Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209721 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 13:41 - pre 146 meseci
Tačno, nisu. Oni jednostavno idu za svojim interesima, a svako je krojač svoje sreće.

UN priznaje 190 zemalja na svetu. Ako ih je 189 našlo svoje mesto pod Suncem, a samo mi nismo, šta to znači? Da smo najgluplji narod u svemiru koji ne može da shvati ni najbanalnije stvari koje svi ostali shvataju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 13:41 - pre 146 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: @Sceka nisi valjda radio celu noc?!????!!!

Nisam, samo od 01h do 5:30h jutros.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 13:51 - pre 146 meseci
Citat:
Emmy: za MMF sam vec rekao, za NATO pa to je vise nego evidentno, a za Vatikan tu ne znam odakle da pocnem. Spisak njihovih zlocina prema nama je podugacak. WWI,WWII i uloga Vatikana u razbijanju SFRJ.


Nisi ti nista rekao za MMF sem da je bivsi guverner radio kod njih. Cime je to MMF ojadio Srbiju? (Da ne idemo dalje u NATO i Vatikan jer ces tek onda da se rasplines u off)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 13:54 - pre 146 meseci
Citat:
Nedeljko:... Ako ih je 189 našlo svoje mesto pod Suncem, a samo mi nismo, šta to znači? Da smo najgluplji narod u svemiru koji ne može da shvati ni najbanalnije stvari koje svi ostali shvataju.

Vrlo tacno! Samo bi izmenio malo. Nismo mi njgluplji narod u svemiru! Nikako! Mi smo samo najtvrdoglaviji narod u svemiru! Mi samo imamo resenje koje nema veze sa mozgom i tvrdoglavo se tog resenja drzimo pa i po cenu "da u toj borbi ne zaleci damo i svoj zivot"! Samo to je nama problem.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 13:57 - pre 146 meseci
@Sceka, da se ne zaletim da te pitam kakvu muziku stvaras (mozda se covek samo zove kao ti) da li bi bio ljubazan da puknes neki link da je cujem?
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
212.178.232.*



+21 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:01 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Pa naravno da smes da kazes. Ja kao supermod sigurno mogu da obrisem tvoju poruku al nisam i necu, tvoje pravo da iskazes svoj stav.


Baš si lepo rekao. Ti eto kao supermod treba malo i da budeš načitaniji od drugih. Zanima me tvoj stav u vezi
Čilea, kako je do njega došlo i zbog čega.(dolazak Pinočea na vlast). Ima dovoljno literature o tome, pa ako ti ne vidiš
neku paralelu sa sadašnjim stanjem u srbiji i sličnima, ok, samo sam pitao, pošto si expert za kapitalizam.

Ali molim te, rečenice tipa Ako trazis krivca, podji od sebe i pogledaj u ogledalo u određenim istorijskim trenucima državnog uredjenja jednostavno vređaju inteligenciju. To je moj stav.

I da ne bude zabune, mnogi tvoji stavovi su po meni tačni, samo ne razumemem kako neko konstantno negira činjenice iz bliske istorije(čile,honduras,argentina,vijetnam,koreja,iran,irak,sssr,avganistan spisak je podugačak, na žalost i srbija je na spisku, cela afrika i još poneko).

Znači po tebi, kao supermoderatoru, pola sveta u poslednjih 40 god.ima zaprljana ogledala i nema pojma da ih obriše i vide sebe u pravom svetlu. PA to ne prolazi više ni u vrtiću.

Poz. Bez ljutnje.


 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:07 - pre 146 meseci
@Sceka,

Citat:
Ja bi bio ovde gde sam sada bez obzira na sve


Uopste nisam ubedjen u to. Ali - uopste.

Necu da kazem da tvoju licnu/porodicnu situaciju preterano poznajem, sve sto znam je na bazi onoga sto si sam
izneo na forumu, kao i na bazi sto znam prilike u regionu odakle si (smo) poreklom.

Ako pogledas ko su u tim vremenima bili najistaknutiji ljudi kulture, umetnosti, sporta - svima u biografiji stoji
odprilike 'rodjen u tom i tom selu kod <pickovca>, rodjenih Beogradjana imas tek u tragovima. Sve je to dolazilo
u prvim posleratnim godinama, trazilo svoje mesto pod suncem i najvaznije - nalazilo ga.

