Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

[es] :: GSM - upotreba :: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 10044 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
2a06:5b00:2:a100:5926:44c2:f..



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 17:57 - pre 9 meseci
Citat:
luaay: S druge strane,evo sad kad sam produžavao vozačku u Srbiji kamera u Supu se pokvarila podešena za čitač i četiri dana nisam mogao da izvadim dozvolu.
Izgubio sam dragoceno vreme i novac.


Ja sam pre neki dan tražio i dobio vozačku, pošto mi stara ističe, preko portala eUprava. Sve on-line, samo sam na kraju prošetao do pošte.

Šta je tebe sprečilo da produžiš vozačku preko eUprave?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 18:08 - pre 9 meseci
Prvi put čujem za tako nešto i za tu mogućnost možda zato što je u pitanju gradić u unutrašnjosti.
Niko mi u sup-u nije rekao za dozvolu preko Euprave.
Doduse,svojevremeno sam pitao jednu mrzovoljnu babu ,sto tamo radi i bila je jako škrta sa odgovorima,mrzelo me dalje da insistiram.
mislio sam da je Euprava samo za plaćanje računa,korona vakcine ili tako nešto slicno.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 18:39 - pre 9 meseci
Citat:
luaay: Na primer Italijani i dalje imaju lične karte kao nekad,obične sveske a deo su razvijenog zapada.

Italijani imaju i dalje razne slicne "analogne" sisteme koji funkcionisu svuda. Recimo, u Italiji jos uvek postoje fizicki salteri u bankama gde mozes da udjes i da platis racune u kesu ili cekovima. A mozes da podignes i pare na salteru, ne teraju te na bankomat. Jos te pitaju i da li da ti isplate pare u novcanicama od 20, 50, 100 ili 200 evra.

Probaj da platis bilo koji racun u Holandiji ili Svedskoj u banci ... U Holandiji neces vise pronaci nijednu fizicku filijalu banke ili ako je ima to je samo za pregovaranje o kreditima i tome slicno (mada i to sada ide online). Dizanje kesa samo na bankomstu i iskljucivo u novcanicama od po 50 evra, s ogranicenjem od 2000 evra max. Samo jednom mi je to doduse zatrebalo u poslednjih 5 godina, jer se sve placa karticama ...

A onda predjes u Nemacku i naletis ne neki lep kafic na kome je gazda na tabli napisao "Keine Kartenzahlung !!!". :-) I vidis te iste natpise u celoj ulici ... EU je smeh ... :-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 19:19 - pre 9 meseci
Citat:
B3R1
A onda predjes u Nemacku i naletis ne neki lep kafic na kome je gazda na tabli napisao "Keine Kartenzahlung !!!". :-) I vidis te iste natpise u celoj ulici ... EU je smeh ... :-)


Pre nekoliko godina...

- Dolazim na aerodrom u Londonu, ~8 AM - provalim da sam izgubio pasos... prc
- Nemacki konzulat, oko ~11 AM dodjem da kukam da mi izdaju neki dokument da putujem
- Oko 1 PM, dobijam privremeni pasos
- Oko 5 PM, jopet aerodrom
- 8 PM, Stutgart, uz malo ubedjivanja prodjem sa tim dokumentom granu

Odlicno? Mora da ide super i dalje?

- Sutra dan, opstina u Stutgartu - dobar dan, dobar dan, ja bih pasos - hoces qr sine, zivis u Karlsruheu - idi tamo pa trazi
- Ali ali, ja sam ovde dobio drzavljanstvo, a na sajtu vam pise da je moguce zatraziti pasos svud... NEIN, samo u inostranstvu to mozes.. ok, jbg...
- Par dana kasnije, Karlsruhe... dobar dan, dobar dan - ja bih pasos, nemam nista od dokumenata osim ovog papira iz Lon...

