Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22838 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:35 - pre 235 meseci
Nema je za običnog korisnika, kao ni što Firefox ne nudi ništa u odnosu na Maxthon.

Meni nudi samo dobar pregled MSDN, u to si se i sam uverio - dao sam ti link. Opet, to nije bitno, jer većina ljudi ionako ne posećuje MSDN.

Stvar je samo u tome da vi dižete FF u nebesa, a skloni ste da kažete FF je tata za Maxthon, što je netačno. Osim u slučaju web developera, a to je onda isto kao i moj "slučaj" - MSDN.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:38 - pre 235 meseci
Evo nakon
Citat:
dr ZiDoo: Oki, nesto domace: http://gsmms1.netfirms.com/


Šta je ovo:



? :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:39 - pre 235 meseci
@degojs, jes probo link?

@sundance, ma mislio sam samo na ove sto se sire webom. Znam, par puta sam proguto koji (mislim ko ce citati licence agreement )
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:40 - pre 235 meseci
Probao Zidoo, sad ću ti dam screenshot.





U čemu je problem? Lepo me pita šta da uradim.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.01.2005. u 00:41 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:40 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: IE već sada ne blokira neke pop-upove koje ff blokira samo tako.]


Koje to popupove FF blokira a Maxthon nije, o guru.

Daš link?
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:40 - pre 235 meseci
SP2 :D:D:D:D:D:D:D

Joj, samo da znas kako je prolazio na starijim windowsima XP SP1 pa dole. Inace ne razvija se vise, losho.

To je trojan. Radjen je u ASM/Delphi, radio ga je jedan momak iz bl, inace pravo malo umjetnicko djelo.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:44 - pre 235 meseci
I šta sad?

I šta ti misliš, koliko ljudi će da naleti na takav sajt?

A lepo piše i upozorenje u onom prozoru.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.01.2005. u 00:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:46 - pre 235 meseci
Code:

Scan results
File: intro[1].waviexplore.exe.bin
Date: 01/31/2005 00:41:32
----
AntiVir 6.29.0.8/20050129       found [Heuristic/Trojan.Downloader]
AVG     718/20050128    found nothing
BitDefender     7.0/20050129    found [BehavesLike:Trojan.Downloader]
ClamAV  devel-20041205/20050130 found nothing
DrWeb   4.32b/20050130  found nothing
eTrust-Iris     7.1.194.0/20050130      found nothing
eTrust-Vet      11.7.0.0/20050128       found nothing
F-Prot  3.16a/20050130  found [could be infected with an unknown virus]
Kaspersky       4.0.2.24/20050130       found nothing
NOD32v2 1.987/20050128  found [probably unknown NewHeur_PE]
Norman  5.70.10/20050127        found [W32/Downloader]
Panda   8.02.00/20050130        found nothing
Sybari  7.5.1314/20050130       found nothing
Symantec        8.0/20050130    found nothing


Disasemblirao sam ovo smeće. Teško da bi se moglo nazvati remek djelom...ovako nešto može 90% asm kodera napraviti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:48 - pre 235 meseci
@sundance,
vjeruj, bilo je jako efikasno, brzo i malo. Sada je vec ostarilo. Sta ja znam, ja tek nekidan uzo asm book da citam. Moras prizanti da je ipak jako dobro.

@degojs,
Onoliko koliko je to potrebno, vjeruj mi.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:49 - pre 235 meseci
Vidi degojs, možda bi trebao da pogledaš malo neki od Web Dev topica na es-u pa da shvatiš razliku, stvarno, ja ne umem možda lepo ni da objasnim, a iskreno nemam neograničeno vreme za igranje. Pogledaj recimo ovaj topic za malo predstavljanja oko standarda i sl., učitaj demo u browser pa uporedi.
Ne možeš ti na osnovu svog ličnog mišljenja da kažeš da je Maxthon bolji browser od Firefox-a. Možeš samo da kažeš da ti se više sviđa iz nekog razloga (mrziš OS, bolje ti učitava MS nestandardne gluposti i sl.)

Ja sam iz sličnih razloga rekao da mi Maxthon nije po ukusu (pričam o korisničkom delu).

- Drugačiji interfejs koji se meni ne sviđa
- Drugačije handluje tabove od svih ostalih tabbed based browsera
- Nije po defaultu otvarao srednji klik miša u novi tab (možda može da se podesi, nisam mnogo gledao).
- Ne omogućava laku pretragu po google-tu (Search field nije dostupan). Nema ni pretrage po Amazonu ili Directory ili Ebay-u što relativno često koristim.
- Sporije renderuje strane, gecko engine iskreno nisam probao.

Moj utisak o Maxthonu je bio sličan kao svojevremeno sa NeoPlanetom. mada je to zaista bilo davno :)



 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:53 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Koje to popupove FF blokira a Maxthon nije, o guru.

Daš link?

Evo degojs će, on koristi IE pa zna zasigurno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 23:55 - pre 235 meseci
Citat:
IE već sada ne blokira neke pop-upove koje ff blokira samo tako


Aaaa, ne. To sam ja napisao pre, ali nisam ni pojma imao da u IE možeš da podešavaš kako će da reaguje na pop-up prozore (low, med, high) i slično.

