Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1128381 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.01.2013. u 09:37 - pre 137 meseci
Citat:
lebuaatstate:
Pozdrav svima na forumu!
Stigla u Au :) jeeeeijjj
Pitanje za Noskicha ili Gea Gea-u pipl hu novz evriting:
Da li imate neku info o poslovima u bushu ili mining-u,neki link,iskustva ljudi koji tamo rade...


Nista ne znam o tome, samo mogu preporuciti sajtove:
http://www.seek.com.au/
http://www.indeed.com.au/
http://mycareer.com.au/
http://www.careerone.com.au/
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.01.2013. u 09:39 - pre 137 meseci
@lebuaatstate Welcome to Australia!!!
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
101.162.14.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.01.2013. u 09:42 - pre 137 meseci
Citat:
noskich:
Citat:
lebuaatstate:
Pozdrav svima na forumu!
Stigla u Au :) jeeeeijjj
Pitanje za Noskicha ili Gea Gea-u pipl hu novz evriting:
Da li imate neku info o poslovima u bushu ili mining-u,neki link,iskustva ljudi koji tamo rade...


Nista ne znam o tome, samo mogu preporuciti sajtove:
http://www.seek.com.au/
http://www.indeed.com.au/
http://mycareer.com.au/
http://www.careerone.com.au/



To sam nasla i vec uveliko cackam po njima,miislila sam nesto vise,detaljnije...
No hvala,stvarno svasta znas :o
hvala hvala :)
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
101.162.14.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.01.2013. u 20:43 - pre 137 meseci
Citat:
sale83:
@lebuaatstate Welcome to Australia!!!



Hvaalaaa Sale! :)
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.01.2013. u 08:58 - pre 137 meseci
U vezi mining jobs - http://forums.whirlpool.net.au/archive/1967788

http://forums.whirlpool.net.au...;f=135&fg=206&q=mining

http://westjobs.com.au/jobseeker/mining-jobs-no-experience.html
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

lebuaatstate

Član broj: 309559
Poruke: 19
101.162.14.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.01.2013. u 10:18 - pre 137 meseci
o tenk ju majti sale83

 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2013. u 18:20 - pre 137 meseci
Pre svega pozdrav pošto mi je ovo prvi post na forumu.
Skoro sam aktivno krenuo da tražim način da odem odavde i ovaj forum je do sada bio od najveće pomoći. Još uvek nemam jasan plan te je Australija samo jedna od opcija koje su u igri. Mnogo je informacija o mnogo raznih programa pa mi se sve pomešalo pa bih da se konsultujem sa nekim ko je već prošao ovu priču da vidim da li nešto propuštam. A situacija je sledeća:

Pre par godina sam završio arhitekturu u Nišu sa zvanjem Dipl. Inž. Arhitekture - to bi trebalo da nosi 15 poena;
Radno iskustvo nemam, volontirao sam prethodnih godinu dana ali to nije od neke pomoći - 0 poena;
Starosna grupa 25-32 - 30 poena;
Ukoliko položim IELTS 7 - 10 poena;
I najzad, ukoliko imam nominaciju NSW - 5 poena
ukupno 60 poena

e sad, imam neka pitanja pa ako dobijem bar pokoji odgovor puno će mi pomoći
- da li priznaju naše diplome po starom programu ili treba da vidim sa fakultetom kako da je prevedem na novi program i da li uopšte priznaju i te ili treba nešto da se polaže?
- za slanje zahteva za vizu sam video da postoji trošak od 3060AUD što mu dođe nekih 2400e - koji još veći troškovi postoje pre dobijanja vize, zanima me koliko para okvirno treba uložiti (i nadati se da će vredeti)? Čini mi se da je neko na prethodnim stranama pominjao da baš NSW naplaćuje još nešto. Planiram da odradim turu na kruzeru pa kalkulišem koliko će mi još para preko toga trebati.
- da li zna neko koji je nivo IELTS 7 u odnosu na A2 - B1 nivoe koji se uče u našim školama jezika?
- da li je uopšte moguće konkurisati bez ikakvog radnog iskustva, sada nisam našao to kao uslov za vizu 190 ali mi se čini da sam prethodnih dana i to negde video.

