Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)

[es] :: Elektronika :: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)

[ Pregleda: 1272 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
194.47.241.*



+166 Profil

icon Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)10.11.2023. u 11:34 - pre 5 meseci
Pozdrav drustvo,

nije bas da je elektronika ali je svakako sastavni deo svakog elektronskog uredjaja - kuciste.
Razvijam uredjaj koji ce na kraju zavrsiti u rek 19" ormaru iako mu je dubina svega 50mm. Na lednjom panelu ce biti bruka SMA i DB25 konektora kojima ce biti pakleno prici od pozadi, obzirom da je dubina uredjaja koji ce biti montirani iznad i ispod ove moje kutijice prilicno velika. Jedna od opcija je da se ovaj moj demontira sa prednje strane i onda igra sa kablovima. Druga opcija je da se nadje komercijalno nabavljiv koncept koji obezbedjuje ili slide out (meni nepozeljan koncept jer trazi šine od gotovo metar duzine zarad izvlacenja od 20-30cm) ili otvaranje celog uredjaja kao vrata, sa nekako implementiranim sarkama sa leve ili desne strane. Postoji neki slican koncept sa sarkama dole (slika) ali u ovom slucaju on ima manjkavost jer ce ova bruka SMA i LPT da napreze kablove (i sam bekpanel) koji su prilicno kruti i udaraju u uredjaj gore ili dole, zavisno od lokacije sarki.

Kuciste razvijenog uredjaja je standardno 19" 3U visine.

dakle, poznaje li iko neki komercijalni koncept koji odgovara ovom zahtevu? Ima slicnih resenja kod optickih plastičnih kutija razlicite namene ali se bave tankim, lakim i fleksibilnim vlaknima kojih ovde nema u prici.


 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)10.11.2023. u 12:17 - pre 5 meseci
Mislim da ti trebaju ne samo sine od 1m, vec i ceo koncept koji ukljucuje "cable management arm". Onda imas i strain relief u prici, jer se kablovi oslanjaju na tu ruku, i imas opciju da (malo) izvuces uredjaj a "ruka" drzi kablove tako da se lepo izvlace i vracaju.

Alternativa je da (skoro) svi kablovi idu ka napred, NEBS komponente to rutinski rade.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
194.47.241.*



+166 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)10.11.2023. u 13:38 - pre 5 meseci
Iskreno, model sa sinama mi apsolutno ne odgovara, do te mere da ako treba da izaberem fiksiranje uredjaja po standardnom receptu kao alternativu sliderima, ja cu je izabrati pre nego slider koncept.
Kad bih nasao "vrata" model strain relief problem bi se resio sam od sebe, obzirom da kablovi prilaze uredaju sa boka a ne direktno od pozadi...
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)11.11.2023. u 13:08 - pre 5 meseci
Imam neka kucista koja odgovaraju prvoj slici ali nemaju sarke. Cini mi se Iskrin lampas iz nekoliko dela, odnosno nekoliko takvih kucista od metala, lima... Cim budem uspeo da mu pridjem slikacu ali do tad, lici na ovo: https://www.diyaudio.rs/topic/6189-pojacalo-iskra-za-razglas/
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)13.11.2023. u 01:30 - pre 5 meseci
Acika,

DSL je u švedskoj.
DSL-u treba profi oprema širine 19".
-------------------------

Tako da, ako Iskrin Lampaš ne odgovara,

ja preturio kucu, tražim kuciste od Rudi Čajevac iz 1958,
imao sam ga negde.
----------------------

@DSL

RITAL katalog jesi li prostudirao?

https://www.google.com/search?...iw=1525&client=firefox-b-e
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
194.47.241.*



+166 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)13.11.2023. u 07:21 - pre 5 meseci
Heheh, nista bec Cajavca...

Gledao sam Rital ali ne nadjoh nesto mnogo prakticno.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)13.11.2023. u 08:27 - pre 5 meseci
Citat:
Razvijam uredjaj koji ce na kraju zavrsiti u rek 19" ormaru iako mu je dubina svega 50mm.

Citat:
...kojima ce biti pakleno prici od pozadi, obzirom da je dubina uredjaja koji ce biti montirani iznad i ispod ove moje kutijice prilicno velika.