Što se tvojih zamerki ostalih tiče --- to je stvar navike, a ne neke jake zamerke. Inače ima Search bar. I to ima gomila mašina da se podesi (Google, Microsoft, itd, itd).Kod mene evo otvara srednje dugme miša novi tab. Nemam pojma, ali ima negde da se podesi.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:00 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: Ne možeš ti na osnovu svog ličnog mišljenja da kažeš da je Maxthon bolji browser od Firefox-a.


How funny, većina FF je bolji argumenata su lični razlozi.

Citat:
Možeš samo da kažeš da ti se više sviđa iz nekog razloga (mrziš OS)


Ti si svoj stav o svemu baziranom na IE već rekao, a koje je sve samo ne nepristrano, zbog ćega bi netko trebao uzeti zdravo za gotovo što ti govoriš?

Citat:
bolje ti učitava MS nestandardne gluposti i sl.)


Te MS nestandardne gluposti (ActiveX, VBS, XAML) FF uopće ne čita.

Citat:
- Drugačiji interfejs koji se meni ne sviđa


Imaš skinove, možeš si porazmjestiti toolbare i dugmad kako god želiš.

Citat:
- Nije po defaultu otvarao srednji klik miša u novi tab (možda može da se podesi, nisam mnogo gledao).


Može se podesiti. Ja imam podešeno da mi sve klikove za novi prozor otvara u novi tab ili koristim super drag'n'drop kad baš eksplicitno želim to reći. Manji je napor nego klikanje na skrol od miša.

Citat:
- Ne omogućava laku pretragu po google-tu (Search field nije dostupan).
Nema ni pretrage po Amazonu ili Directory ili Ebay-u što relativno često koristim.


Options -> Maxthon Options -> Search.

Citat:
- Sporije renderuje strane, gecko engine iskreno nisam probao.


Distukabilan argument. Moja malenkost nije primjetila razliku.

Citat:
Moj utisak o Maxthonu je bio sličan kao svojevremeno sa NeoPlanetom. mada je to zaista bilo davno :)


Moj utisak o FF jest da se radi kao i o linuxu - još jedan open source FUD - much ado about nothing.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:01 - pre 235 meseci
Citat:
Disasemblirao sam ovo smeće. Teško da bi se moglo nazvati remek djelom...ovako nešto može 90% asm kodera napraviti.

A šta misliš jel ovo remek delo :)
Code:
<html>
<form>
<input type crash>
</form>
</html>

Nije ? Well, odredjene verzije IE-a je zakucavao samo tako. Na Win98 zakucao bi celu masinu :) Ako se dobro secam, moj KAV na Windowsu XP sada ga vidi kao neki Trojan (lol). Napisi gornji fajl, i snimi ga kao bilosta.html i ... čestitam, kreirao si trojan za Windows. Ovo takođe zakucava i Outlook (Express) kada ga primaoc otvori u onom njegovom preview panelu. Naravno, pričam o neažurnoj verziji IE-a (taj bug je odavno fixan). E sad, browser koji sebi može da dozvoli da pukne zbog parčeta html-a ... da'l da dalje komentarišem :)

No dobro, priznajem, SP2 je popravio neke stvari sto se tice sigurnosti, ali poverenje je odavno izgubljeno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:09 - pre 235 meseci
Ma koga uvo boli za to? Koji su to sajtovi koji to imaju??

Jesi ti nekad pravio neki sajt dinke koji je to imao, taj HTML kod? :)))

To za klince bre i za one što traže ili ispravljaju bagove.

Pa koji komercijalni (ili ne mora biti ni komercijalni sajt, evo ES) će to da stavi na neku stranicu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.3dnet.co.yu.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:11 - pre 235 meseci
@degojs,
ne brini ni mi ne shvatamo te maliciozne umove koji to stavljaju na sitove

Mislim da je diskusija zrela za lock
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:15 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Ti si svoj stav o svemu baziranom na IE već rekao, a koje je sve samo ne nepristrano, zbog ćega bi netko trebao uzeti zdravo za gotovo što ti govoriš?

Pa i ne treba. Ja sam IE obožavao u vreme kada je pobeđivao Netscape (tamo negde krajem prošlog veka). U međuvremenu IE se nije mnogo razvijao pa su ga drugi prestigli po kvalitetu a bogami i po surfing experiencu (firefox).

Citat:
Sundance: Te MS nestandardne gluposti (ActiveX, VBS, XAML) FF uopće ne čita.

I ne treba da čita. Treba da zadovoljava W3C standarde koje propisuje World Wide Web konzorcijum. O sigurnosnim aspektima Active X kontrola ne bih ni da trošim reči (IE ih uglavnom i blokira po defaultu).



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:19 - pre 235 meseci
Citat:
O sigurnosnim aspektima Active X kontrola ne bih ni da trošim reči

Ako bi ipak mogao..
Citat:
(IE ih uglavnom i blokira po defaultu).

