Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115197 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.01.2013. u 20:30 - pre 137 meseci
@ deligii

to što si napisao je sve manje više tačno. Ali zapamti ove tri stvari (važi i za one koje budu čitali).
Ako radiš na crno u CH i nemaš papire, pogotovo kod naših:
1. Veliki je rizik za obadvoje, poslodavca i tebe
2. Bićeš pod pritiskom, psihičkog i fizičkog = ucene na svakakvi način
3. Smanjiće ti platu hiljadu franaka manje što nemaš papire i još hiljadu franaka što si kod njih na crno (1000 chf + 1000 chf = 2000 manje)

Kad sve sabereš, ne isplatise da prodaješ svoju dušu za neke malo veće pare od gde radiš sad. Za nekog ko će da te iskoristi maksimalno i za period dokle ti njemu trebaš-

Nevezano za tvoj poso, ali primer je dobar i poznat, za sve žene i devojke što idu u Švajcarskoj da cuvaju decu kod naših. Za zo možeš veoma brzo da se rapitaš njihova iskustva...

Kad sve proceniš možeš da dođeš do jedne veoma proste reči. A to se zove: ISKORIŠĆAVANJE

Posle postoje izuzetci, ali sve je to retko. Ko ima šansu da te sklješti, on to i iskoristi...
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku25.01.2013. u 20:46 - pre 137 meseci
Miki ovde covek pita za dolazak legalno. Druze izvini ali msm da ces tesko uspeti osim ako se ne ozenis za papire.
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 11:30 - pre 137 meseci
@ stojanovicmiki

Ja ne zelim da tamo radim na crno, posao je jedino moguc ako imam papire, na crno nece da me prime, treba mi nacin kako da dodjem do papira, a da to nije zenidba.


@ Arsenije.G

Mislim da si u pravu sto se pisanja tice, ali bas si me utesio sa ovom zenidbom
Prvo, nemam 15-20 hiljada franaka (cuo sam da je ta tarifa) da dam nekoj za zenidbu, jer da imam toliko, ne bi ni jurio da idem gore iskreno,
Drugo ako to i nekako mogu da ucinim, posto ovde imam zenu i dva sina, njih necu moci tako cesto da vidjam kako bi to bilo u situaciji da imam normalnu vizu.
Znaci zenidba je jako teska solucija.


Kazem jos jednom, cuo sam da je to preko Slovenije moguce i vrlo izvodljivo, ako neko zna kako, ili je gore vec otisao sa takvom varijantom (jos bolje), ili ima firmu da moze da se izvede takva kombinacija, neka se javi na PP ili neka napise sta i kako !

Hvala i pomozite ako mozete !!!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 20:21 - pre 137 meseci
Imam jedno pitanje, ako moze neko da mi da odgovor.

Ja bih da radim u CH,(ex-yu) ali ne znam kako da napravim papire, tj kako da ih napravim a da se ne ozenim/udam. Nisam expert ni u jednom poslu, jezik "ne"govorim, itd.

Imam nekoliko ideja:

1. Da otvorim firmu (SLO, BUG, RUM, USA),
2. Da radim na crno
3. itd

Vlast u CH je sastavljena od grupe ludaka, koji neznaju svoj posao, i koji cekaju da im mi iz ex-yu prodamo znanje. Njihovi zakoni su puni rupa, a mi cemo da ih nadjemo i da ih iskoristimo.

Ova tema treba da pomogne ljudima a ne da im zivot jos vise zakomplikuje.
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 20:40 - pre 137 meseci
@ elmagico

Ne znam da li ja treba konkretno da se pronadjem u ovo tvom tekstu ili ne? Mozda mi se samo cini.

Jos jednom kazem ako nisam bio jasan u prethodnim tekstovima, posao nije problem, obezbedjen jeeee, i legalan je, i nije baustel, i ima praznih mesta jos za 15-20 ljudi.

