Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209757 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 15:51 - pre 146 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Ali sto se skole tice, samo za odredjene, i lepo isplanirano. Ne da primaju svake godine na stotine njih u skole da tamo uce zanimanja koja u zemlji X nisu potrebna, ili ih vec ima kao kusih pasa sa tom skolom koji nemaju ni gde da rade ni sta da rade.

To svakako.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 15:56 - pre 146 meseci
@mmix

Citat:
Opet ne kontas sta hocu da kazem. Naravno da su diplomci ETFa uspevali,...


Mislim da je kljucna stvar koja ti promice da ja branim ETF svog vremena (koji ocito nije isti ETF kojeg ti znas).

ETF mog vremena se pokazao kao sasvim solidan deal - ni jednog trenutka se ne osecam prevareno sto sam
ga zavrsio. Svoj prvi posao u Dolini sam prakticno odradio na znanje pokupljeno na ETF-u i prvih par godina
na poslu u Beogradu.

U moru zamerki koje sam imao (razuzdani moroni na raznim katedrama, sistem: jedno pricam na predavanjima a
drugo dajem na ispitima, mutavo i suvoparno izlozeno gradivo u kojem more formula ide pre bitnih rezona, itd, itd),
daleko najmanje primedbe imam na poviseno teoretisanje, more integrala + papir i olovka.

Igra u tom pravcu se pokazala dobrom prvo iz razloga fleksibilnosti i prilagodljivosti na konkretna radna mesta
kasnije (sto sam pokusao da ilustrujem uspehom svih 200+ od upisanih 220 studenata od kojih je ogromna masa
uspesno zaprimala na druga trzista i druga tehnoloska okruzenja), a zatim i u mom licnom slucaju - hrabrost i
iztreniranost da sa razmisljanjem iskocis na nesto visi teorijski nivo od okoline je vec nekoliko puta donelo veliki
uspeh, postovanje, i sve ostalo sto ide posle.

Koliko god da je bitno da coveka naucis da se snalazi u svom vremenu, isto toliko ako ne i vise je da ga naucis
da misli u fundamentalnim principima.

Uveren sam da je ETF mog vremena priblizno dobro pratio vremena i trendove, i drzao neki nivo.

Da ilustrujem neku drugu krajnjost:
Pre 3-4 godine svrseni student computer science (necu navoditi kog fakulteta, tj. iz kog grada) me je preko ES
kontaktirao i pitao kako se placaju HTML poslovi u SF-u. Rekao sam mu u cudjenju da su za njega valjda poslovi
sa C/C++/Java, sa operativnim sistemima, kernel programiranjem, device driverima itd. Hebiga, rece, to (HTML)
je sto sam ucio na fax-u.

Sta je bilo posle sa ETF-om, ne znam iz prve ruke.

Cemu se (tj. kojoj i kakvoj industriji u neposrednom okruzenju) prilagoditi u periodu 1994-2004 je verovatno malo
klizav posao, jer sve munjevito propada a novo se sporo profilise. Prilagodjavanje skole okolnostima trzista je ipak
malo sporiji proces, i po pravilu nije dovoljan semestar ili dva da se to obavi.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 16:01 - pre 146 meseci
Citat:
Marko83: KAKVE veze ima televizor iz 1981 sa prenosom olimpijade ove godine i HD rezoluciji
Sve sto se emitovalo 1981 je moglo da se gleda na tom televizoru. U cemu je bolji Grundig 1981 od EI nis 1981?
Uostalom da nastavim u tvom stilu: Televizor EI nis je koliko puta bolji od televizora na kome su pratili olimpijadu 1968. Kako su uopste mogli gledati nesto na takvim krntijama??

Tehnoloski napredak sceko
Poredis babe i zabe

Zato sam i napisao:
Citat:
@Sceka ...
Ako uopste mozes da razumes sta te pitam?!