Mnogo sam stvari pročitao proteklih dana i sve mi se pomešalo pa se izvinjavam ukoliko postavljam neka pitanja sa očiglednim odgovorima. Takođe, ukoliko postoje neke stvari koje propuštam a bitne su za priči molim vas da mi ukažete.

Unapred hvala

Zaboravio sam da dodam još jednu bitnu stvar - i ja i devojka (ili žena, to može za čas da se sredi) možemo da dobijemo bugarsko državljanstvo a od naredne godine bi trebalo da možemo slobodno da radimo sa njihovim pasošem po evropi pa nisam siguran je li pametno sada kretati u ovu priču. Ali opet, nisam siguran u sve ove informacije kojima raspolažem pa zato pitam za savet iskusnijih...


[Ovu poruku je menjao johnny beg dana 24.01.2013. u 22:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dragana duvnjak
učenik
derventa bih

Član broj: 290044
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.01.2013. u 19:45 - pre 137 meseci
pozdrav svima na forumu super je. Da li znate koliko treba vremena od početka pa do dobijanja vize za turisticku vizu za Melbourne? Ja sam iz Bosne i predstavnistvo je u Austriji. Ne znam da li da apliciram jer meni bi bilo prihvatljivo da se sve može zavrsiti do juna ? hvala Vam unaprijed
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 09:23 - pre 137 meseci
@johnny beg a čini mi se i svi ostali koji počinjete postupak aplikacije za neku od viza: iako ja lično zaista želim da pomognem kako znam i umem i odgovorim na sva pitanja, ponekad je jako teško dati konkretan odgovor na uopštena pitanja a pored toga i ne znam za koju vizu uopšte možete da aplicirate. Konkretno u ovom slučaju @johnny beg je dao primer bodovanja, ali ja nemam pojma za koji tip vize je taj kalkulator??

Evo par praktičnih saveta za početak:

1) Isplanirajte sat-dva-tri vremena, čitajte polako i sa razumevanjem i zapisujte bitne stvari
2) http://www.immi.gov.au/
3) Finding a visa
4) Start
5) Fino i polako prođite kroz Wizard do samog kraja

Wizard je dosta dobro napravljen i za svako pitanje imate Learn more tako da možete da saznate više o konkretnom pitanju. Kada dođete do kraja, Wizard će vam ponuditi za koje sve vize možete da aplicirate. E, kad budete imali spisak tih viza, tada ćete i vi moći da vidite koja od viza vam najviše odgovara i kada se odlučite za koju/koje vize želite da aplicirate, napišite ih ovde da možemo da vam damo konkretne odgovore o određenom tipu vize.

-------
E sad, da odgovorim na pitanja na koja znam odgovore.

Postoji puno načina i puno vrsta viza preko kojih može da se dođe u Australiju (zato vam i kažem da treba fino i polako da pročitate sva pitanja iz gore pomenutog Wizarda, jer ni ja ne znam sve načine) a dva najčešća su:

1) da dobijete posao u Australiji i da vam poslodavac sredi tzv. temporary (457) vizu (što je ređi način), i
2) sami pokrenete postupak dobijanja skilled independant vize (što mislim da je slučaj kod @johnny beg-a)

