Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obuka za CNC Operatera Beograd

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Obuka za CNC Operatera Beograd

[ Pregleda: 316 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Obuka za CNC Operatera Beograd26.03.2024. u 11:02 - pre 32 dana i 2h
Pozdrav,

Postoji li u Beogradu ozbiljna organizacija koja se bavi obukom za CNC operatera? Sve sto sam nasao je Oksford Akademija koja mi ne uliva poverenje (https://www.akademijaoxford.com/kurs_i_obuka_za_cnc_operatera.php). Da li je neko prolazio slicnu obuku u Beogradu, moze li da preporuci nekoga?
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: Obuka za CNC Operatera Beograd28.03.2024. u 12:47 - pre 30 dana
Svi oni nude nešto bezveze i to je gubljenje vremena, ali ako ti treba papir onda moraš to da prihvatiš.

Ali ako hoćeš da naučiš zanat i znanje, potraži nekog drugara, radionicu, firmu ko hoće da te uputi u te stvari, jer ćeš za kraće vreme naučiti mnogo više.

Jedno je kati ti neko priča o baziranju komada (kao osnovnoj stvar) u učionici, a drugo kad ti neko pokaže na 100 različitih komada.
Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Obuka za CNC Operatera Beograd28.03.2024. u 13:27 - pre 29 dana i 23h
Bezveze jeste, ali se ti paraziti ne mogu zaobici ako ti treba zvanicna kvalifikacija. Nazalost nemam drugare koji se time bave, niti znam nekoga ko ce da obucava starije osobe zanatu.
Mogu i sam da naucim osnovno, programiranje i modelovanje je daleko manji problem od zanatskog dela jer se ne moze nauciti za kompjuterom.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 987
87.116.160.*



+60 Profil

icon Re: Obuka za CNC Operatera Beograd28.03.2024. u 19:58 - pre 29 dana i 17h
Kao prvo moras da imas "obican" Strug ...i da se ne bavis progrmiranjem nego fizikalisanjem - gvozdje je poprilicno tesko...
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Obuka za CNC Operatera Beograd28.03.2024. u 20:34 - pre 29 dana i 16h
Citat:
mrkabrka: Kao prvo moras da imas "obican" Strug ...i da se ne bavis progrmiranjem nego fizikalisanjem - gvozdje je poprilicno tesko...


CNC se ne koristi samo za gvozdje... i ne samo za metale :)
Licno sam obradio vise desetina tona raznih vrsta kompozita, plastike, drveta na CNC-u.

Korisno je ako se ucenik prvo nauci fizikalisanju. Ali isto tako mora da poznaje materijale, da zna za sta se koji alat koristi, da zna da upravlja sa raznim CNC masinama. A masina ima raznih, od vrlo lakih z aupotrebu, do vrlo komplikovanih.

Sto se tice formalnog obrazovanja, srednje masinske skole uglavnom imamu i smerove za rad na CNC masinama.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Obuka za CNC Operatera Beograd

[ Pregleda: 316 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.