-- oooo sine, to ce da traje, posto si ti dobio drzavljanstvo u Stutgartu (80km odatle) - mi sad moramo da pitamo njih da nam posalju papire (!)
-- Ali ali... ja sam bio u Stutgartu i tamo su mi rekli...
-- Naravno da su ti to rekli zato sto si registrovan ovde, ali mi sad moramo od njih da trazimo zato sto mi nemamo nacina da te identifikujemo (!)
-- OK, koliko ce to da traje?
-- Paaa... zavisi, nemamo tacan info, mozda nedelju dana, mozda dve, mozda... ali poslacemo mi tebi mail (HAHAHHAHAHA) cim dobijemo papire iz Stutgarta

-- N dana kasnije (>7 svakako) - za 2 dana putujem, kazem nekom iz firme da ih zove ... "AAAAAA,. e evo bas smo sad hteli da kontaktiramo coveka, evo sad bas stiglo" :)
-- + 3-4 dana da se to odstampa ovo ono, iskljucivo doci u 14:00 bla bla, menjaj karte sta da se radi...

Nemacka je unutar EU bukvalno Vizantija... COVID pandemija je bukvalno bila atomska bomba kad su svi morali da nabave procesore kartica, do tada bukvalno vecina manjih prodavnica i bar pola taksija samo kes... a ono ostalo, vecina iskljucivo EC/Maestro... Visa/Mastercard su bili egzotika a ne dao bog da izvadis Amex, ko da si pokazao clansku iz mladih izvidjaca jbt.

..

A preko grane npr. NL, sve vise i vise prodavnica ne prima kes uopste, a sve ide digitalno, salter vidis skoro nikad (ono, jednom za prvu prijavu boravka). U Svedskoj secam se platio pre 100 godina neke zvake i sl. kreditnom, ali sa zentom da ce da me is3.14ckaraju, a ono normalna stvar...

TL;DR - razlike su enormne medju drzavama, nekakva razvijenost ili slicni parametri nisu nikakav indikator koliko su "digitalne"... ono, imas Estoniju koja je odavno sve prebacila na elektronsko (sticajem okolnosti), dok npr. Nemacka cuva svoj sirok sloj salterasa i 'Beamtera' (cata) - konjicom prenose papire iz opstine u opstinu, Srbija je (bar pre 4-5 god) bila 10+ godina ispred.

Citat:

Dizanje kesa samo na bankomstu i iskljucivo u novcanicama od po 50 evra, s ogranicenjem od 2000 evra max. Samo jednom mi je to doduse zatrebalo u poslednjih 5 godina, jer se sve placa karticama ...


ABN Amro je imao "Finance Center" na Schiphol-u do pre par godina, tamo je moglo da se digne vise kes love, mada koliko se secam za >20K su trazli najavu. Sad su to zatvorili. Imaju jos par takvih filijala ali ocigledno je obim takvog posla toliko mali da u mnogim mestima i nema izbora.

Dok, u Vizan... pardon, Nemackoj, mozes dignes milione EUR ako ih imas :-) Neke banke su cak imale dil sa Reise Bank-om koja ima filijale na svakoj zeleznickoj. Ako je kes lova nesto sa cim se radi, DE konzervativa je prednost a ne mana.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 29.07.2023. u 20:30 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
2a06:5b00:2:a100:5926:44c2:f..



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka30.07.2023. u 14:18 - pre 9 meseci
Citat:
luaay:
Prvi put čujem za tako nešto i za tu mogućnost možda zato što je u pitanju gradić u unutrašnjosti.
Niko mi u sup-u nije rekao za dozvolu preko Euprave.
Doduse,svojevremeno sam pitao jednu mrzovoljnu babu ,sto tamo radi i bila je jako škrta sa odgovorima,mrzelo me dalje da insistiram.
mislio sam da je Euprava samo za plaćanje računa,korona vakcine ili tako nešto slicno.

Ne znam kako da ti kažem, ali taj web sajt je isti i u Bgd i u gradićima u unutrašnjosti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka30.07.2023. u 14:44 - pre 9 meseci
Uslovi i nisu bas neki.