Pa kad, ocigledno, ne razumes iako si cak dobro citirao - to je tvoj problem. Nemam nameru da objasnjavam ono sto je toliko prosto. Ne znam prostije.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 16:30 - pre 146 meseci
Citat:
Marko83:Postojala je takva drzava na ovim prostorima

Bas super. Kupi na buvljaku vremeplov "Rade Koncar" pa se odvezi njime u tu drzavu.
Kazu da je za vreme cara Dusana bilo jos bolje. Mozda i to nekom pomogne, ili bar tebi kad budes kupio vremeplov.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 17:18 - pre 146 meseci
Citat:
Bas super. Kupi na buvljaku vremeplov "Rade Koncar" pa se odvezi njime u tu drzavu.


anakin se preselio u Austriju !
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 17:31 - pre 146 meseci
^ A jos ima i klempave usi!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 17:40 - pre 146 meseci
@milance, ti opet pricas o svom licnom primeru, ja pricam o problemu akademije u Jugi/Srbiji. Ja nikad nisam izneo sumnje da si ti sposoban covek i da ne znas sta radis, upravo suprotno. Ali sta mi ovde (kao drustvo) imamo od toga sto si ti iznad mase i sto se sirinom svog znanja (koje vecina ne bi uspela da svari) istices? Hoce doci Intel u Srbiju jer je milanche kvalitetan inzenjer u SFu? Nece naravno. Ovo drustvo cak nema nikakve koristi od tebe jer nisi uopste ovde (da ne pomislis pogresno, ja ti ne prebacujem). Ja samo kazem da ta i takva akademija, u tvoje vreme i u moje vreme, nije akademija koja moze da stvori dovoljan broj UPOTEBLJIVIH inzenjera za tech industriju, ona samo stvara UBER-INZENJERE koje ova drzava tesko uopste i zadrzava ovde i da nam zbog toga takva akademija uopste ne treba i da je treba razbucati i dovesti na drustveno koristan nivo, a uber-inzenjeri nek idu na postdiplomske studije.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.23.*



+395 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 17:52 - pre 146 meseci
Branili ili napadali socijalizam/kapitalizam uvek ce se naci sa jedne strane jedni koji jedni veruju u proslost jer im je sadasnjost losa
a ovi drugi sto brane sadasnjost uveravaju ove prve da im sve bolje i da je ona ustvari dobra a ne losa jer je samo razlicito dozivljavamo gledajuci usko-sopstvene interese i pritom ne primecujuci kako je drugima, sto i mogu donekle da razumem.

Jbg nisu svi na planeti jednako prirodno - mentalino/ fizicki/kako-god sposobni i ne sleduje svima ista porcija na stolu -> prirodan proces,
ali nekad nemam bas stomak da skrecem glavu i pomirim da neko dobije nezasluzenu porciju a da je neko ko je realno zasluzio nije uopste dobio .
Upravo su ove razlike, sta je ko zasluzio i koja su merila i kako vrednujemo zasluge kod svake od indivudua sagovornika nepremostive i besmislene u ovoj prici i delu diskusije.

Nekako se stice utisak da gledajuci u globalu vecina drustva je inertno niti je skono prilagodjavanju i menjanju navika i razumnim prihvatanjem realnosti
pa se s vremena na vreme krene drugim putem kojeg vode neke vise sile i drzave zastane na pola pa se zamisli u sebi:

Ne, bolje ovim drugim putem , ovi hoce da nas zeznu bolje da odustanemo pa onda ustvari stojimo i tapkamo u mestu,
zarobljenim idealima nekim strogo utvrdjenim pravilima i takoreci dogmama,
a svet prolazi li prolazi... a u zemljici srbiji nista novo osim pitanja borbe titana na belosvetskoj sceni i problemima covecanstva a u dvoristu svi pilici k'o sto be rek'o drug @Lesli polako krepavaju ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 17:55 - pre 146 meseci
Citat:
Argentinci su ovim aktom pokazali koliko se plase Spanske odmazde.
Šta, kao Respol bi odmah našao 25kM$, haha ? I otkud baš ta suma, rekao MMF, joj puknuću od smeha.


