Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u

[ Pregleda: 743 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ProfesTD
Lozana

Član broj: 263007
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u26.11.2023. u 18:02 - pre 5 meseci
Kada pravim G-Codes za izradu navoja u Creo Parametric-u on po "difoltu" koristi G33 funkciju. Da li neko ima iskustva kako podesiti Creo Parametric da generiše G kod koristeći G76 ciklus izrade navoja? U ovom primeru dodao sam ručno G76 funkciju ali bih želeo da se to automatski odradi u Creo Parametric-u.

https://drive.google.com/file/...txH_3PYBZ3/view?usp=drive_link


[Ovu poruku je menjao ProfesTD dana 26.11.2023. u 19:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u28.11.2023. u 13:04 - pre 5 meseci
Pitanje broj jedan,
Da li moraš da radiš to u Creo zbog škole ili je neki drugi razlog?

Prvi alat ti loše obrađuje komad.
Ili idi samo ravnjanje po X u nekoliko prolaza sa tim alatom ili bolje promen alat na CNMG ill WNMG. Poravnjaš čelo, obradiš komad na predmeru sa tim alataom na meru rezanja, da bi skinuo pokoricu materijala i onda ubadaj kanal sa tim izabranim alatom VBMT ili koji je već. Brže i duže izdržava alat.

Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

ProfesTD
Lozana

Član broj: 263007
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u28.11.2023. u 22:18 - pre 5 meseci
Ne moram da radim u Creo Parametric-u ali ga već dugo koristim ( edukacija je u pitanju ) i ne bih želeo da počnem sa novim programom ispočetka. Do sada sam ga uglavnom koristio za modeliranje a sada imam potrebu da koristim Manufacturing mod. Sve mi odrađuje dobro ali nikako da rešim taj navoj. Vidim da Creo koristi po difoltu funkciju G33 za navoje i da ima opciju da se podesi G76 funkciju koja je mnogo bolja za navoje. Ne mogu na celom internetu da nadjem bar jedan primer kako da to podesim i izbacim G code za navoj funkcijom G76 iz Creo Parametric-a. Jedino sam nešto našao u ovoj knjizi ( u prilogu poruke ) na tu temu ali na kraju knjige umesto da objasni kako da se podesi G76 funkcija u Creo Parametric-u navodi da će biti potrebna sledeća knjiga da se to objasni a te druge knjige nema! Da li znate neki drugi CAD program koji automatski izbacuje G code za navoj primenom funkcije G76? Veoma bi bio koristan verujem za mnoge neki video fajl gde se to prikazuje.

[Ovu poruku je menjao ProfesTD dana 28.11.2023. u 23:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u29.11.2023. u 09:04 - pre 5 meseci
Ne mogu pomoći za Creo nemam iskustva sa tim.
Tu je naveo da treba da se podesi/programira postprocesor. To je dosta veća problematika nego ovo do sada što si radio.
Većina korisnika i ne pokušava da podešava/programira postprocesor, jer zahteva visoka znaja programiranja.

Mnogi preporučuju SolidCAM i ima ljudi koji uspešno rade postprocesore za njega, ali mi se ne sviđa iz razloga što nije u potpunosti PARAMETARSKI.
Odnosno, ako imaš slične osovine sa istim oblikom ali drugim dimenzijama, on ne može da uradi regeneracijiju programa/G koda, veće moraš da radiš odpočetka, što je izuzetno loše.

Sa druge strane CamWor ks to odrađuje fantastično, izmeniš kotu i on prilagodi strategiju prema prethodnoj.
Recimo radio si kuglu R30 sa dubinom 2mm i završnim prolazom. Sad uzmeš i izmeniš pripremak i recimo radiš kuglu R60 i on odma preračuna sve i izbai G kod, što čuva živce i smanjuje mogućnost greške, a da ne pričam koliko redukuje vreme rada.
Kod njega je problematičan postprocesor, odnosno ima malo ljudi koji to rade i moraš da platiš, ili da se pomučiš malo na početku dok to ne savladaš i onda ide dosta lakše.

Za pisanje postprocesora za bilo koji programi i bilo koju maššinu, treba ti solidno poznavanje programiranja (ne veliko, ali ne i malo) kao i poznavanje logike za koji program pišeš posprocesor i za koju mašinu.



Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

ProfesTD
Lozana

Član broj: 263007
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u29.11.2023. u 19:02 - pre 5 meseci
Hvala Milija, ostaje mi da ta dva reda G76 ciklusa izrade navoja ispišem ručno u G code i da pokušavam da podesim u Creo Parametric-u.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u04.12.2023. u 01:56 - pre 4 meseca
Not my cup of tea, ali vidi ovde https://www.austinnc.com/anc_support.html

Imas da skines ZIP fajl sa semplovima FIL jezika za prilagodjavanje postprocesora.

Unutra je PTC_Thread-Auto.FIL, obican tekstualni fajl (otvara Notepad ili Notepad++) pisan po sintaksi FIL-a

Na kraju je taj canned cycle AustinNC-a G76 za Pro-E, mozda ti pomogne za ubuduce kod "automatizacije" postprocesora (ima i za UG-Unigraphics, sad Siemens NX)

Manual FIL-a moze da se lako skine, guglaj, iako ga teksasani naplacuju ...ne moras bas da imas najnoviju verziju manuala za 40$ ;)

Pozz


The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

ProfesTD
Lozana

Član broj: 263007
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u09.12.2023. u 11:46 - pre 4 meseca
Hvala Vam na pomoći. Teško se tu ipak mogu snaći. Rešio sam to tako da ručno ispišem ta dva reda za izradu navoja funkcijom G76 a obrišem redove koje je Creo izbacio tj. funkciju G33 za navoj u G kodu za Fanuc 18T. Na ovaj način mi i Swansoft i Vericut simuliraju tj. zaista režu navoj što nije bio slučaj sa originalnim kodom iz Crea tj. funkcija G33 nije mi prikazivala rezanje navoja.
 
Odgovor na temu

ProfesTD
Lozana

Član broj: 263007
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u15.02.2024. u 21:35 - pre 2 meseca
Hvala Vam na pomoći. Uz pomoć iskusnog inženjera, NajaCNC , rešili smo problem. Još uvek dobrih ljudi koji hoće i znaju da pomognu.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Podešavanje G76 ciklusa za izradu navoja U Creo Parametric-u

[ Pregleda: 743 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.