više ne instaliram Linux, jer će i meni to početi da se dešava, hehehe...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?05.07.2004. u 00:49 - pre 242 meseci
Citat:
weB_KiLeRPricajte vi sta hocete ali win za desktop upotrebu je zakon dok linux na tom planu nema sta da trazi.
Govoris generalno ili za neke odredjene ciljne grupe? Ja licno koristim Knoppix 3.4, koga sam platio 1 E, koji se na mojoj masini (Duron 1.1G, hdd 40G, RAM 256MB, graficka nVidia 32MB) instalirao za manje od 10 minuta i ZA MOJE POTREBE ima sve i radi sve, BEZ IKAKVIH DODATNIH PODESAVANJA, ni sa moje strane a kamoli da nekoga placam za to! Zasto bi sada ZA MENE win bio zakon? Ako pak nisam ciljna grupa na koju si mislio, kazi, da bude jasnije.

Sa druge strane, nikad ne pljujem niti sam pljuvao MS. Poceo sam sa njim tamo negde pre 20 godina, DOS, cak sam radio i sa ACAD-om za DOS. Ali, stvari su se promenile, dosla je pravna drzava, legalizacija softvera, i malo po malo 'skrenuo' sam u Linux. Sa druge strane, MS je napravio mnogo nepopularnih poteza i ljudi su poceli da ga ne simpatisu. Prakticno, MS je sam sebi najvise stete naneo. Druga je stvar sto je on jos uvek najrasireniji i sto najvise programa ima za njega itd. Pa i benzin je najrasireniji kao pogonsko sredstvo kod automobila, a svi znamo da je stetan za okolinu, ljude itd.

Stalno nas proglasavate za neke manijake ili slicno, koji ne znaju sta govore, a sirom Interneta se mogu procitati vrlo zanimljive stvari koje su u suprotnosti sa vasim tvrdnjama. Primer: "In another sign competition is heating up in the software industry, Microsoft Corp. has slashed prices by more than half for Paris City Hall as the French capital considers switching to low-cost open-source programs." http://www.portervillerecorder.../07/03/ap/hitech/d83ilcs00.txt Pa kako se pobogu takmicenje zahuktava kad vi tvrdite da je MS neprikosnoven, pobednicki, nadmocan, nepobediv i tome slicno? Wimbldon se dogadjao ove godine pomocu Linuxa, tako sam bar citao. Ima toga jos, ko hoce da vidi...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?05.07.2004. u 08:06 - pre 242 meseci
Citat:
Dragi Tata: E, ova ti je ka' Njegoševa. Niko od njih ne koristi Windows, ali im se BSOD javlja na svaka 2 minuta a virusi ih ojadiše. Bolje da ja više ne instaliram Linux, jer će i meni to početi da se dešava, hehehe...


Pa ne koristimo......a to znamo zato sto nas windblows korisnici stalno zovu da im popravimo kompjutere kad im se dogodi s***** jer znaju da posto koristimo Linux, mora da smo pametniji od njih...;)


Citat:
weB_KiLeR: Cudo je jedno kako linuxovci pljuju po windowsu, sto je najgore to rade sa tolikom dozom mrznje ili cega vec da posle pricaju i sta je tacno i sta je netacno.
Zapravo ja sa win-om nemam nikakvih problema evo ja imam XP vec 2 godine i sasvim mi OK radi, ja ne kapiram zasto samo kod vas nesto nevalja ili slicno?



A cuj......kad je nesto s***** ti pljujes po tome da se drugi ne bi zajebali...;)
Ustvari mi cinimo uslugu covecanstvu...jer sve vise ljudi napusta taj skart od OS-a i prelazi na prave stvari....zamisli sta bi bilo kad ne bi pljuvali,...:)

Citat:
weB_KiLeR
Prvo linux NIJE za desktop upotrebu vec za druge stvari, to sto su se svi odjednom povampirili to je druga prica. U svakom slucaju da linux industrija ima monopol taj open source bi odavno umro, tj. svaka distribucija bi se placala bar ove "aktuelnije". Plus sto morate da platite nekoga da vam podesi sve, evo kod mene nista ne radi zato sto ja ne mogu da nadjem odgovarajuce drivere, a ne zanima me da ceprkam i da citam 10 dana da bih shvatio kako da namestim nesto.



To sto ti mislis mozes okaciti macku o rep. Kad budes intenzivno koristio Linux i spoznao njegove mane onda mozes diskutovati.
Tvoja lenjost da citas dokumentaciju i nesposobnost da razumes istu je totalni dokaz da nisi merodavan da govoris o tome.
Linuxovci su sa druge strane vecinom godinama koristili taj shit zvani windows i dobro znaju o cemu pricaju...:P


Citat:
weB_KiLeR
Sve u svemu linux-ovci su postali malo fobicni na rec win i na ms...
Cim cuju to odmah je to sve lose uzasno itd...



Hahahahahaha,,,,,ajd navedi mi nesto dobro sto ima da se cuje o micru i softu i windblosu



Citat:
weB_KiLeR
Pricajte vi sta hocete ali win za desktop upotrebu je zakon dok linux na tom planu nema sta da trazi.



Hahaha....ubedljivo najdebilnija izjava na advocacyju.....sto je veoma tesko postici.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?05.07.2004. u 14:57 - pre 242 meseci
Citat:
weB_KiLeR: Pricajte vi sta hocete ali win za desktop upotrebu je zakon dok linux na tom planu nema sta da trazi.


Pa ako ćemo da teramo mak na konac, Linux ne blista ni na serverima, ali za desktop je zaista neupotrebljiv.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?05.07.2004. u 15:00 - pre 242 meseci
Citat:
axez:
To sto ti mislis mozes okaciti macku o rep. Kad budes intenzivno koristio Linux i spoznao njegove mane onda mozes diskutovati.
Tvoja lenjost da citas dokumentaciju i nesposobnost da razumes istu je totalni dokaz da nisi merodavan da govoris o tome.
Linuxovci su sa druge strane vecinom godinama koristili taj shit zvani windows i dobro znaju o cemu pricaju...:P


Ne slazem se sa tobom, mislim da vecini prosecnih korisnika treba jednostavan ii prilagodljiv operativni sistem koji se lako podesava. Prosecni korisnik nema vremena da cita silnu dokumentaciju i da potrosi mesec dana da bi namestio operativni sistem, gledaj to sa $$$ stanovista, taj covek radi i zaradjuje i njegov sat rada kosta $$$ zelembaca, pa sada ti vidi za 2-3 dana prada on kupi sebi windows i ostatak meseca je u plusu. Nisu svi profiprofi admini ili programeri pa da im je racunar sam po sebi profesija. I na taj asprekt puca MS a to je laka upotrebljivost, pa ako zelis linux da uzmeoveliki deo trzista morace da krene MS politikom "user friendly" srecom pa postoje neke distribucije koje teze ka tom polju , tako da slack nikada nece biti distribucija prosecnom korisniku u to sam uveren
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?05.07.2004. u 15:15 - pre 242 meseci
Citat:
Dragi Tata: Pa ako ćemo da teramo mak na konac, Linux ne blista ni na serverima, ali za desktop je zaista neupotrebljiv.
Znaci - ja (i meni slicni) za tebe ne postojim? OK, to si posteno rekao, sad mi je jasno. Zbogom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79735 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.