Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3908929 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.09.2013. u 16:51 - pre 130 meseci
Citat:
pedja91_nss:
Citat:
milos.hu:
informacija o skracenju roka za resenje prvo mora izaci na www.allampolgarsag.gov.hu. setite se samo sta je centar iz Subotice objavljivao



Na sajtu je i navedeno da proces obrade traje 3 meseca, odnosno 4-5 meseci od dana predaje zahteva.
Možda zaista, kao što je i agora napisao, ažurnije i brže obradjuju zahteve ili su uključili više zaposlenih u proces; svakako da nije izmena zakona, već eventualna interna odluka


Bas tako, interna odluka! Ja sam cula od par ljudi da su sada stvarno ubrzali proces i da se za 3 mes.dobija poziv na zakletvu, jer se nece vise deliti drzavljanstva na ovaj nacin... E sad, da li je to stvarno istina, ne znam, al ne kazu ljudi dzabe: Gde ima dima ima i vatre!
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.09.2013. u 17:04 - pre 130 meseci
Ovde na forumu su ljudi koji čekaju poziv za zakletvu 6 meseci, ulaze u 7 mesec a vi i dalje pilite o ubrzanom postupku...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.83.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.09.2013. u 18:19 - pre 130 meseci
Realno,vise od pola sto sam procitala na forumu ne shvatam ozbiljno. Sve su to price rekla-kazala.Ima mozda pet osoba koje mi deluju ok za razmenu iskustva. Ovde sam jer me interesuju ljudi koji su predali u februaru u Segedinu i koji cekaju odgovor. Jako je frustrirajuce ovo sirenje raznih glasina!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
77.243.22.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.09.2013. u 18:34 - pre 130 meseci
Ljudi razumite da danas i dalje vecina ljudi ne zna za ovu pricu i za mogucnost predaje zahteva za drzavljanstvo,obavestenost je i dalje vrlo niska. I onda kad nekome i kazete za to ili pokusate da ga informisete on se vrati sa hrpom dezinformacija i u stilu "cuo sam,procitao sam" i onda se polomite objasnjavajuci,a to sve iz razloga sto ogroman broj ljudi lupeta okolo i sa namerom siri dezinformacije od pocetka ove price do dana danasnjeg.

Verujem da ima raznih razloga,od proste zlobe do forsiranja svoje "konekcije" ali i to sve razumem do neke granice.

Razumem i to sto mnogi predaju preko posrednika,Tijane,Jovana,Marka,Nikole,kako god se zvali jer je svima jasno kakva je situacija danas i koji je cilj svima nama,a do njega doci treba se na ovaj ili onaj nacin,ja nikoga ne krivim,naprotiv,podrzavam svaku opciju kojoj ce pojedincima biti dobro. Ali ono gde gubim strpljenje i za takve stvari je to sto mi nikada nece biti jasna alavost naseg coveka,umesto da pomogne ljudima da dodju do cilja,dobro ljudima,dobro njemu i svi zadovoljni,krecu raznorazne podvale,price,lazi a sve u cilju "daj da jos vise zaradim"....i onda se dodje do ovoga prvog sto sam rekao,umesto da se ljudi informisu,citaju hrpu lazi i dezinformacija,umesto da "konekcije" rade u miru i pomazu ljudima,dodje do ovoga da dignu frku,nacepe nekoga i sire lazi i iz alavosti na kraju dodju do toga da se tiha prica rascuje i napravi se anti reklama....i ko je sada zadovoljan od toga? Jel stigla extra zarada?
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.09.2013. u 20:49 - pre 130 meseci
Svaka čast delijo ,u pravu si i to treba ostali da shvate ovaj forum postoji zbog nas da olakšamo jedni drugima a ne da se vredjamo ,
Ako je neko podnosio zahtev u Subotici za decu preko 13 godina da li su rigorozni što se tiče jezika i šta konkretno pitaju kad predaš zahtev?
Mnogo bi mi značila iskrena informacija jer smo danas zvali telefonom da zakažemo u Subotici i već su nas pozvali 25.septembra zaista brzo ,
Dete koje podnosi zahtev tek uči osnovne stvari
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 00:07 - pre 130 meseci
Samo da podelim jedno pozitivno iskustvo - pre jedno mesec i po dana primili su mi papire u ambasadi u Beogradu.

