Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909326 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 07:02 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Saglasnost mozete napisati svojerucno ili otkucati/odstampati u vidu teksta da roditelj pa ime i prezime sa brojem licne karte ili pasosa(nekog dokumenta za identifikaciju) daje saglasnost da njegova deca pa ime i prezime dece i jmbg,zatraze zahtev za madjarsko drzavljanstvo zajedno sa drugim roditeljem a vasim supruznikom pa ime i prezime i jmbg supruznika.Taj papir odnesete u vas opstinski sud i overite i uradite prevod na madjarski jezik kod sudskog tumaca.
pozz
 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.170.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 08:26 - pre 130 meseci
Citat:
limenko:
A mene jos nezovu predao sam 12 februara

Ni mene, 14.2. u Segedinu. Naoruzacemo se strpljenjem!
 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.170.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 08:26 - pre 130 meseci
Citat:
PiroskaS:
Zdravo, drugari!
Konačno sam postala državljanim Mađarske :-)
Da vas podsetim, 28. februara 2013. u Beogradu sam predala dokumenta.
29. avgusta dobila sam poziv za zakletvu za 5. septembar u 12h.
U 11:55, svi mi koji smo bili ispred ambasade (ukupno 26 osoba, od toga 2 maloletna deteta), ušli smo na glavni ulaz ambasade, na poziv službenice. Ušli smo u hol, službenica nam je na mađarskom objasnila kako će izgledati procedura preuzimanja državljanstva. Prosledila je prozivka po azbučnom redu po prezimenu, prilazili smo sa dokumentom koji smo prijavili kada smo se prijavili za zakletvu (ja sam prijavila srpsku ličnu kartu, biometrijsku, tj. broj), i potpisivali smo sve gde je označeno,oni nam pokažu, prvo PREZIME,PA IME. Nema šta da vam bude nejasno,službenice vam sve pokažu. Onda sam dobila papir sa anketom,ušla sam sa ostalim ljudima u prostoriju gde smo popunjavali anketu i čekali na zakletvu. Druga službenica bila je tu sa nama, veoma ljubazna, svakog trenutka mogli smo da joj se obratimo ukoliko nam nešto nije bilo jasno.
Dobili smo i papir koji je u vezi sa izborima u Mađarskoj koji će biti 2014. u aprilu ili maju. Ko želi, može da popuni. Onda je treća službenica došla i na mađarskom na saopštila da sledi zakletva. Ušli smo u sledeću prostoriju, gde nas je čekao konzul. Rekao je par reči na mađarskom,opet nas je pojedinačno prozivao,prilazili smo, rukovali se sa njim,uzimali državljanstvo i slikali. Onda je usledila zakletva,ponavljali smo grupno,ništa strašno. E,da,bila je i himna,ne sećam se kada tačno,pa su čitali neke odlomke i puštali su mađarske narodne pesme... Na kraju smo posluženi pićem (šampanjac ili sok), konzul nam je nazdravio, još malo smo se slikali,razgovarali... Sve u svemu, veoma svečana i prijatna atmosfera, nema razloga za strah.
Ja sam vam svoju zakletvu opisala do najsitnijih detalja.
Želim vam sve najbolje, i ne odustajte od mađarskog državljanstva!
Pišemo se još...
:-*



Cestitam!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 08:49 - pre 130 meseci
Ili se ljudi ne javljaju ili su zakletve dosta retke u zadnjem periodu,slabo se ko javlja,pretpostavljam da ce sad tokom septembra i oktobra biti neki boom odjednom zakazanih po svim mestima
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:00 - pre 130 meseci
predao 27 feb i posle 6 meseci i 7 dana sam popio odbijenicu

http://postimg.org/image/4sptcbmpz/
asdf
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:18 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu:
predao 27 feb i posle 6 meseci i 7 dana sam popio odbijenicu

http://postimg.org/image/4sptcbmpz/



au druze...:-(

daj zna li neko da prevede sta kazu,ima li razlog i mozes li opet da apliciras?
 
