Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209819 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 21:10 - pre 146 meseci
Ma nema veze, to ti je u sustini isto sto i Mirko i Slavko, Otpisani, Kamiondzije, Bolji Zivot, Komunisticki Manifest, Desant na Drvar, Crvenkapa i tako to.

Zato sam i rekao da je to tebi vec poznato, samo u drugoj izvedbi, tj. od drugih autora, a prica je ista.

Mogao sam i reci: eno raspisali konkurs za novu radnu akciju - trci da se prijavis dok jos ima mjesta...
Svejedno je.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 21:23 - pre 146 meseci

^^^

Sta znam ... odlicnu kinematografiju imadosmo pod zlim komunistima.

Odrastao sam dole u dvorani kulturnog centra i u kinoteci, a i nisam rekao da tvoji Amerikanci nisu nekada snimali odlicne filmove, ali tu negde do polovine 70-ih i mozda pocetka 80-ih.

Ovo zaglupljivanje mozgova posle toga uopste ne svrstavam pod film.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 21:48 - pre 146 meseci

E Odine, sad nesto prelistavam ovu temu ... cituckam ... i znas sta sam primetio?

Ove palceve, tj. skoro sam primetio da to uopste postoji ... ne znam od kad je to, ali sad vidim kako vi kapitalisti medjusobno klikcete sami sebi po njima.

Pa je l' vidis da ste i vi ljudska bica i da mozete, samo kad hocete, da budete medjusobno solidarni?
Tj. da ste i vi u dusi komunisti?

Dobro sad ... kliktanje vas skoro nista ne kosta, malo struje i koja kalorija za pomeranje prsta, ali svejedno je dokaz solidarnosti, a ne medjusobne konkurencije.

Sta ti mislis o tome?

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 21:57 - pre 146 meseci
^ Nemam ja vremana da mislim o takvim glupostima.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 22:06 - pre 146 meseci

Znaci stego svabo, mora se arbajtuje.

Ako ako, samo guraj ... mozda ga i mrdnes sa 1.764-og na 1.759-o mesto na forbsovoj listi.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 22:21 - pre 146 meseci
Ne mora da se arbajtuje.
Rad je stvar slobodnog izbora.

To samo vi socijlasti mislite da mora da se radi, da mora da se zivi, da mora da ima da se jede, da mora da se "ima" - uopsteno.
Nista od toga ne mora. Mozete slobodno i da crknete - vjerujte, nikog nece biti briga, iako vi volite da mislite da je svijet pun nekih ljudi koji se po citav dan sekiraju za vas.
Nemorate crci cak ni od nerada. Moze i od zavisti. Ili bilo cega drugog sta vam se svidi kao uzrok crkvanja.
Sloboda bato. Demokratija. Liberalni kapitalizam, liberalni katastrofizam,... kako god oces.
Prepusten si sam sebi i svemu onome sto to podrazumjeva.
Kad odrastes, mislim ako prezivis dotad bez mame drzave i 7 tata sekretara SKOJ-a, more bit' pocnes i da razumijevas o cemu se tu radi.
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 22:27 - pre 146 meseci
ajd' @odine odspavaj, uživaj u svojim desničarskim snovima, ne dozvoli da te neko uznemirava, postavi minsko polje, moguće je da se prikrade neko iz komunističkog tabora... Ili još gore da ti poturi neke nesuvisle ideje o jednakosti i milosrđu... Bože sakloni i sočuvaj...
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 22:38 - pre 146 meseci
Jel' zasp'o? Mislim na Odina...
O Braćo što sam svrać'o???
Dajte mu mistriju, dovoljno cigle i maltera pa nek' se zabavlja...
Netreba ni libela, nek' se zid sruši, samo da nedavi svojim "skinheads" idejama...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 00:33 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint:Pa je l' vidis da ste i vi ljudska bica i da mozete, samo kad hocete, da budete medjusobno solidarni?
Tj. da ste i vi u dusi komunisti?

Do slicnog zakljucka sam, vidis, i sam dosao.
Vecina "kapitalista" su u dusi komunisti, ali na materijalnoj ravni delaju kao kapitalisti.
Zato sto im se moze tako. A vecina "socijalista" su u dusi kapitalisti, ali spolja delaju
kao socjalisti. Zato sto moraju tako, jer nisu sposobni za obrnuto.

Vidis, npr. ti sebe zamisljas kao nekog socjalistu, nekog ko bi nesto "pravedno" dijelio.
Medjutim sve je to p... dim - jer ti nemas nista da djelis, niti s nekim svojim
istomisljenicima uopste nesto materijalno dijelis, osim supljih prica. Sav taj tvoj "socjalizam"
je baziran na vlastitim iluzijama koje nikakve objektivne vrednosti nemaju.

