Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1128140 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 02:58 - pre 136 meseci
Ko moze da bira izmedju AU i NZ, AU je uglavnom bolji izbor.
Jaca i veca ekonomija, veca zemlja, brze se dobija drzavljanstvo, blize je ostatku sveta.
Sa NZ masa ljudi dolazi u AU.

 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 03:10 - pre 136 meseci
To je sve tacno.Ako u AU nemogu da odem za 2-3 godine zbog vise razloga ili je neizvesno kad cu otici a recimo da u NZ se ukaze prilika za relativno brz odlazak, bolje otici pa kasnije mozes dalje.Slozices se da je i u NZ bolje nego u Srbiji.Normalno na pocetku je tesko gde god da odes dok se malo ne prilagodis i naviknes na sistem.
Citat:
noskich: Ko moze da bira izmedju AU i NZ, AU je uglavnom bolji izbor.
Jaca i veca ekonomija, veca zemlja, brze se dobija drzavljanstvo, blize je ostatku sveta.
Sa NZ masa ljudi dolazi u AU.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 03:22 - pre 136 meseci
Noskich:da li si upoznat za AU drzava NSW je smanjila dodatni prag za engleski za migracije pre oko 2 meseca ali nemogu da nadjem sta su tacno smanjili.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 03:31 - pre 136 meseci
Citat:
rolee:
To je sve tacno.Ako u AU nemogu da odem za 2-3 godine zbog vise razloga ili je neizvesno kad cu otici a recimo da u NZ se ukaze prilika za relativno brz odlazak, bolje otici pa kasnije mozes dalje.Slozices se da je i u NZ bolje nego u Srbiji.Normalno na pocetku je tesko gde god da odes dok se malo ne prilagodis i naviknes na sistem.
Citat:
noskich: Ko moze da bira izmedju AU i NZ, AU je uglavnom bolji izbor.
Jaca i veca ekonomija, veca zemlja, brze se dobija drzavljanstvo, blize je ostatku sveta.
Sa NZ masa ljudi dolazi u AU.


Ne znam za engleski, poodavno sam prestao da pratim sta se tu dogadja sa pravilima.

Naravno, ko ne moze u AU bolje je NZ nego nista. Kad dobijes drzavljanstvo NZ mozes sa njim da boravis neograniceno u Australiji, ali ces se za to nacekati. Cini mi se da po novim pravilima treba da zivis na NZ 5 godina da bi dobio PR, pa tek nakon toga se prijavljujes za drzavljanstvo.
Dok AU PR mozes dobiti a da nikada nisi video Australiju i drzavljanstvo 4 godine nakon toga.
Sa AU PR mozes da zivis i radis u NZ, ali obrnuto ne vazi, neophodno je NZ drzavljanstvo da bi ziveo u AU.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 03:49 - pre 136 meseci
Mozes i sa NZ PR da zivis i radis u AU nema ogranicenja.
 
Odgovor na temu

LeonaFelix

Član broj: 311897
Poruke: 13
134.90.132.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 12:54 - pre 136 meseci
Moze li neko od vas da mi objasni kako se klasifikuju i pisu nase diplome na engleskom jeziku?

Ja sam zavrsila visu medicinsku skolu, tj. po zanimanju sam visi fizioterapeut. Nikako ne mogu sa pronadjem odgovarajuci naziv za svoju struku.
Pronasla sam nekoliko naziva, pa ako znate neke konkretne informacije, molim vas da mi napisete.
Unapred se zahvaljujem.

naziv za visi fizioterapeut: Bachelor of Physiotherapy (BPhty) ???
srednja medicinska skola: SECONDARY MODERN STATE SChOOL OF MEDICINE
srednji fizioterapeut (sa zavrsenom srednjom skolom) : Physiotherapy Technician


Inace mi je to potrebno zbog pisanja CV na engleskom.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 14:31 - pre 136 meseci
Citat:
rolee:
Mozes i sa NZ PR da zivis i radis u AU nema ogranicenja.