Potrebno je imati sertifikate itd.

Meni je jednostavnije da odem do saltera jednom u 10 godina , nego da svakih par godina na salteru obnavljam Sertifikate !!




posedujete važeću ličnu kartu Republike Srbije
budete prijavljeni na Portal eUprava kvalifikovanim elektronskim sertifikatom ili mobilnom aplikacijom ConsentID
ukoliko ste prijavljeni na Portal kvalifikovanim elektronskim sertifikatom, potrebno je da imate instaliranu aplikaciju za elektronsko potpisivanje na Vašem računaru kako biste mogli da potpišete zahtev za zamenu pre slanja. Aplikaciju za elektronsko potpisivanje možete da preuzmete OVDE.
ukoliko ste prijavljeni na Portal mobilnom aplikacijom ConsentID, potrebno je da imate izdat kvalifikovani elektronski sertifikat u klaudu kako biste mogli da potpišete zahtev za zamenu pre slanja. Uputstvo za izdavanje kvalifikovanog sertifikata u klaudu je dostupno na linku
potvrdite da nije došlo do značajne promene i da ste saglasni sa preuzimanjem fotografije iz lične karte u svrhu izrade vozačke dozvole (zbog preuzimanja fotografije lična karta ne sme biti starija od 5 godina)
potvrdite da Vam stara vozačka dozvola nije izdata sa upisanim zdravstvenim ograničenjima
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka30.07.2023. u 20:31 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: -- Naravno da su ti to rekli zato sto si registrovan ovde, ali mi sad moramo od njih da trazimo zato sto mi nemamo nacina da te identifikujemo (!)

U Srbiji ne mozes isti dan/termin da podneses zahtev za zamenu LK i pasosa ako je LK istekla jer 'ne mogu da te idetifikuju'...ono sedis licno na 1m od sluzbenika, tu stara LK, pasos, citac otisaka, kartica, komp sa tvojim podacima, itd.
Citat:
Ivan Dimkovic:Ne moras ni musliman da budes, evo moje licno iskustvo: pre mnogo godina nisam znao gde da idem za produzeni vikend, i odabrao na kraju Tel Aviv - bukirao El Al let ne secam se da li je bio isti dan ili sutra, svejedno - na aerodromu su me docekala 3 agenta El Al-a sa ~45 minuta ispitivanjem pre protivdiverzione + jos dvojica u toku protivdiverzione (gde su mi ispraznili ceo ranac do poslednjeg delica, otkrili cak i ne-OEM delove u laptopu jbte patak). Jedan te drnda 15 minuta, pa onda prica sa ostalima i uporedjuje odgovore (pitanja su razlicita ali u sustini isti q) - par puta se vracali sa "a mom kolegi si rekao Jul, a ja izracunao Avgust - sta je to?" i sl.

Ovo da mi se desi tacno bih sutradan uplatio neku kintu Hezbolahu, ne bi im pomoglo ni VIP mesto u prvoj klasi a ne taxiju
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka30.07.2023. u 21:08 - pre 9 meseci
Ne vole da izdaju dokumenta ako stara važe više od 30 dana. Mene su za pasoš pre par godina makljali. Kao ko te šiša što živiš u inostranstvu i što si sad baš odlučio da menjaš pasoš, idi u ambasadu. Bih ja, ali nema ambasade ovde.

Sad me opet isto čeka za vozačku, važi još 3 meseca a ja bi da zamenim. :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:5050:838..