Odgovor na temu

amigos

Član broj: 21349
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:19 - pre 130 meseci
Citat:
PiroskaS:
Zdravo, drugari!
Konačno sam postala državljanim Mađarske :-)
Da vas podsetim, 28. februara 2013. u Beogradu sam predala dokumenta.
29. avgusta dobila sam poziv za zakletvu za 5. septembar u 12h.
U 11:55, svi mi koji smo bili ispred ambasade (ukupno 26 osoba, od toga 2 maloletna deteta), ušli smo na glavni ulaz ambasade, na poziv službenice. Ušli smo u hol, službenica nam je na mađarskom objasnila kako će izgledati procedura preuzimanja državljanstva. Prosledila je prozivka po azbučnom redu po prezimenu, prilazili smo sa dokumentom koji smo prijavili kada smo se prijavili za zakletvu (ja sam prijavila srpsku ličnu kartu, biometrijsku, tj. broj), i potpisivali smo sve gde je označeno,oni nam pokažu, prvo PREZIME,PA IME. Nema šta da vam bude nejasno,službenice vam sve pokažu. Onda sam dobila papir sa anketom,ušla sam sa ostalim ljudima u prostoriju gde smo popunjavali anketu i čekali na zakletvu. Druga službenica bila je tu sa nama, veoma ljubazna, svakog trenutka mogli smo da joj se obratimo ukoliko nam nešto nije bilo jasno.
Dobili smo i papir koji je u vezi sa izborima u Mađarskoj koji će biti 2014. u aprilu ili maju. Ko želi, može da popuni. Onda je treća službenica došla i na mađarskom na saopštila da sledi zakletva. Ušli smo u sledeću prostoriju, gde nas je čekao konzul. Rekao je par reči na mađarskom,opet nas je pojedinačno prozivao,prilazili smo, rukovali se sa njim,uzimali državljanstvo i slikali. Onda je usledila zakletva,ponavljali smo grupno,ništa strašno. E,da,bila je i himna,ne sećam se kada tačno,pa su čitali neke odlomke i puštali su mađarske narodne pesme... Na kraju smo posluženi pićem (šampanjac ili sok), konzul nam je nazdravio, još malo smo se slikali,razgovarali... Sve u svemu, veoma svečana i prijatna atmosfera, nema razloga za strah.
Ja sam vam svoju zakletvu opisala do najsitnijih detalja.
Želim vam sve najbolje, i ne odustajte od mađarskog državljanstva!
Pišemo se još...
:-*



Čestitam!
U meni se bore budala i genije. Plašim se da pametniji ne popusti!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:26 - pre 130 meseci
Citat:
delija_sever031: au druze...:-(

daj zna li neko da prevede sta kazu,ima li razlog i mozes li opet da apliciras?


bitno je samo ono

On a magyar allampolgarsagot nem szerezte meg(madj.drzavljanstvo vam nije dodeljeno). Vratili su mi i moj izvod, tako da mogu opet da predam
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:31 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu:
predao 27 feb i posle 6 meseci i 7 dana sam popio odbijenicu

http://postimg.org/image/4sptcbmpz/


Bedak, gde si predao?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:34 - pre 130 meseci
Citat:
mmix: Bedak, gde si predao?


Szeged, Londoni korut 15
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:41 - pre 130 meseci
Bilo je neke frke sa jos nekim ljudima koji su doduse placali onih famoznih 600e (da se razumemo, ne zelim da impliciram da si ti platio) oko kojih se i digla cela frka onomad. Ovo je sve iz druge/trece ruke, ali mislim da su nahvatali tu zenu, bila je i policijska istraga i neki ljudi su isli da daju izjave. Po tome ko je sve dobio odbijenicu moguce je da su linijom manjeg otpora poslali odbijenice svima kojima je ona primila.

U svakom slucaju bedak za tebe.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 10:49 - pre 130 meseci
@PiroskaS: Gratulanok!! ^^
@Milos: Bedak brate, i uopste ne pise razlog, samo da nije uspesno i da se ne mozes zaliti na odluku. I da mozes ponovo aplicirati. Bas cudno :/
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 12:24 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu:
predao 27 feb i posle 6 meseci i 7 dana sam popio odbijenicu

http://postimg.org/image/4sptcbmpz/

cekaj u prevodu ti je napisano da nemozes steci madjarsko drzavljanstvo a dalje koji je razlog jezik nisi znao,papiri ti nisu dobri sta ti je napisano kao obrazlozenje......
 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.170.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 12:34 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu:
predao 27 feb i posle 6 meseci i 7 dana sam popio odbijenicu

http://postimg.org/image/4sptcbmpz/


Zao mi je. Mozda mozes da predas ponovo?!
 
