Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15329 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 02:07 - pre 235 meseci
Sundance i Byteflush, ajmo, ako imate, još po poslednja poruka za večeras ovde, a ostalo na #Advocacy :)

Za 10 minuta tema ide pod ključ bar do sutra.

Marjane: poruka ti je obrisana pošto si već ostavio jednu nakon obaveštenja :) Ako hoćeš dodaj to u prethodnu poruku pre zaključavanja, a ostalo na chat.

I bez ljutnje - nije usmereno protiv bilo koga ovde, osim protiv one ekipe što bi da zatvori Advocacy forum, a ovo je čisto da im ne dajemo povoda.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 02:11 - pre 235 meseci
Ja još čekam Sundance-ov odgovor...

U međuvremenu:

Citat:
degojs: Uz tu razliku da si ti rekao da kod tebe MSDN radi OK. Sad ispade da nije tako, pa ono.. menjamo priču malo, čini mi se.

Pa, nisam previše duboko zalazio u MSDN prvi put. Otišao sam na sajt, odabrao neki random link, sve radi... OK, eto izgleda da ima ToC koji se ne vidi u FF-u.
Citat:
degojs: A kako ti objašnjavaš da smo radili test sa IE i da takođe nije bilo malware nakon završetka?

Ma super je... I ja sam rekao da dok sam koristio IE nisam nakačio nikakav malware ali sam se zaista zgrozio kad sam video kako izgleda IE na 90% računara koje sam sređivao...

PS: Nikako ne mogu da nađem kako Trillian namestiti da ide na taj chat.... Stoga, I'll pass...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 02:17 - pre 235 meseci
Citat:
<cicika> videh sad da si ih sve poslao na chat a nikog nema


Znate onu priču kako žensko često bude veće muško.. itd.

Sundance, daj bar ti dođi malo. Neću više da te zezam :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 02:29 - pre 235 meseci
Citat:
BytEfLUSh: A kako onda objašnjavaš da nisam pokupio nijedan malware koristeći FF iako mi je realtime zaštita isključena? Ponavljam - govorim o svom iskustvu, nikad nisam rekao da je AV suvišan na nekoj mašini.


Pa vrlo moguće, ako posjećuješ samo i isključivo poznate i provjerene sajtove. Vidiš, na ovim našim (ex-yu) prostorima je rasprostranjeno nešto što se zove piratluk, i koji implicira činjenicu da je > 95% softvera ilegalno. Ilegalan softver se stječe na ilegalan način, ljudi skidaju crackove, sa rastom brzih Interet veza (DSL) i u SCG i u Hrvatskoj u zadnjih 6 mjeseci sve više ljudi non-stop koristi P2P mreže, preko kojih se gotovo svi crvi važniji šire.

Mislim, to što ti govoriš jest kao da se čudiš što časna sestra nije bludno sagriješila, a po cijeli dan živi u nekom izoliranom samostanu na vrhu planine, kleči i moli se :>>>>

Warez je stvarnost, i svi ga koriste. Iz već navedenih razloga, alatići poput IE-SPYAD, Enough is enough, DropMyRights, HOSTS, čija je instalacija i konfiguracija sve skupa manja od 10 min, omogućavaju veću sigurnost nego FF, koji nema tih ekvivalenata, a sprečava i generičke exploite koji su nezavisni od browsera (poput onog za Java bytecode verifikator) tako što te sajtove koji ih šire stavlja u untrusted/restricted zonu.

Citat:
Ja imam samo nekoliko ekstenzija koje su mi najpotrebnije. Na šta konkretno misliš kad kažeš "cimanje"? Instalaciju? Update? Podešavanja?


Pa cimanje instaliranja tih extenzija. Prvo kad instaliraš FF moraš ih tonu isprobat, vidit koje ti najbolje rade, pitat i čitat po forumima, micat koje ti ne trebaju, podešavat svaku zasebno....Maxthon OOTB pruža sve ono što je korisniku najpotrebnije. Tko hoće ekstenziju za debuggiranje javascripta neka je instalira. Od onih 0.7e7, to ih je 0.699999e7.

Citat:
Kakve prevode? Ne mogu da govorim o ostalima, pričam o sebi... Ne sećam se da sam tražio prevod za nešto vezano za FF na forumu?


Prijevod sučelja browsera na hrvatski/srpski. Kod Maxthona je dostupan odmah na download starnici. Ima srpska verzija i na ćirilici i na latinici. Kad sam gledao na matičnom mozilla sajtu prije par dana nije bilo takvo nešto. Palma je ukazao na jedan privatni link na jednoj raspravi. Prevod sučelja browsera jest vrlo važna i korisna stavka za njegovu popularizaciju, jer znaš, ne pričaju svi niti razumiju perfektno engleski. Tržište PC-a raste još uvijek...ogromnom brzinom. Početnicima je za red veličine lakše snaći se na prevedenom sučelju.

Citat:
Ako imaš SP2...Win+Pause, Ctrl+Shift+Tab, Ctrl+Shift+Tab, Alt+U, Alt+O.


Imaš win2k, win9x, XP, XPSP1. A i taj auto-update se nije baš iskazao, jučer sam trebao manualno instalirati ovu hrpicu patcheva što je tek izašla :) I skida samo kritične sigurnosne patcheve, IIRC.

Citat:
Lično ne koristim online banking, ali čak i da je IE potreban za tako nešto, zar ga je toliko teško otvoriti na par sekundi?


Ti reče:

Citat:
BytEfLUSh: Mada, danas ne bih IE-u poverovao ni po koju cenu, pokrećem ga isključivo u virtualnoj mašini


Citat:
Ako ćemo tako, da li malom famoznom Perici treba MSDN?


Bar 1000 puta više ljudi koristi MSDN, nego XUL.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15329 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.