Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bravar je bio bolji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136854 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 00:20 - pre 164 meseci
Niko to nepravda. Samo poredimo bivšu JNA i zločinačku organizaciju nastalu 1990-tih koja je žarila i palila a kasnije postala "profesionalna" pa i dan danas skriva ubice nedužnih gardista.
 
0

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.164.*



+47 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 00:26 - pre 164 meseci
Pa zar to nisu isti ljudi? Juce JNA, danas nacionalne armije!

Gomila likova na jednom mestu, koja uci da pise sa 20+ godina moze samo da predstavlja problem. I bas me briga za to! Nek se uce kada zele i kako zele. Ali ako ne zelim da budem tu zasto moram? I onda, posle toga, treba da sam sebi opravdam izgubljene godine time sto sam video neki grad ili upoznao nekog drugacijeg od mene. I sve to u, zamisli, 15 meseci! Wow, kakav uspeh. I jos kao JNA je zasluzna za to... yeah right!
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 02:25 - pre 164 meseci
kandorus, samo gubis vreme na forumu. Za to vreme mozes npr. da cuvas strazu ortacima dok pisu grafite SKOJ po Beogradu.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 07:29 - pre 164 meseci
Sasvim tako Vladimire. I još nešto bih dodao, a pro po radnih akcija i armije. Reče jednom jedan veliki američki predsednik J.F. Kenedi:

Ne pitaj šta država može da uradi za tebe, već se zapitaj šta TI možeš da uradiš za državu.

JNA je bio,između ostalog i neki pojam "služenja državi". Radna akcija je bila takođe pojam "pomaganja državi". To je patriotizam. A ne grafit "kolji pedera" (na stubu nadvožnjaka kod autokomande), i slične "srBske patriJotske akcije"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 07:45 - pre 164 meseci
^maliradojca

Današnji "skojevci" odaju počast osumnjičenima za ratne zločine, obuvaju se ekkluzivnim patikama i oblače ekskluzivnu odeću kroz razbijene izloge, vijaju peškire dok je peškirizam okosnica njihove vere. Bravarev SOKOJ je imao pametnija posla.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 07:49 - pre 164 meseci
^serbolicious
Citat:
Pa zar to nisu isti ljudi?

Bravar je bio do 4.maja 1980. Do tada je funkcionisalo bez divljanja po Vukovaru, bez bombardovanja Sarajeva i da ne nebarajam.

Citat:
ako ne zelim da budem tu zasto moram?

Ne tvrdimo da se mora. Samo konstatujemo šta je bilo i šta je sad.

Citat:
video neki grad ili upoznao nekog drugacijeg od mene.

A kad si poslednji put bio u Dubrovniku, Rijeci, Zagrebu, Ljubljani, Kopru, Portorožu. Dobro San Francisko je zanimljiviji. Ali ovde bar 70% stanovništva u poslednjih 20 godina nije mrdnulo dalje od šaltera za izdavanje državljanstva. Naravno izuzimajući traktoriste i junačine koje su opsedali Sarajevo i ostale "patriote".

Citat:
kakav uspeh.

Šta da se radi. Vidiš na šta smo spali. Ono skoro ništa je više od apsolutno ništa.
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 08:17 - pre 164 meseci
Još negde na početku ove Teme @pisac kaže:

"Ako ti misliš da je izgradnja sopstvene zemlje dokaz da je narod glup, onda verovatno smatraš da je narod sada jako pametan kada već par decenija samo ruši i prodaje ono što je izgrađeno dok je narod bio glup? I verovatno je još pametniji što to uopšte ne ruši i ne prodaje za svoj džep, već za džep nekolicine mafijaša i "tajkuna"?

Genijalna misao. Narod je sada najzad pokazao svu oštricu svoje pameti: otarasio se komunističkih okova i tiranije duge nekoliko decenija tokom kojih je morao da gradi sopstvenu zemlju, i sada najzad ima potpunu slobodu da tu svoju sopstvenu zemlju razruši i potpuno rasproda za bagatelu u korist nekolicine progresivnih 'kapitalista'.



Divim se oštrini umova u ovom narodu."

Sa neznatnom modifikacijom teksta, to bi bio i suštinski odgovor za komentare i u vezi JNA.

U JNA se nije išlo kao na kampovanje, da se roštilja, popije gajba-dve piva, da se "olešimo"...to nije bila zabava, niti žurka.

Iz takvog poimanja o obavezama prema državi dobijamo danas utisak/izjavu:

http://www.politika.rs/rubrike...ja-od-lovackog-drustva.lt.html

Pozdrav

Edit: vratio sam odgovor iz Recycle Bina.

P.S.

Sada pomalo i shvatam, što su neki izbegavali Vojsku.
Čuli su da je tamo gadno:
- za bilo koju nedisciplinu postoji mehanizam za kažnjavanje;
- a postoje tamo i tipovi, koji te "pametne mudrijaše", razmažene, uobražene, sebične...prozovu, pa pošto nisu učili pedagogiju, odvale šamarčinu, pa nedelju dana bridi...



Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 08:52 - pre 164 meseci
Citat:
serbolicious: Ali ako ne zelim da budem tu zasto moram?

Pa ne zelim ni ja da pravim puteve, ali isto tako ne zelim da gazim svaki dan u kaljacama po njivama i kaljugama.
Ili cu ici na radnu akciju da ih pravim, ili cu platiti izgradnju puta parama zaradjenim na nekom drugom mjestu.
Ako nemas posao i pare, sto vecina omladine u vreme radnih akcija nije imala, onda platis svojim radom.
Tako je i sa vojskom. Razumijem ja da ti ne zelis da budes tamo, ali isto tako vjerovatno ne zelis da neki Oslobodilacki Romski Front iz susjedne Bugarske porobi tvoje selo preko noci. Da se to ne bi desavalo NEKO mora biti zaduzen za sprecavanje takvih stvari. Da li je to rjeseno profesionalnom ili "narodnom" vojskom, stvar je svake drzave i njenih stanovnika i toga kako su oni to regulisali.
U tom smislu, onako je kako hoce vecina, ali to ne oslobadja manjinu koja misli drugacije od odgovornosti, prava i obaveza.
Niko ziv ne voli da placa porez, pa se niko razuman ne pita "ako ne zelim da placam, zasto moram". Osim ako nije 5-ogodisnjak ili malouman.

U nekim razvijenim zemljama (a i nerezvijenim), mozes da se oslobodis vojske tako sto ces da platis to oslobadjanje. Pa ako u roku godine dana mozes negdje drugo da zaradis vise desetina 'iljada evra ili dolara, ti plati pa se klati, a ako ne mozes, svakako je isplativije odsluziti rok.
U svakom slucaju, prijatnije je lezati u kasarni, nego rintati negdje ko crnac dva puta duze vremena da bi nekom drugom platio lezanje u kasarni.

Vi zivite u suludim iluzijama da su zivot i svijet "na izvolite" i ,prilikom stvaranja svemira, ustrojeni po principu "volim - ne volim" i "svidja mi se - ne svidja mi se".
"Krv, znoj i suze", reko' Chercil pametnim ljudima i pobijedio na izborima.
Da vama neko obeca bilo sta drugo osim "provod, ludilo, pare, zabava, ljetovanja, zimovanja, sreca sreca radost uzivancija" bio bi ubijen kamenovanjem.
 
+1

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 09:11 - pre 164 meseci
SKOPLjE - Više od polovine stanovnika Makedonije tuguje za Jugoslavijom, pokazalo je nedavno ispitivanje Centra za istraživanje i kreiranje politike iz Skoplja.

Istraživanjem javnog mnjenja je utvrđeno da oko 65 odsto stanovništva oseća nostalgiju za bivšom zajedničkom državom, jer su tada bolje živeli, ekonomski bili sigurniji i osećali se slobodnije. Izuzetak su etnički Albanci, koji ne dele ovaj stav.

Anketa je pokazala i generalno visok stepen tzv. etničkog narcizma ili percepciju vlastite etničke grupe kao dominantnu, a najviši stepen je registrovan kod etničkih Albanaca i Srba.

www.novosti.rs/vesti/planeta.

Čitaju Makedonci ES Forume.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 09:17 - pre 164 meseci
Citat:
Odin D.: ... Vi zivite u suludim iluzijama da su zivot i svijet "na izvolite" i ,prilikom stvaranja svemira, ustrojeni po principu "volim - ne volim" i "svidja mi se - ne svidja mi se". ...
A pri tome im mama skuplja prljave čarapa ispod kreveta. Posla naravno "nema". Što da se "cima", ako mu se to ionako ne sviđa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 09:51 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd: A pri tome im mama skuplja prljave čarapa ispod kreveta. Posla naravno "nema". Što da se "cima", ako mu se to ionako ne sviđa.

Da, umesto da pamte vojsku kao divan deo zivota kao pravi, normalni muskarci.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9560
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 10:14 - pre 164 meseci
Citat:
DaliborP: Da, umesto da pamte vojsku kao divan deo zivota kao pravi, normalni muskarci.
Baš tako.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 10:35 - pre 164 meseci
Citat:
 Da, umesto da pamte vojsku kao divan deo zivota kao pravi, normalni muskarci.


Citat:
Java Beograd: Baš tako.


Normalni muškarac je vekovima unazad bio pojam zdravog čoveka, spremnog za stvaranje porodice i svega ostalog što mu je bioliški zadatak.

Potrvrda te normalnosti je bila odsluženje vojnog roka.
Mladić, koji je želeo da se ženi, pa i bez ženidbe, čak i kod zapošljavanja, a nije "odslužio" vojni rok, izazivao sumnju ostalog normalnog sveta.
Za takvog se javno govorilo: tom nešto fali, čim ga ni Vojska nije primila!

A, šta mu fali..."prikazaće se" pre, ili kasnije u njegovom životu.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 10:52 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic VladimirNormalni muškarac je vekovima unazad bio pojam zdravog čoveka, spremnog za stvaranje porodice i svega ostalog što mu je bioliški zadatak.

