Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

[es] :: GSM - upotreba :: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 10046 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka20.07.2023. u 15:48 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
To sa identifikacijom je bilo u modi po EU u vreme Al Kaide & Co, ranih 2000-tih.

Neke zemlje su to batalile...

Koje zemlje su batalile, moze 1-2 primera?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka20.07.2023. u 16:03 - pre 9 meseci
Citat:
dr0id:
Naravno da moze biti (i jeste) gori, jer go(m)vno ima nizi prioritet, itd.

Na mojoj lokaciji globaltel ima najbolju brzinu, a uz to i najnizu cenu. Jeste da pozive obicno prekine iz nepoznatog razloga, a sms da li ce da stigne to je rulet, ali hej - kome u 21. veku jos trebaju pozivi i sms! Em sto je net najbolji, em sto je 10gb 600 din, to kod drugih nisam vidjao za prepaid.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka20.07.2023. u 16:05 - pre 9 meseci
SMS treba za dvofaktorsku autorizaciju ako korisitiš bilo čiji ebanking, ili plaćanje karticom, kada je uključen 3DS.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka20.07.2023. u 16:12 - pre 9 meseci
Citat:
Java Beograd:
kupim prepaid SIM, i u oglasniku ostavim taj broj.
Onda, kad obavim pos'o, SIM bacim i mirno spavam.

Na sta me to podseca?
A da, cuvena muzicka tema iz Mućki:
"No income tax, no V.A.T.
No money back, no garantee
..."

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka20.07.2023. u 16:18 - pre 9 meseci
Citat:
djoka_l:
SMS treba za dvofaktorsku autorizaciju ako korisitiš bilo čiji ebanking, ili plaćanje karticom, kada je uključen 3DS.

Srecom jos uvek su mi dozvolili da mi ta "divna" opcija bude iskljucena (nakon malo kukanja i razmene nekoliko tuznih pogleda). Sledece godine mozda ne budem takve srece.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
..0:2:a100:d83c:b2f8:9201:a2e7



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka20.07.2023. u 16:53 - pre 9 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Java Beograd:
kupim prepaid SIM, i u oglasniku ostavim taj broj.
Onda, kad obavim pos'o, SIM bacim i mirno spavam.

Na sta me to podseca?
A da, cuvena muzicka tema iz Mućki:
"No income tax, no V.A.T.
No money back, no garantee
..."

Znaš kako, osoba kojoj sam prodao auto svakako zna sve moje podatke, ime, prezime, adresu, br.lk. Nema tu prevare.

Ali činjenica je da oglas ostaje na netu skoro pa zauvek. U nekim replikama oglasnika, u keš memoriji nekih servera i slično.
Tako, ljudi zovu mesecima i mesecima nakon što ja čekiram da je oglas neakativan. Treba to preduprediti.

Ili na primer, kad oglasim da izdajem stan. To je tek noćna mora od poziva.

A i realno, zašto bih lični, privatni broj telefona dao "na izvol'te" celom svetu?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2381



+36 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka21.07.2023. u 06:08 - pre 9 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
djoka_l:
SMS treba za dvofaktorsku autorizaciju ako korisitiš bilo čiji ebanking, ili plaćanje karticom, kada je uključen 3DS.

Srecom jos uvek su mi dozvolili da mi ta "divna" opcija bude iskljucena (nakon malo kukanja i razmene nekoliko tuznih pogleda). Sledece godine mozda ne budem takve srece.

Elem mene je neko nekad njako preko sms a pozive sam fino blokiro samo bela lista, e sad posto sms mi nije trebo ja samo skembo sms.
Fino je to jako lepo odem samo u onaj gotvij i promenim broj onaj 65 u recimo789 i to mu dodje corak xD

Inace taj trik sam znao ooooodavno radio je na svim mobilnima od prvog do zadnjeg mada sumnjam da sam jedini koji je to znao ali ovo prvi put javno kazem

kad zatreba samo upisem tacnos i radi


vidim neki samsungi imaju totalan blok po sms i pozivu ali to je ok za selektivno zgodacija
[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 21.07.2023. u 08:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 21.07.2023. u 08:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 21.07.2023. u 08:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 21.07.2023. u 08:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka21.07.2023. u 08:54 - pre 9 meseci
Citat:
djoka_l: SMS treba za dvofaktorsku autorizaciju ako korisitiš bilo čiji ebanking, ili plaćanje karticom, kada je uključen 3DS.