Prema tome, i ja, koji npr.imam "kapital", imam pravo da se smatram u najmanju ruku
istim takvim "socjalistom" kao sto i ti sebe smatras - potrebno je samo da izjavim da
bih ja nesto djelio s nekim - i efekat je za toga ko bi to trebao da primi potpuno
isti kao i tvoje "socjalistickovanje". Tj. ja i ti mozemo smatrati sta god hocemo - ali onaj
kome treba da udjelimo, a on se jedini racuna, uopste ne moze da nas razlikuje - niti mu
ti sta dajes, a niti ja, osim supljih prica.

Medjutim, razlika izmedju tebe i mene je ta sto ja mogu postati socjalista kad god hocu,
jer imam sta i mogu da djelim, a ti ne mozes - jer nemas sta da djelis. Prema tome je i
tvoje deklarisanje kao socjaliste potpunu bespredmetno i bezvredno.
Mozes se slobodno isto tako deklarisati i kao astronaut, isto bi to bilo tacno koliko i to
da si socjalista, tj. mogucnusti za realizovanje bilo kojeg od ta dva zanimanja su ti - nula.

Ti si, izmedju ostalog, i za "pravednu" raspodjelu zbog toga sto ti mislis da ces u toj
raspodjeli ti biti taj koji ce da prima, a nekom drugom da se uzima. Da je obrnuto, ti bi bio
na suprotnoj strani. Osim ako si nerazuman.
U ovom trenutku ti sigurno imas necega vise nego sto ima neko drugi, koga nije problem
pronaci u tvom komsiluku. I sta ti povodom toga radis? Jesi li otisao do tog svog komsije
i pokusao da sravnis vasu imovinu na jednake djelove, tako sto ces od svoje da prespes
njemu dok ne budete imali isto? Nisi. Naravno da nisi. Nisi lud. A nisi ni pravi socjalista,
ti si samo supljoprici kapitalista u dusi, koji ne zna ili ne moze drugacije da dodje do kapitala,
osim otimanjem od nekog drugog pod plastom socjalizma i "pravde", i koji ne moze svoj rad
ili proizvod da proda nekom osim tako da prisili tog nekog da od njega kupuje sta god to
ovaj ima za prodaju, tj. misli da ima.

Ko tebe i ovog @radu zrnica sprecava da se sutra nadjete u nekoj kafani i dogovorite se
da vasu zajednicku imovinu ravnomjerno raspodjelite izmedju sebe?! Nagomilajte se koliko
god vas hoce, organizujte se u zadruge, pa prisilite sami sebe da kupujete jedni od drugih,
a ne sa strane, pa proizvodite i privredjujte socjalisticki. Ako mislite da fabrike tako bolje
funkcionisu i ako ste u pravu - brzo cete nagomilati para, pa otkupljujte ostale fabrike,
zemlju, sirovine... sirite se i napredujte. Nema potrebe za ikakvim kukama, motikama,
molotovljevim koktelima i slicnim revolucionarnim aktivnostima.
Jel' vas ja mozda u tome sprecavam? Oce li vam sud zabraniti da napravite takav ugovor?
Jel' zakonom zabranjeno osnovati fabriku u vlasnistvu svih njenih radnika i sa raspodjelom
profita kako god se sami dogovore? Jel' zabranjeno grupno zasnivanje poljoprivrednih
zadruga sa kakvim god hocete modelom (samo)upravljanja?
Jok brate, imate sva prava na ovom svijetu da koliko sutra ujutro udarite u socjalizam.
Niko vas ne sprecava i sve te vase price da vas neko u tome sprecava ili ometa su obicno srajne.
Nikog ustvari nije briga sta cete da radite, sve dok nekom drugom ne ugrozavate njegovo
pravo da slobodno odlucuje sta ce da radi sa svojim radom, imovinom i zivotom uopste.

Medjutim, to nije ono sto vi 'ocete. Vas pravi cilj je da u tu vasu zajednicku "preraspodjelu"
silom uvucete one koji imaju vise od vas, protiv njihove volje, pa da onda djelite. Vjerovatno
bi ste iz te raspodjeljivacke druzine izbacili sve one koji imaju manje od vas, kako bi veci dio
kolaca od raspodjele ostao vama. A kad stavite sape na tudju imovinu - onda bi poceli trabunjati
o demokratiji, liberalizmu, privatnoj imovini i inicijativi.... dok vam traje to sto ste nagrabili.
A kad potrosite - onda opet ispocetka... Kuku, lele nepravda, raspodjela!!!

Ajd' laku noc.
Brojite zadruzne ovce da lakse zaspete.
Nemojte naglas, posto vas ima vise vlasnika tih istih ovaca, pa cete smetati jedni drugima.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 09:04 - pre 146 meseci
Ovde je stvar u percepciji solidarnost - da li da dam drugima koliko mislim da mogu i koliko hoću ili da otmem od drugih da bih dao pre svega sebi, a šta pretekne drugima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 10:45 - pre 146 meseci
Ja mislim da je percepcija solidarnosti jako licna stvar, da bi se drustvo bavilo detaljima.