Ne znam odakle ti ovo?
http://www.immi.gov.au/media/fact-sheets/17nz.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Special_Category_Visa
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 15:22 - pre 136 meseci
Noskich:nije mi jasno kako na 90% oglasa u AU pise da mozes da se prijavis ako imas i NZ radnu vizu?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 16:43 - pre 136 meseci
Citat:
LeonaFelix: Moze li neko od vas da mi objasni kako se klasifikuju i pisu nase diplome na engleskom jeziku?

Ja sam zavrsila visu medicinsku skolu, tj. po zanimanju sam visi fizioterapeut. Nikako ne mogu sa pronadjem odgovarajuci naziv za svoju struku.
Pronasla sam nekoliko naziva, pa ako znate neke konkretne informacije, molim vas da mi napisete.
Unapred se zahvaljujem.

naziv za visi fizioterapeut: Bachelor of Physiotherapy (BPhty) ???
srednja medicinska skola: SECONDARY MODERN STATE SChOOL OF MEDICINE
srednji fizioterapeut (sa zavrsenom srednjom skolom) : Physiotherapy Technician


Inace mi je to potrebno zbog pisanja CV na engleskom.



Srednja Medicinska Skola-Secondary Medical School
Za Fizioterapeuta ti je dovoljno samo-Physiotherapy;
Mislim da je tako.Kad smo pisali CV za moju suprugu stavili smo EKONOMSKO UGOSTITELJSKA SKOLA PA KUVAR(COOK).

Kazi mi kad si slala poruke Jankovicu iz Future koliko si dugo cekala na odgovore.Kad smo mi popunili besplatnu procenu odgovorio nam je sutradan a kad sam mu poslao CV sto nam je trazio proslo tri dana jos nista ne odgovara?
 
Odgovor na temu

LeonaFelix

Član broj: 311897
Poruke: 13
134.90.132.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 18:13 - pre 136 meseci
I ja sam ga dugo cekala da odgovori, cak mi jos nije odgovorio na pitanje u vezi placanja (mada sam odgovor dobila ovde), a napisala sam mu mail prije 15 dana. Jankovic mi je preko skype spomenuo da je vrlo zauzet i da dnevno dobija mnogo mejlova i poziva, tako da smo mi na skype razgovarali 20 min.
Obavjesti me kada dobijes odgovor od njega da mozemo da uporedimo odgovore i da se uvjerimo da nije neka prevara. Ustvari ja sam sigurna da je agencija regularna, imam takav osjecaj ali ipak treba biti oprezan...

Znaci mislis da nije potrebno da pisem Visi fizioterapeut , vec je dovoljno Physiotherapy. A sta mislis kako da napisem visa medicinska skola?

I naravno, hvala ti za odgovore
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 18:37 - pre 136 meseci
Visa Medicinska Skola-Higher Medical School.

Kazi mi kad ste se culi na Skayp jel on trazio da se cujete ili vi,prepostavljam da ste na srpskom pricali?
 
Odgovor na temu

LeonaFelix

Član broj: 311897
Poruke: 13
134.90.132.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 18:50 - pre 136 meseci
On je predlozio da se cujemo na skype, naravno na srpskom smo pricali jer je covjek iz Srbije. Rekao je da se cujemo u pola 9 ujutru po nasem vremenu i poslao mi svoju skype adresu. Culi smo se samo jednom ali je rekao da cemo ostati u kontaktu i da cemo se vidjeti kada bude u BG.
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.204.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 19:40 - pre 136 meseci
Da se nadovrzam na vasata tema I jas sum mu pratila mail na gospodinot Jankovic Pobara Da mu pratam cv od mene i od soprugot .Mnogu brzo odgovori deka ke gi razgleda dvete cv no seuste nemam odgovor moze li nesto poveke na taa tema Blagodaram
 