457 neću objašnjavati pošto mislim da @johnny beg misli na ovu drugu vizu. Kao što joj ime kaže, Skilled Independent viza je za ljude koji imaju znanje potrebno AUS i ne zavisite ni od koga kad dođete u AUS tj. možete slobodno da menjate poslove, za razliku od 457 vize. Da bi proverili da li je vaše zanimanje traženo u AUS, morate pogledati SOL liste (KOJE SE RAZLIKUJU NA NIVOU AUSTRALIJE I POJEDINAČNIH DRŽAVA!!!). Znači, prvi korak je da probate da se pronađete na nekoj od SOL lista i ukoliko se pronađete - vaše zanimanje je traženo. Drugi korak je da pogledate u skroz desnoj koloni SOL liste koja institucija "overava" vaše znanje, i onda ih putem mejla kontaktirate i počnete postupak PRIZNAVANJA znanja. Bez ovoga priznanja, možete da se slikate :)

Ukoliko se ne pronađete na opštoj SOL listi (lista za vizu 189, recimo), ne očajavajte! Kao što rekoh, svaka država u Australiji ima svoje SOL liste. Idite na ovu stranicu i tu imate spisak svih država u Australiji i kada kliknete na njih, otvoriće vam se pojedinačni sajtovi svake od država na kojima možete pronaći te SOL liste i probati da vidite da li je vaše zanimanje tamo.

Koliko znam, NSW je dosta rigorozan i primaju samo određena zanimanja, pogledajte ovde, dok recimo South Australia ima mnogo više traženih zanimanja.

ODGOVORI:
- da li priznaju naše diplome po starom programu ili treba da vidim sa fakultetom kako da je prevedem na novi program i da li uopšte priznaju i te ili treba nešto da se polaže?
* Napisano gore, mora institucija u AUS da ti prizna znanje

- za slanje zahteva za vizu sam video da postoji trošak od 3060AUD što mu dođe nekih 2400e - koji još veći troškovi postoje pre dobijanja vize, zanima me koliko para okvirno treba uložiti (i nadati se da će vredeti)? Čini mi se da je neko na prethodnim stranama pominjao da baš NSW naplaćuje još nešto. Planiram da odradim turu na kruzeru pa kalkulišem koliko će mi još para preko toga trebati.
* NSW naplaćuje 300AUD za nominaciju, 120 eura / osobi je lekarski u BG, menije bilo 400AUD priznavanje znanja od strane ACS (Australian Computer Society), tebi za tvoje ne znam koliko će naplatiti, to moraš sam videti, papiri to nikad ne znaš, dosta ih treba izvaditi pa prevesti što zna da košta i par stotina eura, IELTS 150 eura po osobi

- da li zna neko koji je nivo IELTS 7 u odnosu na A2 - B1 nivoe koji se uče u našim školama jezika?
* nemam pojma

- da li je uopšte moguće konkurisati bez ikakvog radnog iskustva, sada nisam našao to kao uslov za vizu 190 ali mi se čini da sam prethodnih dana i to negde video.
* jeste, samo ne dobiješ bodove za radno iskustvo i imaš manje papira za slanje pošto ti ne trebaju reference poslodavaca, samo zaista ne znam da li bez radnog iskustva možeš dobiti priznanje znanja. Najbolje je da prvo nađeš koja to institucija tebi proverava znanje pa da njih pitaš

Zaboravio sam da dodam još jednu bitnu stvar - i ja i devojka (ili žena, to može za čas da se sredi) možemo da dobijemo bugarsko državljanstvo a od naredne godine bi trebalo da možemo slobodno da radimo sa njihovim pasošem po evropi pa nisam siguran je li pametno sada kretati u ovu priču. Ali opet, nisam siguran u sve ove informacije kojima raspolažem pa zato pitam za savet iskusnijih...
* Bugarsko ili bilo koje EU državljanstvo ti dobro dođe samo ako hoćeš da radiš u EU, Australijance iskreno zabole odakle si dok god poseduješ znanja koja su njima potrebna.