Pa Argentinci se slabo plase bilo cije odmazde i rapidno prave od svoje zemlje severnu koreju, a onda kad hasaju posledice svojih odluka bice zli ovaj, zli onaj, mi smo mali ubogi seljaci i MMF nas naterao da imamo 25% inflaciju. Niko nije branio Argenitini da nacionalizuje YPF po market ceni, iskesiraju Repsolu 10 milijardi koliko je njihovo vlasnistvo i uzmu deonice i bar ne bi bilo politickih posledica. Ali da supacki pokradu deonice i kao nisu oni lopovi nego ce ce ih kompenzovati neki politicki panel u Argenitni, to je prosto uvredljivo.

To da li bi Repsol nasao $25bn ili ne bi je pitanje, ali ono sto je sgurno je da ako Repsol sa svojim rejtingom to ne bi mogao da pribavi, Argentina kao osvedoceni medjunarodni parija medju investitorima sasvim siguno nece moci, narocito ne sad kad su zbog neispunjavanja svojih obaveza ostali i bez izvoznih preferenci za USA i sto ce verovatno ostati bez istih i za EU.

I na koju foru si uopste ubacio MMF u ovu pricu? 25bn procena je data od strane samog YPFa u projektu otvaranja novih nalazista.

EDIT: evo hasali su energy ban u Spaniji, zabranjen uvoz argentinskog biodizela u Spaniju i pokrenut postupak u EU. http://www.reuters.com/article...rgentina-idUSL6E8FKF9X20120420

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 18:33 - pre 146 meseci

E vala, ako se ti Spanci nisu napljackali dovoljno u proteklih 500 godina po toj Argentini i citavoj J. Americi, onda nek si hebe konja taj vas sposobni kapitalizam.

Sad cemo morati jos i mesecima da slusamo tuzne kalimero price o nepravdi ... kmeee, kmeee jao nase deonice buu-huu-huu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 18:41 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: E vala, ako se ti Spanci nisu napljackali dovoljno u proteklih 500 godina po toj Argentini i citavoj J. Americi, onda nek si hebe konja taj vas sposobni kapitalizam.

Pa sta onda?
Niko ne krivi Argentince sto otimaju od Spanaca i ostalih, samo konstatujemo da su budaletine jer to rade u trenutku kad nisu sposobni za takvo nesto, tj. jer ce zbog te otimacine da se provedu znatno gore nego sto im je korist od otetog.

Spanci i ostali kolonizatori su otimali kad su mogli od toga izvuci korist, a ne kad su zbog toga naejbavali.
Ne radi se tu o "pravdi" nego o pameti.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 18:45 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint:
Sad cemo morati jos i mesecima da slusamo tuzne kalimero price o nepravdi ... kmeee, kmeee jao nase deonice buu-huu-huu.

Ahahaha, jbg. kako god okrenes, neko ce biti nezadovoljan. Ne valja kada zapadne zemlje pljackaju, sad ne valja kad njih neko osajdari po labrnji...A Kalimero efekat ce se uvek javljati. ;)
A i sto da ne probaju, Grci su ih izradili, zasto ne bi i drugi.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 19:18 - pre 146 meseci
Citat:
To da li bi Repsol nasao $25bn ili ne bi je pitanje, ali ono sto je sgurno je da ako Repsol sa svojim rejtingom to ne bi mogao da pribavi, Argentina kao osvedoceni medjunarodni parija medju investitorima sasvim siguno nece moci, narocito ne sad kad su zbog neispunjavanja svojih obaveza ostali i bez izvoznih preferenci za USA i sto ce verovatno ostati bez istih i za EU.


taj famozni novac koji fali je pretpostavka MMF, a Argentinska vlada sigurno zna sta joj je ciniti. Argentina nije na putu da postane Sev. Koreja, to je veoma snazna zemlja i bice sve snaznija jer je juznoamerikancima odavno pun k. Amerikanaca i njihovih spletki.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 19:27 - pre 146 meseci
Boli, ali lagano se "zaraza" siri.

http://www.youtube.com/watch?v..._A&feature=player_embedded

Poz
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 19:41 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: ...