Da li si razmisljao da povecas dubinu kucista sa 50mm na dubinu dovoljnu za lak prilaz zadnjem delu? U racku ima mesta.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
194.47.241.*



+166 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)13.11.2023. u 08:53 - pre 5 meseci
Dizajn u tom smislu je zakljucan i nema promena. Modifikacija koja bi uračunala promenu kućista bi previse uticala na promenu dizajna unutar kutije, na PCB sendviče, itd.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)13.11.2023. u 09:14 - pre 5 meseci
Onda mozete investirati u dobar klizni sistem za uredjaj koji se montira ispod ili iznad tvog - na taj nacin ces imati vise mesta za montazu, a neces morati da se brines o naprezanju kablova tvog uredjaja jer je fiksno montiran.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)13.11.2023. u 09:32 - pre 5 meseci
Pa za 19". Ne bih pisao tek da pisem... Ovaj deo izgleda najgrublje, a ima ih jos 5 ili 6. Jedan deo je razbusen samo za tinjalicu i prekidac, cini mi se.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
194.47.241.*



+166 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 06:25 - pre 5 meseci
Aco, nije stvar u samom kucistu - Kuciste mozes kupiti i naruciti na vise lokacija diljem sveta.
Ja ga stavise i dizajniram i saljem na izradu.
Poenta je da ne mogu da nadjem na trzistu resenje koje podrazumeva "vrata sistem" koji bi olaksao manipulaciju silom kablova onom ko bude instalisao i eksploatisao ovaj uredjaj koji ce se napraviti u n komada, gde je n broj od 1 do k.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 06:36 - pre 5 meseci
Nisi ti najbolje razumeo Aciku.
Ipak, ima on baš to što tebi treba.

Citat:
DSL: dakle, poznaje li iko neki komercijalni koncept

Kako da ne.

Evo Acika ti šalje DHL-om:

"Original NEW NEW NEW slotted part for mounting 75 pieces of DB25 connectors, Case Width 19"
- Free shipping from Serbia to Sweden! Delivery to home address! Be sure to be at home!

Enjoy our delivery.
Your DHL Expert!



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 08:29 - pre 5 meseci
Citat:
DSL:
Aco, nije stvar u samom kucistu - Kuciste mozes kupiti i naruciti na vise lokacija diljem sveta.
Ja ga stavise i dizajniram i saljem na izradu.
Poenta je da ne mogu da nadjem na trzistu resenje koje podrazumeva "vrata sistem" koji bi olaksao manipulaciju silom kablova onom ko bude instalisao i eksploatisao ovaj uredjaj koji ce se napraviti u n komada, gde je n broj od 1 do k.



Ne se sekiraš, će ti rešim problem bez frke. samo mi diskretno dostavi podrobni zahtev
i opis problema i dobijas super resenje. Ipak sam mnogo toga ja sreo za ovih nekoliko
godina iskustva.
Jedino što ti je neophodno je realni izvor finansiranja N puta, koji će me obradovati.
Sve se može rešiti sa ovo: https://cdn.punchng.com/wp-con...s/2021/05/15064920/dollars.jpg
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 08:43 - pre 5 meseci
Ja ne znam koji ti je komercijalni model @DSL, ali mislim da resavanju pristupas pogresno.

Ti si osmislio resenje gde kuciste izgleda na odredjeni nacin, hoces da to kuciste stoji u standardizovanom ormanu i ocekujes da se problemi upotrebe rese ne optimizacijom tvog proizvoda, vec izmenama u konstrukciji ormana - koji je, kao sto rekoh, standardizovan. Ovo, za pocetak, pretpostavlja, da svako ko kupi tvoj proizvod mora da kupi i namenski orman za njega. Orman trazi prostor na podu, koji vecina nema i nece ga kupiti za jedan uredjaj. Oni kojima treba ga, najcesce vec imaju - i opet ga nece kupiti za tvoj uredjaj, tacno taj koji si ti zamislio da ima "vrata sa strane". Dalje, oni koji imaju vise ormana ih obicno drze jedan pored drugog, vrata sa strane ne postoje jer su neupotrebljiva - pored je sledeci rack.

Cak i scenario da imas samo jedan rack, pa da zamenis isti za taj koji se tebi svidja, sa vratima sa strane je nezgodan. Reci musteriji "ugasi svu opremu, sve povadi iz reka, pa sve prepakuj u novi rek - da bi koristio moj uredjaj, to je bas veliki zahtev.