Ovde za to može da se koristi aplikacija banke. Iskoči notifikacija, očitaš otisak prsta da potvrdiš, prođe transakcija. Na isti taj način možeš da se loguješ u sve državne portale jer je ta aplikacija vezana za matični broj pa se tako dokazuje identitet. Od recepta za lekove do registrovanja auta.

Citat:
pctel:
Koje zemlje su batalile, moze 1-2 primera?


Ovde u Litvaniji može na kasi supermarketa ili trafici da se kupe kartice svih operatera. Neke samo imaju internet, neke minute, poruke i internet. Jedino se kartica/broj mora aktivirati u matičnoj mreži, posle i roming radi.

Ovdašnje mreže rade kao u lokalu u baltičkim i skandinavskim zemljama, dok je ostatak EU tretiran kao roming. Dopuna brojeva isto može na kasi supermarketa, online karticom, kroz aplikaciju karticom...


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.kpn.net.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka27.07.2023. u 19:19 - pre 9 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Ivan Dimkovic:
To sa identifikacijom je bilo u modi po EU u vreme Al Kaide & Co, ranih 2000-tih.

Neke zemlje su to batalile...

Koje zemlje su batalile, moze 1-2 primera?


Holandija je jedna npr…



^ supermarket, platis kesom i vozis tj. trlefoniras “anonimno”
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.kpn.net.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka27.07.2023. u 19:25 - pre 9 meseci
Citat:
djoka_l:
SMS treba za dvofaktorsku autorizaciju ako korisitiš bilo čiji ebanking, ili plaćanje karticom, kada je uključen 3DS.


SMS je jako los 2fa metod (ok, bolji od nicega svakako). Bolje banke bi trebalo da podrzavaju bolje metode, npr in-app validaciju koriscenjem sifre ili biometrije za login u njihov app, ili sa authenticatorom.

Ja ni u ludilu ne bih prihvatio da budem odgovoran za placanje koje se potvrdjuje SMS-om, osim ako nema izbora (u kom slucaju vi ta kartica imala jako mali limit)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka27.07.2023. u 20:44 - pre 9 meseci
Pa dobro, nemoj da misliš da smo mi u Srbiji još uvek u kamenom dobu. Radio sam sa Italijanima, Švajcarcima i Nemcima i oni su ostajali zabezeknuti šta sve može Instant Payment u Srbiji, a oni još nisu uspeli da to odrade u EU.
Ja imam tri načina autentikacije na mbanking aplikaciji, a jedna od pcija je SMS. Imam i autentikaciju otiskom prsta.
Imam na mobilnom tri različita autenitikatora za razne pristupe, a, recimo Teams mi šalje SMS kada treba da se prijavim na grupu kod vendora. Jbg, tako je.
3DS mi radi isključivo preko SMS-a. Ja mislim da samo jedna ili dve banke u Srbiji imaju in-house card processing, sve ostale koriste usluga eksternih procesora, a oni nude samo SMS.
Da imaš račun u Srbiji, jedini način da koristiš 3DS bi bio SMS. Onda ne bi mogao da biraš drugu karticu sa drugim tipom autentikacije.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.kpn.net.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka27.07.2023. u 22:03 - pre 9 meseci
Citat:

Pa dobro, nemoj da misliš da smo mi u Srbiji još uvek u kamenom dobu.


Ne znam odakle ti to, Nemacka je dugo bila kameno doba za Srbiju sto se kartica tice, kako je danas - ne znam, a komentar za SMS je najgeneralnije prirode - nevezan za bilo koji zemlju ponaosob.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka27.07.2023. u 22:51 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Holandija je jedna npr…

Holandija je jedina drzava koje trenutno mogu da se setim da nikada nije ni probala da ukine anonimnost sim kartica i ne planira u buducnosti. Ipak, mislio sam da znas primer drzave koja je to uvela pa odustala, jer se to obicno podrazumeva pod izrazom "batalila". Meni takav primer nije poznat, uvodjenje kontrole je jednosmerna ulica, nema nazad.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka27.07.2023. u 23:14 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
pctel:
Citat:
Ivan Dimkovic:
To sa identifikacijom je bilo u modi po EU u vreme Al Kaide & Co, ranih 2000-tih.

Neke zemlje su to batalile...

Koje zemlje su batalile, moze 1-2 primera?