Jezik sam učio godinu dana (dva dvočasa nedeljno, ali s nekoliko pauza), počeo sam od nule, usput sam ponešto čitao i o mađarskoj istoriji i kulturi, skoro svaki dan gledao mtv 1 i 2 na vebu, čitao (sricao) magyarszo.com, hirado.hu i nol.hu - ali me je tog jutra dotukla trema, pa mi se činilo da ama baš ništa neću moći da kažem. Međutim, nije bilo razloga za strah - radile su dve izuzetno ljubazne gospođe (jedna Mađarica, jedna, ispostaviće se kasnije naša) - koje se nijednog trenutka nisu postavile kao neka policija koja isleđuje, već isključivo kao da su tu da mi pomognu da završim stvar na koju imam pravo. Znači, nikakvih neprijateljskih pitanja, zavlačenja i i šta ti ja znam - već isključivo koji je koji papir, za kog člana porodice, da sve bude kako treba itd. Na kraju smo ponešto i na srpskom rekli da do kraja razbistrimo neka pitanja oko dece i slično.

Sve u svemu - moj savet je da sednete i naučite ono osnovno, nije to nikakav bauk - 6-8 meseci ako ste mlađi i bez obaveza, godinu dana ako imate (kao ja) gomilu sitne dece i mnogo posla. Ako ste iz Beograda i okoline, probajte u amasadi - uz samo malo sreće sve će biti u redu.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 06:35 - pre 130 meseci
Ljudi ovo i jeste inace procedura dobijanja drzavljanstva po ubrzanom postupku od 3 do 6 meseci okvirno bi trebalo da traje ali ako pratite ovu temu temeljno setite se da je pre dva-tri meseca Orban izjavio da ce se madjarske vlasti truditi da se ta ubrzana procedura jos ubrza odnosno da se ubrza obrada podataka zbog velikog broja podnetih zahteva,pa su verovatno ljudi presli sa reci na dela kao u svakoj malo uredjenijoj drzavi:)nema to veze sa ukidanjem ovog zakona,jer kao sto je neko vec spomenuo u postu ne mogu se tek tako lako ukidati zakoni,postoje najave izmene zakona i slicno.
 
Odgovor na temu

Dunce
Luzern

Član broj: 313014
Poruke: 19
*.adslplus.ch.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 07:19 - pre 130 meseci
Narode trebam pomoc!!!U februaru ove godine sam predala zahtev za madjarsko drzavljanstvo i dobila sam obavestenje da dodjem u sepembru na zakletvu.Medjutim zivim u inostranstvu od juna i nema sanse da dodjem u Baju na zakletvu u septembru,a rok za podizanje drzavljanstva je godinu dana.Kad sam zvala da pitam za slobodan terminu aprilu rekli su da nazovem u februaru iduce godine da vidim da li ce biti zakletve zbog toga sto im je uskrs u aprilu pa ne znaju da li ce raditi.A samo dva puta godisnje rade zakletvu.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji i sta da radim ukoliko mi ne daju termin u roku od te godine dana.
 
Odgovor na temu

amigos

Član broj: 21349
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 07:49 - pre 130 meseci
@Dunce - Pozdrav. Rekli su Vam da se zakletva polaže dva puta godišnje ili ste tako načuli?
U meni se bore budala i genije. Plašim se da pametniji ne popusti!
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 13:22 - pre 130 meseci
Ljudi jel neko od vas zna dali je popunjen termin za zakletvu u Ferencszallas za 16.09 ili se jos uvek zovu za zakletvu za taj datum......
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-240-95.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 13:41 - pre 130 meseci
Pa covece dao sam ti mail da pitas direktno njih,sta onda pitas ovde.Valjda oni tamo znaju bolje da li je popunjen ili nije.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 16:12 - pre 130 meseci
Jel neko predavao zahtev u konzulatu u Subotici ?
Veoma mi je bitno da znam da li su rigorozni zbog jezika ili nisu kad su deca u pitanju ?
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 16:29 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Pa covece dao sam ti mail da pitas direktno njih,sta onda pitas ovde.Valjda oni tamo znaju bolje da li je popunjen ili nije.