Apsolutno sam uveren da je jedino i samo radi upravo te socijalne migracije izazvane komunizmom ogromna
masa kvalitetnih ljudi uopste dobila sansu da iz unutrasnjosti stigne do velike scene prestonice i/ili velikih gradova
i ostavi neki svoj pecat. Takodje, apsolutno sam ubedjen da je upravo zbog izuzetnog privrednog razvoja pocevsi
od samog kraja pedesetih ta gologuza masa mogla da nadje posao i tako svojim radom izbori sebi opstanak po gradovima.

Ta prva generacija (ciji mentalitet odlicno poznajem, jer sam i ja prva generacija ovde) sigurno ne bi u zivotnim
okvirima kraljevine SHS mogla da skoluje decu dalje od mozda neke gimnazije i to najvise nekom ludom srecom
za nekog sitnog cinovnika, a da ne govorim o uslovima u kojima bi se kod nekog javilo interesovanje za muziku
i muzicku tehnologiju ... i to pre 40+ godina.

Bez obzira na licne kvalitete, moje i tvoje, ili nasih oceva - uveren sam da bi scenografija u kojima bi mogli da se
ispolje + koje bi uspeli da se docepaju bila mozda tek par kilometara blize palankama iz kojih smo ponikli. I sve su
sanse (ovde govorim i o sebi i o tebi) - da bi 128 kanala pre znacilo 'iskopanih 128 kanala' a ne 'usnimljenih' ili
'izmiksovanih', a sto se muzickih sklonosti tice - znacilo bi da eventualno nedeljom povremeno zasviramo u kafani
ili u lokalnom vatrogasnom drustvu.

U ove stvari sam apsolutno ubedjen, i o njima godinama razmisljam - upravo prateci zivotne puteve roditelja i njihove
generacije, ujaka/striceva/tetaka i njihovog podmladka - siguran sam da iz stacinonarnih, nepromenjenih uslova u
kojima su ziveli dede ne bi smo imali ni promil sanse da dodjemo dokle smo dosli.

Ni promil.

Mozda tek moj ili tvoj unuk.

Najvaznije: ubedjen sam da rezim pre 1941-ve niti je planirao niti umeo da te stacionarne uslove promeni.

Citat:
Pa ovo je evidentno jos od kad smo pricali telefonom


Ne bih rekao da smo o tome pricali.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 18.04.2012. u 15:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

z21

Član broj: 298265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:08 - pre 146 meseci
Citat:
Nedeljko:4. Ne, ni onda neće doći do socijalizma/komunizma, već do pojačane državne regulative eksploatacije resursa (uključujući i deponije koje smo napravili, a koje ćemo morati da koristimo) i to će biti novi sistem koji za sada nema ime.

Ovo je vazno. Dakle koliko sam ja razumeo, isto ono slobodno trziste bez ikakve regulacije koje savrseno funkcionise u sadasnjem sistemu ce dovesti do .... samo brzeg urusavanja tog sistema? Napredno, nema sta.

Citat:
Nedeljko:3. Kao i svi sistemi i kapitalizam ima svoj kraj, a do tog kraja će doći do 2050 jer je sistem zasnovan na pogrešnoj pretpostavci o neograničenosti resursa, pa funkcioniše dok resursa ima, a nakon toga proipada.

A za sobom ce povuci i vecinu biljnih i zivotinjskih vrsta. Prezivece oni koji se prilagode da zive na ogromnim prostranstvima deponija smeca i odredjen broj homo sapiensa i njiovih kucnih ljubimaca u svojim zlatnim kavezima naravno. Ako dodamo i neki nuklearni rat koji ce pospesiti to prilagodjavanje odnostno mutaciju onda imamo kompletnu sliku za koju verujem da bi vecina rekla da je post-apokalipticna. Bar tako to ja vidim.

Ima jedna alternativa tome, njeno velicanstvo, tehnologija. Sto vise ona bude napredovala, to ce se pre ograniceni resursi zameniti obnovljivim, to ce se pre doci do (za danasnje pojmove besplatne) vrlo jeftine energije. Ali hebiga, jos nema dovoljno smeca da bi se time vise bavili, da bi se u to vise investiralo i postalo isplativo.

Citat:
Nedeljko: 2. Taj problem kapitalizma se ne rešava tako što će neradnička rulja da otme od onih koji su nešto stvorili.