I generalni savet za kraj: ČITAJTE, ČITAJTE, ČITAJTE!!! Ne samo ovaj forum već prvenstveno http://www.immi.gov.au/ i http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/. Nema druge nego dobro zagrejati stolicu, čitati, "naoružati" se znanjem i isprobati sve opcije! Ovo vam ne govorim zbog toga što ne želim da vam pomognem, već zbog toga što možda postoje neke nove opcije za odlazak za koje na forumu ne znamo a baš vama odgovaraju

@dragana duvnjak: nemam pojma :)
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 10:36 - pre 137 meseci
Citat:
johnny beg:
Pre svega pozdrav pošto mi je ovo prvi post na forumu.
Skoro sam aktivno krenuo da tražim način da odem odavde i ovaj forum je do sada bio od najveće pomoći. Još uvek nemam jasan plan te je Australija samo jedna od opcija koje su u igri. Mnogo je informacija o mnogo raznih programa pa mi se sve pomešalo pa bih da se konsultujem sa nekim ko je već prošao ovu priču da vidim da li nešto propuštam. A situacija je sledeća:

Pre par godina sam završio arhitekturu u Nišu sa zvanjem Dipl. Inž. Arhitekture - to bi trebalo da nosi 15 poena;
Radno iskustvo nemam, volontirao sam prethodnih godinu dana ali to nije od neke pomoći - 0 poena;
Starosna grupa 25-32 - 30 poena;
Ukoliko položim IELTS 7 - 10 poena;
I najzad, ukoliko imam nominaciju NSW - 5 poena
ukupno 60 poena

e sad, imam neka pitanja pa ako dobijem bar pokoji odgovor puno će mi pomoći
- da li priznaju naše diplome po starom programu ili treba da vidim sa fakultetom kako da je prevedem na novi program i da li uopšte priznaju i te ili treba nešto da se polaže?
- za slanje zahteva za vizu sam video da postoji trošak od 3060AUD što mu dođe nekih 2400e - koji još veći troškovi postoje pre dobijanja vize, zanima me koliko para okvirno treba uložiti (i nadati se da će vredeti)? Čini mi se da je neko na prethodnim stranama pominjao da baš NSW naplaćuje još nešto. Planiram da odradim turu na kruzeru pa kalkulišem koliko će mi još para preko toga trebati.
- da li zna neko koji je nivo IELTS 7 u odnosu na A2 - B1 nivoe koji se uče u našim školama jezika?
- da li je uopšte moguće konkurisati bez ikakvog radnog iskustva, sada nisam našao to kao uslov za vizu 190 ali mi se čini da sam prethodnih dana i to negde video.

Mnogo sam stvari pročitao proteklih dana i sve mi se pomešalo pa se izvinjavam ukoliko postavljam neka pitanja sa očiglednim odgovorima. Takođe, ukoliko postoje neke stvari koje propuštam a bitne su za priči molim vas da mi ukažete.

Unapred hvala

Zaboravio sam da dodam još jednu bitnu stvar - i ja i devojka (ili žena, to može za čas da se sredi) možemo da dobijemo bugarsko državljanstvo a od naredne godine bi trebalo da možemo slobodno da radimo sa njihovim pasošem po evropi pa nisam siguran je li pametno sada kretati u ovu priču. Ali opet, nisam siguran u sve ove informacije kojima raspolažem pa zato pitam za savet iskusnijih...


[Ovu poruku je menjao johnny beg dana 24.01.2013. u 22:17 GMT+1]


Zdravo Johnny,
Igrom slucaja sam i ja diplomirao na GAF-u Nis, pa znam sa sigurnoscu da se diplome priznaju.Institucija koja nostrifikuje nase diplome je AACA - cena nostrifikacije je 1050 AUD
Troskovi pre aplikacije za vizu su sledeci:
1. polaganje IELTS ispita - oko 160 evra za svako polaganje (ukoliko izlazis vise od jednom, pomnozi to sa brojem izlazaka)
2. nostrifikacja diplome - 1050 AUD, prevod plana i programa fakulteta oko 200 evra
3. aplikacija za NSW state sponsorhip oko 300 AUD - pazi da za sponsorstvo moras da dokazes da imas dovoljno sredstava da se tamo i izdrzavas ako odes
4. vadjenje i overa svih potrebnih dokumenata i prevod istih - sve u zavisnosti koji ce tacno tebi dokumenti da trebaju

moguce je konkurisati bez radnog iskustva (DIAC vise to ne trazi), mada nisam siguran dali NSW trazi radno iskustvo - proveri na sajtu