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka30.07.2023. u 21:55 - pre 9 meseci
Citat:
dr0id
Ovo da mi se desi tacno bih sutradan uplatio neku kintu Hezbolahu, ne bi im pomoglo ni VIP mesto u prvoj klasi a ne taxiju


Pazi, nije uopste problem - ti El Al agenti su visoko inteligentni ljudi sa visokim obrazovanjem - vrlo su istrajni i detaljni ali kulturni. Ni u jednom momentu se ne osecas da te neko za*bava ili da se izivljava, sva pitanja su smislena samo ih ima puno. Kao sto rekoh, na TLV kad su ukapirali da cu da zakasnim na avion poslali me autom direkt do aviona, a u Frankfurtu ti lepo kazu da avion nece nigde dok ne zavrse provere sa ljudima. Ako uzmes u obzir u kakvoj su situaciji (prakticno sve komsije bi da ih nema) nije nerazumno uopste.

U kontrastu sa TSA droidima koji bukvalno slede immutable skriptu i na svaki pokusaj protesta samo mogu da ti napakuju jos vise problema, pa makar protest bio zbog idiotizma tipa full pat-down i detaljna kontrola svega neke matore babe ili deteta. Ili insistiranja na izuvanju cipela (isto TSA) ili zabrana tecnosti koju polako dizu. Ono, svim ljudima zabraniti da prenose tecnost umesto da profilises tacno specificnu grupu ljudi koja generalno pokusava te teroristicke napade, nije da nisu specificni. Ali to je nedozvoljena diskriminacija, i zato - ajde babe i dede i mala deca, svi na pat-down ako vam nadjemo makazice za nokte. Cirkus.

Pre par godina, smehotres na AMS-u - guzva, cekas red za protivdiverzionu kontrolu... idu okolo panduri i vicu da se niko ne mice. Pogledas bolje a ono neki nesrecnik Arapin nosio sa sobom gomilu tegli meda... ovi videli tegle i frka, na kraju lik nudio da jede taj med valjda da dokaze da nije semteks. Ali najjace ludilo je sto niko nazad u koloni ne sme da se mice, znaci ako jeste semteks, da imaju zalihe krvave kobasice jbt.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka30.07.2023. u 23:36 - pre 9 meseci
Citat:
dr0id:

U Srbiji ne mozes isti dan/termin da podneses zahtev za zamenu LK i pasosa ako je LK istekla jer 'ne mogu da te idetifikuju'...ono sedis licno na 1m od sluzbenika, tu stara LK, pasos, citac otisaka, kartica, komp sa tvojim podacima, itd.


Mozes ako imas vazecu Vozacku dozvolu !

I to licno u MUP-u !

Na sajtu E-uprava ne priznaju tj. ne poznaju Vozacku dozvolu kao dokument za identifikaciju, ocigledno jer ko je pisao program to je iz neznanja ili gluposti svejedno izostavio !!

Uzivo moze !
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 07:40 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ali to je nedozvoljena diskriminacija, i zato - ajde babe i dede i mala deca, svi na pat-down ako vam nadjemo makazice za nokte. Cirkus.

Pa sad, ne znam za decu, ali bakice umeju da budu opasne, sto je Svarcika odavno dokazao:

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 07:53 - pre 9 meseci
Citat:
ademare:
Uslovi i nisu bas neki.

Potrebno je imati sertifikate itd.

Meni je jednostavnije da odem do saltera jednom u 10 godina , nego da svakih par godina na salteru obnavljam Sertifikate !!


Ja preko eUprave odrađujem sve poslove sa državom, uključujući i poreske obaveze. Taj sertifikat i ta aplikacija, ništa to nije komplikovano.
Elem, kad već koristim za ostale poslove, najlakše je samo još i zatražiti vozačku, kad ova istekne.

Jeste, priznajem, olakšavajuća okolnost je što nemam zdravstvenih ograničenja, pa nisam morao na lekarski. Ko mora na lekarski, ne može vozačku online.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 09:07 - pre 9 meseci
Za e-Uperavu i sertifikate - bilo je vise tema ovde, a jedna skorasnja ima i koristan savet, pa ako ste propustili:

https://www.elitesecurity.org/...anim-elektronskim-sertifikatom

Naravno, stvari ne idu bas glatko, ali s obzirom da je to sistem koji radi u Srbiji, sve to fercera jos i sjajno! Ok, nije idealno, ali pazi - ne postoje idealni uslovi nigde. U svakoj zemlji, cak i u onim za koje vi imate iluzije kako su to "uredjena" drustva, desavaju se katastrofalni administrativni propusti koji pogadjaju obicne ljude.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 10:19 - pre 9 meseci
Postojali su propusti na sajtu , koji su sada ispravljeni !