Samo kako da najbezbolnije dodjem do vizee !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 21:15 - pre 137 meseci
Elmagico šta si hteo to da kažeš ili da pitaš na predhodnom postu?
Nisam razumeo suštinu... Hehe

@delogii
Ma jes 20 slobodnih radnih mesta. Vidim samo tebe čekaju, kako pišeš.
Što da se bakću stobom kad mogu da nađu nekog iz EU.
Pa jer smo ti rekli i ovamo napisali kako do vize.
A ti postavljaš sada HiLjADITO i JEDNO isto pitanje!
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 21:34 - pre 137 meseci
Gde konkretno ? Ja nisam mogao da nadjem, daj mi link stranice, molim te.

A sto se posla tice , ako ovaj lik mene laze (u sta cisto sumnjam), lazem i ja vas, a i napisao sam , da mi je dobar prijatelji i da me nikada u zivotu nije zaj*bao a znamo se bar 15 godina.

Samo da regulise to oko skaypa, sve cu detaljno da se raspitam .

Ljudi , pa zar mislite ta bi ja trosio vreme ovde da mi pomoc nije potrebna ? Svi znamo koliko je dobro placen bilo koji posao u Srbiji, ova prilika mi se ukazala sada, i ne verujem da ce opet !
Hvala
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 22:40 - pre 137 meseci
ti resavas pitanja mozda i zivotno, i cekas da ti se skype popravi ili vec sta. Mozda sam ja lud, ali ja bih vec bio u autobusu, kolima, avionu i na putu da na licu mesta vidim situaciju.

ajde da ti i odgovorim da osim "udaje" nemas sanse sa papirima.

Vodim na veceru ako uspes da to sve uradis legalno na neki drugi nacin. (i ne samo tebe nego i sve ostale sa teme, jer se vise od 2 godine dopisujemo ovde a postoje i druga resenja)
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dynamic.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.01.2013. u 23:03 - pre 137 meseci
Citat:
deligii: Gde konkretno ? Ja nisam mogao da nadjem, daj mi link stranice, molim te.

A sto se posla tice , ako ovaj lik mene laze (u sta cisto sumnjam), lazem i ja vas, a i napisao sam , da mi je dobar prijatelji i da me nikada u zivotu nije zaj*bao a znamo se bar 15 godina.

Samo da regulise to oko skaypa, sve cu detaljno da se raspitam .

Ljudi , pa zar mislite ta bi ja trosio vreme ovde da mi pomoc nije potrebna ? Svi znamo koliko je dobro placen bilo koji posao u Srbiji, ova prilika mi se ukazala sada, i ne verujem da ce opet !
Hvala


U svajcarsku je preko posla jako tesko doci, moras da budes specijalista u svojoj struci i to samo u strukama koje oni traze. I ako imaju potrazivanja za tvoju struku prvo gledaju sve u CH, pa u EU pa tek onda nama dopustaju. Tako da je jako tesko. Neko je vec okacio link tih 20 struka za 2012, pogledaj malo u nazad.

Ja nisam hteo da se "udam" za papire i pokusavam sad preko Mastera i radnog iskustva da dodjem dobijem radnu vizu posle 2014 jer cu tad ovde zavrsiti master. Imaj u vidu da su finansije na 8. mestu za pravljenje papira.

Ako vec zelis da ti se lepo odg i pomogne napisi koju struku imas i sta ces tamo raditi, kolika je firma.
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 10:34 - pre 137 meseci
@ elmagico

ok, to sam hteo da cujem, kao sto sam i predpostavio samo zenidba moze da zavrsi posao.
a da sednem u bus i da vec budem tamo nemam razloga, jer da je taj gazda hteo da mi sredi papire, kad je ovaj pricao sa njim za posao on bi i to ponudio, ali predpostavljam da zabole njega da mi on sredjuje papire da pored slovenaca, madjara, bugara, ceha, slovaka itd...... sa kojima nema nikakvih cimanja.
tako da ne vidim razlog sto bi isao tamo, mogu ja da ostanem kod ovog prijatelja, ali samo bi njemu bio na teretu i nista ne bih resio verovatno, jer na crno nece ni dana da me prime da radim. a skajp mu je stvarno problem, ne funkcionise, ni sa njegovima ovde kuci se ne cuje vec danima.