Samo polako ovaj put, bez nerviranja.

Ziveli su Argentinci sasvim lepo u svom socijalizmu, sa 10% proizvedene hrane podmirivali svoje potrebe, ostalo izvozili i bili jedna od bogatijih drzava na svetu.

Dok nisu sposobni bacili oko na njih, pa prvo instaliraj fasizam da se obracuna sa zlim komunjarama, pa onda MMF i ostale bankare, pa slobodno trziste, pa otmi zemlju od 300.000 seljaka, pa isisaj sve iz drzave sto se isisati moze, pa jos na kraju su ovi duzni sposobnima do svojih cukununuka .... pa kako to vec sve ide po redu, vidjen scenario dosta puta.

Videcemo na kraju ko ce da naejbe.
Mozda ce i ovi tvoji sposobni na kraju da brisu svoje zadrigle boolje sa svojim deonicama i ostalim papiricima kad kroz njih proguraju zadnji zalogaj popljackanog sirom planete u proteklih 500-600 godina.

No kako god bilo, u borbi izmedju covecanstva i kapitalizma normalno ljudsko bice nama nikakvu dilemu na koju stranu treba da stane.
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+147 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 19:55 - pre 146 meseci
Pre 3 god sam imao u rukama CV koji je glasio ’Molba za zaposljenje“.
21 vek.
O tome je rec.
Ne dal je neko dobro krkao u doba sfrjot.

Sistem je bio los, jer je bio rigidan bez prohodnsti osim za mali %, bez buducnosti, bez nade. Zato se tako i raspao.
Vaspitao je citave generacije potpuno odsecenih ljudi od realnosti, nefleksibilnih, iracionalnih. Ona recenica iz filma to najbolje odslikava – da su ih zaradili ne bi tako lako palili.

Ako poredimo oba sitema nisu najbolji. Ali ovaj koga se neki sa setom secaju tek nije valjao. Propao je iz valjanih razloga.
Tacno je da je prosecan cova po prvi put u istoriji ziveo bolje nego ikada, ali isti taj je na mrskom zapadu ziveo jos bolje. Imao je sanse da se razvija.

Ovaj nas, je bio kao u zlatnoj krletki. Cim je prestao dotok hrane, razbucao je sa mrznjom i nije umeo nista novo da napravi.
Tako su bili nauceni.

U 17 veku kad bi rekli – oni prljavi, lenji i pijani – odnosilo se na koga?

Na nemce.

Onda im je dosao neki Fridrih pa jos veliki i vaspitao ih.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 20:02 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: No kako god bilo, u borbi izmedju covecanstva i kapitalizma normalno ljudsko bice nama nikakvu dilemu na koju stranu treba da stane.

Ma jasta brajko.
Eno cuo sam Republika regrutuje nove pilote za X-wing za predstojeci napad na Dark Star i Darta Wadera.
Trci da se prijavis dok jos ima mjesta...
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 20:14 - pre 146 meseci

^^^

Sta ti je bre to?

Neke "zvezde" kapitalistickih hollywood-skih iluzija?

Ne pratim tu "umetnost".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 20:32 - pre 146 meseci
^ Pratis, pratis, samo mozda preferiras druge autore.
Tematika je ista, a to je ono sto je bitno.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 20:54 - pre 146 meseci
^^^

Evo sad sam izgooglao ... neka crna nakaza sa nekim slemom i nekim fluoroscentnim macem?

Mislim da deca po forumu nekada postavljaju slicice toga?

Stvarno to ne gledam, ne pijem bensedine i bromazepame ...nisam u tom kapitalistickom fazonu.

Za Ramba znam, odgledao sam jednom na TV-u pola tog "spektakla" ... pobio je sam na hiljade komunjara.

Za Svajcenegera sam cuo, ali nisam nikad gledao, a ovi tvoji su mi "spansko selo".

 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209757 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.