Odgovor na temu

anon317143

Član broj: 317143
Poruke: 12
212.200.170.*



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 12:35 - pre 130 meseci
Citat:
dzudista:
Citat:
milos.hu:
predao 27 feb i posle 6 meseci i 7 dana sam popio odbijenicu

http://postimg.org/image/4sptcbmpz/

cekaj u prevodu ti je napisano da nemozes steci madjarsko drzavljanstvo a dalje koji je razlog jezik nisi znao,papiri ti nisu dobri sta ti je napisano kao obrazlozenje......


Nisu duzni da daju obrazlozenje, to sigurno znam.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 12:35 - pre 130 meseci
Bas mi je zao. Mozda je to sto mmix kaze razlog, da su odbili sve koji su predali na tom mestu. U svakom slucaju kada odbijaju ne navode razlog ali je bitno da pise da mozes opet da apliciras kad se ispune uslovi (za koje naravno ne znas koji su bili problem jer ne pisu). Probaj da apliciras sad u konzulatu jer mislim da su tu minimalne sanse da se ovo ponovi.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 13:02 - pre 130 meseci
Uci jezik i idi da predas ponovo, sledeci put neces imati ovakav problem da te odbiju.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 13:52 - pre 130 meseci
Slično kao i u slučaju odbijanja za npr. vizu, i u ovom slučaju nadležni organ nije dužan da dâ obrazloženje zbog čega je zahtev odbijen. Svako dalje "istraživanje" u tom pravcu nema mnogo smisla - prosto, naglašeno je da "protiv ove odluke nema pravnog leka".

Ono što je pozitivno, i što po meni po svemu sudeći ukazuje na to da "ilegalne radnje" nisu bile razlog odbijanja, je to što je napisano da "shodno zakonu, imate pravo da ponovo predate zahtev za državljanstvo."
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 15:29 - pre 130 meseci
Obijenicu je dobio jer je maticarka procenila da ne zna dovoljno dobro madjarski, ponudila mu je dve opcije 1. da mu vrati papire i nikom nista, ili 2. da proba na srecu iako je ona procenila da ne zna dovoljno dobro jezik i to sigurno i napisala na svim onim formularima

odabrao je da drugu opciju i nije proslo. Verovatno zna jezik bolje od nekih koji su uspeli da dobiju drzavljanstvo ali ima ovde i malo srece pa neka pokusa opet i neka ne predaje dokumentaciju ukoliko maticarka nije zadovoljna njegovim znanjem.

Ja sam imao istu situaciju pri predaji dokumentacije. Prvi put sam isao, rekla mi je da mogu da predam ali da ona nije zadovoljna znanjem i da ce da to tako i notira ili da moze da mi vrati papire, da jos ucim i da dodjem slobodno opet. Uzeo sam papire, ucio i otisao opet kod te iste. Bila je zadovoljna i na kraju me je pitala gde bih da polazem zakletvu, rukovali se, nasmesili i sve ok. E sad kad mi posalju odbijenicu
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.09.2013. u 15:33 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Zna li neko kako izgleda punomoc ili kako se vec zove za maloljetnu djecu, koju trebam dostaviti prilikom predaje dokumentacije? Naime, imam dvoje maloljetne djece i za njih predajem za drzavljanstvo, pa mi je receno da moram tu punomoc ili kako vec ovjeriti u opstini... Kao da se moja supruga slaze sa tim da nase zajednicko djete dobije madjarsko drzavljanstvo...
Ima li neko mozda formu te punomoci, kako da to uradim?
Hvala

Imas ovde na ranijim stranama dva pimera punomoci,ja sam to isto radio,moras malo prelistati forum,ta izjava se prvo overi u sudu ili u opstini,pa se onad tako overena prevede kod zvanicnog sudskog tumaca za madjarski jezik.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3909326 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.