Pisao sam prosle godine kada sam upao u svojevrsno " vrzino kolo" tj. zacarani krug birokratije na sajtu E - uprava !

Posle jedno 3 meseca vidim kada je moj matori produzavao Vozacku dozvolu , da je to ispravljeno , pogledam i sinoc sve je i dalje O.K.

Problem je sto sa E- upravom komuniciras sa Nevidljom osobom preko Mejla !!

Kao mi ovde na Forumu ?!

Znaci sta se desilo . Istekla mi je LK a moja stara prijava na sajt E-uprava je Volsebno nestala !!

Prvo sam to "razgovarao " preko mejla i dobijem info da je sajt menjan i da su izbrisani Svi nalozi ! Posaljem im stari mejl gde imam mejl potvrdu da sam registrovan i aktiviran nalog !

" To vise ne vazi " ! Sto niste javili ? " Svima smo poslali mejlove " . Al za malo , kako ga nemam taj od pre par godina , a imam ovaj stariji ? " Registrujte se opet " .

E pameti Birokratska , pa u tome i jeste stos sto mi je istekla LK nekoliko dana , a da bi se registrovao moras da imas LK koja nije istekla !!

Napisem to neverujem da je AI Bot , jer i AI ima malo inteligencije

Kaze mi idite pa cekajte ???

Gde da cekam i iskopiram sa sajta MUP-a da se uplatnica moze generisati samo na sajtu E uprava ! Tada nije moglo to da se odradi , stalno me je sa linka bacao na Registraciju , koja je nemoguca bez LK !

To je to " vrzino kolo " !

Objasnim Botu , i on mi otkrije " tajnu " !! Koju, mada sada nije bitno jer taj neki bug je otklonjen ! Znaci kaze mi Bot Neka se registruje neko od clanova vaseg domacinstva , a onda i vi sa njim porodicno 2 termina dobijete !!!

Tako i uradim i sve prodje na kraju O.K.

Kada je matori posle 3 meseca produzavao Vozacku , odem na sajt vidim vise ne baca na Logovanje , vec je Uplata i generisanje uplatnica poseban deo , tako da nisam matorog hteo ni da registrujem , vec neka mu oni u MUP-u generisu i neka uplati !

Pogledam sinoc tako je sada i za LK , jedna od usluga za koju ne mora da se bude Registrovan i logovan !

Mada je naravno manja gnjavaza kada covek sam to uradi , da ne gubi vreme u MUP-u jer kada sam isao za LK , sluzbenica prvo kaze , dajte uplatnicu ! Ako nemas uplatnicu , generisanu i uplacenu , onda gubis vreme , red itd.

U svakom slucaju ovaj veliki propust su ispravili jer Sigurno nisam ja jedini koji je upao u ovo Birokratsko " vrzino kolo " !!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 11:35 - pre 9 meseci
Citat:
ademare: Problem je sto sa E- upravom komuniciras sa Nevidljom osobom preko Mejla !!

Kao mi ovde na Forumu ?!

Dobro dosao u 21. vek. I jos je i super ako mozes da komuniciras mejlom, tu ipak onda imas kakav-takav pisani dokaz da ti je X.Y. rekao to i to ...

U vecini drugih zemalja na tvoj email ti nece odgovoriti niko. Najgore je i to sto cak i privatni sektor, gde si ranije mogao da npr. posaljes email-om zahtev za ponudu, pitanje vezano za proizvode, da ih gnjavis ako ti nisu vratili pare itd.