Tvoj model je da neko ko hoce da kupi taj uredjaj mora da zeli da ima rack, ali da ga nema, da ce da kupi tacno jedan model i da ima tacno jedan orman i da zadrzi i dosta mesta oko njega, sa obe strane, jer tebi je tako zgodno. Po meni, to je bas veliki zahtev ka musteriji.... nerealan. Zato kazem, pre ce ti ovo funckionisati da napravis da tvoj uredjaj radi u standardnom ormanu, nego da se kupac prilagodi tvom uredjaju.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.ipv4.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 09:07 - pre 5 meseci
Ne znam kakvo je raspoloženje na tvojoj firmi, ali na firmi u kojoj sam radio, to bi rešili jednostavno(pravili smo FM i TV odašiljače do 10 kW). Na zadnjoj strani ormara namontiraš ploču na kojoj smontiraš dva panelna adaptera, ž-ž i od adaptera go tvog uredjaja još dva kabla dužine kao dubina ormara. Kad treba uredjaj izvući, odeš otraga, skineš kablova i uredjaj izvučeš skupa sa produžnim kablovima. Sma adapter ž-ž za panel nije nikakav problem naći, teže je verovatno sa DB 25, ali i on se može ako ne drugo, napraviti od dva ženska konektora.
Može se to lepo uraditi, dodatni troškovi su konektori ali takve stvari verovatno ne radite za Lidl, pa da baš gledate na svaku krunu.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1878
194.47.241.*



+166 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 10:41 - pre 5 meseci
Citat:
nkrgovic:
Ja ne znam koji ti je komercijalni model @DSL, ali mislim da resavanju pristupas pogresno.

Ti si osmislio resenje gde kuciste izgleda na odredjeni nacin, hoces da to kuciste stoji u standardizovanom ormanu i ocekujes da se problemi upotrebe rese ne optimizacijom tvog proizvoda, vec izmenama u konstrukciji ormana - koji je, kao sto rekoh, standardizovan. Ovo, za pocetak, pretpostavlja, da svako ko kupi tvoj proizvod mora da kupi i namenski orman za njega. Orman trazi prostor na podu, koji vecina nema i nece ga kupiti za jedan uredjaj. Oni kojima treba ga, najcesce vec imaju - i opet ga nece kupiti za tvoj uredjaj, tacno taj koji si ti zamislio da ima "vrata sa strane". Dalje, oni koji imaju vise ormana ih obicno drze jedan pored drugog, vrata sa strane ne postoje jer su neupotrebljiva - pored je sledeci rack.

Cak i scenario da imas samo jedan rack, pa da zamenis isti za taj koji se tebi svidja, sa vratima sa strane je nezgodan. Reci musteriji "ugasi svu opremu, sve povadi iz reka, pa sve prepakuj u novi rek - da bi koristio moj uredjaj, to je bas veliki zahtev.

Tvoj model je da neko ko hoce da kupi taj uredjaj mora da zeli da ima rack, ali da ga nema, da ce da kupi tacno jedan model i da ima tacno jedan orman i da zadrzi i dosta mesta oko njega, sa obe strane, jer tebi je tako zgodno. Po meni, to je bas veliki zahtev ka musteriji.... nerealan. Zato kazem, pre ce ti ovo funckionisati da napravis da tvoj uredjaj radi u standardnom ormanu, nego da se kupac prilagodi tvom uredjaju.


Ne, uopste ne trazim izmenu ormana. Samo "adapter" za 19 incni rek koji bi omogucio da se citav uredjaj elegantno izvuce rotacijom a ne translacijom iz reka. Uredjaj je osmisljen po drugim projektnim zahtevima i kao takav ce se i realizovati. Ono sto zelim je da malom modifikacijom dodam na ergonomiji i sigurnosti a ne da lomim ili naprezem cca 50 RF, optickih i data kablova. Iz slicnog razloga bih da izbegnem i pricu o produzavanju uredjaja, bilo bukvalno, bilo kroz dodatni panel koji je baresi predlozio.
Obzirom da nema nekog konkretnog odgovora na postavljeno pitanja a koje zaista i daje neki konkretan odgovor osim predlaganja ideja koje su u startu odbacene, mozemo zakljucati temu.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 12:59 - pre 5 meseci
A da ti lepo pozoveš kuma, možda ti on pomogne
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.166.*



+370 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 14:26 - pre 5 meseci
O.T. Malo, po malo, dodjosmo do cipelarnika.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)14.11.2023. u 15:03 - pre 5 meseci
... nosim 42,
pa ako ima neki model, makar I od 19"
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kuciste za rek opremu sa sarkama (rack unit enclosure with hinged front)

[ Pregleda: 1272 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.