Tebi hvala sto si mi poslao email od maticarke a na forumu pitam mozda mi se jave naki koji su bili samnom na predaju papira .........
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 23:05 - pre 130 meseci
Zdravo, drugari!
Konačno sam postala državljanim Mađarske
Da vas podsetim, 28. februara 2013. u Beogradu sam predala dokumenta.
29. avgusta dobila sam poziv za zakletvu za 5. septembar u 12h.
U 11:55, svi mi koji smo bili ispred ambasade (ukupno 26 osoba, od toga 2 maloletna deteta), ušli smo na glavni ulaz ambasade, na poziv službenice. Ušli smo u hol, službenica nam je na mađarskom objasnila kako će izgledati procedura preuzimanja državljanstva. Prosledila je prozivka po azbučnom redu po prezimenu, prilazili smo sa dokumentom koji smo prijavili kada smo se prijavili za zakletvu (ja sam prijavila srpsku ličnu kartu, biometrijsku, tj. broj), i potpisivali smo sve gde je označeno,oni nam pokažu, prvo PREZIME,PA IME. Nema šta da vam bude nejasno,službenice vam sve pokažu. Onda sam dobila papir sa anketom,ušla sam sa ostalim ljudima u prostoriju gde smo popunjavali anketu i čekali na zakletvu. Druga službenica bila je tu sa nama, veoma ljubazna, svakog trenutka mogli smo da joj se obratimo ukoliko nam nešto nije bilo jasno.
Dobili smo i papir koji je u vezi sa izborima u Mađarskoj koji će biti 2014. u aprilu ili maju. Ko želi, može da popuni. Onda je treća službenica došla i na mađarskom na saopštila da sledi zakletva. Ušli smo u sledeću prostoriju, gde nas je čekao konzul. Rekao je par reči na mađarskom,opet nas je pojedinačno prozivao,prilazili smo, rukovali se sa njim,uzimali državljanstvo i slikali. Onda je usledila zakletva,ponavljali smo grupno,ništa strašno. E,da,bila je i himna,ne sećam se kada tačno,pa su čitali neke odlomke i puštali su mađarske narodne pesme... Na kraju smo posluženi pićem (šampanjac ili sok), konzul nam je nazdravio, još malo smo se slikali,razgovarali... Sve u svemu, veoma svečana i prijatna atmosfera, nema razloga za strah.
Ja sam vam svoju zakletvu opisala do najsitnijih detalja.
Želim vam sve najbolje, i ne odustajte od mađarskog državljanstva!
Pišemo se još...
:-*
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 23:25 - pre 130 meseci
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.09.2013. u 23:26 - pre 130 meseci
Citat:
PiroskaS:
Zdravo, drugari!
Konačno sam postala državljanim Mađarske :-)
Da vas podsetim, 28. februara 2013. u Beogradu sam predala dokumenta.
29. avgusta dobila sam poziv za zakletvu za 5. septembar u 12h.
U 11:55, svi mi koji smo bili ispred ambasade (ukupno 26 osoba, od toga 2 maloletna deteta), ušli smo na glavni ulaz ambasade, na poziv službenice. Ušli smo u hol, službenica nam je na mađarskom objasnila kako će izgledati procedura preuzimanja državljanstva. Prosledila je prozivka po azbučnom redu po prezimenu, prilazili smo sa dokumentom koji smo prijavili kada smo se prijavili za zakletvu (ja sam prijavila srpsku ličnu kartu, biometrijsku, tj. broj), i potpisivali smo sve gde je označeno,oni nam pokažu, prvo PREZIME,PA IME. Nema šta da vam bude nejasno,službenice vam sve pokažu. Onda sam dobila papir sa anketom,ušla sam sa ostalim ljudima u prostoriju gde smo popunjavali anketu i čekali na zakletvu. Druga službenica bila je tu sa nama, veoma ljubazna, svakog trenutka mogli smo da joj se obratimo ukoliko nam nešto nije bilo jasno.
Dobili smo i papir koji je u vezi sa izborima u Mađarskoj koji će biti 2014. u aprilu ili maju. Ko želi, može da popuni. Onda je treća službenica došla i na mađarskom na saopštila da sledi zakletva. Ušli smo u sledeću prostoriju, gde nas je čekao konzul. Rekao je par reči na mađarskom,opet nas je pojedinačno prozivao,prilazili smo, rukovali se sa njim,uzimali državljanstvo i slikali. Onda je usledila zakletva,ponavljali smo grupno,ništa strašno. E,da,bila je i himna,ne sećam se kada tačno,pa su čitali neke odlomke i puštali su mađarske narodne pesme... Na kraju smo posluženi pićem (šampanjac ili sok), konzul nam je nazdravio, još malo smo se slikali,razgovarali... Sve u svemu, veoma svečana i prijatna atmosfera, nema razloga za strah.
Ja sam vam svoju zakletvu opisala do najsitnijih detalja.
Želim vam sve najbolje, i ne odustajte od mađarskog državljanstva!
Pišemo se još...
:-*

Cestitam :)
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 06:18 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas pp od mene :)
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 06:39 - pre 130 meseci
A mene jos nezovu predao sam 12 februara
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 06:44 - pre 130 meseci
Citat:
Jasmina J:
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas pp od mene :)



I ja moram da uradim tu punomoć ali kako sam ja razumena gospođu u konzulatu da se ta punomoć može dati na licu mesta zato i traže da dođe drugi roditelj.
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 06:51 - pre 130 meseci
Koliko znam,postoji opcija da podje i drugi roditelj i pred njima potpise,ali ne mora.
Moze se podneti pismena saglasnost (izjava tog roditelja).
Naravno,overena u sudu ili opstini i prevedena na madjarski.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3908929 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.