Odgovor na temu

LeonaFelix

Član broj: 311897
Poruke: 13
134.90.132.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 19:50 - pre 136 meseci
Citat:
svetla: Da se nadovrzam na vasata tema I jas sum mu pratila mail na gospodinot Jankovic Pobara Da mu pratam cv od mene i od soprugot .Mnogu brzo odgovori deka ke gi razgleda dvete cv no seuste nemam odgovor moze li nesto poveke na taa tema Blagodaram


Oprosti svetla, nisam bas najbolje razumjela tvoje pitanje... O ovoj temi smo pisali na prethodnoj stranici pa se nadam da ce ti ponudjene informacije pomoci.

E imam pitanje za tebe, posto vidim da radis kao prevodilac za njemacki, kako oni klasifikuju i nazivaju Visu medicinsku skolu?

 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.204.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 20:28 - pre 136 meseci
Hochschulabshlus nije Studium
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
79.126.204.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 20:29 - pre 136 meseci
ja sam svetlana
 
Odgovor na temu

-toza vampir-

Član broj: 303262
Poruke: 27
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 20:51 - pre 136 meseci
Citam temu redovno pa me zanima kako se nasi novopridosli ljudi snadju tamo stambeno?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2013. u 23:49 - pre 136 meseci
Citat:
rolee:
Noskich:nije mi jasno kako na 90% oglasa u AU pise da mozes da se prijavis ako imas i NZ radnu vizu?


Pretpostavljam da podrazumevaju drzavljanstvo pod tim `rights to work in NZ`.

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.02.2013. u 00:04 - pre 136 meseci
Citat:
-toza vampir-:
Citam temu redovno pa me zanima kako se nasi novopridosli ljudi snadju tamo stambeno?


Ovo je odlicno pitanje. Sidnej je drugi ili treci najskuplji grad na svetu po nekretninama i zivotnim troskovima.
U velikim gradovima kao sto su Sidnej, Melburn, Brizben (tamo gde ima najvise poslova) solidan dvosoban stan kosta oko pola miliona dolara.
Moze se naci za 250-300 hiljada na sat i po od centra grada.

Prosecna plata je oko 50 hiljada godisnje, na porez ode oko 25%, ostane ti 37.5 sto je oko tri hiljade mesecno pa od toga treba platiti sve troskove. Vidis odmah da nije lako otplatiti stan.
Novopridosli se snalaze otprilike ovako: ako dodjes go kao pistolj sto bi se reklo, onda delis sobu sa 1/2/3/4 cimera/ki (u centru grada ovo je 120-150 nedeljno).
Kad se malo snadjes, nadjes neki poslic onda predjes u sobu sa jednim cimerom (u centru oko 200 nedeljno) ili ako hoces da zivis u predgradju i da putujes do posla uzmes svoju sobu negde (od 160-250 nedeljno).
Ako nadjes solidan posao puno radno vreme onda iznajmis nesto za sebe (od garsonjere za 250-300 do dvosobnog stana 350-800 - primeticete da treba dati pola prosecne plate za iznajmljivanje jeftinog dvosobnog stana). A ako verujes da neces izgubiti solidan posao onda uzmes kredit za stan na 20-30 godina.

To su tipicni primeri. Ima onih koji pokrenu svoj biznis pa uspeju i kupe stan odmah kao i na drugoj strani socijalnih slucajeva koji zive u jeftinom smestaju u vlasnistvu drzave.
Sve u svemu - stambeno pitanje je najveci problem ovde.
 
Odgovor na temu

-toza vampir-

Član broj: 303262
Poruke: 27
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.02.2013. u 10:45 - pre 136 meseci
Jedan moj prijatelj zivi u predgradju Adelaida,ima siguran posao i kupio je kucu koju pomalo otplacuje...
U svakom slucaju,hvala noskichu na opsirnim odgovorima,stvarno puno pomazes :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1128140 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.