Zajednica treba da obezbedi da se svaka solidarnost(makar i minimalna) vrlo efikasno realizuje, a ne da se rasipa, ili u nekim (najcescim)slucajevima preprodaje. I to je nesto sto nema puno veze sa drustvenim uredjenjem, u filozofskom smislu, da li je kapitalizam ili komunizam.

I to je ono sto utice na licni stav prema solidarnosti, podgrejava negativne, a demoralise pozitivne.

Zato su i razlike u stavovima i velike i odbranjive, odnosno, beskonacan je broj dokaza sa obe strane, diskusija takodje beskonacna i bespredmetna...


Poz
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 11:27 - pre 146 meseci
Kontradiktorni ste. Pa upravo Amerika, koja je kapitalisticka zemlja, otima od drugih. Je li to taj uspeh kapitalizma u kom svako gleda sebe i ne dira druge?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 11:54 - pre 146 meseci
^^ Kakvo otimanje? Sta pricas?

Kakve veze ima kapitalizam kao drustveni sistem sa ratovanjem?
Sta rade socjalisticke drzave kad ratuju? Gadjaju neprijatelja parama i buradima nafte?
Ne bombarduju objekte po neprijateljskoj teritorji nego zidju nove i renoviraju fasade na starima?
Idu u napad bagerima, kamionima i mjesalicama, a ne tenkovima?

Od koga otimaju Austrija, Svajcarska, Japan, Holandija, Norveska, Njemacka....?

Vi mijenjate teze ko mala djeca.
Proizvoljnim izmisljanjim identiteta samo obesmisljavate ikakvu raspravo, a to radite npr. ovako:

Kapitalizam = rat, cunami, zemljotres, pljacka banke, zlo, nesreca, Lucifer, kuga, glad, smrt, neprijateljstvo, nedruzenje, zloba...

Socjalizam = maslacak, leptiric, rostiljanje, druzenje, vesela djeca, nasmijani radnik, zadovoljni seljak, ponosni granicar, Novak Djokovic...

I onda ubacite argument tipa "Pa upravo u Americi, koja je kapitalisticka zemlja, Charles Menson je pobio one nevine ljude..."
Tuga i smjesnoca...
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 12:02 - pre 146 meseci

^^^

Na primer koja socijalisticka drzava je ratovala osim kad je bila napadnuta?

Ili mozda ... koja je socijalisticka drzava imala svoje kolonije?

Palio si sa casova istorije?


EDIT:

Imas bisera, ali ovaj ti je jedan od najboljih ...

Citat:
Odin D.: Kakve veze ima kapitalizam kao drustveni sistem sa ratovanjem?


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 12:21 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Na primer koja socijalisticka drzava je ratovala osim kad je bila napadnuta?

Socjalisticka Federativna Republika Jugoslavija.
Savez Sovjetskih Socjalistickih Republika.
Narodna Republika Kina.

Citat:
Hapless joint: Ili mozda ... koja je socijalisticka drzava imala svoje kolonije?

Socjalizam se pojavio mnogo poslije perioda kolonizacija.
Sem toga, SSSR je u kolonijalistickom maniru pomocu vojne sile zaposjeo neke Istocno-evropske zemlje.
Obnovi gradivo istorije iz osnovne skole.


 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 12:38 - pre 146 meseci
Ne branim socijalizam vec napadam kapitalizam jer verujem da ne moze funkcionisati jer je sve prepusteno prirodnoj selekciji a to vise nije civilizacija.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 12:39 - pre 146 meseci
Ko god ima batinu, ne zanima ga "drustveno uredjenje".

Ratovi su izbijali, i traju, iskljucivo iz "ekonomsko"-otimackih pobuda. A unutrasnje uredjenje sluzi da obavi preraspodelu opljackanog plena

Poz
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 12:59 - pre 146 meseci
Citat:
llux: Ne branim socijalizam vec napadam kapitalizam jer verujem da ne moze funkcionisati jer je sve prepusteno prirodnoj selekciji a to vise nije civilizacija.

Prirodna selekcija uspjesno odrzava zivot na ovoj planeti vec milionima godina.
Socjalizam je, samo u Kini, u miru, za par godina (1958-1961) pobio gladju vise ljudi nego svi ratovi u 20 vijeku zbirno.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 13:20 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint
Na primer koja socijalisticka drzava je ratovala osim kad je bila napadnuta?

E, Mrle, Mrle...Ko bese ono napao Avganistan i zaglavio tamo 9. godina? cccp ili tamo neki?! A sta je bilo ono kad je Vietnam napao Kambodzu(Kampuciu)? To se ne racuna?
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko21.04.2012. u 13:34 - pre 146 meseci
Odrzava, al to nije civilizacija. Ljudska vrsta vise ne zivi na taj nacin.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209819 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.