@ Arsenije.G

Znam da prvo potrazuju CH, pa EU , pa tek na kraju nas.
Specijalista nisam , imam zavrsenu srednju elektrotehnicku (sto bi isto to u struci tamo radio, povezivanje elektro ormana), engleski znam onako konverzija ok, a nemacki ne, nimalo. Firma ne znam kolika je (saznacu ) ali predpostavljam da je dobro stojeca, jer mi je ovaj rekao - trenutno bi mogao da zaposli 15-20 ljudi, koliko posla imaju. Tako da za posao nije problem, a koliko vidim da vecini ovde jeste. Problem je kako samo resiti papire...... "SAMO"
 
Odgovor na temu

ekoneko
eko neko

Član broj: 298259
Poruke: 51
*.dclient.hispeed.ch.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 10:47 - pre 137 meseci
Poz ljudi
Pisao sam odozdo. Evo me sad u ch (zurich).
Prijavljen,sve regularno i nike mi bila potrebna ulazna viza
Kako bi se prijavio u ch (kao sto su mi rekli u ch ambasadi
U bg)
Sad prolazim sve ono preko zavoda za zaposljavanje...
Sta mislite da li bi istovremeno mogao da svrljam( da radim nesto)?
Ili mi taj rizik nije potreban...
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 10:49 - pre 137 meseci
Ako vec hoces da odes ibtrazis nacin, postojibjos jedan.
Idi na temu madjarski pasos. Napisi: ja hocu da kupim madj. Pasos ko ima informacije nek mi se javi u PP. Narano svi ce ti na temi govoriti da si budala, ali ce ti se onaj ko treba javiti u PP. Govorim iz licnog iskustva. Moraces da platis 1000 e min da sacekas par meseci da ides u segedin na zakletvu i dobices pasos.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 10:51 - pre 137 meseci
Citat:
ekoneko: Poz ljudi
Pisao sam odozdo. Evo me sad u ch (zurich).
Prijavljen,sve regularno i nike mi bila potrebna ulazna viza
Kako bi se prijavio u ch (kao sto su mi rekli u ch ambasadi
U bg)
Sad prolazim sve ono preko zavoda za zaposljavanje...
Sta mislite da li bi istovremeno mogao da svrljam( da radim nesto)?
Ili mi taj rizik nije potreban...


Nemoj se zezati sad ksd si dosao. Sacekaj jos malo dok ne sredis sve. Onda ces naci posao legalno i bice sve u redu.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 11:29 - pre 137 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Ako vec hoces da odes ibtrazis nacin, postojibjos jedan.
Idi na temu madjarski pasos. Napisi: ja hocu da kupim madj. Pasos ko ima informacije nek mi se javi u PP. Narano svi ce ti na temi govoriti da si budala, ali ce ti se onaj ko treba javiti u PP. Govorim iz licnog iskustva. Moraces da platis 1000 e min da sacekas par meseci da ides u segedin na zakletvu i dobices pasos.


dobro, i sta, oni to nikad nece saznati u budimpesti gde odobravaju zahteve?
mislim, madjarska nije bas banana drzava kako si je ti ovde prestavio.

ne kazem da je to nemoguce, vec kazem da sve i da upali - pitanje je zaista koliko ce to dugo da traje.
naravno, ti ne kazes kakve bi bile posledice po tu osobu koja je laziranjem stekla to drzavljanstvo.
poslednji put kad sam citao izvestaj oni su provalili vec par takvih shema.

i naravno da taj forum citaju recimo neki ljudi iz madjarske ambasade!
i naravno da ce oni da vrse provere; i naravno da kad samo jednog koji je stekao drzavljanstvo tim 'kanalom' provale;
narvno da ce onda i sve ostale.

konkretno: ista osoba je primila tj potpisla ta lazna dokumenta i poslala u budimpestu, jedan kad padne = padaju svi iz tog lanca.

dokumenta su lazna - to je samo pitanje vremena kad ce da se provali i koje ce sve to posledice da ima.

toliko od mene.