Naravno. Ukoliko ne dodje do opsteg rasula, moze se resiti tako sto ce oni koji su nesto stvorili da ukapiraju da to sto su stvorili im i ne vredi bas toliko bez te iste "neradnicke rulje". :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:09 - pre 146 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: @Sceka, da se ne zaletim da te pitam kakvu muziku stvaras (mozda se covek samo zove kao ti) da li bi bio ljubazan da puknes neki link da je cujem?

To je malo OffTopic i necu vise odgovarati na tako nesto. Ima drugih nacina za licnu prepisku/komunikaciju!

Ali kulturno je da se odgovori a i malo se hvalim, pa ako nije ok neka se brise...! :)
Mojih ruku delo, snimanje, mix, produkcija...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:23 - pre 146 meseci
Citat:
milanche:...rodjenih Beogradjana imas tek u tragovima.

Ma da. Milena Dravic, Pavle Vujisic, Dragan Nikolic...

Citat:
milanche: Apsolutno sam uveren da je jedino i samo radi upravo te socijalne migracije izazvane komunizmom ogromna
masa kvalitetnih ljudi uopste dobila sansu da iz unutrasnjosti stigne do velike scene prestonice i/ili velikih gradova
i ostavi neki svoj pecat.

Kako da ne. Svi iz unutrasnjosti su propali. Nisu mogli u kraljevini da dodju do Beograda. Recimo Mija Aleksic, Mira Stupica, Lola Djukic...

Lepo je sto volis neki sistem, ali daj pisi korektno, nemoj da zavlacis klince nostalgicnim bajkama. ;)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:30 - pre 146 meseci
[quote]milanche: @Sceka,...
Uopste nisam ubedjen u to. Ali - uopste...
...quote]
Pa bih i to sigurno. Obzirom da sam rodjen u Beogradu, znaci da nisam dosao od nekuda. Moji jesu ali ja nisam, rodjen sam ovde i sva desavanja su logicna jer to kako sam ja krenuo u muziku nema veze ni sa cim osim sa mojim porivom u datom momentu kad sam otkrio da imam sposobnost da se bavim time. U to vreme nije postojala skola za to na nasim prostorima pa sam se "samoobrazovao" na njtezi moguci nacin, a zeleo sam da znam mnogo vise nego sto je to puko sviranje instrumenta. Morao sam da se snalazim tako sto sam radio da bi zaradio i na teske nacine dolazio do knjiga koje su koristili na Berklee-ju i na ostalim "muzickim skolama". Sam savladati note i program koji je bio tamo, sa petnaestak godina zivota - nije bas lako. I nista me nije sprecilo da ostvarim ono sto sam hteo. Ni roditelji koji nikakve veze ni po cemu nisu imali sa muzikom, ni okruzenje kojm je muzika bila nepoznanica, samo i jedino vrsta zabave, a narocito drustvo koje je moglo da ima najvise uticaja (nekako logicno za mladog coveka). Da ne duzim ali sam apsolutno siguran da je to tako.

Citat:
milanche:..Apsolutno sam uveren da je jedino i samo radi upravo te socijalne migracije izazvane komunizmom ogromna
masa kvalitetnih ljudi uopste dobila sansu da iz unutrasnjosti stigne do velike scene prestonice i/ili velikih gradova
i ostavi neki svoj pecat.
Takodje, apsolutno sam ubedjen da je upravo zbog izuzetnog privrednog razvoja pocevsi
od samog kraja pedesetih ta gologuza masa mogla da nadje posao i tako svojim radom izbori sebi opstanak po gradovima...

Ma to je ok, ja to i kazah u proslom postu. Problem je onaj ostatak koji je nezasluzeno dobio ono sto nicim nije zasluzio! Niko ne spori to da su dobili sansu oni koji su je inace zasluzivali ali je drugacije ne bi ni dobili. A sta je sa onima koji su istu tu sansu iskoristili za ono sto im ni po kom osnovu ne treba ali "kad je tu daj da iskoristim". Zato je ta ista varijanta dovela do manjka seljaka u zemlji koja po svim pravilima ima najvise sanse upravo u tom segmentu. To je problem koji ja navodim. I zato i pricam da su nebitni ti koji su imali talenta/kvaliteta... kako god... jer ih je mnogo malo u odnosu na one druge koji su dobili ono sto im ne pripada! To je cela poenta moje price!