Potrvrda te normalnosti je bila odsluženje vojnog roka.
Mladić, koji je želeo da se ženi, pa i bez ženidbe, čak i kod zapošljavanja, a nije "odslužio" vojni rok, izazivao sumnju ostalog normalnog sveta.
Za takvog se javno govorilo: tom nešto fali, čim ga ni Vojska nije primila! :p

A, šta mu fali..."prikazaće se" pre, ili kasnije u njegovom životu.

Upravo to meni i moja baba prica, koja ima 90 godina. Kod nje se u selu znalo - ko nije sluzio vojsku nije pravi muskarac i ima slabe sanse da se ozeni. I sad mi vi to isto pricate, 2010 godine. Nema sta, ima smisla.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:03 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic VladimirNormalni muškarac je vekovima unazad bio pojam zdravog čoveka, spremnog za stvaranje porodice i svega ostalog što mu je bioliški zadatak.

Potrvrda te normalnosti je bila odsluženje vojnog roka.
Normalni muškarac(stvaranje porodice) = odsluženje vojnog roka.
Dakle, dokaz da je muskarac strejt je da je sluzio vojsku. Meni bas vojska deluje pomalo gay.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:28 - pre 164 meseci
Citat:
DaliborP: Upravo to meni i moja baba prica, koja ima 90 godina. Kod nje se u selu znalo - ko nije sluzio vojsku nije pravi muskarac i ima slabe sanse da se ozeni. I sad mi vi to isto pricate, 2010 godine. Nema sta, ima smisla.

Mijesas babe i zabe. U vreme tvoje babe JNA je mogao izbjeci samo onaj ko je bio bolestan ili otisao iz zemlje, tako da nesluzenje vojske je manje-vise bio pouzdan dokaz da sa nekim nesto nije u redu, bilo fizicki, bilo psihicki.

Danas je druga situacija i ne treba biti narocito bistar da bi se uocilo da price tvoje babe nemaju mnogo zajednickog sa tvojom pricom.
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:35 - pre 164 meseci
Eto, novim ustrojstvom društva, izmaklo se najklasičnije dokazivanje sposobnosti.

Sada je muka veća, jer neko bira pripadnost nekoj organizaciji, gde se dokazuje, pokazuje svoju muškost.
Na žalost sviju, vrlo često pogrešnim sredstvima, alatima, u pogrešno vreme i prema objektima, a ne ženi.

Posedovanje moći, prikazane nekim potrošačkim eksponatima, isto nije pouzdan pokazatelj muškosti...

No, pametan mlad čovek će naći odgovarajući način dokazivanja svojih vrednosti i bez Vojske.
Analogno tome, budali nije vredela ni Vojska, još manje baratanje oružjem, Molotovlj. koktelima i sl.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:40 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: Sada je muka veća, jer neko bira pripadnost nekoj organizaciji, gde se dokazuje, pokazuje svoju muškost.
Meni ne treba nikakva organizacija da bih dokazivao muskost, kome treba, nek ide u vojsku ili neku drugu drustvenu ogranizaciju gde ce zajedno sa gomilom muskaraca da dokazuje muskost. I generalno, zasto bi neko uopste imao potrebu da dokazuje muskost, ako je ima dovoljno?
Citat:
Kovacevic Vladimir: No, pametan mlad čovek će naći odgovarajući način dokazivanja svojih vrednosti i bez Vojske.
Analogno tome, budali nije vredela ni Vojska, još manje baratanje oružjem, Molotovlj. koktelima i sl.

Pozdrav
Nista bez vojske.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:48 - pre 164 meseci
Ama, ovde nesto stvarno nije normalno...

Kada sam ja bio u toj jna...

Za svaki obrok sam morao da u dzepu imam nesto od sredstva za pranje, bilo sapun, prasak, tecnost za sudove...nebitno. I kada dodjes na red, uzmes hranu, cekas nekoga ko jede da zavrsi, da bi uzeo njegov pribor za jelo, otisao do cesme, oprao, i tek tada seo da jedes.

Nema nigde grejanja, osim u ucionici gde se bubnjara malo zalozi, odslusa politicka nastava, odgleda dnevnik...Pa vidi kako je na -20, -30, koliko je znalo da bude.

I sada neko pise da je ta jna merilo necije vrednosti?!

Ma ovo je ludilo, zaista!!!

:(

 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Bravar je bio bolji25.11.2010. u 11:50 - pre 164 meseci
Citat:
serbolicious: To je divno i sjajno. Ali sta sa 90% ljudi koji su znali da pisu pre nego sto su otisli u JNA? Zasto da oni provedu 15 meseci u nekoj vukojebini? Znam zasto - zato sto su morali! Ali zasto pokusavate da opravdate to?
OK, ali sta bi ti tako fantasticno i nadasve korisno uradio te godine pa je to velika katastrofa po svet sto si morao da malo sedis tamo? Bas me to zanima. Pitam zato sto sam te iste budalastine i ja pricao. Posle sam postao normalan.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bravar je bio bolji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 136854 | Odgovora: 920 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.