Iz prostog razloga što ljudi, kada im se pojavi dijalog YES-NO, kliknu na YES i onda kukaju posle na IE. Isto kao što sam i ja mogao na ovo što je Zidoo postavio da kliknem OPEN pa posle.. kriv IE i Windows i MS i Gejts :) Svi, samo ja ne.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:19 - pre 235 meseci
Citat:
Citat:

Citat:
Marenović Slaviša: Ljudi pratim ovu temu celi dan, i - naterali ste me da resim da instaliram famozni maxton.
Da vidim i to. Sta je, vredi li ovoliko postova...
Drugo, nakon svih ovih vasih postova, mislim se da li da javnem trooperu da vas ubaci u svoju aleju velikana poznatiju kao ELITESECURITY BISERI.



Ne znam cemu ovakav stav, kada znam provereno da si do pre par meseci koristio Internet Explorer i to ti je bilo amin. Ja licno koristim FF od prvih verzija, ali nisam pri tome pljuvao ostale browsere. Da barem imas sa cime da poredis pa ajde...I kako si ga ti to testirao kada si za par sati zakljucio da je los?!?!


Kao prvo promasio si za jednu godinu koliko ja koristim koji browser za net.
Nisam koristio FF od prvih verzija, koristio sam Operu pre njega ali mi se on vise dopao i njega sam ostavio dok je Opera dobila sut kartu. Probao sam i Netscape ali sam ga odmah odbacio. A sad, kazi mi , sta sam ja to koliko testirao i sta sam ja to napao???
Molio bih te da pazljivije procitas moj post pre nego sto me citiras.
Drugo, gde sam ja kazao da je los. Citiraj me!
Ako sam na nesto aludirao, aludirao sam na ovakvu diskusiju. Ovakvu diskusiju je znala samo Pandora58 da izazove. Stvarno su se strasti previse uzburkale.
Mogla bi ova diskusija da ide malo lakse...


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed31.01.2005. u 00:20 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: A šta misliš jel ovo remek delo :)
Code:
<html>
<form>
<input type crash>
</form>
</html>

Nije ? Well, odredjene verzije IE-a je zakucavao samo tako.


Moju nije.

Citat:
Na Win98 zakucao bi celu masinu :)


win98 nije OS dizajniran sa sigurnošču na pameti. Smiješno je koliko se nisko linux zealoti moraju spuštati... Spomene li netko MS-DOS skočit ću kroz prozor.

Citat:
Ako se dobro secam, moj KAV na Windowsu XP sada ga vidi kao neki Trojan (lol). Napisi gornji fajl, i snimi ga kao bilosta.html i ... čestitam, kreirao si trojan za Windows.


Code:

Scan results
File: damn.hmlxyz
Date: 01/31/2005 01:10:16
----
AntiVir 6.29.0.8/20050129       found nothing
AVG     718/20050128    found nothing
BitDefender     7.0/20050129    found nothing
ClamAV  devel-20041205/20050130 found nothing
DrWeb   4.32b/20050130  found [Trojan.Crasher]
eTrust-Iris     7.1.194.0/20050130      found [Win32/CrashIE.52!Trojan]
eTrust-Vet      11.7.0.0/20050128       found [HTML.CrashIE]
F-Prot  3.16a/20050130  found [HTML/CrashIE.B]
Kaspersky       4.0.2.24/20050131       found [Trojan.HTML.Crasher]
NOD32v2 1.987/20050128  found nothing
Norman  5.70.10/20050127        found nothing
Panda   8.02.00/20050130        found nothing
Sybari  7.5.1314/20050130       found [HTML.CrashIE]
Symantec        8.0/20050130    found [Trojan.CrashIE]


Trojan je u općoj virii definiciji sve što iza leđa radi maligne akcije. Naziv malwareu se općenito dodjeljuje (Platforma/Kategorija).(Opis/Naziv).(verzija) Ovaj ruši neke verzije IE-a - AV ne može znati da li je IE dobro update-an pa korisnike štiti od njih samih. Nema tu ništa smiješno.

Citat:
Naravno, pričam o neažurnoj verziji IE-a (taj bug je odavno fixan).


A o čemu drugom...neažurne verzije softvera su sve po čemu znate pljuvati.

Citat:
E sad, browser koji sebi može da dozvoli da pukne zbog parčeta html-a ... da'l da dalje komentarišem :)


E dinke, dinke...

Pogle mangleme - http://www.securityfocus.com/archive/1/378632

Citat:

The tool generates only basic HTML - no stylesheets, no scripts, mostly
no browser-specific features - and is, by all accounts, rather dumb.
Should you want to use it rather than spending 5 minutes to develop
your own, much better alternative


i sad moj fejvorit dio:

Citat:

Results summary

All browsers but Microsoft Internet Explorer kept crashing on a regular
basis due to NULL pointer references, memory corruption, buffer
overflows, sometimes memory exhaustion; taking several minutes on
average to encounter a tag they couldn't parse.


Ranjivi su gecko, opera, KHTML, links, lynx, safari...

Prestani širit FUD više!

Citat:
No dobro, priznajem, SP2 je popravio neke stvari sto se tice sigurnosti, ali poverenje je odavno izgubljeno.


Koliko vidim iz tvojih izjava, ti ga nikad nisi ni imao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22838 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.