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 18.04.2012. u 15:41 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:44 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Da ne idemo dalje u NATO i Vatikan jer ces tek onda da se rasplines u off


NATO i Vatikan nisam spomenuo ja nego ti. A sto se tice MMF vec sam ranije napisao svoje misljenje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:47 - pre 146 meseci
@Sceka

Sve to, plus jos ona cuvena - negativna selekcija...
Sansu za skolovanje su dobijali svi - i sposobni i nesposobni.
Sansu za napredovanje - samo "podobni", a koji su uglavnom nastajali od nesposobnih po sili njihovih prirodnih nagona za opstankom i adaptacijom. ("Ne mogu da ga pobjedim kvalitetom - ali probacu laktovima i uz pomoc strica u partiji...")
Socjalizam je preferirao ove druge i, shodno tome, nije mogao da skonca drugacije nego sto je skoncao.

Ovo danas - ovo nije nikakvo "novo doba", ovo je samo kraj tog socjalistickog perioda koji jos nije zavrsen. Ova danasnja zemlja je uglavnom sastavljena od ljudi iz tog doba, pocevsi od politicara i biznismena koji su rodjeni, obrazovani, stasali i oformljeni u tom dobu, pa sve i do samog naroda. Niko danas ko ista znaci u Sprdiji nije rodjen 1991 ili poslje u nekom kapitalizmu - sve su to djeca socjalizma i SFRJ, pa prema tome i sve ovo danas pripada tom dobu.

Nema u Srbiji danas nikakvog kapitalizma ili bilo cega drugog sto biste vi suprostavljali tom vasem SFRJ socjalizmu. Ovo je isti taj vas socjalizam, samo u poodmakloj fazi raspadanja, a vi ga mozete nazivati kako god hocete.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 14:48 - pre 146 meseci
@vilil1

detalji ti nisu slabija strana, ali jasno sagledavanje sire slike ti je definitivno problem.

Za nevolju, cak ni u detaljima nekad nisi bas najsrecnije ruke:

Citat:
Nisu mogli u kraljevini da dodju do Beograda. Recimo Mija Aleksic...


Da, recimo Mija Aleksic:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mija_Aleksi%C4%87

Citat:
From the end of war till 1948 he worked in Kragujevac theatre. In 1951 he
joined the Yugoslav Drama Theatre in Belgrade, where he would stay until 1965.
He then joined the National Theatre in Belgrade, where he stayed until retirement.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 15:03 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.:.... Niko danas ko ista znaci u Sprdiji nije rodjen 1991 ili poslje u nekom kapitalizmu - sve su to djeca socjalizma i SFRJ, pa prema tome i sve ovo danas pripada tom dobu.

Nema u Srbiji danas nikakvog kapitalizma ili bilo cega drugog sto biste vi suprostavljali tom vasem SFRJ socjalizmu. Ovo je isti taj vas socjalizam, samo u poodmakloj fazi raspadanja, a vi ga mozete nazivati kako god hocete.

Mislim da je ovo sustina problema, a to se ne razume, odnosno, ne zeli da se razume!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 15:04 - pre 146 meseci
Citat:
milanche
Za nevolju, cak ni u detaljima nekad nisi bas najsrecnije ruke:

Stvarno, i sta kaze tamo, gde je rodjen Mija Aleksic?

Citat:
milanche:
detalji ti nisu slabija strana, ali jasno sagledavanje sire slike ti je definitivno problem.

Sira slika, a? Prosipas neku pricu ovde da je komunizam zasluzan za kulturno, sportsko...uzdizanje gradova, za dolazak kvalitetnih ljudi u gradove...He, da nije bilo komunizma, gradovi bi ostali zatupljeni, neuki...Smesno. To jednostavno nije istina. Migracije su uvek od loseg ka boljem. Kao sto se iz unutrasnjosti dolazilo u gradove, tako se iz one zemlje odlazilo u beli svet. Koliko je samo ekonomskih emigranata napustilo ono tvoje "blagostanje" pocevsi od 60ih godina? Pa zavrsise po celom svetu, od Evrope, preko Kanade, USA, do Australije, Juzne Afrike...Sta je to sto ih je nateralo da napuste zemlju gde teku med i mleko? Mazohisti, je l' da!
A ti sve to dobro znas, ziveo si u tom periodu ovde, izvrces istinu i zato je nekorektno tvoje pisanje.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 15:08 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.
Nema u Srbiji danas nikakvog kapitalizma ili bilo cega drugog sto biste vi suprostavljali tom vasem SFRJ socjalizmu. Ovo je isti taj vas socjalizam, samo u poodmakloj fazi raspadanja, a vi ga mozete nazivati kako god hocete.