Holandija je jedna npr…



^ supermarket, platis kesom i vozis tj. trlefoniras “anonimno”


Jesi ti ovo probao? Nije da ti ne verujem ali poznajem nekoliko ljudi koji su tvrdili da u Austriji ne treba registracija uz opis redosleda identican tvom... i onda kupe karticu, ubace u telefon i nece da se registruje na mrezu... onda pogledaju pakovanje a tamo pise "za registraciju pozovite broj ili posetite...".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.kpn.net.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 07:10 - pre 9 meseci
Probao i koristio u zdravlju i veselju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 08:11 - pre 9 meseci
Neregistrovani SIM ima smisla samo sa novim, nekorišćenim telefonom (kupljenim anonimno, za keš), ili polovnim telefonom kupljenim na buvljaku (podrazumeva se anonimnost)
Zato što svaki poziv ima identifikaciju: ID kartce + ID telefona.

Jer, ako si sa svog telefona zvao friends & family brojeve, a onda ubacio novu karticu, i "anonimno" zvao da "prijaviš bombu u zgradi suda" - nema tu ni A od aninimnosti. Džaba si krečio, ekspresno ideš u aps.

Anonimni poziv bi morao biti iz nekog tržnog centra, ili još bolje iz neke pune kafane (koja nema nadzorne kamere), da ne mogu da te lociraju.
Onaj novi ili polovni telefon iz prve rečenice bi morao biti uključen u kafani (prvi i jedini put), i isključen odmah zatim. Preferirati modele telefona kojima se baterija vadi. Fazon Nokia 3310
U međuvremenu nikad uključivati na gajbi. I naravno, nikad u budućnosti ne pozivati nikog iz f&f okruženja. Najbolje uništiti i telefon i karticu odmah posle poziva

99% balavurdije i hohštapleraja ovo ne zna, pa ih je lako upecati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 08:27 - pre 9 meseci
Pretpostavka je da niko od clanova ne zeli da se bavi nikakvim kriminalom.

Tako je oduvek bilo. Zato postoji IMEI broj i on se uvek javlja i zapisiju na serverima operatera, zajedno sa ID kartice.

Tako da policija moze da locira i karticu i Telefon sa drugom karticom na primer !


Imamo ovde na forumu temu, kako su se ljudi bili Napalili kao neka Domaca i Poljska firma napravili program za prikaz ko te zove a nije ti u imeniku !

U Sustini jos onda sam pretpostavio da je iza cele ove price bila BIA i to mislim i sada !

Stos je bio u tome sto si davao saglasnost prilikom instalacije da aplikacija pristupi tvom imeniku !

Onda je milion ljudi dalo svoj imenik i BIA je imala i ima svaku i neregistrovanu karticu !


Tako da u SRB vec smo svi u evidenciji , mada nezvanicno !

U sustini ko nije Kriminalac nema neki razlog za brigu da li je kartica registrovana ili nije .


Skoro je bilo u medijima, da je pre mesec dana USA FBI poslao dojavu - prijavu za mladica iz Subotice , ili Backe Topole , razni mediji su davali oprecne lokacije ! Da je surfovao i pretrazivao nesto oko nekakvih bombi itd. ??

Nasi ga uhapsili odmah !

Tako da smo svi pod prismotrom odavno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 08:30 - pre 9 meseci
Ako si 'teo da šalješ anonimne mejlove, onda ti opet treba telefon opisan u prethodnom postu, nikad uključivan na tvojoj gajbi. Ali mora smart, ne može Nokia 3310
SIM ti možda i neće trebati ako odeš u neki prometni fićka: "jel imate wifi?"

Onda tu u kafiću, sa pomenutog telefona, kojeg tu prvi put uključuješ, prvi i jedini put odeš na net, registruješ e-mail account. (Možda će trebati SIM ako će email da bude potvrđen SMS-om)

Dakle, registruješ email account, i sa tog novog accounta šalješ mejlove "o bombama".
Telefon odmah potom gasiš, (izvadiš i bateriju, ako je moguće) a pošto ima jedinstvenu MAC adresu, naravno, uništavaš i telefon i SIM.



Ovim postupcima (u ovom i prethodnom postu) si stvarno anoniman, ne mogu da te lociraju.
Ali im je jasno da si pacijent tj. zajebant čim si odradio ovu šemu.

Pravi bombaši ne žele da budu anonimni, žele da se zna ko je i zašto postavio bombu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 10:10 - pre 9 meseci
Pa i tada bih ja imao trunku sumnje u potpunu anonimnost. Možda bi i dalje mogli da te pronađu metodom eliminacije - pretpostavka je da su ostali prisutni u kafiću normalno registrovani. Usput se uvek nađe poneka kamera, a što da ne i u samom kafiću.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 10:12 - pre 9 meseci
Naravno. Ovo su samo tehnički preduslovi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 10046 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.