 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 11:24 - pre 137 meseci
@gmarkoni: napisao si "aplikacija za NSW state sponsorhip oko 300 AUD - pazi da za sponsorstvo moras da dokazes da imas dovoljno sredstava da se tamo i izdrzavas ako odes" što nije istina! Možda su to tražili pre i znam da to traže Victoria i South Australia ali po novom NSW to ne traži. Čini mi se da je razlog tome zato što NSW sponzoriše samo mali deo zanimanja koja su verovatno dobro plaćena pa im dokaz da se možeš izdržavati i ne treba :)

Zato kažem da treba čitati, jer u nekom trenutku se stvari promene i nečiji post postane "deprecated".
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
195.245.225.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 13:45 - pre 137 meseci
Ja nisam nasao mogucnost za PR bez najmanje 2godine radnog iskustva sem preko temporary 457 vize. Ispravite me ako grijesim

Nego ja imam pitanje da li je moguce dokazati radno iskustvo ako za to ne postoji zvanicni dokaz (npr. ja sam iz banana drzave i tokom moga radnog odnosa ja nisam nigdje bio prijavljen)

Po nekoj logici nije moguce jer ovi iz ambasade znaju doci da provjere tacnost informacija (drugu se to desilo) a kad bi dosli da provjere ko bi rekao da me je drzao neprijavljenog...

Zakljucak, bez radnog iskustva tesko, do radnog iskustva jos teze. Taman kad steknes radno iskustvo pravila se promjenu i tako u krug :)


>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 15:03 - pre 137 meseci
@ knyazs

Zahvaljujem na opširnom odgovoru. Mnogo toga sam iščitao (to je u stvari jedino što radim prethodnih dana, sve linkove koje si postavio sam iščitao pre nego da izložim svoju situaciju), što na forumu, što na njihovom sajtu ali AUS nije jedina zemlja koju razmatram, čitam i o svim drugim mogućnostima pa imam problema da sve opcije odjednom sagledam. Znam da ne mogu preko noći da odem bilo gde ali mi je bitno što pre da odredim kurs kojim ću se kretati u narednom periodu. U tom smislu sam spomenuo Bugarski pasoš, ukoliko bih od naredne godine mogao slobodno da radim po evropi možda mi nije isplativa varijanta da ulažem min 4000e u dobijanje Australijske vize.

izvinjavam se što sam u startu propustio da naglasim da sam gledao 190 vizu (jer mi za 189 vizu fali tih 5 poena koje bih dobio za nominaciju NSW)

SOL liste sam pregledao (ne baš svih zemalja, jednu nije hteo da otvori sajt), na listi NSW ima moje profesije, zato sam ih i izabrao a plus je to što kažeš da ne traže finansijske garancije.
Video sam i koja institucija vrši priznavanje zvanja ali, kao što rekoh, još uvek nisam definitino odlučio da sređujem AUS vizu pa sam zato pitanje postavio ovde da bih imao što više informacija pre upuštanja u to. A i jeftinije je 1000e pitati vas nego njih :D
Naravno, trebalo je iščitati i sajt AACA ali iskreno nisam još stigao. To je sledeće na tapetu.

U svakom slučaju veoma cenim trud i vreme koji ulažete u odgovaranje na naše nedoumice i deljenje svog iskustva, meni to mnogo znači.