You said it all...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 15:17 - pre 146 meseci
Citat:
Stvarno, i sta kaze tamo, gde je rodjen Mija Aleksic?


U selu Gornja Crnuca, Gornji Milanovac.

1923-ce godiste, sedam godina kad je poceo WWII, izuzev perioda
pisanja po pesku ceo zivot proveo u SFRJ.

Od kraja rata do 1948 -> Kragujevac

Od 1952 -> Beograd.

Sta ti tacno nije jasno ?

Navodis mi to kao primer da sam nesto pogresno rekao ?

Citat:
Koliko je samo ekonomskih emigranata napustilo ono tvoje "blagostanje" pocevsi od 60ih godina?
Pa zavrsise po celom svetu, od Evrope, preko Kanade, USA, do Australije, Juzne Afrike...Sta je to sto ih
je nateralo da napuste zemlju gde teku med i mleko? Mazohisti, je l' da!


Izuzetno dobro poznajem prilike u srpskoj imigraciji u USA.

FYI - ubedljivo najmanje brojna je imigracija iz upravo perioda 1955-1985, dakle oni koji su bezali iz meda
i mleka. Pa u to vreme gotovo nikome nije ni padalo na pamet da odlazi i ostaje, to isticu mnogi ljudi tog
vremena, najubedljivije to kazu sportisti. Pasos je mogao da se dobije bez problema, putovalo se, ali je slabo
kome padalo na pamet da ostaje.

Najbrojniji su oni iz posle WWII (cetnici/rojalisti), odmah za njima imigracija iz kraljevine SHS ili pre WWI, tek
na trecem mestu imigracija iz 90-tih. Ovih iz 'komunistickih' vremena ima jedva za statistiku.

Citat:
A ti sve to dobro znas, ziveo si u tom periodu ovde, izvrces istinu i zato je nekorektno tvoje pisanje.


Sve to dobro znam, cak sam u svom prvom postu u ovoj temi (ili u onoj jednoj slicnoj) naveo primer svoje
uze porodice u kojem sam jasno istakao da je daleko bolje prosao deo porodice koji nije hteo nigde da ide, i
iza te svoje konstatacije licno stojim.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 15:18 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: Apsolutno sam uveren da je jedino i samo radi upravo te socijalne migracije izazvane komunizmom ogromna
masa kvalitetnih ljudi uopste dobila sansu da iz unutrasnjosti stigne do velike scene prestonice i/ili velikih gradova
i ostavi neki svoj pecat. Takodje, apsolutno sam ubedjen da je upravo zbog izuzetnog privrednog razvoja pocevsi
od samog kraja pedesetih ta gologuza masa mogla da nadje posao i tako svojim radom izbori sebi opstanak po gradovima.

Šta je Teslu sprečilo da iz Smiljana završi u Americi u postigne sve što je postigao? Baš me zanima kako bi izgledao njegov životni put da je odrastao u komunizmu i školovao se na komunističkom fakultetu, a posle tražio "posao u struci" bez ikakve veze.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko18.04.2012. u 15:32 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: FYI - ubedljivo najmanje brojna je imigracija iz upravo perioda 1955-1985, dakle oni koji su bezali iz meda
i mleka.

E bre Milance...evo ga prvi link na koji sam naisao -
http://en.wikipedia.org/wiki/S...ublic_of_Yugoslavia#Emigration

"Even before the breakup of the country, during the 1960s and 1970s, Yugoslavia was one of the most important "sending societies" of international migration. An important receiving society was Switzerland, target of an estimated total of 500,000 migrants, who now account for more than 6% of total Swiss population. Similar numbers emigrated to Germany and to North America."

Treba li komentar na ovo? Mozemo li da dodamo Australiju, ostatak Evrope, Svedsku, Dansku, Belgiju...

Pa nema smisla to sto pises. Zaista. Nije korektno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209721 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.