Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Robotska kosilica za travu

[es] :: Elektronika :: Robotska kosilica za travu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
87.116.166.*



+1454 Profil

icon Re: Robotska kosilica za travu02.10.2023. u 22:48 - pre 7 meseci
Dakle on kosi zvezdasto unakrsno i onda na kraju obiđe uz samu žicu koliko sam ukapirao. Ima tu još posla da se uštima. Bambus ogradice oko voćki koje imaju udubljenja, krtičnjaci da se prebace u rupe a ima ih, žica malo da se popravi gde treba, doda još klinova (napraviću ih od žice koja će da bude vijugavada se ne izvlači iz zemlje itd. Zamalo da uzmem još jednog novog za 20 evra koji ne radi. A kod njih je fora da sve mora da bude spojeno instalirano i tek tada može da se upali.

Prilikom jučerašnjeg košenja se zgažena šišarka zaglavila iza diska koji rotira i iskoči hardver eror :D

I garažu moram da mu osmislim za letnji period planiram od bambusa kućicu i odozgo zemlja sa travom tj korovom tj bršljenom. Biće tu još zezanja da sve bude glatko i kao sa reklame.

Evo i jedan dobar link sa objašnjenjem šta kako tu vidim i da je bitan polaritet na bazi za graničnu žicu i koja živa ide ispod baze (u smeru sata) pa me zezao kada treba da se puni. A prilikom testiranja išao na punjač iz prve.
https://www.boards.ie/discussi...-20v-1000m2-robot-mower-review

Kada pokosi onda to mesto požuti i deluje kao da nema trave. To je u stvari koren te divlje trave/korova on je žute boje ima u videu kada snimam izbliza.




[Ovu poruku je menjao bordzija dana 03.10.2023. u 00:00 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6826
109.245.207.*



+1454 Profil

icon Re: Robotska kosilica za travu15.10.2023. u 19:41 - pre 6 meseci
Testirao sam robotsku kosilicu i po mraku isto radi kao ping pong odbija se i kosi do žice. Negde na netu sam video da je baš bitan polaritet na bazi kako se spaja. Isto je bitno da se ne zakopava žica jer je tada robot ne detektuje.

Ima caka da se to sve uštimuje kako treba i onda nema zime.

Bio sam u okovu imaju štilovu robot kosilicu i podium na kome može da se proba. Isto radi sa žicom koja je graničnik.

Naravno nemaju rezervne noževe u ponudi. Očekuju da neko iskešira 1000-2000 evra a nemaju rezervne noževe koji traju jedno košenje od 20 ara. Besmisleno.

Da dodam kako moraju sa noževima i šrafovi da se menjaju jer se obruse na kamenčiće i neravnine, na ivičnjake prilikom rada.

Ja sam nešto razmišljao one skalpele strugače da uzmem i koristim ali su specifični noževi imaju sa obe strane oštricu koliko vidim. Motor vrti levo i desno naizmenično vidi se da su isto pohabani vrhovi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Robotska kosilica za travu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3306 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.