@ gmarkoni

Hvala i tebi na veoma konkretnim informacijama. Reci mi, jesi li ti već otišao, u kojoj si fazi? Da li znaš kakva je tamo klima kada je u pitanju naša profesija?
 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 15:12 - pre 137 meseci
Citat:
Skeneropulos:
Ja nisam nasao mogucnost za PR bez najmanje 2godine radnog iskustva

Gde si to našao? I meni se čini da sam prethodnih dana negde video da je neophodno iskustvo ali sad sam ponovo pregledao uslove (i na immi i na nsw sajtu) i ne nalazim tako nešto.
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
195.245.225.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 15:38 - pre 137 meseci
Mozda nije potrebno radno iskustvo za aplikaciju, ali da bi uopste aplicirao potreban je skills assessment a da bi aplicirao za SA potrebno je radno iskustvo minimalno 2 godine ako je struka usko vezana sa diplomom + diploma ili sertifikacija.
Jedino za one koji su diplomirali (min BA) u AU mogu da konkurisu bez radnog iskustva.

PS: Sto se tice skills assessmenta ovo sto navodim vezano je za ICT struku za ostale moze biti drugacije...
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
195.245.225.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 15:41 - pre 137 meseci
https://www.acs.org.au/migration-skills-assessment
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 16:27 - pre 137 meseci
Za moju struku je to AACA (www.aaca.org.au) i ne spominje se nigde iskustvo, naprotiv insistiraju na tome da im ne šaljemo ništa vezano za radno iskustvo.


iz teksta
http://www.aaca.org.au/wp-cont.../2011/06/Form-M-01July2011.pdf
Citat:
AACA’s Skills Assessment does not include work
experience or third party comments.
Citat:
Documents relating to work experience or references to
or by third parties will not be considered and must not
be included in the documentation.

Takođe DIAC i NSW nigde ne spominju radno iskustvo kao obavezan preduslov već samo kao nešto što se dodatno boduje.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
94.228.237.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 16:48 - pre 137 meseci
AACA procenjuje radno iskustvo tek nakon sto ustanovi da se tvoja diploma priznaje ili ne. Ukoliko se priznaje, onda procenjuju tvoje radno iskustvo i tu procenu salju DIAC-u. Priznaju radno iskustvo tek nakon licenciranja. Ja jos uvek nisam u AU, vadio sam WA state sponsorhip i pre 10-ak dana sam dobio poziv da apliciram.
 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 17:21 - pre 137 meseci
Taman pomislim da sam načisto sa nekim stvarima pa se opet ispostavi da nisam.

Da li to znači da je ipak neophodno neko radno iskustvo? Na osnovu ovoga što si napisao kapiram da radno iskustvo nije neophodno i da se procenjuje i proverava samo u cilju bodovanja.

Pregledaću i WA, i tamo je moje zanimanje na spisku. Da li oni traže neke novčane garancije ili ima nekih drugih nepovoljnosti-povoljnosti?
Puno sreće ti želim sa aplikacijom. Ako bude sreće častim rundu u AU dogodine :D
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.01.2013. u 17:24 - pre 137 meseci
Izvinjavam se što ću otići malo u off-topic...

Preko sajta expedia.com žena i ja pokušavamo da book-iramo let za Sydney u jednom pravcu i imamo nekoliko nedoumica:

- Sajt nema opciju Seating Together, dok sam na nekim drugim sajtovima video da ima. Da li je to normalno ili treba da nas brine? Kako se uopšte uređuje to sedenje skupa?
- Da ili ne "Expedia StressFree™ Flight Protection"?

Evo opisa tog Flight Protection-a:
Citat:
100% of your flight cost is reimbursed by the insurer if you change or cancel your dates:
•For covered medical reasons that affect you, your immediate family or travel companion
•If you lose your job involuntarily or must serve jury duty

Protection while you're traveling
•Lost bags or possessions: up to $1,000
•Medical expenses: up to $5,000 for office visits; up to $15,000 for emergency medical transportation
•Travel accident: up to $50,000

24/7 Worldwide Emergency Assistance


Hvala svima na bilo kakvim informacijama!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1128381 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.