[Ovu poruku je menjao maaar dana 27.01.2013. u 12:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 12:02 - pre 137 meseci
Maar sve sto si napisao je istina. Poenta je da oni nemaju pristup nasim knjigama a ni mi njihovim e tu se pravi rupa.

Ono sto je tuzna istina da se danas sve moze za pare. Samo treba imati pravog coveka i dovoljno para.
Inace madjarska je veoma poznata po korupciji. Idi samo na njihovu granixu pa se uveri.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 12:24 - pre 137 meseci
@Arsenije.G

ovo sto si napisao da nemaju pristup - jako mi je tesko da poverujem da je tako.
takodje, ta osoba krsi i zakone u srbiji ako lazira dokumenta koja je navodno izdala srbija.

i opet; ako sad nemaju pristup kako mozes da budes siguran da oni nece imati nacina da vrse provere za tri meseca, godinu dve?

ovde se radi o drzavljnstvu, a ne o podmicivanju carinika da prenes koje kilo mesa vise!

da je moguce tim stvar srediti i biti ok dozivotno pa prva bi mafija i kriminalci se domogli tog pasosa.

ljudi su (vecinom) ovce, i takvima ce da uzimaju tih 1000e ili koliko vec,
samo ljudi budite svesni da niste kupili kartu za bolji zivot - vec jasno vam je za gde.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 27.01.2013. u 13:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 12:34 - pre 137 meseci
Maar

Nzm sta studiras, ali trebao bi da znas zasto je doslo do 1 svetskog rata.
Madjarska nema pristup nasim knjigama, ali nase dve drzave mogu da uspostave saradnju. Pasos nije lazan izfaje ga republika madjarska u madjarskoj tamo se polaze zakletva u budimpesti ili segedinu.
Ja ne kazem coveku da on ovo uradi samo mu dajem opciju.
Zavisi ko je koliko spreman da ide.
Takodje da se zna da je i udaja u svrhu papira isto zakonski kaznjivo u ch. I sta mislis kad dobiju permit c da ce da ih jure. Sutra malo jure ih dok sunu braku i dok imaju b permit.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 12:41 - pre 137 meseci
@Arsenije.G

'Takodje da se zna da je i udaja u svrhu papira isto zakonski kaznjivo u ch. I sta mislis kad dobiju permit c da ce da ih jure. Sutra malo jure ih dok sunu braku i dok imaju b permit'

pa ti sad mesas mnogo stvari ovde.
radi se o tome da su DOKUMENTA (PAPIRI, IMENA, DATUMI) LAZNI, a ne o nekoj proceni i ispitvanjima da ustanove ko je sa kim, da li je osveta neka mozda, da li je preljuba, korist, da li je neko iskoriscen a da to i nije znao - izmanipulisan - ovo je mnooogo kompleksno i u nekim delovima veoma subjektivno!

ovo za lazne izvode iz mkr i slicno je CRNO NA BELO.

ja sam zavrsio sa ovom diskusijom.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.159.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 13:11 - pre 137 meseci
Slazem se da diskusija treba da se zavrsi.
Ja samo hocu da kazem da se mozw doci do madjarskog pasosa.
Ljudi kupuju organe, decu, i ko zna sta se sbe moze za pare dobiti a ne jedam sugavi madjarski pasos.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.01.2013. u 13:52 - pre 137 meseci
Citat:
Arsenije.G: Ljudi kupuju organe, decu, i ko zna sta se sbe moze za pare dobiti a ne jedam sugavi madjarski pasos.


Pa ako je baš što ti kažeš, zašto ti nisi sredio taj mađarski šugavi pasoš za 1000 €ura ili koliko već, nego se mučiš tu sa studenskom vizom...?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115197 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.