Sada firme sve redje objavljuju bilo kakvu email adresu na sajtu i guraju te da popunjavas one besmislene web-forme, gde nemas nikakvu potvrdu ili se prave ludi i kazu kako nisu dobili nista.

Ili - oh, uzasa, bace te na nekakav chatbot i komuniciraju s tobom samo preko bota! Pojma nemam zasto izbacuju email, to je bas iritantno! I sto u 21. vek moras da se hvatas za telefon. Mada i vecina firmi nema vise ni telefon. Samo web forma. :-(

O drzavnoj administraciji da i ne govorimo - tu tek nema ni web forme, ni chatbota, nego 0800-xxxx. Da, fontele, u 21. veku! I to im nije dosta, nego - pritisnite 1 za ovo, 2 za ono, 3 za ovo trece ... ti pritisnes 1, kad ono prc - novi meni, nove opcije: 1 za ovo, 2 za ono ... i tako te vozaju 9-10 tih nivoa, da ib na kraju cuo: "Svi operateri su nam zauzeti, sacekajte, trenutno ima 20 musterija u redu pre vas". I muzika ... Sve sluzbe funkcionisu tako. A i kada dobijes tog jadnika u kol-centru - on ti kaze jedno, sutradan ako zoves ponovo neki drugi ce ti reci drugu informaciju.

I dobro je jos dok ne uvedu AI-generated voice ... neke audio-botove da komuniciraju s tobom. Ne bi me cudilo da to vec postoji ...
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 11:48 - pre 9 meseci
Upravo sam se setio neceg zanimljivog:
Kad pričamo o Eupravi, naime,Hrvati takođe imaju svoj counterpart Euprave ali je caka da moraš podneti "Zahtjev za izdavanje certifikata iskljucivo preko PC računala,(Windows/Linux), koristeći čitač kartica, aktiviranu osobnu iskaznicu i paket eID Middleware ".
Bukvalno,tako nesto ima mozda 0.8 promila njihovog stanovništva tako da niko ziv ne koristi blagodati te tehnologije i "usluga",barem ja ne poznam nekoga ko to radi.
Kao rezultat,gužve za ličnu kartu ,ispred Sup-a su evo kad sam ja bio cekao sam više od sat vremena.
Poenta je da internet ne moze da zameni licni odlazak.
Hteo sam dodati jos nešto oko prelaska granice ali to će otvoriti novu Pandoru 🗃, ne da znam da li je pametno...
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 12:31 - pre 9 meseci
Citat:
luaay: Upravo sam se setio neceg zanimljivog:
Kad pričamo o Eupravi, naime,Hrvati takođe imaju svoj counterpart Euprave ali je caka da moraš podneti "Zahtjev za izdavanje certifikata iskljucivo preko PC računala,(Windows/Linux), koristeći čitač kartica, aktiviranu osobnu iskaznicu i paket eID Middleware ".

Pa to ti je i u Srbiji. Treba ti smartcard reader + aplikacija CELIK (sto je akronim od "citac elektronske licne karte"). Srbi koriste Motorolin softver za to, verovatno je isto resenje prodato i Hrvatskoj. :-)
A posto je sve to uvedeno u upotrebu jos u vreme tzv. "zutih", kada su srpsko-hrvatski odnosi bili na mnogo boljem nivou nego sada, ne bi me cudilo da su Srbija i Hrvatska to nabavlle u istom paketu.

Inace, dok sam ziveo u Beogradu znao sam da su dva dana u godini najbolja za obavljanje svih poslova sa drzavom: 21. novembar i 19. decembar. Sve obavis veoma brzo, nema nikakve guzve.
Za vadjenje pasosa, LK, vozacke i ostalih dokumenata - idealni su februar-mart ili oktobar-novembar - ubedljivo najmanje guzve, pasos brzo stigne itd.
Najgori je jun: ljudi hoce na odmor, pa se sete da im je istekla soska u 5 do 12. Maturanti se napili, izgubili LK, a treba im hitno da bi upisali faks. I tako dalje ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 12:42 - pre 9 meseci
Neki vole da se "posipaju pepelom" i da pričaju kako "u normalnim državama teče med i mleko, a kod nas ...", ali:

eUprava nije idealna, naravno, ali je dobra. Pri tome, povezana je sa Lokalnom poreskom administracijom, policijom, katastrom, biračkim spiskovima, RFZO, Poreskom upravom, sa eTurista i tako dalje.
Štaviše, evidentan je kontinualan kvalitativan napredak. Setite se samo kako je išlo zakazivanje vakcinisanja u vreme epidemije. Ko je 'teo da se vakciniše, naravno.

Pre par nedelja, u medijima bliskim grupaciji N1 išlo je višednevno ismejavanje što text-to-voice sa engleskog jezika ide po pravilima za srpski jezik. Ono, jedva su dočekali da nađu manu.
I, naravno opšta pljuvačina po celom portalu i nipodoštavanja celog projekta. Sramota.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 14:29 - pre 9 meseci
eUprava je poluproizvod, spolja gladac iznutra jadac, udjes da vidis termine, nema ili ne nadjes odgovarajuci, izadjes, ono stoji kao zakazano, narednih mesec dana nema vise, moras ides licno ili biras drugu lokaciju. A to za engleski je vise nego debilno

Citat:
ademare:
Citat:
dr0id:

U Srbiji ne mozes isti dan/termin da podneses zahtev za zamenu LK i pasosa ako je LK istekla jer 'ne mogu da te idetifikuju'...ono sedis licno na 1m od sluzbenika, tu stara LK, pasos, citac otisaka, kartica, komp sa tvojim podacima, itd.


Mozes ako imas vazecu Vozacku dozvolu !

I to licno u MUP-u !

Na sajtu E-uprava ne priznaju tj. ne poznaju Vozacku dozvolu kao dokument za identifikaciju, ocigledno jer ko je pisao program to je iz neznanja ili gluposti svejedno izostavio !!

Uzivo moze !

Ne mozes. Zakazes termin, u medjuvremenu istekne LK, dodjes sednes, kazu 'ne moze pasos bez vazece LK, nije po propisima'. Dignes frku, zove koleginicu, koleginica kaze 'ne da sistem', zovu sefa, sef dodje kaze 'da, da, ne moze' i ode...
Kakva bre vozacka, sedim licno s njima za stolom, sa svim dokumentima, kamerama i citacima dok gledaju u sistemu podatke
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka31.07.2023. u 14:52 - pre 9 meseci
Citat:
B3R1:
Naravno, stvari ne idu bas glatko, ali s obzirom da je to sistem koji radi u Srbiji, sve to fercera jos i sjajno! Ok, nije idealno, ali pazi - ne postoje idealni uslovi nigde. U svakoj zemlji, cak i u onim za koje vi imate iluzije kako su to "uredjena" drustva, desavaju se katastrofalni administrativni propusti koji pogadjaju obicne ljude.


Sećam se dok sam živeo u Kanadi pre jedno 15 ak godina službenica koja radi na pasošima je poslala pasoš na pogrešnu adresu na pogrešno ime ,greškom.
Ozaloscena mušterija je odmah pozvala medije koji su napravili skandal od toga.
Ministar se izvinjavao danima a ta službenica popila otkaz u sekundi.
Da li bi se to desilo u vučkovoj Srbiji prepunoj SNS botova koji jedini i dobijaju takve poslove?
Da se ne lazemo.

Ne kažem,danas postoji veća odgovornost i profesionalnost nego za vreme Zlobe i Mire ali mi smo jos predaleko možda nekih 10 svetlosnih godina od Zapada u tom pogledu .
Pa evo primer,ja na ovom forumu saznajem Eupravu i vozacku a onu babu kojoj je to posao mrzi da objasni.
Na zapadu bi se polomila dok mi sve ne bi bilo sve jasno,i to jos na telefonu.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 10044 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.